Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο update a660b5f9608e91245b73ded977df820b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις ήρθε και σε εμένα. Για να δούμε βελτίωση κάμερας λέει!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο update a660b5f9608e91245b73ded977df820b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα μου είχε έρθει πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου αλλά μικρό security patch ήταν.χωρις καμία βελτίωση κάμερας

Αυτό είναι άλλο update?

Και όσοι το κάνατε είδατε καμία διαφορά στην κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε έρθει πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου αλλά μικρό security patch ήταν.χωρις καμία βελτίωση κάμερας

 

Αυτό είναι άλλο update?

 

Και όσοι το κάνατε είδατε καμία διαφορά στην κάμερα?

Το πρώτο που παρατηρώ είναι ότι διορθώθηκε το πρόβλημα στη νυχτερινή λήψη που αν είχες κάδρο 4:3 σε πολλούς κράσαρε η εφαρμογή. Τώρα δουλεύει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα σας ήρθε εσάς; εγώ το έχω αρκετές μέρες τώρα...

 

Άλλο είναι αυτό.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατεβηκε και μπηκε και στο δικο μου 512/8, δεν ειδα καποια εμφανη διαφορα καπου.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για τα note 10, 10+ ; Ετοιμάζετε, σκέφτεται κανείς την μεταβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το παρω!απο κει που δοκιμαζα 3 κινητα το χρονο,πλεον καθε χρονο το note και τερμα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για τα note 10, 10+ ; Ετοιμάζετε, σκέφτεται κανείς την μεταβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε κατά διάνοια.

Το 9 είναι πλήρες, δεν το χόρτασα ούτε στο ελάχιστο ακόμα, είναι τέρας παραγωγικότητας και δεν πρόκειται να πάρω συσκευή με τρύπες στην οθόνη κλπ, μόνο και μόνο για να "αναβαθμιστώ".

Με ένα καλό note 11 στους 3-4 μήνες μετά την κυκλοφορία, που θα έχουν φάει τις φόλες οι early adopters και θα έχει πέσει και 3-4 κατοστάρικα η τιμή, ναι, θα ψήνομαι για αναβάθμιση :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το νοτε 9 είναι πολύ ολοκληρωμένη συσκευή από τις πιο ολοκληρωμένες που είχα τα τελευταία χρόνια. Οπότε μόνο σε καλή τιμή μετά τα Χριστούγεννα το 10
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι,μπορεί και να το πάρω αλλά δεν είμαι καθόλου ζεστός,με το s10plus είχα πάλι το ίδιο ερώτημα και τελικά δεν.. είναι τηλεφωνάρα με μόνο μειονέκτημα για μένα το βάρος του

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για τα note 10, 10+ ; Ετοιμάζετε, σκέφτεται κανείς την μεταβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ θα πάω σίγουρα στο plus. Όχι όμως day one

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για τα note 10, 10+ ; Ετοιμάζετε, σκέφτεται κανείς την μεταβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1) Με 3.500mAh που θέλουν οι φήμες για το απλό και 4.3 για το μεγάλο σε σπρώχνουν στο μεγάλο.

2) Όλες αυτές οι κάμερες για μένα είναι άχρηστες από τη στιγμή που ο τηλεφακός προσφέρει μόνο 2X Zoom. Βρείτε έναν γ@μημ3ν0 τρόπο και κάντε ίδια μαγκιά με το Zoom της Huawei, τι παπάτζες είναι αυτά?

 

Μόνος λόγος που θα ήθελα να κάνω τη μετάβαση είναι οι υπέρυθρες που τις χρησιμοποιούσα συνέχεια, αλλά έχω αρχίσει και προσαρμόζομαι στην έλλειψή τους.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

για εμένα σε πολλους τομείς το Νοτε 10 είναι μια μεγάλη υποβάθμιση έναντι του Note 9, ειδικα το Νote10 το απλό...

Χάνει σε μπαταρία, χάνει το headphone jack, χάνει την SD card, τρύπα στην οθόνη και πιθανότατα πιο αργό δακτυλικό αποτύπωμα για να κερδίσω τι; ταχύτερο επεξεργαστή (τι να τον κάνω), πιο γρήγορη φόρτιση, και καλύτερη κάμερα; πρακτικά αχρειαστα μου φαίνονται...

Link to comment
Share on other sites

για εμένα σε πολλους τομείς το Νοτε 10 είναι μια μεγάλη υποβάθμιση έναντι του Note 9, ειδικα το Νote10 το απλό...

Χάνει σε μπαταρία, χάνει το headphone jack, χάνει την SD card, τρύπα στην οθόνη και πιθανότατα πιο αργό δακτυλικό αποτύπωμα για να κερδίσω τι; ταχύτερο επεξεργαστή (τι να τον κάνω), πιο γρήγορη φόρτιση, και καλύτερη κάμερα; πρακτικά αχρειαστα μου φαίνονται...

 

Το "μικρό" δεν έχει τύχη. Όμως το plus είναι πραγματική αναβάθμιση. Καλύτερη κάμερα (τώρα πλέον όλος ο κόσμος την ψάχνει), καλύτερη μπαταρία (πάντα θέλουμε περισσότερη αυτονομία) μεγαλύτερη οθοναρα (απόλαυση) περισσότερη ram(υπερβολή), πιο γρήγορος επεξεργαστής (επίσης υπερβολή)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Με 3.500mAh που θέλουν οι φήμες για το απλό και 4.3 για το μεγάλο σε σπρώχνουν στο μεγάλο.

2) Όλες αυτές οι κάμερες για μένα είναι άχρηστες από τη στιγμή που ο τηλεφακός προσφέρει μόνο 2X Zoom. Βρείτε έναν γ@μημ3ν0 τρόπο και κάντε ίδια μαγκιά με το Zoom της Huawei, τι παπάτζες είναι αυτά?

 

Μόνος λόγος που θα ήθελα να κάνω τη μετάβαση είναι οι υπέρυθρες που τις χρησιμοποιούσα συνέχεια, αλλά έχω αρχίσει και προσαρμόζομαι στην έλλειψή τους.

 

+1 για το zoom. Το αφήνουν ανάπηρο σε αυτό το κομμάτι. Εκτός κι αν έχουμε κάποια έκπληξη που δεν το πιστεύω. Από την άλλη τα huawei χάνουν στο βίντεο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το "μικρό" δεν έχει τύχη. Όμως το plus είναι πραγματική αναβάθμιση. Καλύτερη κάμερα (τώρα πλέον όλος ο κόσμος την ψάχνει), καλύτερη μπαταρία (πάντα θέλουμε περισσότερη αυτονομία) μεγαλύτερη οθοναρα (απόλαυση) περισσότερη ram(υπερβολή), πιο γρήγορος επεξεργαστής (επίσης υπερβολή)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

+1 για το zoom. Το αφήνουν ανάπηρο σε αυτό το κομμάτι. Εκτός κι αν έχουμε κάποια έκπληξη που δεν το πιστεύω. Από την άλλη τα huawei χάνουν στο βίντεο

Γενικά συμφωνώ όμως θεωρώ μεγάλη αναβάθμιση, 1ον τα 45w Ενσύρματη φόρτιση που θα δούμε τεράστιες διαφορές στους χρόνους φόρτισης, 2ον τα 20w ασύρματης και τα 15w reverse wireless charging.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Με 3.500mAh που θέλουν οι φήμες για το απλό και 4.3 για το μεγάλο σε σπρώχνουν στο μεγάλο.

2) Όλες αυτές οι κάμερες για μένα είναι άχρηστες από τη στιγμή που ο τηλεφακός προσφέρει μόνο 2X Zoom. Βρείτε έναν γ@μημ3ν0 τρόπο και κάντε ίδια μαγκιά με το Zoom της Huawei, τι παπάτζες είναι αυτά?

 

Μόνος λόγος που θα ήθελα να κάνω τη μετάβαση είναι οι υπέρυθρες που τις χρησιμοποιούσα συνέχεια, αλλά έχω αρχίσει και προσαρμόζομαι στην έλλειψή τους.

Έχουν προσθέσει υπερυθρες;

Μπορείς να κάνεις πολύ καλύτερη δουλειά αγοράζοντας ένα broadlink rm mini 3 και οποιοδήποτε smartphone χωρίς υπέρυθρες. Ρίξε μια ματιά εμένα προσωπικά με εξυπηρετεί πολύ περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχοντας όλα τα note που κυκλοφόρησαν Ευρώπη εκτός από note 8, νομίζω ότι η Samsung μας κοροϊδεύει, τα updates που δίνει στα νέα της τηλέφωνα είναι για γέλια. Φόρτιση - φορτιστής ίδιος από την σειρά s6 μην πω από s5, οθόνες αξιόπιστες με μόνη αλλαγή η camera on screen (που για εμένα Κλάιν) μπαταρία... Το μεγάλο μου παράπονο αν εξαιρέσεις το note 2 που έβγαζε άνετα δύο ημέρες όλα τα άλλα το βράδυ θέλουν φόρτιση. Στο διάστημα που δεν είχα το note 8 έκανα δοκιμή το mate10pro ,δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος από το software κομμάτι γιατί δεν το γνώριζα, πιστεύω ότι αν καθόμουν λίγο καιρό με το τηλέφωνο θα το μάθαινα όπως το Sami. Σε σύγκριση του mate με το note 9 σε μπαταρία, φόρτιση, δακτυλικό του ρίχνει στα αυτιά ενώ σε όλα τα άλλα είναι περίπου τα ίδια η μόνη διαφορά το πενάκι που οκ δεν το δουλεύω & πολύ.

Εν κατακλείδι αν δεν κάνει κανένα σοβαρό update η Samsung με βλέπω πάλι σε Huawei.

 

Sorry για το σεντόνι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχοντας όλα τα note που κυκλοφόρησαν Ευρώπη εκτός από note 8, νομίζω ότι η Samsung μας κοροϊδεύει, τα updates που δίνει στα νέα της τηλέφωνα είναι για γέλια. Φόρτιση - φορτιστής ίδιος από την σειρά s6 μην πω από s5, οθόνες αξιόπιστες με μόνη αλλαγή η camera on screen (που για εμένα Κλάιν) μπαταρία... Το μεγάλο μου παράπονο αν εξαιρέσεις το note 2 που έβγαζε άνετα δύο ημέρες όλα τα άλλα το βράδυ θέλουν φόρτιση. Στο διάστημα που δεν είχα το note 8 έκανα δοκιμή το mate10pro ,δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος από το software κομμάτι γιατί δεν το γνώριζα, πιστεύω ότι αν καθόμουν λίγο καιρό με το τηλέφωνο θα το μάθαινα όπως το Sami. Σε σύγκριση του mate με το note 9 σε μπαταρία, φόρτιση, δακτυλικό του ρίχνει στα αυτιά ενώ σε όλα τα άλλα είναι περίπου τα ίδια η μόνη διαφορά το πενάκι που οκ δεν το δουλεύω & πολύ.

Εν κατακλείδι αν δεν κάνει κανένα σοβαρό update η Samsung με βλέπω πάλι σε Huawei.

 

Sorry για το σεντόνι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο καλο και να μας γραφεις.....

Υ.Γ Ποτε δεν καταλαβα τετοιου ειδους post!!!!Δηλαδη απο την μια μας λες οτι ειχες ολα τα note και απο την αλλη τα κραζεις!!!Αρα υποτιμας την ιδια την νοημοσυνη σου....

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο post, ένας φίλος ανέβασε ότι στις HΠΑ, έχουν trade in το note 10. Πιστεύω οι αλυσίδες θα το κάνουν και στην Ελλάδα, δεν ξέρω πόσο θα κρατάνε το note 9. Στις 7 Αυγούστου γίνεται η παρουσίαση.
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο post, ένας φίλος ανέβασε ότι στις HΠΑ, έχουν trade in το note 10. Πιστεύω οι αλυσίδες θα το κάνουν και στην Ελλάδα, δεν ξέρω πόσο θα κρατάνε το note 9. Στις 7 Αυγούστου γίνεται η παρουσίαση.
Λογικά θα δούμε και εδώ trade in, 550€ για note 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχοντας όλα τα note που κυκλοφόρησαν Ευρώπη εκτός από note 8, νομίζω ότι η Samsung μας κοροϊδεύει, τα updates που δίνει στα νέα της τηλέφωνα είναι για γέλια. Φόρτιση - φορτιστής ίδιος από την σειρά s6 μην πω από s5, οθόνες αξιόπιστες με μόνη αλλαγή η camera on screen (που για εμένα Κλάιν) μπαταρία... Το μεγάλο μου παράπονο αν εξαιρέσεις το note 2 που έβγαζε άνετα δύο ημέρες όλα τα άλλα το βράδυ θέλουν φόρτιση. Στο διάστημα που δεν είχα το note 8 έκανα δοκιμή το mate10pro ,δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος από το software κομμάτι γιατί δεν το γνώριζα, πιστεύω ότι αν καθόμουν λίγο καιρό με το τηλέφωνο θα το μάθαινα όπως το Sami. Σε σύγκριση του mate με το note 9 σε μπαταρία, φόρτιση, δακτυλικό του ρίχνει στα αυτιά ενώ σε όλα τα άλλα είναι περίπου τα ίδια η μόνη διαφορά το πενάκι που οκ δεν το δουλεύω & πολύ.

Εν κατακλείδι αν δεν κάνει κανένα σοβαρό update η Samsung με βλέπω πάλι σε Huawei.

 

Sorry για το σεντόνι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Ωστόσο είναι γνωστό ότι note = πενάκι. Εκεί παίζει μπάλα μόνο του. Σε όλους τους άλλους τομείς υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις. Περιμένω να δω το 10αρι και να αποφασίσω για τη μετάβαση ή να πάω για p30 pro.

 

Πάντως όσον αφορά γενικά τη μετάβαση από το 9 στο 10 πιστεύω ότι πλέον με τη μετάβαση από μια ναυαρχίδα στην αμέσως επόμενη ποτε δεν βλέπεις ιδιαίτερη διάφορά. Θέλει τουλάχιστον 2 χρόνια για να δεις πραγματικές διαφορές. Ο μόνος λόγος για την μετάβαση είναι οικονομικός για να μην χάσει πολύ αξία η υπάρχουσα συσκευή.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...