Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που κάνουν την έκπτωση στην τιμή που πρώτο κυκλοφόρησε πόσο κοροϊδία

Μαύρη Παρασκευή τους μάρανε

Που στο skroytz τα βρίσκεις πιο φθηνά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνουν την έκπτωση στην τιμή που πρώτο κυκλοφόρησε πόσο κοροϊδία

Μαύρη Παρασκευή τους μάρανε

Που στο skroytz τα βρίσκεις πιο φθηνά

Κάνεις πλάκα μου φαίνεται, απίστευτη προσφορά είναι.

Αυτή τη στιγμή με κάρτα χωρίς τιμολόγιο το παίρνεις 340 με επίσημη εγγύηση και δυνατότητα ασφάλισης και με τιμολόγιο 274, τι να λέμε τώρα.

Στο σκρουτζ το έχει κάποιο κουκουρούκου κατάστημα άνευ επίσημης εγγύησης στα 408 το φθηνότερο κατόπιν παραγγελίας ,δηλαδή δεν υπάρχει. Κανονική τιμή στο σκρουτζ ξεκινάει από 440.

Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιο μου είναι πιο γενικό, πχ το s10 +

Το δικό μας αποτελεί εξαίρεση, ίσως επειδή έχει παλιώσει

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έτσι είναι έχεις δίκιο. Ειδικά στα νέα μοντέλα δεν πέφτουν οι τιμές.

Μόνο σε μη εμπορικά η παλαιά μοντέλα μπορεί να το πάρει κανείς καλή τιμή.

Συγγνώμη για το εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του σε αυτά τα χρήματα δεδομένου ότι έχει 1.5 χρόνο από την κυκλοφορία του και θα πάρει κάποιο update μέσα στο εξάμηνο που θα συμπληρώσει 2 χρόνια; Νομίζω μετά από τα 2 χρόνια κυκλοφορίας και μετά δεν παίρνουν update τα κινητά εκτός αν είναι pure Android, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του σε αυτά τα χρήματα δεδομένου ότι έχει 1.5 χρόνο από την κυκλοφορία του και θα πάρει κάποιο update μέσα στο εξάμηνο που θα συμπληρώσει 2 χρόνια; Νομίζω μετά από τα 2 χρόνια κυκλοφορίας και μετά δεν παίρνουν update τα κινητά εκτός αν είναι pure Android, σωστά;
Το Μάρτη-Απρίλη θα πάρει android 10, οπότε λογικά για τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα θα έχει updates σε security patches.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, εάν το αγοράσω, ποια έκδοση έχει? Την 8 που ξεκίνησε ή την 9?
Από το κουτί του δεν θα έχει την 9. Θα πρέπει να τραβήξει updates μέχρι την 9

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο το black friday..προσπαθουν να ξεστοκαρουν οτι παλιο υπαρχει..κ μην ακουω ελληνικες αλυσιδες κ τλπ.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Το γεγονός ότι ορίζουν αρχικές τιμές προϊόντων τις τιμές που είχαν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους, από μόνο του ακυρώνει το όλο θέμα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούριο είναι αυτό πάλι;

 

Έκανε αναβάθμιση το HiSuite, πηγαίνοντας να συνδέσω τη συσκευή μου πετάει αυτό το μήνυμα.

please start the "hisuite" app on your phone and enter the verification code to connect

 

http://prntscr.com/q2ehva

 

Τι φάση;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούριο είναι αυτό πάλι;

 

Έκανε αναβάθμιση το HiSuite, πηγαίνοντας να συνδέσω τη συσκευή μου πετάει αυτό το μήνυμα.

please start the "hisuite" app on your phone and enter the verification code to connect

 

http://prntscr.com/q2ehva

 

Τι φάση;

 

Αυτό μου το εμφανίζει μόνο όταν θέλω να συνδέσω την συσκευή ασύρματα και όχι με το καλώδιο. Αν ανοίξεις την εφαρμογή στο κινητό θα σου δώσει τον κωδικό.

 

(BTW θα ανοίξω να δω και γω σε λίγο μήπως τους γύρισε και το ζητάνε και με καλώδιο)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή πασά μου;

 

Επίσης δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση στο κινητό μου που ρυθμίζεις τα πλήκτρα απ τα ακουστικά, πχ με διπλό πάτημα του + να αλλάζεις κομμάτι και τέτοια. Τι έγινε με τη καινούργια αναβάθμιση οεο;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά πως γίνεται να μιλαω κανονικα σε κληση και να με ακουνε, ειτε κανονικη ειτε viber, και οταν το βαζω ανοιχτη ακροαση και στις 2 περιπτώσεις, να χάνεται η φωνη μου και να ειναι χάλια η ποιοτητα της ομιλιας μου ως προς τον συνομιλητη??

 

και σαν ηχογράφηση ήχου να ειναι μια χαρα κιολας???

 

να το παω για σερβις μικροφωνο ή εχω κανει καμια βλακεια σε καμια ρύθμιση?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά πως γίνεται να μιλαω κανονικα σε κληση και να με ακουνε, ειτε κανονικη ειτε viber, και οταν το βαζω ανοιχτη ακροαση και στις 2 περιπτώσεις, να χάνεται η φωνη μου και να ειναι χάλια η ποιοτητα της ομιλιας μου ως προς τον συνομιλητη??

 

και σαν ηχογράφηση ήχου να ειναι μια χαρα κιολας???

 

να το παω για σερβις μικροφωνο ή εχω κανει καμια βλακεια σε καμια ρύθμιση?

 

Το παθαίνω και γω αδερφέ.

 

Όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση μου κάνουν παράπονα πως δεν με ακούνε και αναγκάζομαι να φέρνω το κινητό πάλι κοντά στο στόμα να με ακούσουν.

Αν κλείσω την ανοιχτή ολα καλά.

 

Αλλά και με ανοιχτή με ακούνε βέβαια. Αμυδρά...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα, κανα μηνα το επαθε! εκανα το τεστ μεσω hicare και ολα καλα σαν μικρόφωνο, μονο στην ανοοχτη αλροαση το παθαινει.

θα τσεκάρω, κοσμοτε, να ενεργοποιήσω 4g και volte μαζι, να δω αν ειναι θεμα ποιότητας δικτυου..

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

θα κανω τα πειραματα το μεσημερι με volte και μετα λεω να παω να το δουν, πιστεύω να ειναι μεσα στην εγγύηση,εαν δουν "προβλημα"... δεν θυμαμαι να μου έπεσε ουτε κακομεταχειριση... 15μηνες το εχω...
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή πασά μου;

 

Επίσης δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση στο κινητό μου που ρυθμίζεις τα πλήκτρα απ τα ακουστικά, πχ με διπλό πάτημα του + να αλλάζεις κομμάτι και τέτοια. Τι έγινε με τη καινούργια αναβάθμιση οεο;

 

H HiSuite. Εμένα μου την εγκατέστησε στο κινητό η εφαρμογή του υπολογιστή την πρώτη φορά που σύνδεσα ενσύρματα το κινητό με τον υπολογιστή. Στο κινητό αν σου βγάλει στο Notification Bar σύνδεση μεσω USB κάνε ένα tap και επέλεξε (με συνδεδεμένο το κινητό και ανοιχτό το HiSuite στον υπολογιστή) την επιλογή "μεταφορά αρχείων". Μετά θεωρώ πως θα στην εγκαταστήσει αυτόματα στο κινητό.

 

Σε ενσύρματη σύνδεση δε μου ζήτησε κωδικό και η σύνδεση έγινε κανονικά. (μετά από παραπομπή για ρύθμιση HDB κλπ)

 

Το παθαίνω και γω αδερφέ.

 

Όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση μου κάνουν παράπονα πως δεν με ακούνε και αναγκάζομαι να φέρνω το κινητό πάλι κοντά στο στόμα να με ακούσουν.

Αν κλείσω την ανοιχτή ολα καλά.

 

Αλλά και με ανοιχτή με ακούνε βέβαια. Αμυδρά...

 

Μία από τα ίδια από την πρώτη ημέρα. "Ακούγεσαι λες και είσαι σε πηγάδι" είναι συνήθως το σχόλιο που λαμβάνω από συνομιλητές όταν έχω την ανοιχτή ακρόαση.

 

Επειδή ήμουν καμμένος από το προηγούμενο κινητό με τις ******** της Microsoft και το απαίσιο service της Arvato (2μήνες πηγαινοερχόταν η συσκευή στο service με το πρόβλημα να παραμένει) είπα να μην ασχοληθώ περισσότερο μ'αυτό αφού δε χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση τόσο και το κινητό κατά τα άλλα είναι σε τέλεια κατάσταση. (τελικά λύθηκε με απευθείας επικοινωνία με την Μicrosoft και αντικατάσταση συσκευής)

Επίσης, πιθανό έιναι στην ανοιχτή ακρόαση να χρησιμοποιεί άλλο μικρόφωνο ή συνδυασμό μικροφώνων για να "πιάνει" τον ήχο και εκεί, τελικά, να τα σκατώνει.

Το παράδοξο είναι πως σε καταγραφή ήχου ή σε ήχο βίντεο, ο ήχος που καταγράφεται είναι τέλειος.

Αρα -imho- είναι πρόβλημα λογισμικού και κάποια στιγμή ευελπιστώ να φτιάξει. Μπορεί. Δεν ξέρω, προχωράμε. :p

(σσ μου το παρουσιάζει και σε VoLTE και σε VoWiFi και δίχως αυτά)

Edited by MadMaxS
How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

H HiSuite. Εμένα μου την εγκατέστησε στο κινητό η εφαρμογή του υπολογιστή την πρώτη φορά που σύνδεσα ενσύρματα το κινητό με τον υπολογιστή. Στο κινητό αν σου βγάλει στο Notification Bar σύνδεση μεσω USB κάνε ένα tap και επέλεξε (με συνδεδεμένο το κινητό και ανοιχτό το HiSuite στον υπολογιστή) την επιλογή "μεταφορά αρχείων". Μετά θεωρώ πως θα στην εγκαταστήσει αυτόματα στο κινητό.

 

Σε ενσύρματη σύνδεση δε μου ζήτησε κωδικό και η σύνδεση έγινε κανονικά. (μετά από παραπομπή για ρύθμιση HDB κλπ)

 

 

 

Μία από τα ίδια από την πρώτη ημέρα. "Ακούγεσαι λες και είσαι σε πηγάδι" είναι συνήθως το σχόλιο που λαμβάνω από συνομιλητές όταν έχω την ανοιχτή ακρόαση.

 

Επειδή ήμουν καμμένος από το προηγούμενο κινητό με τις ******** της Microsoft και το απαίσιο service της Arvato (2μήνες πηγαινοερχόταν η συσκευή στο service με το πρόβλημα να παραμένει) είπα να μην ασχοληθώ περισσότερο μ'αυτό αφού δε χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση τόσο και το κινητό κατά τα άλλα είναι σε τέλεια κατάσταση. (τελικά λύθηκε με απευθείας επικοινωνία με την Μicrosoft και αντικατάσταση συσκευής)

Επίσης, πιθανό έιναι στην ανοιχτή ακρόαση να χρησιμοποιεί άλλο μικρόφωνο ή συνδυασμό μικροφώνων για να "πιάνει" τον ήχο και εκεί, τελικά, να τα σκατώνει.

Το παράδοξο είναι πως σε καταγραφή ήχου ή σε ήχο βίντεο, ο ήχος που καταγράφεται είναι τέλειος.

Αρα -imho- είναι πρόβλημα λογισμικού και κάποια στιγμή ευελπιστώ να φτιάξει. Μπορεί. Δεν ξέρω, προχωράμε. :p

(σσ μου το παρουσιάζει και σε VoLTE και σε VoWiFi και δίχως αυτά)

 

Σου το κάνει κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες; Είχα το ίδιο πρόβλημα στο αυτοκίνητο και τελικά έφταιγε η βάση της οποίας τα ποδαράκια ακουμπούσαν ακριβώς πάνω στην είσοδο του μικροφώνου με αποτέλεσμα να το καλύπτουν και να μην ακούγομαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες; Είχα το ίδιο πρόβλημα στο αυτοκίνητο και τελικά έφταιγε η βάση της οποίας τα ποδαράκια ακουμπούσαν ακριβώς πάνω στην είσοδο του μικροφώνου με αποτέλεσμα να το καλύπτουν και να μην ακούγομαι καλά.

Ναι. Και στη βάση στ'αμάξι, και με και χωρίς θήκη.

 

H HiSuite. Εμένα μου την εγκατέστησε στο κινητό η εφαρμογή του υπολογιστή την πρώτη φορά που σύνδεσα ενσύρματα το κινητό με τον υπολογιστή. Στο κινητό αν σου βγάλει στο Notification Bar σύνδεση μεσω USB κάνε ένα tap και επέλεξε (με συνδεδεμένο το κινητό και ανοιχτό το HiSuite στον υπολογιστή) την επιλογή "μεταφορά αρχείων". Μετά θεωρώ πως θα στην εγκαταστήσει αυτόματα στο κινητό.

 

Σε ενσύρματη σύνδεση δε μου ζήτησε κωδικό και η σύνδεση έγινε κανονικά. (μετά από παραπομπή για ρύθμιση HDB κλπ)

 

 

 

 

 

:!:Το ξανασύνδεσα και μου ζητάει κάθε φορά κωδικό. (αλλάζει κάθε φορά που το συνδέεις) :!:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...