Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, p_k said:

Ωραίος, απλώς βάζοντας την beta δούλεψε;

Ναι. Τώρα απέμεινε η esim που με εξυπηρετεί αφάνταστα στην κόκκινη (γιατί είναι η μόνη που την ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οποιαδήποτε στιγμή και σε οποιοδήποτε συμβατό κινητό ενώ στην πράσινη μπαίνει μόνο σε μια συσκευή και για μια και μοναδική φορά. Αν θες να την απενεργοποιήσεις και να την ξαναενεργοποιησεις ή να τη βάλεις σε άλλη συσκευή πρέπει να βγάλεις απ την αρχή καινούργια esim με χρέωση...!!!)

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν!

Αυτό συμβαίνει και αν για παράδειγμα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε μία συσκευή;

Θα πρέπει να ξαναχρεωθείς την esim; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Αν είναι δυνατόν!

Αυτό συμβαίνει και αν για παράδειγμα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε μία συσκευή;

Θα πρέπει να ξαναχρεωθείς την esim; 

Ναι. Το έχω διαβάσει 100 φορές στο site τους και ακόμη δεν μπορώ να το χωνεψω. Νομίζω λάθος διαβάζω....

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα θα πρέπει να δοθεί η υπηρεσία e sim και από τη wind.

Bρισκόμαστε σε μία εποχή που πάρα πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν τέτοιου είδους sim, οι οποίες βολεύουν και σε smartwatches και όχι μόνο.

Όπως επίσης με την ευκαιρία... twin sim και στα καρτοκινητά.

Αυτές οι δύο υπηρεσίες έπρεπε να έχουν δοθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Και πρέπει να γίνει δουλειά όσον αφορά την αναβάθμιση δικτύου στον άξονα Νέας Ραιδεστού, Αγίας Παρασκευής, Ταγαράδων Βασιλικών, Σουρωτής.

Για να είμαι όμως απολύτως σωστός πρέπει να πω ότι παρά τις χαμηλές ταχύτητες που μετρώνται στις περιοχές αυτές η εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλή, το έχω διαπιστώσει εν κινήσει αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Άμεσα θα πρέπει να δοθεί η υπηρεσία e sim και από τη wind.

Bρισκόμαστε σε μία εποχή που πάρα πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν τέτοιου είδους sim, οι οποίες βολεύουν και σε smartwatches και όχι μόνο.

Όπως επίσης με την ευκαιρία... twin sim και στα καρτοκινητά.

Αυτές οι δύο υπηρεσίες έπρεπε να έχουν δοθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Και πρέπει να γίνει δουλειά όσον αφορά την αναβάθμιση δικτύου στον άξονα Νέας Ραιδεστού, Αγίας Παρασκευής, Ταγαράδων Βασιλικών, Σουρωτής.

Για να είμαι όμως απολύτως σωστός πρέπει να πω ότι παρά τις χαμηλές ταχύτητες που μετρώνται στις περιοχές αυτές η εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλή, το έχω διαπιστώσει εν κινήσει αυτό.

Έχεις κάνει αναφορά για αυτά τα ζητήματα στο 13700;;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Έχεις κάνει αναφορά για αυτά τα ζητήματα στο 13700;;

Έχω κάνει κάνει εγώ σχεδόν κάθε μήνα επί 2 χρόνια...η ίδια απάντηση...."ακόμη δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο μας".... κοινώς εις ώτα μη ακουοντων!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Έχεις κάνει αναφορά για αυτά τα ζητήματα στο 13700;;

Για την twin sim.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damierom said:

Έχω κάνει κάνει εγώ σχεδόν κάθε μήνα επί 2 χρόνια...η ίδια απάντηση...."ακόμη δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο μας".... κοινώς εις ώτα μη ακουοντων!

Και εγω στέλνω κάθε μήνα μήνυμα για vowifi, έτσι για την τιμή των όπλων...

4 σχεδόν χρόνια μετά απο την ενεργοποίηση VoWifi απο την κοσμοτε και εμείς ακόμα περιμένουμε... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikosdoc said:

Και εγω στέλνω κάθε μήνα μήνυμα για vowifi, έτσι για την τιμή των όπλων...

4 σχεδόν χρόνια μετά απο την ενεργοποίηση VoWifi απο την κοσμοτε και εμείς ακόμα περιμένουμε... Τι να πω...

Το vowifi έχει ενεργοποιηθεί.

Το θέμα είναι να μπούνε περισσότερες συσκευές από αυτές που ήδη υποστηρίζονται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Το vowifi έχει ενεργοποιηθεί.

Το θέμα είναι να μπούνε περισσότερες συσκευές από αυτές που ήδη υποστηρίζονται.

Ε, ναι οκ. Μας κοροιδευουν μες στα μουτρα μας. 4 μηνες τωρα εχουν μονο κινητα μιας εταιρειας κ ενα ξεμπαρκο σαμσουνγκ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosdoc said:

Ε, ναι οκ. Μας κοροιδευουν μες στα μουτρα μας. 4 μηνες τωρα εχουν μονο κινητα μιας εταιρειας κ ενα ξεμπαρκο σαμσουνγκ...

Απο το οποίο να συμπληρώσω, 

Εβαλα την σιμ της συζύγου συμβολαιο σε xiaomi redmi note 11 pro 4G , εστειλα το sms και η απάντηση ειναι ότι δεν υποστηρίζεται απο την συσκευή !!!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

Απο το οποίο να συμπληρώσω, 

Εβαλα την σιμ της συζύγου συμβολαιο σε xiaomi redmi note 11 pro 4G , εστειλα το sms και η απάντηση ειναι ότι δεν υποστηρίζεται απο την συσκευή !!!!

Είναι branded από πάροχο, πχ στο firmware λέει COS ή VOD; Κάποιο μέλος εδώ είχε πει ότι θέλει EUR για να δουλέψει ( δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο ). Μέχρι σήμερα στο Galaxy A22 5G εννοείται ότι δεν λειτουργεί αλλά είναι τροποποιημένο το firmware όπως βλέπω από Cosmote.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Brainmorf said:

Είναι branded από πάροχο, πχ στο firmware λέει COS ή VOD; Κάποιο μέλος εδώ είχε πει ότι θέλει EUR για να δουλέψει ( δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο ). Μέχρι σήμερα στο Galaxy A22 5G εννοείται ότι δεν λειτουργεί αλλά είναι τροποποιημένο το firmware όπως βλέπω από Cosmote.

Θα το ξαναδώ, αλλα δεν νομίζω οτι στα xiaomi υπαρχουν branded firmwares

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω έριξα την beta και εδωσε θεος εχω το αυτονόητο.αναγκαστηκα κ αγόρασα Xiaomi που το απεχθάνομαι κ ευτυχώς μόνο 4 μήνες κράτησε το βασανιστηριι το πούλησα χτες .

430992F4-84FA-43DA-94FB-876BD8D424DD.jpeg

0D216336-FDE2-41BE-88D8-7DCB810CC703.png

E5B8AE07-5CE9-415C-BF90-C105F60672AE.png

Επιβεβαιώνω έριξα την beta και εδωσε ο θεος εχω το αυτονόητο.αναγκαστηκα κ αγόρασα Xiaomi που το απεχθάνομαι κ ευτυχώς μόνο 4 μήνες κράτησε το βασανιστηριο το πούλησα χτες .είμαι κάτοχος iPhone xs max

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται διακόπτης για wifi calling αλλά δεν δουλεύει. 

https://i.imgur.com/S17bBxf.jpg

Συσκευή Galaxy S21Fe 

Έστειλα και μήνυμα για ενεργοποίηση αλλά λέει δεν υποστηρίζεται 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ενεργοποιήσει την υπηρεσία voWiFi από κινητό που η wind λέει πως υποστηρίζει.

Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να κάνω και αλλαγή κάρτας σιμ;

Σε κάποιο μενού ιδιοτήτων της sim έχω τα παρακάτω 

 

IMG_20220820_155913.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κινητό είναι; Σου εμφανίζει εικονίδιο VoWiFi στην κορυφή της οθόνης;

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, georgeavl3 said:

Σε ποιο κινητό είναι; Σου εμφανίζει εικονίδιο VoWiFi στην κορυφή της οθόνης;

Poco X3 Pro
 

Το screenshot είναι από Poco f3, το οποίο δεν το υποστηρίζει. Η εγγραφή έγινε από κινητό που υποστηρίζει αλλά ούτε εκεί είχε ανοίξει το voWiFi 

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τηλέφωνο στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης 13700, δωρεάν και ζητήστε να σας ενεργοποιήσουν την υπηρεσία.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το διακόπτη VoWiFi στις ρυθμίσεις πληκτρολογώντας *#*#869434#*#* στον dialer και δοκίμασε ξανά.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αναρωτιέμαι αν παρακολουθεί κάποιος το θέμα, αν διαβάζει, έστω μερικά ποστ πιο πίσω, ή ο καθένας, μπαίνει, γράφει το "δικό του", γιατί μόνο αυτό τον ενδιαφέρει και θέλει και απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Πάρτε τηλέφωνο στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης 13700, δωρεάν και ζητήστε να σας ενεργοποιήσουν την υπηρεσία VoLTE.

Μετά αρκεί μία επανεκκίνηση της συσκευής και θα είναι έτοιμο.

VoLTE έχουμε και δουλεύει πολύ καλά. VoWiFi μας λείπει.

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Άνοιξε το διακόπτη VoWiFi στις ρυθμίσεις πληκτρολογώντας *#*#869434#*#* στον dialer και δοκίμασε ξανά.

Poco X3 Pro


 

Σε android 11/12 δεν ανοίγει κάτι.

Just now, noisex said:

Ειλικρινά αναρωτιέμαι αν παρακολουθεί κάποιος το θέμα, αν διαβάζει, έστω μερικά ποστ πιο πίσω, ή ο καθένας, μπαίνει, γράφει το "δικό του", γιατί μόνο αυτό τον ενδιαφέρει και θέλει και απάντηση.

Είναι δύσκολο να διαβάσεις όλες τις σελίδες είναι η αλήθεια, συν της άλλης, κάποιες απαντήσεις ίσως και να είναι λαθος λόγω εξελίξεων 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JimKarvo said:

VoLTE έχουμε και δουλεύει πολύ καλά. VoWiFi μας λείπει.

Σε android 11/12 δεν ανοίγει κάτι.

Είναι δύσκολο να διαβάσεις όλες τις σελίδες είναι η αλήθεια, συν της άλλης, κάποιες απαντήσεις ίσως και να είναι λαθος λόγω εξελίξεων 

Έχεις δίκιο φίλε, εκ παραδρομής έγραψα για το VoLTE.

Από ό,τι φαίνεται η υλοποίηση του VoWifi είναι τελικά περισσότερο πολύπλοκη από ό,τι φανταζόμουν, από τη στιγμή που υπάρχουν θεματα ακόμη και σε υποστηριζόμενες συσκευές.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε, εκ παραδρομής έγραψα για το VoLTE.
Από ό,τι φαίνεται η υλοποίηση του VoWifi είναι τελικά περισσότερο πολύπλοκη από ό,τι φανταζόμουν, από τη στιγμή που υπάρχουν θεματα ακόμη και σε υποστηριζόμενες συσκευές.
Για αυτό αναρωτιέμαι μήπως χρειάζεται και αλλαγή η sim. Ή από την στιγμή που έχει voLTE είναι συμβατή και με voWiFi?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...