Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι,το αφησα στον ασφαλιστη και το άφησε και αυτός..μαζί με το drone και ένα mia1 ενός φίλου...τους έπιασαν ,αλλά βρήκαμε μόνο το drone και αυτό δεν το δίνει το λιμενικό μέχρι να ολοκληρωθεί η δική..μπορεί να πάρει και χρόνο..

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τελικά την uag για το κινητό γιατί η τύπου βιβλίου είναι έλεος δεν με βολεύει... Καθόλου... Και έβαλα και την κάρτα μνήμης ταχύτατη... Πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Θα στο πετάξει το τζαμι η ringke γιατι εχει δυο σα δοντακια πανω πάνω. Το ιδιο και η spigen. Παρε καποια απο τις επισημες της huawei. Το τζαμι ειναι κορυφή.
Το λοιπόν τελικά έβαλα dome glass, έδωσα κάτι παραπάνω αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με την uag που έχω. Σε όλες τις πλευρές έχει 2 με 3mm κενό. Πιστεύω ότι & με τις spiegen δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τελικά την uag για το κινητό γιατί η τύπου βιβλίου είναι έλεος δεν με βολεύει... Καθόλου... Και έβαλα και την κάρτα μνήμης ταχύτατη... Πάντως...

 

Ποια καρτα μνημης εβαλες;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν τελικά έβαλα dome glass, έδωσα κάτι παραπάνω αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με την uag που έχω. Σε όλες τις πλευρές έχει 2 με 3mm κενό. Πιστεύω ότι & με τις spiegen δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στέλνω όλες τις πλευρές του κινητού με το γυαλί της dome https://www.skroutz.gr/s/19419695/Whitestone-Dome-Liquid-Dispersion-Tech-Tempered-Glass-Huawei-P30-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

θήκη uag https://www.skroutz.gr/s/18520751/UAG-Plasma-Back-Cover-Ash-Huawei-P30-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

& χωρις θήκη για δείτε πως εφαρμόσουν μεταξύ τους. Ακριβό μεν το dome αλλά εφαρμόζει τέλεια δε. Εγώ πριν προβώ στην αγορά έκανα πρόβα το γυαλί με την θήκη που ήθελα & οταν είδα ότι είναι κομπλέ τότε αγόρασα.

 

Αυτά όσον αφορά τον προβληματισμό κάποιων όπως είχα & εγώ όσον αφορά με γυαλί & θήκη.

 

Ps αν οι φωτογραφίες δεν είναι καλές είναι γιατί τις τράβηξα με ένα παλιό note 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέλνω όλες τις πλευρές του κινητού με το γυαλί της dome https://www.skroutz.gr/s/19419695/Whitestone-Dome-Liquid-Dispersion-Tech-Tempered-Glass-Huawei-P30-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

θήκη uag https://www.skroutz.gr/s/18520751/UAG-Plasma-Back-Cover-Ash-Huawei-P30-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

& χωρις θήκη για δείτε πως εφαρμόσουν μεταξύ τους. Ακριβό μεν το dome αλλά εφαρμόζει τέλεια δε. Εγώ πριν προβώ στην αγορά έκανα πρόβα το γυαλί με την θήκη που ήθελα & οταν είδα ότι είναι κομπλέ τότε αγόρασα.

 

Αυτά όσον αφορά τον προβληματισμό κάποιων όπως είχα & εγώ όσον αφορά με γυαλί & θήκη.

 

Ps αν οι φωτογραφίες δεν είναι καλές είναι γιατί τις τράβηξα με ένα παλιό note 9

Φώτοςa9686d642a6398b5c1645087289e8f70.jpg9f9b0e4b7f6e41feaf9d66286ba36dab.jpg30f5b92779ea3097598961475be9cdb5.jpg3ccfc21fd14031809626535393492255.jpg0d073cb39fe8ea8c4edde340e246e202.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω dome με spigen θηκη ειχα και δεν ακουμπουσε πουθενα αλλα μου εσπασε μετα απο πτωση και τωρα του φοραω t. Max με huawei θηκη γιατι με την spigen θα το πετουσε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να "κλεισω" την εφαρμογη facebook , με τον τροπο που κλεινουν ολες οι εφαρμογες αλλα αρνειται και "κλεινει" μονο χειροκινητα.

Πρεπει να κανω κατι αλλο για να κλεινει κι αυτη μαζι με τις υπολοιπες;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να "κλεισω" την εφαρμογη facebook , με τον τροπο που κλεινουν ολες οι εφαρμογες αλλα αρνειται και "κλεινει" μονο χειροκινητα.

Πρεπει να κανω κατι αλλο για να κλεινει κι αυτη μαζι με τις υπολοιπες;;;;;

Οταν εννοείς να την κλείσεις εννοείς να μην τρέχει απο πίσω? Αν ναι δοκίμασε ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση εφαρμογών βρες την εφαρμογή Facebook και αμ την έχεις στο αυτόματο πάτησε και κλείσε και τους 3 διακόπτες... Μετά πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - πάτησε τις 3 τέλειες πανω δεξιά - ειδική πρόσβαση - βετλιστοοοιηση μπαταρίας και τσέκαρε ότι η βελτιστοποιηση είναι ενεργή για την εφαρμογή Facebook ... Τέλος πηγαινε στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - βρες το Facebook και κοιταξε εκεί στις ρυθμίσεις μπαταρίας και δεδομένων να ειναι κλειστό το δεδομένα παρασκηνίου... Αν κάνεις όλα αυτά και ακόμα τρέχει τουλάχιστον θα έχεις περιορίσει την κατανάλωση της

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο power button όταν πατάω να κλείσει η συσκευή να μην με πετάει στο Google? Επίσης πώς απενεργοποιώ τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο power button όταν πατάω να κλείσει η συσκευή να μην με πετάει στο Google? Επίσης πώς απενεργοποιώ τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε υπάρχει και για τα 2 αλλα δεν έχω την συσκευή να σε κατατοπίσω... Ότι υπάρχουν όμως υπάρχουν... Ας βοηθήσει κάποιος από τους έχοντες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο power button όταν πατάω να κλείσει η συσκευή να μην με πετάει στο Google? Επίσης πώς απενεργοποιώ τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τα βήματα κοίτα στις ρυθμίσεις οθόνης στο περισσότερες ρυθμίσεις πρέπει να είναι.

Για τον assistant δεν θυμάμαι που είναι και δεν μπορώ να το βρω γιατί τον έχω κάνει απεγκατάσταση κι έτσι δεν εμφανίζονται οι επιλογές του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοείς να την κλείσεις εννοείς να μην τρέχει απο πίσω? Αν ναι δοκίμασε ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση εφαρμογών βρες την εφαρμογή Facebook και αμ την έχεις στο αυτόματο πάτησε και κλείσε και τους 3 διακόπτες... Μετά πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - πάτησε τις 3 τέλειες πανω δεξιά - ειδική πρόσβαση - βετλιστοοοιηση μπαταρίας και τσέκαρε ότι η βελτιστοποιηση είναι ενεργή για την εφαρμογή Facebook ... Τέλος πηγαινε στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - βρες το Facebook και κοιταξε εκεί στις ρυθμίσεις μπαταρίας και δεδομένων να ειναι κλειστό το δεδομένα παρασκηνίου... Αν κάνεις όλα αυτά και ακόμα τρέχει τουλάχιστον θα έχεις περιορίσει την κατανάλωση της

 

Ακριβως αυτο !!! Να μην τρεχει στο παρασκηνιο...

Δοκιμασα ολα τα σταδια που λες αλλα δεν....

Εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και παλι τιποτα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο !!! Να μην τρεχει στο παρασκηνιο...

Δοκιμασα ολα τα σταδια που λες αλλα δεν....

Εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και παλι τιποτα...

 

Θα πας στις εφαρμογές και θα πατήσεις να δείχνει και τις συστήματος. Θα σου εμφανίσει 3 κρυφές του Facebook.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις εφαρμογές και θα πατήσεις να δείχνει και τις συστήματος. Θα σου εμφανίσει 3 κρυφές του Facebook.

 

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις;;; παω εφαρμογες , και μετα;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο power button όταν πατάω να κλείσει η συσκευή να μην με πετάει στο Google? Επίσης πώς απενεργοποιώ τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λοιπόν φίλε μου. Πας Ρυθμίσεις /Έξυπνη Βοήθεια /Συντομεύσεις και χειρονομίες /Βοηθός Google και εκεί απενεργοποιείς την μια ρύθμιση που έχει (Αφύπνιση μέσω του κουμπιού λειτουργίας) .

Για τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος διάβασε το post 6 εδώ (δείχνει με εικόνες) : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/how-off-pedometer-lock-screen-t3926400

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις;;; παω εφαρμογες , και μετα;;;

 

Πας στις εφαρμογές και πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες κι επιλέγεις να σου δείχνει τις εφαρμογές συστήματος. Βρίσκεις τις 3 εφαρμογές συστήματος του Facebook και τις κάνεις disable.

Μπορείς ακόμα να δουλεύεις το Facebook lite ή να μπαίνεις στο Facebook μέσω του browser σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο power button όταν πατάω να κλείσει η συσκευή να μην με πετάει στο Google? Επίσης πώς απενεργοποιώ τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λοιπόν φίλε μου. Πας Ρυθμίσεις /Έξυπνη Βοήθεια /Συντομεύσεις και χειρονομίες /Βοηθός Google και εκεί απενεργοποιείς την μια ρύθμιση που έχει (Αφύπνιση μέσω του κουμπιού λειτουργίας) .

Για τα βήματα στην οθόνη κλειδώματος διάβασε το post 6 εδώ (δείχνει με εικόνες) : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/how-off-pedometer-lock-screen-t3926400

Το power button το έφτιαξα, τα βήματα δεν μου το ανοίγει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το power button το έφτιαξα, τα βήματα δεν μου το ανοίγει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν κάνεις αυτά που λέει στο post, κάνε κ μια επανεκκίνηση το τηλ. Πιστεύω θα είναι εντάξει μετα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα...

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-30-pro-dystychos-choris-play-store-kai-google-molis-mas-to-eipe-i-huawei/

Θα καψουν το υπερτουμπανο που έρχεται... Αν και σίγουρα θα βρεθεί τρόπος να περαστουν τα Google services (έστω και με ρουτ) αλλα ποιος θα είναι διατεθειμένος να δώσει 1100+ ευρώ και να ρουταρει την συσκευή του γαι να βάλει Google services? Χωριά ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει η συσκευή στην Ευρώπη χωρίς Google...

Αν και μου κάνει εντύπωση που θα παρουσιαστεί παραδοσιακά στο Μόναχο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ποια καρτα μνημης εβαλες;;;

Την γνήσια την δικια του... δεν εχει πολες επιλογές... ετσι και αλλιώς... την 128...

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα...

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-30-pro-dystychos-choris-play-store-kai-google-molis-mas-to-eipe-i-huawei/

Θα καψουν το υπερτουμπανο που έρχεται... Αν και σίγουρα θα βρεθεί τρόπος να περαστουν τα Google services (έστω και με ρουτ) αλλα ποιος θα είναι διατεθειμένος να δώσει 1100+ ευρώ και να ρουταρει την συσκευή του γαι να βάλει Google services? Χωριά ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει η συσκευή στην Ευρώπη χωρίς Google...

Αν και μου κάνει εντύπωση που θα παρουσιαστεί παραδοσιακά στο Μόναχο

Το θέμα δεν είναι το mate 30pro αλλά γενικότερα οι κινεζικές εταίρειες. Τι θα γίνει? Δλδ τα Google service ποίες εταιρείες θα τα έχουν? Αν βγάλεις τις κινεζικές εταιρείες οι οποίες είναι πολλές, τι θα μείνει?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα...

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-30-pro-dystychos-choris-play-store-kai-google-molis-mas-to-eipe-i-huawei/

Θα καψουν το υπερτουμπανο που έρχεται... Αν και σίγουρα θα βρεθεί τρόπος να περαστουν τα Google services (έστω και με ρουτ) αλλα ποιος θα είναι διατεθειμένος να δώσει 1100+ ευρώ και να ρουταρει την συσκευή του γαι να βάλει Google services? Χωριά ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει η συσκευή στην Ευρώπη χωρίς Google...

Αν και μου κάνει εντύπωση που θα παρουσιαστεί παραδοσιακά στο Μόναχο

 

μαρεσει που περιμενα πως και πως την παρουσιαση να δω τι θα γινει. τοσοι καταναλωτες στην ευρωπη τι θα γινει;; θα μου πεις εχει δικο της Store αλλα οι χαρτες πχ;; ενα απο τα πολλα παραδειγματα. οσο για την τιμη ας ελπισουμε να μην ειναι στα 1100+ ευρω

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου φόρτιση, δεν είναι καθόλου άσχημα. 35afdd32abf4c46d888b96390f5fa186.jpgc4779073e02f8d772db9608e29649b19.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα...

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-30-pro-dystychos-choris-play-store-kai-google-molis-mas-to-eipe-i-huawei/

Θα καψουν το υπερτουμπανο που έρχεται... Αν και σίγουρα θα βρεθεί τρόπος να περαστουν τα Google services (έστω και με ρουτ) αλλα ποιος θα είναι διατεθειμένος να δώσει 1100+ ευρώ και να ρουταρει την συσκευή του γαι να βάλει Google services? Χωριά ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει η συσκευή στην Ευρώπη χωρίς Google...

Αν και μου κάνει εντύπωση που θα παρουσιαστεί παραδοσιακά στο Μόναχο

 

Να επιτρεψει η επισημη εταιρια , να νομιμοποιησει το root στον κατοχο οπως αν δεν κανω λαθος ειναι στα pixel και one plus.

Ετσι δεν θα υπαρχει προβλημα.

Δεν μπορει να γινει κατι αλλο δεν μπορεις να κανεις εγκατασταση Gapps διοτι μερος των εφαρμογων για να λειτουργησουν πρεπει να υπαρχουν πολλα αρχεια τους στο system "Προεγκατεστημενα"και συγκεκριμενα στα Lib-files του λειτουργικου.

Δηλαδη εαν κανεις εγκατασταση την εφαρμογη Google-service αλλα και αλλες εφαρμογες της Google θα κανει αμεσως fc (διακοπη λειτουργιας) γιατι δεν υπαρχουν προεγκατεστημενα αρχεια στον ξεχωριστο χωρο συστηματος.Εκτος εαν κανει πονηρια η εταιρια και εχει τουλαχιστον τα κρυφα αρχεια προεγκατεστημενα με αποτελεσμα οτι google εφαρμογη να βαλεις την τρεξει. Δυσκολο ομως εαν την πιασουν θα φαει πολυ μεγαλο προστιμο.Αρα το Νομιμο root ειναι μονοδρομος..

Με ενα απλο zip θα φλασαρεις και θα εχεις τα παντα κομπλε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Να επιτρεψει η επισημη εταιρια , να νομιμοποιησει το root οπως αν δεν κανω λαθος ειναι τα pixel και one plus.Ετσι δεν θα υπαρχει προβλημα.Δεν μπορει να γινει κατι αλλο γιατι δεν μπορεις να κανεις εγκατασταση Gapps διοτι μερος των εφαρμογων για να λειτουργησουν πρεπει να υπαρχουν πολλα αρχεια τους στο system "Προεγκατεστημενα"και συγκεκριμενα στα Lib-files του λειτουργικου.

 

Δηλαδη εαν κανεις εγκατασταση την εφαρμογη Google-service θα κανει αμεσως fc γιατι δεν υπαρχουν εγκατεστημενα αρχεια στον ξεχωριστο χωρο συστηματος.Εκτος εαν κανει πονηρια η εταιρια και εχει τα κρυφα αρχεια προεγκατεστημενα με αποτελεσμα οτι google εφαρμογη να βαλεις την τρεξει. Δυσκολο ομως εαν την πιασουν θα φαει πολυ μεγαλο προστιμο.Αρα το Νομιμο root ειναι μονοδρομος..

Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσει εταιρεία συσκευή στην Ευρώπη, που για να δουλεύουν σωστά το 80% των εφαρμογών να πρέπει να κάνεις ρουτ και να βάλεις Google services μέσα. Αυτά είναι για developers και πειραματισμούς όχι για καθημερινούς ανθρώπους. (Συν ότι με τους Kirin δεν ασχολείται κανείς).

Αν δεν αλλάξει η τωρινή απόφαση σχετικά με την Google , την έχει βαμμένη και η Huawei και εμείς σαν καταναλωτές με έναν λιγότερο ανταγωνιστή στον κλάδο (τουλάχιστον βραχυπρόθεσμα).

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...