Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, JimKarvo said:

Για αυτό αναρωτιέμαι μήπως χρειάζεται και αλλαγή η sim. Ή από την στιγμή που έχει voLTE είναι συμβατή και με voWiFi?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανονικά ναι.

Πόσο παλιά είναι;

Αν είναι πολύ παλιά μπορείς να την αντικαταστήσεις δωρεάν σε οποιοδήποτε κατάστημα wind, λόγω παλαιότητας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi 11t δουλεύει και το volte και το vowifi. Έγινε δοκιμή και στα δύο. 9050d2a8ddb902630c793ce941b1fb3c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε xiaomi 11t δουλεύει και το volte και το vowifi. Έγινε δοκιμή και στα δύο. 9050d2a8ddb902630c793ce941b1fb3c.jpg
Δεν είναι στην λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν;
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, JimKarvo said:
43 minutes ago, conan1 said:
Σε xiaomi 11t δουλεύει και το volte και το vowifi. Έγινε δοκιμή και στα δύο. 9050d2a8ddb902630c793ce941b1fb3c.jpg

Δεν είναι στην λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν;

Πρώτο πρώτο 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μου ενεργοποίησαν το vowifi σε mi 8 αλλά δεν εμφανίζει το εικονίδιο. Μόνο το volte. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spinos said:

Καλημέρα σε όλους. Μου ενεργοποίησαν το vowifi σε mi 8 αλλά δεν εμφανίζει το εικονίδιο. Μόνο το volte. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει? 

Και σ' εμένα είναι ενεργοποιημένο σε POCO X3 και με ανοιχτό διακόπτη πάλι δεν εμφανίζεται. Μάλλον περιμένουμε να ενταχτούν οι συσκευές στις υποστηριζόμενες.

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2022 at 8:53 ΜΜ, p_k said:

Αν είναι δυνατόν!

Αυτό συμβαίνει και αν για παράδειγμα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε μία συσκευή;

Θα πρέπει να ξαναχρεωθείς την esim; 

Αυτό δεν ισχύει στην κοσμοτε, πριν από λίγες μέρες έκανα επαναφορά και δούλευε κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα δωθεί υποστήριξη σε iPhone 12 ούτε voLTE, ούτε voWiFi υποστηρίζει. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, waeo said:

Πότε θα δωθεί υποστήριξη σε iPhone 12 ούτε voLTE, ούτε voWiFi υποστηρίζει. 

Volte έχει, τουλάχιστον στο SE 2020 που είχα και γενικα στα iOS κινητά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, waeo said:

Πότε θα δωθεί υποστήριξη σε iPhone 12 ούτε voLTE, ούτε voWiFi υποστηρίζει. 

voLTE υπάρχει εδώ και πάρα πολύ καιρό στα iphone. Το VoWiFi είναι ενεργοποιημένο μόνο στα iphone που έχω βάλει την beta iOS 16 όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, damierom said:

voLTE υπάρχει εδώ και πάρα πολύ καιρό στα iphone. Το VoWiFi είναι ενεργοποιημένο μόνο στα iphone που έχω βάλει την beta iOS 16 όπως εγώ.

Στην σελίδα τους αναφέρει μόνο μέχρι τα μοντέλα του 11, αλλά από ότι φαίνεται δεν έχουν ενημερωθεί. 
 

Θα περιμένω την σταθερή έκδοση γιατί είχα θέματα με την 16 beta. Πολυ ευχάριστο όμως που φαίνεται να έχει δωθεί η δυνατότητα. Ποιο κινητό έχεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, waeo said:

Στην σελίδα τους αναφέρει μόνο μέχρι τα μοντέλα του 11, αλλά από ότι φαίνεται δεν έχουν ενημερωθεί. 
 

Θα περιμένω την σταθερή έκδοση γιατί είχα θέματα με την 16 beta. Πολυ ευχάριστο όμως που φαίνεται να έχει δωθεί η δυνατότητα. Ποιο κινητό έχεις; 

Το iPhone 13 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα τους αναφέρει μόνο μέχρι τα μοντέλα του 11, αλλά από ότι φαίνεται δεν έχουν ενημερωθεί. 
 
Θα περιμένω την σταθερή έκδοση γιατί είχα θέματα με την 16 beta. Πολυ ευχάριστο όμως που φαίνεται να έχει δωθεί η δυνατότητα. Ποιο κινητό έχεις; 
Καιρό τώρα έχουμε VoLTE, πάνω από χρόνος έχει περάσει από τότε που δόθηκε στα iPhone. Αν δεν έχεις VoLTE δεν έχεις ούτε 5G.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stevosmart83 said:

Πέρασες κ την beta 7 που έδωσε χτες κ παίζει κομπλέ ?

Ναι κανονικότατα. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με beta.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, georgeavl3 said:

Καιρό τώρα έχουμε VoLTE, πάνω από χρόνος έχει περάσει από τότε που δόθηκε στα iPhone. Αν δεν έχεις VoLTE δεν έχεις ούτε 5G.

Poco X3 Pro
 

Μίλησα με την υποστήριξη και μου λένε πως έχω απλώς δεν φαίνεται και ότι γίνεται αυτόματα σε iOS. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, waeo said:

Μίλησα με την υποστήριξη και μου λένε πως έχω απλώς δεν φαίνεται και ότι γίνεται αυτόματα σε iOS. 

Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις πανεύκολα, εάν κατά τη διάρκεια μιας οποιασδήποτε φωνητικής κλήσης προσπαθήσεις να πλοηγηθείς ταυτόχρονα στο διαδίκτυο.

Εάν τα καταφέρεις,εννοείται με δεδομένα και όχι με wi-fi, τότε έχεις ενεργοποιημένο το Volte στη γραμμή σου.

Μία ιδιαιτερότητα των iPhone συσκευών είναι ότι δεν εμφανίζεται εικονίδιο του VoLTE.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις πανεύκολα, εάν κατά τη διάρκεια μιας οποιασδήποτε φωνητικής κλήσης προσπαθήσεις να πλοηγηθείς ταυτόχρονα στο διαδίκτυο.

Εάν τα καταφέρεις,εννοείται με δεδομένα και όχι με wi-fi, τότε έχεις ενεργοποιημένο το Volte στη γραμμή σου.

Μία ιδιαιτερότητα των iPhone συσκευών είναι ότι δεν εμφανίζεται εικονίδιο του VoLTE.

Επειδή έχω την γραμμή μόνο για δεδομένα, δεν ήθελα να χρεωθώ. Έτσι το διαπιστώνεις, σωστά! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, waeo said:

Επειδή έχω την γραμμή μόνο για δεδομένα, δεν ήθελα να χρεωθώ. Έτσι το διαπιστώνεις, σωστά! 

Πήγαινε ρυθμίσεις > γενικά > σχετικά με το τηλέφωνο. Στο έκδοση φορέα πάτησε πάνω στο «WIND GR 50.0» μια ή 2 φορές. Αν εμφανιστεί «κατάσταση IMS φωνή» τότε είναι οκ το VoLTE

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, paanos said:

Πήγαινε ρυθμίσεις > γενικά > σχετικά με το τηλέφωνο. Στο έκδοση φορέα πάτησε πάνω στο «WIND GR 50.0» μια ή 2 φορές. Αν εμφανιστεί «κατάσταση IMS φωνή» τότε είναι οκ το VoLTE

Επομένως, όλα καλά; 

7A970085-CB64-4D8F-89AE-534A10D2E59C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείται κάποιος να αγοράσει νέο σπάγκο για τον χαρταετό της Wind λόγω φθοράς υπερχρήσης. ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ, ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ VOWIFI ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΤΑ UPDATES ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΒΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα κόβουν;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται αν η συσκευή δεν είναι στην λίστα που έχουν αυτοί και είναι παλιά. Τα κίνητρα μου είναι άγνωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...