Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσει εταιρεία συσκευή στην Ευρώπη, που για να δουλεύουν σωστά το 80% των εφαρμογών να πρέπει να κάνεις ρουτ και να βάλεις Google services μέσα. Αυτά είναι για developers και πειραματισμούς όχι για καθημερινούς ανθρώπους. (Συν ότι με τους Kirin δεν ασχολείται κανείς).

Αν δεν αλλάξει η τωρινή απόφαση σχετικά με την Google , την έχει βαμμένη και η Huawei και εμείς σαν καταναλωτές με έναν λιγότερο ανταγωνιστή στον κλάδο (τουλάχιστον βραχυπρόθεσμα).

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Δεν διαφωνω.

Αλλα ομως οτι θελει μπορει να κανει.

Μπορει στο πρωτο boot οταν σεταρεις την συσκευη να ενσωματωσει την λειτουργια root και να σου δινει το δικαιωμα με δικη σου ευθυνη να βαζεις οτι θελεις .Ετσι φευγει η ευθυνη απο πανω της.Αυτη δεν θα εχει βαλει τιποτα απο google και εσυ να βαζεις οτι θες .Τελος παντων θα δουμε αλλα οπως τονιζεις ειναι πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά θα τα κάνει ο μέσος χρήστης?

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην υπαρχει gms installer στο Store της Huawei αλλα για αν τον βρεις πρεπει να κανεις αναζητηση με κινεζικα γραμματα, δεν ξερω αλλα δουλευει ακομα τωρα με την 9 ή την 10 αλλα μεχρι την 8 δουλευε κανονικα.

Αυτο που εκανε η εφαρμογη ηταν να κανει εγκατασταση των google play services και των εφαρμογων, προφανως η εφαρμογη ειχε πληρη δικαιωματα (σαν root) κι ετσι μπορουσε και το εκανε.

Το κακο βεβαια ηταν οτι σε ενα factory reset εκανες την ιδια διαδικασια παλι αλλα η Huawei μπορει να κανει την κινεζια της και να το βαλει στον setup wizard οπου σε καποιο σημειο να σε ρωταει αν θες να κανει εγκατασταση των services.

Μην ξεχναμε οτι η Google θελει να συνεργαζεται με την Huawei οποτε μπορει να κανει και τα στραβα ματια σε τιποτα μικροατυπιες.

Ολα θα δειξουν με την κυκλοφορια του Mate 30 και πιο πολυ υστερα με την κυκλοφορια του P40.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

χωρις google το τηλεφωνο ειναι τελειωμενο..μην λετε bootloader,kerner,root.οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν!90% να περασεις malware μεσα με πειραματισμους
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κοντος ψαλμός αλληλούια,ούτε ο κάθε απλώς χρήστης δίνει όμως και 1000 ευρώ για μια ναυαρχίδα εφόσον δεν είναι note η iPhone..ο μέσος χρήστης έχει redmi note

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

https://techingreek.com/me-kathari-ekdosi-android-to-huawei-mate-30-pro/

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο που εχει σημασια ειναι τι θα γινει στο μελλον για το P30. Αν δηλαδη θα υπαρξει προβλημα με την google , το play store, αν θα παιρνει αναβαθμισεις κλπ...Το mate30 ειναι αλλο θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο που εχει σημασια ειναι τι θα γινει στο μελλον για το P30. Αν δηλαδη θα υπαρξει προβλημα με την google , το play store, αν θα παιρνει αναβαθμισεις κλπ...Το mate30 ειναι αλλο θεμα...
Συμφωνώ εν μέρη, το πρόβλημα δεν είναι το mate 30 pro αλλά η Huawei & τα επόμενα μοντέλα γενικά. Ίσως η Huawei να βγάλει ένα πολύ καλό λογισμικό τύπου Apple & να είναι για καλό, ίσως όμως & να είναι μια πρόχειρο δουλειά & να απαξιωθεί η Huawei mobile, μπορεί όμως & να τα βρουν Trump, Google & Huawei & να λήξει το θέμα. Τώρα τι θα γίνει στο p30pro (προσωπικά) ποσώς με ενδιαφέρει γιατί στην χειρότερη να χάσω 400€ κόστος στο οποίο θα το πουλούσα όταν έφτανε η ώρα. Μακάρι να βρεθεί η λύση & να συνεχίζει η Huawei να βγάζει κινητάρες.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Η

 

Το p30 και γενικά η σειρά p δεν θα έχει θέμα όπως δήλωσε η Google, πιθανόν βέβαια να μην πάρει android 11 αν δεν α βρουν, security patch κτλ κανονικά..ούτε οι δύο νέες εκδόσεις του θα έχουν πρόβλημα..το mate είναι εκτός του τριμήνου..τώρα τι θα γίνει θα το δούμε στο μέλλον..

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η

 

Το p30 και γενικά η σειρά p δεν θα έχει θέμα όπως δήλωσε η Google, πιθανόν βέβαια να μην πάρει android 11 αν δεν α βρουν, security patch κτλ κανονικά..ούτε οι δύο νέες εκδόσεις του θα έχουν πρόβλημα..το mate είναι εκτός του τριμήνου..τώρα τι θα γίνει θα το δούμε στο μέλλον..

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την άρση του ban ο trump την έκανε νομίζω για έξι μήνες, με σκοπό & καλά την συμμόρφωση της Huawei. Εφόσον η Huawei κατά τα λεγόμενα τους δεν συμμορφώθηκε συνεχίζουν στην φραγή που είχαν προγραμματίσει. Τα επερχόμενα μοντέλα ξεκινώντας από το mate 30 θα υποστούν τις συνέπειες.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε δεύτερο Viber ?στο dual apps δεν.το έχει
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιου ποιο πίσω είχε αναφερθεί για το τρόπο που βάζουμε την εφαρμογή ηχογραφήσεις κλήσεις.... Μήπως μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει από που την κατεβάζουμε ευχαριστώ...

 

Άκυρο το βρήκα....

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Το google assistant σας δουλευει? Προσπαθω να το κανω να μου διαβαζει τα μυνηματα αλλα δεν...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο του θέματος αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω, σε γνωστό site είδα αυτό εδώ το βάζω σε φωτογραφία, αυτό το σημαίνει; ονωτς δεν θα έρθουν Ελλάδα με τα τωρινά δεδομένα; a91a6b16fb4cdd3b34d5c62f4080a1e3.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι...κι το περίμενα πως και πως..

Στα του p30 πάλι ..παιδιά σκέφτομαι να το ξαναπάρω,για πείτε κανένα μεγάλο κατάστημα στυλ κότσο , πλαίσιο κτλ..πιο έχει την πιο καλή προσφορά;;

Έψαξα λίγο αλλά ίδια τιμή είδα..κατά καιρούς παίζουν κάποιες πεοσφορεςμ.η πιστωτική είναι της εθνικής

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι...κι το περίμενα πως και πως..

Στα του p30 πάλι ..παιδιά σκέφτομαι να το ξαναπάρω,για πείτε κανένα μεγάλο κατάστημα στυλ κότσο , πλαίσιο κτλ..πιο έχει την πιο καλή προσφορά;;

Έψαξα λίγο αλλά ίδια τιμή είδα..κατά καιρούς παίζουν κάποιες πεοσφορεςμ.η πιστωτική είναι της εθνικής

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ λέω να περιμένω λίγο να δω μήπως υπάρχει καμία εξέλιξη. Έγινε η παρουσίαση στο Μόναχο και δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα;;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω ,σχεδόν πουθενά..θ ήταν καλή φάση αν ερχόταν και έδινε και το νέο ρολόι μαζί..μου έμεινε αχρησιμοποίητη η γνήσια θήκη γιατί p30pro για την θάλασσα και αλλες 3 με 4.. και έχω ξεμείνει και με ένα Alcatel 1s και κάνω υπομονή αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμη

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

IMG-20190920-232212.jpg

 

Πήγα σήμερα στο καινούργιο μου P30 pro να βάλω την tmax 20,50€...Φοβήθηκα να τη βάλω εγώ και πήρα την ευθύνη και του είπα να την περάσει αυτός (ενώ δεν το κάνει σε πελάτες), γιατί είχε περάσει καμιά 25αρια σε δικούς του μια χαρά... Ξενέρωσα τη ζωή μου... Φυσικά δε φεύγει η κόλλα από εκείνο το σημείο και κάνα 2 αλλά... Μου φάνηκε ότι έβαλε την κόλλα και άργησε πολύ να περάσει το tempered glass - γιατι έπιανε τη σκονιτσα με τα αυτοκόλλητα- και για αυτό δεν άπλωσε εκεί, είχε αρχίσει να στεγνώνει... ☹️☹️☹️ Δεν υπάρχει τρόπος να φύγει, ε; Επίσης, "ξέρασε" κόλλα στο power button,..Δεν έχει φόβο, ε; Δεν έμεινε σημάδι το έκανα με wet hankies κι έφυγε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οχι..2 πεταξα,την τριτη δεν προλαβα να την βαλω

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν είστε από Αθήνα & θέλετε να βάλετε γυαλί uv για να μην ρισκάρετε, στον Κορυδαλλό στο https://techface.gr κάνουν άψογη τοποθέτηση. Έχω τοποθετήσει εκεί & tmax & dome & οι δύο εφαρμογές ήταν τέλειες. Αν το βαστάει η τσέπη σας προτιμήστε dome είναι τα διπλάσια χρήματα αλλά η κόλλα στο dome είναι πιο ρευστή & η εφαρμογή της είναι πιο εύκολη, το tmax καλό αλλά για το κινητό μας έχει ακουστεί εδώ μέσα ότι δεν εφαπτει τέλεια όσων αφορά την selfie κάμερα με αποτέλεσμα να παραμορφώνει η κάμερα & η κόλλα στο tmax αργεί λίγο να φτάσει στα άκρα & ίσως χρειαστεί λίγο βοήθεια με κάποια κάρτα για να φτάσει στα άκρα. Τέλος κόλλες & τρεξίματα δεν είχε η συσκευή γιατί με το που εφάπτεται η κόλλα με το γυαλί (πριν μπει η λάμπα) το καθαρίζει γύρω γύρω το κινητό με τα ειδικά πανάκια που έχει.

 

Το ανέβασα αυτό γιατί ακούω για αποτυχίες & είναι κρίμα γιατί έχουν ένα αρκετά μεγάλο κόστος τα uv γυαλιά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένω λίγο να δω μήπως υπάρχει καμία εξέλιξη. Έγινε η παρουσίαση στο Μόναχο και δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα;;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν δεν σκύψει η huawei να παραδώσει δικαιώματα (και το ποιο σημαντικό λογισμικό για της 5g κεραίες) δεν θα αλλαξει τπτ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

τρεις ερωτήσεις θέλω να κάνω.

πρώτον, το p30 pro θα συνεχίσει να παίρνει κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις εφαρμογών και λειτουργικού;

δεύτερον, επειδή δεν έχω ασχοληθεί επαρκώς, με το mate 30, όλες οι εφαρμογές google θα μπορούν να περαστούν εκ των υστέρων δίχως κανένα πρόβλημα;

και μήπως γνωρίζει κάποιος, γιατί το οπτικό 5Χ το υποβάθμισαν σε 3Χ

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

τρεις ερωτήσεις θέλω να κάνω.

πρώτον, το p30 pro θα συνεχίσει να παίρνει κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις εφαρμογών και λειτουργικού;

δεύτερον, επειδή δεν έχω ασχοληθεί επαρκώς, με το mate 30, όλες οι εφαρμογές google θα μπορούν να περαστούν εκ των υστέρων δίχως κανένα πρόβλημα;

και μήπως γνωρίζει κάποιος, γιατί το οπτικό 5Χ το υποβάθμισαν σε 3Χ

1.Λογικά ναι αν και ίσως με μεγαλύτερη καθυστερηση εστω και αν μετά την λήξη της παρατάσης για την επόμενη Android και τα security updates χρησιμοποιήσει την OASP (Android open source) οπως έκανε και με το Mate 30 Pro...

2.Νομιμα δεν μπορεί να περάσει Google services οπως και όλες τις εφαρμογές τις Google αλλα μπορεί να βρει έναν ενδιάμεσο τρόπο να αφήσει υον χρήστη να τα περάσει από μόνος του με δική του ευθύνη εστω στην χειρότερη περίπτωση με ρουτ της συσκευής κτλ

3.Το Mate 30 pro απλά δεν έχει την telescope κάμερα του P30 pro...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

στην τρίτη ερώτηση, γιατί το έκανε αυτό;

το 5χ ήταν (ίσως) το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της συσκευής.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η σειρά p πάντα θα έχει κάτι παραπάνω από τη σειρά mate , στο τομέα της φωτογραφίας...

P = photography

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...