Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με cosmote τίποτα ακόμη.. Θα έρθει.. Αργά ή γρήγορα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά για δοκίμασε, Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Προεπιλεγμενες εφαρμογές - βοήθεια και φωνητική εισαγωγή και εκεί στην βοήθητικη εφαρμογή επέλεξε "κανένα"
Μπα δεν είναι αυτό. Έχει σχέση με την εφαρμογή της Google, απλά ανοίγει με τον ίδιο τρόπο μ αυτόν που μικραίνει την οθόνη για να τη χειρίζεσαι με το ένα χέρι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι αυτό. Έχει σχέση με την εφαρμογή της Google, απλά ανοίγει με τον ίδιο τρόπο μ αυτόν που μικραίνει την οθόνη για να τη χειρίζεσαι με το ένα χέρι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα Ρυθμίσεις - Σύστημα - Πλοήγηση στο σύστημα - Χειρονομίες και εκεί έχει "Ρυθμίσεις" όπου απενεργοποιεις τον βοηθό Google

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου εχει ερθη και σε μενα η ενημερωση χθες το πρωι.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα Ρυθμίσεις - Σύστημα - Πλοήγηση στο σύστημα - Χειρονομίες και εκεί έχει "Ρυθμίσεις" όπου απενεργοποιεις τον βοηθό Google

 

ΣΩΣΤΟΣ....Αυτό ήταν , ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 193 με την μέθοδο που ανέφερα σε προηγουμενο post η οποία δεν διαγράφει τίποτα αλλά είναι σαν να την πέρασες ota.https://i.postimg.cc/zv1wCgcN/IMG-20190815-155255.jpg

https://i.postimg.cc/65tLTCZL/Screenshot-20190815-155526-com-android-settings.jpg

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 193 με την μέθοδο που ανέφερα σε προηγουμενο post η οποία δεν διαγράφει τίποτα αλλά είναι σαν να την πέρασες ota.https://i.postimg.cc/zv1wCgcN/IMG-20190815-155255.jpg

 

https://i.postimg.cc/65tLTCZL/Screenshot-20190815-155526-com-android-settings.jpg

Εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το πολυσκαλισα μιας κ μου έφαγε 7 ώρες χθες κ άλλες 3 σήμερα μέχρι να την περάσω. Είδα στην εμπρόσθια κάμερα το night mode που προστέθηκε στην 193. Τις επόμενες μέρες θα έχω μια καλύτερη άποψη σχετικά με την νέα έκδοση. :)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 μερες που μου ήρθε ota η 185 βλέπω να μην έχει τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 μερες που μου ήρθε ota η 185 βλέπω να μην έχει τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά από 3 κύκλους φόρτισης με την 185 θα συμφωνήσω μαζί σου... Υπάρχει μια μικρή πτώση στην αυτονομία.... Ας περιμένουμε υπομονετικά την 193 και βλέπουμε... Πάντως η συσκευή είναι πιο smooth από ποτέ... Για την κάμερα δεν έχω σχηματίσει ακόμα ξεκάθαρη άποψη αννκαι έχω βγάλει αρκετές φώτο και βίντεο...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

τεχνολογικός οδοστρωτήρας οι Κινέζοι, ισοπέδωσαν!!!

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιεί κανεις τα ασύρματα feeebuds lite ακουστικά με p30 pro? Υπάρχει delay στα βιντεο κ ταινίες κ δεν ξέρω αν διορθώνεται...

 

Εγώ τα είχα καμία εβδομάδα, δεν παρατήρησα κάτι αρνητικό. Με το που τα είχα ανοίξει πρώτη φορά έλεγξα και για αναβάθμιση, έκανα μια που είχε. Δε γνωρίζω αν έκανε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την πρώτη πτώση με τη γνήσια θήκη τύπου βιβλίου Αν και η θήκη έκανε κάποια σημάδια το κινητό δεν είχα προσέξει να έκανε κάτι εκείνη την ώρα αλλά σήμερα πρόσεξα ότι έχει φύγει λίγο το χρώμα σε εκείνο το σημείο και λες και ναι τριχούλα Βγήκε από εκείνο το μέρος Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό ακριβώς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επίδοξος αγοραστής του p30pro (Σεπτέμβρη η αγορά του) & μιλώντας με ένα φίλο ο οποίος έχει p8 lite, του έβγαλε το εξής μήνυμα στο κινητό. Από την στιγμή που του εμφάνισε το μήνυμα έπαψε να έχει playstore με ότι συνεπάγεται αυτό. Έχει κάνεις ιδέα το γιατί? Δεν έχει ξεκαθαριστεί το κόλλημα android, trump κλπ?fcc1156e322f42ff1a391c27bb927906.jpgc7665dce3f43a9b58d1a62c6a6046f03.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υφίσταται κάποιο τέτοιο θέμα... Μάλλον κάποιο θέμα θα έχει η συσκευή του ή θα έφαγε κάποιο κόλλημα.... Φαντάζομαι έκανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δεν έστρωσε η συσκευή εεεε? Γιατί αν δεν έκανε δεν υπάρχει καν νόημα να το συζητάμε... Αλλιως μιχαλακοπουλου στην Αθήνα στο επίσημο σέρβις να δώσουν εξηγήσεις

 

Παντως τουλάχιστον μέχρι των Δεκέμβριο δεν υφίσταται κανένα θεμα με Google services και γενικός android... Εδω σε λίγες μέρες ξεκινάει η androiid 10 σε 40 συσκευές Huawei & Honor...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επίδοξος αγοραστής του p30pro (Σεπτέμβρη η αγορά του) & μιλώντας με ένα φίλο ο οποίος έχει p8 lite, του έβγαλε το εξής μήνυμα στο κινητό. Από την στιγμή που του εμφάνισε το μήνυμα έπαψε να έχει playstore με ότι συνεπάγεται αυτό. Έχει κάνεις ιδέα το γιατί? Δεν έχει ξεκαθαριστεί το κόλλημα android, trump κλπ?

 

Καλησπέρα. Κάτι τέτοιο νομίζω βγάζει αν η συσκευή δεν είναι προορισμένη για χρήση σε χώρες της Ευρώπης (αγορά κατευθείαν από Κινέζικο κατάστημα), το οποίο αν ήρθε με πειραγμένη Rom, δεν έπρεπε να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυμθίσεων, γιατί σε αυτές τις συσκευές δεν υποστηρίζεται το playstore.

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο διορθώνεται με πέρασμα της Ευρωπαϊκής rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μ ενδιαφερουν κ εμενα τα huawei freebuds ή τα huawei freebuds lite, με φοβιζουν οι αποσυνδεσεις, πες μου πως σου φαινονται? Σ ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, το δαχτυλικο ξεκλείδωμα σας δουλεύει καλά? Εμένα χρειάζεστε στάνταρ δύο αν όχι τρεις φορές να βάλω το δάχτυλο για να ξεκλειδώσει, ενώ στο mate 10 Pro που είχα ξεκλειδώνε αστραπιαία. Είναι λίγο ενοχλητικό να μην ξεκλειδώνει το κινητό αμέσως, ενώ έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, το δαχτυλικο ξεκλείδωμα σας δουλεύει καλά? Εμένα χρειάζεστε στάνταρ δύο αν όχι τρεις φορές να βάλω το δάχτυλο για να ξεκλειδώσει, ενώ στο mate 10 Pro που είχα ξεκλειδώνε αστραπιαία. Είναι λίγο ενοχλητικό να μην ξεκλειδώνει το κινητό αμέσως, ενώ έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από κάθε αναβάθμιση καλό είναι μια διαγραφή και επανεγγραφή των δακτυλικών για να δουλέψει απροβλημάτιστα.

Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως (αν δεν είναι placebo) είναι ότι όταν χτυπάει ο ήλιος υπό συγκεκριμένη γωνία χρειάζεται 2-3 προσπάθειες για να ξεκλειδώσει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, το δαχτυλικο ξεκλείδωμα σας δουλεύει καλά? Εμένα χρειάζεστε στάνταρ δύο αν όχι τρεις φορές να βάλω το δάχτυλο για να ξεκλειδώσει, ενώ στο mate 10 Pro που είχα ξεκλειδώνε αστραπιαία. Είναι λίγο ενοχλητικό να μην ξεκλειδώνει το κινητό αμέσως, ενώ έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά από τόσες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου θα πρέπει να πω ότι το δακτύλικο αποτύπωμα του P30 PRO κάτω από την οθόνη είναι ότι πιο γρήγορο και ακριβεστερο στην αγορά (μαζι με αυτό του OP7PRO) ... Ακόμα και από το ολοκαίνουριο Note 10+ είναι πολύ πιο γρήγορο και πιάνει πάντα με την πρώτη σε αντίθεση με όλες τις υπόλοιπες συσκευές που εχω δοκιμάσει... Πλησιάζει πάρα πολύ σε ταχύτητα τα επίπεδα των κορυφαίων δακτυλικών που υοηρχαννστην πλάτη της συσκευης (MATE 10 pro, mate 9 κτλ)

Και αυτό δεν το λέω μόνο εγω είναι γνωστό και το εχουν παραδεχτεί πολλοί φίλοι στο φορουμ, έμπειροι χρήστες

Αν για κάποιο λόγο δεν σου λειτουργεί ταχύτατα και με ακρίβεια το δακτύλικο ή καταχωρεις λάθος το αποτύπωμα ή έχει πρόβλημα η συσκευή σου

Εννοείτε ότι δεν έχεις βάλει κάποιο tempered glass στην οθόνη σου που μπορεί αυτό να δημιουργεί τέτοια θέματα!!! (αν και υπάρχουν κάποια που συνεργάζονται άψογα, εγω εχω επιλέξει την αντικρουστικη μεμβράνη της zaggs απο media markt η οποία συνεργάζεται τέλεια)

Προσπάθησε να καταχωρήσεις το δακτύλικο κρατώντας κανονικά την συσκευη οπως την κρατάς την ώρα που την ξεκλειδώνεις.. Μην ασκεις μεγάλη πίεση στην οθόνη δεν χρειάζεται... Αν εξακολουθεί να μην είναι ακριβές και γρήγορο θα πρέπει να πας στο σέρβις.

Το λέω έτσι ωμά γιατί το δακτύλικο για μένα ηταν ο κύριος λόγος που έφυγα τροχαδι απο το Mate 20 Pro και το S10+ που και στα 2 ηταν για τα πανηγύρια, ενω στο P30 pro έχει γίνει εξαιρετική δουλειά

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το δακτυλικό, σε σύγκριση με S10 Plus που κράτησα 3 μήνες.

Η supersonic τεχνολογία θέλει ακόμα εξέλιξη για να βελτιωθεί σε ταχύτητα.

 

Μετά τη δεύτερη πλέον επαφή μου με το κινητό το σημαντικότερο συμπέρασμα είναι ότι -μέχρι να γίνουν ευρείας χρήσης οι μπαταρίες γραφενίου- όλες οι μεγάλες εταιρίες πρέπει να πάρουν μαθήματα από τη Huawei για την αυτονομία των συσκευών τους.

Καταλαβαίνω ότι αυτό δε γίνεται χωρίς κάποιες παραχωρήσεις (επιθετικό κλείσιμο εφαρμογών το οποίο βεβαίως έχει βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις) αλλά τέτοια αυτονομία σου αποβάλλει το άγχος της διάρκειας χρήσης.

 

Το μόνο κινητό που περιμένω πλέον να δω είναι το Mate 30 Pro που θα έχει ακόμα μεγαλύτερη μπαταρία (αλλά και υψηλότερης ανάλυσης οθόνη).

 

Α, και για να δούμε και το EMUI 10 με Android Q.

Θέλω να δω αν πλέον μπορείς να κατεβάζεις το notification shade τραβώντας προς τα κάτω από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης. Πραγματικά είναι ο μόνος λόγος που με κανει να χρησιμοποιώ Nova.

 

Δεν έχω πολλές ελπίδες βέβαια, κρίνοντας από βίντεο που έχω δει μέχρι τώρα.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...