Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σινιθος ζητάει pin ξεκλείδωματος, μήπως το άλλαξες? Καμία φώτο από το τι ζητάει?

Νοιώθω πολύ χαζός, αλλά τελικά προφανώς κάτι είχα μπερδέψει. Ναι, pin ξεκλειδώματος ήθελε, αλλά φαίνεται δεν το έβαλα σωστά κάποιες φορές και μου είχε κλειδώσει, οπότε έπρεπε να περάσει κάποιος μεγάλος χρόνος για να το ξαναδεχτεί και να ξαναανοίξει.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση, η αλήθεια είναι ότι είχα πανικοβληθεί, γιατί σήμερα, αργία που είναι, δεν θα μπορούσα και να το πάω σε κάποιο ειδικευμένο μαγαζί service και είχα μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Τώρα όλα είναι ΟΚ. Και πάλι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το τηλέφωνο καμμια εβδομάδα περίπου, είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, αφού λειτουργούν όλα τέλεια!

Είμαι στην 8.1.161 και σην αντίστοιχη έκδοση του emui, και δεν κάνει μόνο του αναβάθμιση... Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το τηλέφωνο καμμια εβδομάδα περίπου, είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, αφού λειτουργούν όλα τέλεια!

Είμαι στην 8.1.161 και σην αντίστοιχη έκδοση του emui, και δεν κάνει μόνο του αναβάθμιση... Είναι φυσιολογικό;

 

Όχι, θα έπρεπε να κάνει.

Μπες στις ρυθμίσεις και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν... Υπάρχει άλλος τροπος να το τσεκάρω;
Το λειτουργείς κανονικά με sim;

 

Δοκίμασε και από την εφαρμογή hicare, την επιλογή που έχει για ενημέρωση.

 

Διαφορετικά, κατέβασε το hisuite στον υπολογιστή σου και συνδέοντας το κινητό, δοκίμασε από εκεί την αντίστοιχη επιλογή αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το τηλέφωνο καμμια εβδομάδα περίπου, είμαι πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, αφού λειτουργούν όλα τέλεια!

 

Είμαι στην 8.1.161 και σην αντίστοιχη έκδοση του emui, και δεν κάνει μόνο του αναβάθμιση... Είναι φυσιολογικό;

Υποθέτω ότι έχεις βάλει sim, όπως ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω.

Εκεί που είσαι στο μενού που κάνει αναζήτηση για ενημέρωση λογισμικού, πάνω δεξιά έχει 3 τελίτσες. Επέλεξε κατέβασμα πλήρους πακέτου ή κάπως έτσι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νιώθω ότι γίναμε LG. Η Samsung έδωσε αναβάθμιση ασφαλείας Οκτωβρίου και εμείς ακόμα Αυγούστου. Δεν είπα να δώσει καμία καινούρια λειτουργία που θέλει χρόνο για να μην είναι beta, αλλά νομίζω ότι την ασφάλεια έπρεπε να την κοιτάει λίγο καλύτερα. Πόσο δύσκολο είναι. Συν ότι ο χρήστης νιώθει ότι η εταιρία ασχοληται λίγο μαζί του.

 

Επίσης νιώθω ότι έχει χαλάσει λίγο η ανάλυση στη κάμερα (το βράδυ) ; Το έχω παρατηρήσει όταν ζουμάρω σε μια φωτογραφία. Σε διάσταση οθόνης φαίνεται τέλεια αλλά αν ζουμάρω νιώθω σα να έχει πετάξει απλά σχήματα σε σειρά. Μιλάω πάντα για καθαρούς φακούς.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η φώτο το βράδυ. Εγώ δεν παρατηρώ τίποτα το αρνητικό. ( σε πλήρης ανάλυση είναι καταπληκτική) πραγματικά είμαι πολύ ευτυχισμένος. Χαχαχαχα

 

8a945ecbaadbfe0fd4d9ee053f42f971.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω backup των εφαρμογών-φωτογραφιων-τραγουδιων να κάνω hard reset και να τα επαναφέρω μετά??Σαν να έχει κάτι ψιλοκολληματα και θέλω να το σεταρω από την αρχή.Αν γίνεται το συστήνεται ηβλετε να κάνω εξαρχής καθαρά install στις εφαρμογές?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η φώτο το βράδυ. Εγώ δεν παρατηρώ τίποτα το αρνητικό. ( σε πλήρης ανάλυση είναι καταπληκτική) πραγματικά είμαι πολύ ευτυχισμένος. Χαχαχαχα

 

8a945ecbaadbfe0fd4d9ee053f42f971.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Αναφέρομαι στις χεράτες φωτογραφίες. Σε σταθερές ή με τρίποδα χαίρω πολύ. Μια χαρά είναι. Απλά παλαιότερα νομίζω ήταν λίγο καλύτερες (ή απλά βλέπω τα νεώτερα κινητά και θέλω να βρω μια δικαιολογία να αλλάξω) χεχε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω backup των εφαρμογών-φωτογραφιων-τραγουδιων να κάνω hard reset και να τα επαναφέρω μετά??Σαν να έχει κάτι ψιλοκολληματα και θέλω να το σεταρω από την αρχή.Αν γίνεται το συστήνεται ηβλετε να κάνω εξαρχής καθαρά install στις εφαρμογές?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Αν θες μόνο τα τραγούδια και τις φώτο μπορείς απλά να τα αποθηκεύσεις στο pc και μετά τα ξαναπερνας.

Γενικά βολεύει μέσω του Huawei back up που έχει το κινητό. Πας ρυθμισεις - > σύστημα - > δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και θα πάρεις back up αυτά που θες. Θα τα αποθηκεύσεις είτε στο pc μέσω του HiSuite είτε σε εξωτερική μονάδα αποθήκευσης όπως πχ USB. Γενικά συστήνεται καθαρή εγκατάσταση. Εγώ αποθηκεύω και επαναφέρω τις εφαρμογές (χωρίς τα data) για να μην τις κατεβάζω ξανά από playstore, καθώς και τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης γιατι αυτό είναι το πιο βαρετό της υπόθεσης.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και σε high resolution.

 

2019-10-27_11-16-04

 

Iso1250, 10sec shutter, manual focus, pro mode, 40mp, tripod

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Πολύ ωραία φωτό. Αν τραβήξεις στα 10 MP δεν βγάζει καλύτερη φωτό στις ίδιες συνθήκες; Ρωτάω γιατί υποτίθεται ότι συνδυάζει την πληροφορία από 4 pixel για την παραγωγή 1 στα 10 MP και είναι πιο φωτεινές οι φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί χάνεις σε λεπτομέρεια λόγω των πολύ ιδιαίτερων συνθηκών της φώτο. Πάντα σε αστροφωτογραφια έχω το βέλτιστο αποτέλεσμα με τον 40ρι και pro Mode. Σε άλλες περιπτώσεις ναι ο 10ης είναι είναι τέλειος για βραδυνές φώτο αλλά κυρίως σε αστικό περιβάλλον. Συν ότι στην εν λόγω φώτο τα αστέρια ούτως ή άλλως είναι σημεία φωτός και πέραν του δέντρου που είναι σωστά φωτισμένο, όλο το υπόλοιπο κάδρο έχει μόνο σκοτεινό ουρανό με σωστή έκθεση. Δεν θα ήθελα μια φώτο υπερφωτισμενη η καμένη. Προσωπική εκτίμηση βάση της προηγούμενης εμπειρίας μου.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , τωρα που η τιμη εχει πεσει στο p30 pro σκεφτομαι την αναβαθμιση, ποια ειναι η αποψη σας? συμφωνειτε η θα κανω λαλακια?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , τωρα που η τιμη εχει πεσει στο p30 pro σκεφτομαι την αναβαθμιση, ποια ειναι η αποψη σας? συμφωνειτε η θα κανω λαλακια?

 

Σαν αναβάθμιση τι ορίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε tempered έμεινε κάποιος ευχάριστημενος? Διαβάζω της nillkin δεν φτάνει για όλη την οθόνη...

 

Spigen και ξέρω ψωμί

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση εννοω να παω απο το p20 pro στο p30 pro

 

Το κατάλαβα

Για ποιο λόγο;;Για ποιους λόγους;;

Τι δε σε καλύπτει το Ρ20 που λες ότι θα σε καλύψει το Ρ30;

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα

Για ποιο λόγο;;Για ποιους λόγους;;

Τι δε σε καλύπτει το Ρ20 που λες ότι θα σε καλύψει το Ρ30;

 

το p20 pro με καλυπτει απολυτα σε ολα, η μεταβαση στο 30 αν γινει θα ειναι για λογoυς καλυτερης αισθητικης με το την κιλη οθονη, λιγο καλυτερη οθονη καθως και για λιγο καλυτερα χαραχτηριστικα σε καμερα και μπαταρια .. Δηλαδη μικρες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

μην το κάνεις..

καλύτερο το P20Pro, δεν είδα καμία διαφορά με το P30 μην σου πώ οτι το δαχτυλικό ειναι χάλια μέσα στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, τον ασπρόμαυρο φακό δεν τον αλλάζω με ότιδηποτε. Για μένα ήταν λάθος που τον αφαίρεσε και από τα mate και από τα Ρ.

Σε μία θα έπρεπε να τον κρατήσει και να εκμεταλλευτεί αυτά που μπορεί να προσφέρει και στην έγχρωμη αλλά και στην ασπρόμαυρη φωτογραφία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...