Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει σε κάποιον ενεργοποιημενο το menu για VoLTE κλήσεις σε cosmote ή Vodafone;;;
Σε Cosmote το έχω ενεργοποιημένο στο menu, και έχω και το αντίστοιχο εικονίδιο στη μπάρα ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιον ενεργοποιημενο το menu για VoLTE κλήσεις σε cosmote ή Vodafone;;;
Και εγώ έχω κανονικά ενεργοποιημένες τις κλήσεις volte με cosmote.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά σε Cosmote ε;

 

Σε Vodafone δεν εμφανίζεται καν επιλογή στη συσκευή ενώ έχει αναφερθεί απο Vodafone πως έχει ενεργοποιηθεί το VoLTE στην εταιρεία απο τον Οκτώβριο.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με τις 345 και από χθες 370, έχω παρατηρήσει κολλήματα, Facebook videos,, YouTube video, και Facebook παιχνίδι, το μοναδικό που παίζω το uno... να φταίει flash player?

Εχω κάνει clear cache, επανεκκίνησεις κτλ.. δε το κάνει συνέχεια αλλά τις τελευταίες ημέρες πιο συχνά.

Κάποια στιγμή σα να κόλλησε και μου είχε διαθέσιμη 1gb ram...

Μόνη λύση είναι η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 370 εδώ και δύο εβδομάδες περίπου. Ούτε κιχ. Πετάει....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Συμφωνώ κ μένα το ίδιο

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με τις 345 και από χθες 370, έχω παρατηρήσει κολλήματα, Facebook videos,, YouTube video, και Facebook παιχνίδι, το μοναδικό που παίζω το uno... να φταίει flash player?

 

Εχω κάνει clear cache, επανεκκίνησεις κτλ.. δε το κάνει συνέχεια αλλά τις τελευταίες ημέρες πιο συχνά.

 

Κάποια στιγμή σα να κόλλησε και μου είχε διαθέσιμη 1gb ram...

 

Μόνη λύση είναι η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;;

Και εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κόλλημα με την 370. Δοκίμασες clear cache μέσω recovery? Αν όχι, απενεργοποίησε το κινητό, πάτα volume + και μετά το power button και κράτα τα πατημένα μέχρι να σε βγάλει στο μενού του recovery. Από εκεί κάνε clear cache και μετά reboot. Κάνε αυτη τη διαδικασία 2-3 φορές.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά σε Cosmote ε;

 

 

 

Σε Vodafone δεν εμφανίζεται καν επιλογή στη συσκευή ενώ έχει αναφερθεί απο Vodafone πως έχει ενεργοποιηθεί το VoLTE στην εταιρεία απο τον Οκτώβριο.

Είναι στις συσκευές που υποστηρίζει το volte της Voda?

Με τι firmware version είσαι?

Με cosmote κι εγώ πάντως, δεν είχα ποτέ θέμα με τα volte/vowifi. Ούτε και με το mate που είχα πιο πρίν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πηρε προσφατα φιλος τη συσκευη και ενω εκανε τη μεταφορα επαφων/αρχειων απο το προηγουμενο του κινητο(xiaomi) μεσω μιας εφαρμογης, τωρα σε ορισμενες επαφες δεν του βγαζει την επιλογη της κλησης αλλα μονο του skype χωρις να ειναι "φιλοι" στη συγκεκριμενη εφαρμογη.

Υπαρχει τροπος να λυθει αυτο? Θα πρεπει ξερω γω να επιλεξει να μην εμφανιζονται οι επαφες του skype και να τις ξανακαταχωρησει ως νεες επαφες για να μπορει να καλεσει?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει εξαγωγή επαφών απο το κινητό (xiaomi) χωρίς εφαρμογές και τα λοιπά.

 

Ποιο xiaomi έχει;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μου εμφανίζει συνεχώς το μήνυμα "το WiFi δεν είναι συνδεδεμένο". Σε κανένα άλλον έχει παρατηρηθεί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει εξαγωγή επαφών απο το κινητό (xiaomi) χωρίς εφαρμογές και τα λοιπά.

 

Ποιο xiaomi έχει;

 

To Redmi Note 4X. Πως γινεται η εξαγωγη επαφων? Εγω του σεταρα το κινητο γιατι δεν ηξερε πως να παρει τα αρχεια/επαφες του και κατεβασα 3-4 εφαρμογες μεχρι να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

To Redmi Note 4X. Πως γινεται η εξαγωγη επαφων? Εγω του σεταρα το κινητο γιατι δεν ηξερε πως να παρει τα αρχεια/επαφες του και κατεβασα 3-4 εφαρμογες μεχρι να τα καταφερω
Πας επαφές πατάς παρατεταμένα το κουμπάκι μενού (εκείνο με γραμμές) σου ανοίγει η επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από viber, SMS, κλπ. Σαν να μπαίνει σε sleep mode το κινητό. Έχω την 370. Καμία ιδέα τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από viber, SMS, κλπ. Σαν να μπαίνει σε sleep mode το κινητό. Έχω την 370. Καμία ιδέα τι να φταίει;

 

για αρχή της εβαλες αυτές της εφαρμογές στης εξαιρέσεις για το power savin?

Link to comment
Share on other sites

για αρχή της εβαλες αυτές της εφαρμογές στης εξαιρέσεις για το power savin?

 

Τα έχω όλα στην αυτόματη διαχείριση εδώ και μηνες

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω όλα στην αυτόματη διαχείριση εδώ και μηνες

 

γύρνα το σε μη αυτόματη (της εφαρμογές που θέλεις) και τσέκαρε και τα τρία τικ κατά 99% θα σου λύσει το θέμα αν οχι έχει και άλλο ένα power saving trik

 

ρυθμίσεις->εφαρμογές->εφαρμογές->πατάς τρις τελιτσες πάνω->ειδική πρόσβαση->βελτιστοποίηση μπαταρίας επιλέγεις όλες της εφαρμογές βρίσκεις αυτές που θέλεις και επιλέγεις να μην επιτρέπεται

 

αυτό σε συνδυασμό με το την επιλογή για μι αυτόματη διαχείριση στης εφαρμογές που θέλεις κάνει στης 99% τον περιπτώσεως και βάλε την δουλειά

 

θα μου πεις γιατί το κάνει τώρα και παλιά δεν έκανε.. σκέψου ότι ειδικά κατι fb viber κλπ όσο πάει γίνονται όλο και ποιο βαριές και το σύστημα τα σκοτώνει καθώς απλώνονται

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

γύρνα το σε μη αυτόματη (της εφαρμογές που θέλεις) και τσέκαρε και τα τρία τικ κατά 99% θα σου λύσει το θέμα αν οχι έχει και άλλο ένα power saving trik

 

ρυθμίσεις->εφαρμογές->εφαρμογές->πατάς τρις τελιτσες πάνω->ειδική πρόσβαση->βελτιστοποίηση μπαταρίας επιλέγεις όλες της εφαρμογές βρίσκεις αυτές που θέλεις και επιλέγεις να μην επιτρέπεται

 

αυτό σε συνδυασμό με το την επιλογή για μι αυτόματη διαχείριση στης εφαρμογές που θέλεις κάνει στης 99% τον περιπτώσεως και βάλε την δουλειά

 

θα μου πεις γιατί το κάνει τώρα και παλιά δεν έκανε.. σκέψου ότι ειδικά κατι fb viber κλπ όσο πάει γίνονται όλο και ποιο βαριές και το σύστημα τα σκοτώνει καθώς απλώνονται

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Οι χρήστες cosmote που έχουν volte σας έχει επιλογή στο menu για ενεργοποίηση του; Και αν ναι ποια είναι η διαδρομή;

 

Επίσης σήμα volte έχετε πάνω αριστερά;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι χρήστες cosmote που έχουν volte σας έχει επιλογή στο menu για ενεργοποίηση του; Και αν ναι ποια είναι η διαδρομή;

 

 

 

Επίσης σήμα volte έχετε πάνω αριστερά;

Ρυθμίσεις -> Δίκτυα -> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας -> Κλήσεις VoLTE (Κλήση WiFi ακριβώς από κάτω).

 

Δίπλα στο σήμα κινητής υπάρχει εικονίδιο VoLTE/VoWiFi που εναλλάσσεται ανάλογα την περίσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...