Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μία καλή πτώση έσπασε το πενάκι και δεν μπορώ να βρω πουθενά στη Θεσσαλονίκη. Καμιά πρόταση;
Υπάρχει και Θεσσαλονίκη και από Αθήνα στο Σκρουτζ πιο φθηνά να παραγγείλεις: https://www.mikromagazo.gr/index.php?route=product/product&product_id=66216

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και Θεσσαλονίκη και από Αθήνα στο Σκρουτζ πιο φθηνά να παραγγείλεις: https://www.mikromagazo.gr/index.php?route=product/product&product_id=66216

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαραδ το. Μόνο από Αθήνα και από Δευτέρα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το έχω μες τις μέρες υπάρχει καπου συγκεντρωμενα λινκ με εφαρμογές που αξίζουν για το Note ειδικά.

Πχ το good lock ή για το πενακι συγκεκριμένα;

Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση για ελληνικό EUR

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.Τι περιλαμβάνει αυτή η αναβάθμιση;Μήπως το patch ασφαλείας Μαϊου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τι περιλαμβάνει αυτή η αναβάθμιση;Μήπως το patch ασφαλείας Μαϊου;
Ναι, μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, νομίζω ότι έχει πέσει η ένταση των ηχείων. Νομίζω ότι ακουγόταν αρκετά πιο πολύ πριν. Αν όντως ισχύει, δεν ξέρω αν έγινε από όταν συνδεσα το s3 frontier? Από όταν μπήκε το προηγούμενο update με τις βελτιώσεις της κάμερας (όχι αυτό που βγήκε προχτές δηλαδή); Από όταν έκανε update το messenger και άλλαξε και τον ήχο των μηνυμάτων μόνο του;

Μέσα από developer tools ενεργοποίησα την απόλυτη ένταση (αλλά δεν άλλαξε κάτι, ήδη πριν την ενεργοποιήσω δεν μου εμφάνιζε το μήνυμα ότι η ένταση είναι πολύ υψηλή όταν την ρύθμιζαν προς το φουλ). Απεγκατεστησα και ξαναεβαλε το wearable και ξανασυνδεσα το το ρολόι...τίποτα δεν άλλαξε.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; Σκέφτομαι να του κάνω και επαναφορά σήμερα για να δω αν έχω δίκιο ή άδικο, αλλά αν μπορώ να το αποφύγω θα το προτιμούσα φυσικά!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το έχω μες τις μέρες υπάρχει καπου συγκεντρωμενα λινκ με εφαρμογές που αξίζουν για το Note ειδικά.

Πχ το good lock ή για το πενακι συγκεκριμένα;

Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Κάνεις βοήθεια εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις βοήθεια εδώ;

Ότι εφαρμογή χρειαστείς, θα την βρεις όταν όντως σου χρειαστεί.

Κατά τα υπόλοιπα, εγώ για την δική μου χρήση έχω προσθέσει απλα Adobe fill and sign, write on pdf, s note (galaxy store) και script calculator.

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, νομίζω ότι έχει πέσει η ένταση των ηχείων. Νομίζω ότι ακουγόταν αρκετά πιο πολύ πριν. Αν όντως ισχύει, δεν ξέρω αν έγινε από όταν συνδεσα το s3 frontier? Από όταν μπήκε το προηγούμενο update με τις βελτιώσεις της κάμερας (όχι αυτό που βγήκε προχτές δηλαδή); Από όταν έκανε update το messenger και άλλαξε και τον ήχο των μηνυμάτων μόνο του;

Μέσα από developer tools ενεργοποίησα την απόλυτη ένταση (αλλά δεν άλλαξε κάτι, ήδη πριν την ενεργοποιήσω δεν μου εμφάνιζε το μήνυμα ότι η ένταση είναι πολύ υψηλή όταν την ρύθμιζαν προς το φουλ). Απεγκατεστησα και ξαναεβαλε το wearable και ξανασυνδεσα το το ρολόι...τίποτα δεν άλλαξε.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; Σκέφτομαι να του κάνω και επαναφορά σήμερα για να δω αν έχω δίκιο ή άδικο, αλλά αν μπορώ να το αποφύγω θα το προτιμούσα φυσικά!

Μήπως απλά έκλεισες το Dolby atmos?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά έκλεισες το Dolby atmos?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Κλειστό ήταν και πριν.

Και δεν αλλάζει ιδιαίτερα η ένταση όταν είναι ενεργοποιημένο.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Χθες συνειδητοποίησα ότι είχα να πάρω εμαιλ από την Παρασκευή αν θυμάμαι καλά. Πατώ για ανανέωση και μου λέει ότι ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος. Όντως ελέγχω και ήταν ΟΛΟΙ οι λογαριασμοί απενεργοποιημένοι!! Είναι δυνατόν; Τους ενεργοποίησα και τον μόνο που δεν μπορώ να ενεργοποιήσω προς το παρόν είναι το dropbox! Το παρατήρησα κανείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν άλλαξε η Samsung κάτι, η διεύθυνση που είχες προσθέσει σταμάτησε να δουλεύει.

 

Μπορώ κι εγώ να σου δώσω dns records ώστε να περάσεις μέσω του VPN μου και να μη βλέπεις διαφημίσεις.

Αν το ρίξω όμως και πλέον δεν έχω ίντερνετ δε θα έχεις ούτε εσύ.

Ειλικρινά δε βλέπω κάποια σχέση που μπορεί να έχει η Samsung, ή πως θα μπορούσαν αντίστοιχα οι άνθρωποι της να γνωρίζουν.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Μπορεί να έχεις δίκιο, μια που δεν το γνωρίζω καλά το θέμα. Αν θυμάμαι καλά βάση προτροπής κάποιου έμπειρου μέλους κάναμε κάποιοι την αλλαγή ρύθμισης και στην συνέχεια ήρθε το πρόβλημα. Οπότε μάλλον η samsung δεν έχει ευθύνη!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Νοte 9 απο τον Νοεμβριο και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος με το στησιμο του. Ειμαι με την oreo ακομα γιατι χρειαζομαι το call recording. Εχω αγορασει το total recall και επισης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την δυνατοτητα του να γραφω οποια κληση θελω εγω και οχι ολες αυτοματα. Για μενα ειναι σημαντικο λογω δουλειας να υπαρχει καταγραφη κλησεων καθως τις χρησιμοποιω σαν σημειωματαριο και οποτε θελω ανατρεχω σε αυτες για λεπτομερειες της δουλειας. Γι αυτο και δεν αναβαθμιζω σε νεα εκδοση. Διαβασα ομως οτι το total recall μπορει να λειτουργησει και στην Pie μεσω root. Και ερωτω: Αξιζει να κανω αναβαθμιση σε Pie και μετα να το rooταρω για να εχω καταγραφη κλησεων? Υπαρχει καποια αισθητη βελτιωση σε σχεση με την oreo που θα μου προσφερει το κατι παραπανω και ποια ειναι αυτη? Η να κατσω στα αυγα μου απο την στιγμη που ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευη οπως ειναι τωρα? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά κάνει μπαμ σε μένα πάντως, ειδικά στο movie.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

εννοεις γενικα; και σε ηχο κλησης πχ; γιατι εμενα γενικα μου φαινεται πως εχει πεσει η ενταση, απο ηχο κλησης/μηνυματων εως youtube κτλ.

σου βγαζει προειδοποιητικο μηνυμα οταν πας να ρυθμισεις την ενταση πολυ υψηλα;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ομως οτι το total recall μπορει να λειτουργησει και στην Pie μεσω root. Και ερωτω: Αξιζει να κανω αναβαθμιση σε Pie και μετα να το rooταρω για να εχω καταγραφη κλησεων? Υπαρχει καποια αισθητη βελτιωση σε σχεση με την oreo που θα μου προσφερει το κατι παραπανω και ποια ειναι αυτη? Η να κατσω στα αυγα μου απο την στιγμη που ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευη οπως ειναι τωρα? Ευχαριστω!

Η PIE αξίζει από πολλές απόψεις, κυρίως λόγω του νέου OneUI framework της Samsung.

Ωστόσο αν είσαι ευχαριστημένος και πραγματικά η ηχογράφηση είναι deal breaker για εσένα θα σου προτείνω να μείνεις όπως είσαι. Είχα το ίδιο δίλημμα και τελικά προχώρησα σε ενημέρωση χωρίς να το μετανιώσω, ωστόσο πλέον συνεχίζω χωρίς ηχογράφηση κλήσεων.

 

Για root ούτε λόγος, μιας και χάνεις οριστικά κάθε είδους εγγύηση.

εννοεις γενικα; και σε ηχο κλησης πχ; γιατι εμενα γενικα μου φαινεται πως εχει πεσει η ενταση, απο ηχο κλησης/μηνυματων εως youtube κτλ.

σου βγαζει προειδοποιητικο μηνυμα οταν πας να ρυθμισεις την ενταση πολυ υψηλα;

Δοκιμάστε αν θέλετε την πρόσθετη εφαρμογή της Samsung, Sound Assistant, μήπως δείτε κάποια διαφορά.

 

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκιμάστε αν θέλετε την πρόσθετη εφαρμογή της Samsung, Sound Assistant, μήπως δείτε κάποια διαφορά.

 

 

Sent from my Galaxy S10

 

Την δοκιμασα πριν κατι μερες, δεν ειδα καποια διαφορά.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η PIE αξίζει από πολλές απόψεις, κυρίως λόγω του νέου OneUI framework της Samsung.

Ωστόσο αν είσαι ευχαριστημένος και πραγματικά η ηχογράφηση είναι deal breaker για εσένα θα σου προτείνω να μείνεις όπως είσαι. Είχα το ίδιο δίλημμα και τελικά προχώρησα σε ενημέρωση χωρίς να το μετανιώσω, ωστόσο πλέον συνεχίζω χωρίς ηχογράφηση κλήσεων.

 

Για root ούτε λόγος, μιας και χάνεις οριστικά κάθε είδους εγγύηση.

Sent from my Galaxy S10

Σ ευχαριστω! Η εγγυηση δεν με νοιαζει αρκει το τηλεφωνο να λειτουργει απροσκοπτα. Σε ολα μου τα τηλεφωνα ειχα κανει root αλλα επειδη πλεον το 9αρι εχει ολες τις λειτουργιες που χρειαζομαι δεν το σκεφτηκα καν. Αν αξιζει τοσο περισσοτερο η pie και το root ειναι μονοδρομος για να εχω καταγραφη τοτε δεν εχω θεμα. Περα απο την εγγυηση υπαρχει κατι αρνητικο στο root που επηρεαζει την λειτουργια του τηλεφωνου? Η την ασφαλεια του?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις γενικα; και σε ηχο κλησης πχ; γιατι εμενα γενικα μου φαινεται πως εχει πεσει η ενταση, απο ηχο κλησης/μηνυματων εως youtube κτλ.

 

σου βγαζει προειδοποιητικο μηνυμα οταν πας να ρυθμισεις την ενταση πολυ υψηλα;

 

Διάφορα υπάρχει με αναπαραγωγή περιεχομένου από τα ηχεία, ακουστικά, bluetooth ακουστικά.

Για ειδοποιήσεις δεν ξέρω, έχω το galaxy watch στο χέρι οπότε το κινητό είναι πάντα στη δόνηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι τις γνώσεις σας!

Γνωστή μου, η οποία βρίσκεται τώρα στην Καμπότζη, θέλει να αγοράσει το Note 9 από Skroutz και να το λειτουργήσει εκεί.

Πρέπει να προσέξει κάτι με τις μπάντες ή δεν υπάρχει πλέον θέμα;

Ήδη λειτουργεί εκεί ένα S9 το οποία αγοράστηκε από Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι τις γνώσεις σας!

Γνωστή μου, η οποία βρίσκεται τώρα στην Καμπότζη, θέλει να αγοράσει το Note 9 από Skroutz και να το λειτουργήσει εκεί.

Πρέπει να προσέξει κάτι με τις μπάντες ή δεν υπάρχει πλέον θέμα;

Ήδη λειτουργεί εκεί ένα S9 το οποία αγοράστηκε από Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Τώρα τί μπάντες χρησιμοποιεί η καμπότζη...

 

Πάντως αφού χρησιμοποιεί s9 δε θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και με το note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και εγώ έτσι πιστεύω απλά ήθελα μια επιβεβαίωση από κάποιον που ξέρει σίγουρα, μην το πάρουμε και υπολειτουργεί.

Επίσης, κάτι ακόμα! Πρέπει να το ενεργοποιήσω με ελληνική κάρτα και εδώ στην Ελλάδα πριν το στείλω Καμπότζη;

Link to comment
Share on other sites

Κλειστό ήταν και πριν.

Και δεν αλλάζει ιδιαίτερα η ένταση όταν είναι ενεργοποιημένο.

 

Φορουμιτη ο ηχος ειναι πολυ δυνατος απο τα ηχεια εαν κανεις την παρακατω ρυθμιση βαλε μετα ενα youtube να δεις .

 

60920125_2331266770266579_8432889349044961280_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=24cb197ae18192c339fd06a3f9a56e1c&oe=5D9EBABF

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα P30 pro, εφαγα ψυχρολουσια με τα νεα, ακυρωση αρον αρον και γυρισα στο Νοτελι.

 

Αναμενεται λοιπον μαζι με τη Spigen Liquid Air.

Tempered συμβατο εχει να προτεινει κανεις?

Mocolo ή T-max? Whitestone ξεφευγει νομιζω.

 

Edit: μεταφορα στα αξεσουαρ παρακαλω. Εκανα λαθος στο θεμα.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα P30 pro, εφαγα ψυχρολουσια με τα νεα, ακυρωση αρον αρον και γυρισα στο Νοτελι.

 

Ποια είναι τα νέα???

Από τζαμάκι προτείνω Whitestone κι ας είναι λίγο τσιμπημένο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με το Android λέει.

 

Και εγω κάτοχος εδώ και 2 μέρες μόνο καλά λόγια.

Οθοναρα, μπαταρία πολύ καλή ίσως θέλει λίγο βελτίωση στο stand by.

Χορταστικό κινητό δε του λείπει τίποτα από τα επομένης γενιάς.

 

Καπου είχα δει ένα οδηγό για τη μπαταρία απλά δε το βρίσκω είναι εύκολο να μου το πει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και εγώ έτσι πιστεύω απλά ήθελα μια επιβεβαίωση από κάποιον που ξέρει σίγουρα, μην το πάρουμε και υπολειτουργεί.

Επίσης, κάτι ακόμα! Πρέπει να το ενεργοποιήσω με ελληνική κάρτα και εδώ στην Ελλάδα πριν το στείλω Καμπότζη;

 

 

 

Ξέρει κανείς να βοηθήσει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...