Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα την 345 με clean install.

Απλά χαμηλή πτήση. Δεν ξέρω τι λέτε αλλά η συσκευή πετάει. Και δεν έχω ενεργή την λειτουργία επιδόσεων για να προλάβω την ερώτηση.

Και μάλλον βλέπω να μένω εδώ. Την 10αρα θα το σκεφτώ πάρα πολύ αν θα την περάσω.

 

PS: Τον από πάνω, μην τον πολύ - λαμβάνετε υπόψη. Από τα τόσα προβλήματα που έχει το κινητό του από τις τόσες αναβαθμίσεις, πάει χειρότερα και από αυτά του Ζερβουδακη (ZER-xxxx).

 

Γιατί το κρατάει ακόμη δεν καταλαβαίνω βέβαια, αφού μιλάμε για χάλι μαύρο, αλλά τέλος παντων.

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

 

καλα με clean install ολα τελεια θα ειναι...... αλλα αν ειναι να κανω clean install για καθε update αστο..

 

νταξει τωρα το εκαψες λιγο με τα ZER :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά και εγώ πολύ ευχαριστημένος γενικά με όλα τα updates και όσο πάει γίνεται και καλύτερο. Πραγματικά πολύ καλό. Περιμένω με αγωνία την 10.

 

 

Ps: κάποιο θέμα έχει η συσκευή σου omorfonios. Μήπως πρέπει να πας σε κάποιο σέρβις της Huawei να την τσεκάρουν. Έχει πέσει κάτω η συσκευή?? Έχει μπει νερό?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει μπει νερο.... θα την αφησω καποιες μερες να δω και αν δεν αλλαξει κατι θα κανω clean install να το δω παλι....... το δουλευω μονιμα σε performace mode... τα καλοκαιρια το ειχα λιωσει ολη μερα 4G τοτε κραταγε 8 ωρες εντονης χρησης... τωρα αντε 3 ωρες με την 345.... επισης χωρις performace mode κολανε τα παντα..... και φτιαχνει οταν η μπαταρια παει περιπου στο 50% θα το δω πως θα παει και αν δεν αλλαξει κατι και με clean install θα το παω service και μετα θα το δωσο στα 280

Link to comment
Share on other sites

καλα με clean install ολα τελεια θα ειναι...... αλλα αν ειναι να κανω clean install για καθε update αστο..

 

νταξει τωρα το εκαψες λιγο με τα ZER :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει μπει νερο.... θα την αφησω καποιες μερες να δω και αν δεν αλλαξει κατι θα κανω clean install να το δω παλι....... το δουλευω μονιμα σε performace mode... τα καλοκαιρια το ειχα λιωσει ολη μερα 4G τοτε κραταγε 8 ωρες εντονης χρησης... τωρα αντε 3 ωρες με την 345.... επισης χωρις performace mode κολανε τα παντα..... και φτιαχνει οταν η μπαταρια παει περιπου στο 50% θα το δω πως θα παει και αν δεν αλλαξει κατι και με clean install θα το παω service και μετα θα το δωσο στα 280

Ρε morfonios αλήθεια δεν έχεις βαρεθεί; Είπα να μην ασχοληθώ όπως δε κάνω τόσο καιρό αλλά λες ότι σου κατέβει.

 

Προσωπικά μετά το update δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά. Μόνο στη μουσική είδα άλλο θέμα. Δεν το έχω ψάξει και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε morfonios αλήθεια δεν έχεις βαρεθεί; Είπα να μην ασχοληθώ όπως δε κάνω τόσο καιρό αλλά λες ότι σου κατέβει.

 

Προσωπικά μετά το update δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά. Μόνο στη μουσική είδα άλλο θέμα. Δεν το έχω ψάξει και πολύ.

 

φιλε οχι δεν εχω βαρεθει.... γιατι ειχα διαβασει πολυ καλα λογια για το p20 pro.... και ετσι το πηρα και εγω...... και απο τοτε ξεκινησε ο εφιαλτης να τρεχω στο service.... να μου εχουνε αλλαξει 3 συσκευες μεχρι τωρα...... λες να καθομαι ετσι να λεω οτι να ναι?

 

τεσπα θα κανω ενα clean install γιατι απο τοτε που εβαλα την 9 δεν εκανα ποτε clean install.....

Link to comment
Share on other sites

φιλε οχι δεν εχω βαρεθει.... γιατι ειχα διαβασει πολυ καλα λογια για το p20 pro.... και ετσι το πηρα και εγω...... και απο τοτε ξεκινησε ο εφιαλτης να τρεχω στο service.... να μου εχουνε αλλαξει 3 συσκευες μεχρι τωρα...... λες να καθομαι ετσι να λεω οτι να ναι?

 

τεσπα θα κανω ενα clean install γιατι απο τοτε που εβαλα την 9 δεν εκανα ποτε clean install.....

 

Καλά ότι πεις...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έχουμε ρίξει στην υπερβολή τώρα. Σιγά μην κάνουμε συνέχεια clean install με την κάθε αναβάθμιση.

Αν βλέπεις όμως ότι δεν περπατάει καλά το κινητό μετά από μια αναβάθμιση, τι κάνεις δηλαδή? Το κρατάς έτσι, γκρινιάζεις και κάνεις και άλλη αναβάθμιση μετά από πάνω? Και περιμένεις έτσι ότι θα φτιάξει?

Αν μια αναβάθμιση δεν έχει κάτσει καλά, εσύ κάνεις και άλλη πάνω από την ήδη προβληματική, τι περιμένεις να συμβεί? Να φτιάξει?

Τες πα, ότι πιστεύει ο καθένας.

Εγώ το έκανα clean install τώρα γιατί σκοπεύω να κάτσω εδώ. Την 10αρα θα το σκεφτώ πολύ, και αν τελικά την περάσω θα είναι όταν θα είμαι βέβαιος ότι θα είναι σφαιρατη και bug free.

 

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλα με clean install ολα τελεια θα ειναι...... αλλα αν ειναι να κανω clean install για καθε update αστο..

 

νταξει τωρα το εκαψες λιγο με τα ZER :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει μπει νερο.... θα την αφησω καποιες μερες να δω και αν δεν αλλαξει κατι θα κανω clean install να το δω παλι....... το δουλευω μονιμα σε performace mode... τα καλοκαιρια το ειχα λιωσει ολη μερα 4G τοτε κραταγε 8 ωρες εντονης χρησης... τωρα αντε 3 ωρες με την 345.... επισης χωρις performace mode κολανε τα παντα..... και φτιαχνει οταν η μπαταρια παει περιπου στο 50% θα το δω πως θα παει και αν δεν αλλαξει κατι και με clean install θα το παω service και μετα θα το δωσο στα 280

Έχω μια χαζή ερωτιση γιατί κρατάς την συσκευή???

Εμένα αν κάτι δεν κάθεται καλά το πολύ μέσα στην εβδομάδα παίρνει πόδι είτε το πουλάω ειτε το χαρίζω είτε το πετάω δεν έχει σημασία δεν κάθεται σε μένα αν κάπου δεν με βολεύει.

Γιατί να μην πάρεις ενα s10 η note? Δεν σου αρέσει Samsung? OK έχει κάτι κινιταρες η Apple πχ 11 pro η max, θέλεις να πας σε xiaomi? Και εκεί έχει mi9 mi9t pro, δεν σου κάνει κανένα? Πάρε ένα dumbphone... Το κόσμο μην πρίζεις ομος..

 

Και ξανά ρωτάω για ποιο αναθεματισμενο λόγο κρατάς μια συσκευή που απλά δεν???

Μαζοχισμός??

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια χαζή ερωτιση γιατί κρατάς την συσκευή???

 

Εμένα αν κάτι δεν κάθεται καλά το πολύ μέσα στην εβδομάδα παίρνει πόδι είτε το πουλάω ειτε το χαρίζω είτε το πετάω δεν έχει σημασία δεν κάθεται σε μένα αν κάπου δεν με βολεύει.

 

Γιατί να μην πάρεις ενα s10 η note? Δεν σου αρέσει Samsung? OK έχει κάτι κινιταρες η Apple πχ 11 pro η max, θέλεις να πας σε xiaomi? Και εκεί έχει mi9 mi9t pro, δεν σου κάνει κανένα? Πάρε ένα dumbphone... Το κόσμο μην πρίζεις ομος..

 

 

 

Και ξανά ρωτάω για ποιο αναθεματισμενο λόγο κρατάς μια συσκευή που απλά δεν???

 

Μαζοχισμός??

 

διότι φίλε έδωσα 700 ευρώ απο το πρώτο σχεδόν μήνα αντιμετώπισα πρόβλημα με πολύ χαλιά performance έτσι πήγα στο service και έγινε άμεση αντικατάσταση με καινούρια συσκευή... όλα καλά μετα απο 3-4 μήνες έσβησε ξαφνικά.... ξανά service ειχε κάει η οθόνη... όπου και έγινε δωρεάν αλλαγή... ολα τέλεια μέχρι που ξαφνικά το κινητό έκανε άρχισε με απλή χρήση να ζεματαει... ξανά φεύγει για service όπου έγινε αντικατάσταση συσκευής... ε μετα όλα κομπλέ δεν είχα παράπονο πέρα απο κατι ελαφρός κοληματατακια που έκανε αλλά τώρα έφτασε η κατάσταση στο απροχώρητο τέλος πάντων επιδει βαριόμουν την διαδικασία τωρα να κάνω clean install έκανα απλα clear cashe μετα ασχολήθηκα μαχι του μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και να το βάλω για φόρτιση.... το άφησα να φόρτιση στο 100% το έβγαλα απο την φόρτιση και το άφησα στην άκρη χωρίς να το δουλέψω για κάποιες ώρες... και τώρα ξαφνικά ολα δουλεύουν καλά.... είναι πολυ περίεργο θέμα...

 

λοιπόν τώρα σχετικά με την ερώτηση σου γιατί μένω με αυτή την συσκευή ακόμα είναι γιατί δεν έχω τα χρήματα τώρα να πάρω κατι άλλο....

 

καπια στιγμή ίσως και τώρα στο black Friday αν έχει κανα καλο deal θα δω σκέφτομαι το mi 9t pro μίας και το ειχα δεί και ήταν καταπληκτικό σε όλα... τέλος πάντων... πάντως το οτι βγήκα τρολλ αυτό με ξεπερνάει ειλικρινά... έτσι είναι τα τρολλ? τσεκαρε από ποτέ είμαι Μέλλος στο φόρουμ και ποσα ποστ έχω.... δηλαδη οκ εγώ απλα είπα να πω το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η συσκευή.... απλά από ότι κατάλαβα τελικά ... πολλά άτομα δεν είναι τόσο απαιτητικά και δεν θα τούς δεν θα τους ενοχλήσει καθόλου αν δουν μερικά lag.. γιατί μπροστά σε άλλες συσκευές δεν το λες το p20 pro και το πιο smooth... μερικοί ίσως διαφωνήσουν σε αυτό.. εγω απο την άλλη νομίζω πώς μπορώ να πω την άποψη μου έτσι; γι'αυτό εξάλλου είναι και τα forums... αλλά στο Reddit που ρώτησα αντιμετωπίζουν και αλλα άτομα θέματα με το p20 pro....

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χαίρομαι που έστω και τώρα, εντελώς ξαφνικά, σου δουλεύουν όλα σωστά.

Και ας είναι περίεργο.

 

Τέλος καλό, όλα καλά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

διότι φίλε έδωσα 700 ευρώ απο το πρώτο σχεδόν μήνα αντιμετώπισα πρόβλημα με πολύ χαλιά performance έτσι πήγα στο service και έγινε άμεση αντικατάσταση με καινούρια συσκευή... όλα καλά μετα απο 3-4 μήνες έσβησε ξαφνικά.... ξανά service ειχε κάει η οθόνη... όπου και έγινε δωρεάν αλλαγή... ολα τέλεια μέχρι που ξαφνικά το κινητό έκανε άρχισε με απλή χρήση να ζεματαει... ξανά φεύγει για service όπου έγινε αντικατάσταση συσκευής... ε μετα όλα κομπλέ δεν είχα παράπονο πέρα απο κατι ελαφρός κοληματατακια που έκανε αλλά τώρα έφτασε η κατάσταση στο απροχώρητο τέλος πάντων επιδει βαριόμουν την διαδικασία τωρα να κάνω clean install έκανα απλα clear cashe μετα ασχολήθηκα μαχι του μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και να το βάλω για φόρτιση.... το άφησα να φόρτιση στο 100% το έβγαλα απο την φόρτιση και το άφησα στην άκρη χωρίς να το δουλέψω για κάποιες ώρες... και τώρα ξαφνικά ολα δουλεύουν καλά.... είναι πολυ περίεργο θέμα...

 

λοιπόν τώρα σχετικά με την ερώτηση σου γιατί μένω με αυτή την συσκευή ακόμα είναι γιατί δεν έχω τα χρήματα τώρα να πάρω κατι άλλο....

 

καπια στιγμή ίσως και τώρα στο black Friday αν έχει κανα καλο deal θα δω σκέφτομαι το mi 9t pro μίας και το ειχα δεί και ήταν καταπληκτικό σε όλα... τέλος πάντων... πάντως το οτι βγήκα τρολλ αυτό με ξεπερνάει ειλικρινά... έτσι είναι τα τρολλ? τσεκαρε από ποτέ είμαι Μέλλος στο φόρουμ και ποσα ποστ έχω.... δηλαδη οκ εγώ απλα είπα να πω το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η συσκευή.... απλά από ότι κατάλαβα τελικά ... πολλά άτομα δεν είναι τόσο απαιτητικά και δεν θα τούς δεν θα τους ενοχλήσει καθόλου αν δουν μερικά lag.. γιατί μπροστά σε άλλες συσκευές δεν το λες το p20 pro και το πιο smooth... μερικοί ίσως διαφωνήσουν σε αυτό.. εγω απο την άλλη νομίζω πώς μπορώ να πω την άποψη μου έτσι; γι'αυτό εξάλλου είναι και τα forums... αλλά στο Reddit που ρώτησα αντιμετωπίζουν και αλλα άτομα θέματα με το p20 pro....

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πουλα αυτή την συσκευή και πάρε mi9t pro δεν θα χρειαστεί να βάλεις και πολλά λεφτά.........

τα forum ειναι εδω να βοηθανε στα προβλήματα αυτό που εχεις εσυ η κατάρα λέγεται η απλά τρολαρεις τον κόσμο

 

8 μήνες είχα την συσκευή όλο και όλο ενα θέμα είχε δεν συνδεόταν με το bluetooth του αυτοκινήτου μου οπός και το xs max που εχω αλλά αυτό είναι θέμα android/ios που δεν κράτησαν τα παλιά πρότυπα....

μετά είχα ένα μήνα το mi9 είχα κάποια θεματα software (γνωστά) απλά μερικοί το δεχόντουσαν λόγο οτι δεν πλήρωσαν πολλά εγώ δεν το δεχετικα το χάρισα πήγα σε άλλη συσκευή δεν επριζα κόσμο..

αφου βλέπεις δεν σε θέλει η συσκευή δωστης πόδι.. τόσο απλά μην κάνεις σε όλους το κεφάλι τσουρέκια

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update της custom έκδοσης της cosmote σε 9.1.0.8. Την 345 ακόμα την περιμένω...

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update της custom έκδοσης της cosmote σε 9.1.0.8. Την 345 ακόμα την περιμένω...

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Εμένα από την άλλη το patchακι της Cosmote είναι ακόμη στο 9.0.0.4 αλλά έχω την .345

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum ξέρουμε αν το p20pro θα πάρει το update που πήρε και το mate20pro και δίνει zoom*30?

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο.

Λογικά αναφέρεσαι στην έκδοση της εφαρμογής της κάμερας στο Emui10?

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και πάρει το update, τι νόημα θα έχει το χ30 ζουμ?? Από την στιγμή που το αποτέλεσμα δεν αξιοποιησιμο φωτογραφικά. Ούτε για εκτύπωση κάνει, ούτε καν για upload σε social media κάνει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και πάρει το update, τι νόημα θα έχει το χ30 ζουμ?? Από την στιγμή που το αποτέλεσμα δεν αξιοποιησιμο φωτογραφικά. Ούτε για εκτύπωση κάνει, ούτε καν για upload σε social media κάνει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

έτσι ακριβώς, απο το 5χ και πάνω που είναι καθαρά ψηφιακό το θεωρώ άχρηστο και ανούσιο.. το πιξέλιασμα πάει σύννεφο

μιλάω για το mate 20 pro

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το έχει 399 ευρώ. Μείον 60 ευρώ επιστροφή με κάρτα γιούρομπανκ πάει στα 340 ευρώ

Αν βγει με τιμολόγιο τότε πάμε στα 322 μείον 15% επιστροφή στα 274 ευρώ. Καλά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και πάρει το update, τι νόημα θα έχει το χ30 ζουμ?? Από την στιγμή που το αποτέλεσμα δεν αξιοποιησιμο φωτογραφικά. Ούτε για εκτύπωση κάνει, ούτε καν για upload σε social media κάνει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Με έκανε εντύπωση ποιο πολύ γιατί δεν το έδωσε στο p20 pro νομίζω με την 9.1 το έδωσε στο mate, πάντως με το *10 ψηφιακό έχω βγάλει 2 πολύ ωραίες μακρινές φωτογραφίες και θα ήθελα να το δω και το *30.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Να ρωτήσω κάτι (είναι λίγο κουλό) πως συνεργάζονται για καλύτερο αποτέλεσμα οι κάμερες; όταν το έχω στα 40mp η στα 10mp? Γιατί βλέπω στα 40 δεν κάνει ζουμ, δεν με νοιάζει τόσο πολύ αυτό, πιο πολύ με νοιάζει η ποιότητα
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το έχει 399 ευρώ. Μείον 60 ευρώ επιστροφή με κάρτα γιούρομπανκ πάει στα 340 ευρώ

 

Αν βγει με τιμολόγιο τότε πάμε στα 322 μείον 15% επιστροφή στα 274 ευρώ. Καλά νομίζω.

Μόλις τσεκαρα και το έχει 499...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσεκαρα και το έχει 499...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξανατσέκαρε γιατί εγώ το βλέπω 398,99. Μήπως το μπερδεύεις με το Mate 20 pro?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξανατσέκαρε γιατί εγώ το βλέπω 398,99. Μήπως το μπερδεύεις με το Mate 20 pro?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ναι έχεις δίκιο δικό μου το λάθος συγνώμη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...