Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δε σημαίνει πως έχεις VoLTE.

Στα λέω γιατί τα ίδια μου ανέφεραν και στη Vodafone. Αν δεν εμφανίζεται VoLTE εικονίδιο, VoLTE δεν έχεις. επίσης όλοι οι κάτοχοι Vodafone για να τους λειτουργεί το VoLTE πρέπει να τους έρθει αναβάθμιση συσκευής απ την Vodafone.

 

Τα καλά νέα είναι πως στην αναβάθμιση που έστειλαν μέχρι τώρα ήταν η beta μορφή του και τώρα που έγινε εμπορικά διαθέσιμο το VoLTE τους αναμένουμε την final.

 

Α να μη ξεχάσω, στο Mate 20 pro έχουν στείλει την αναβάθμιση εδώ και 15 μέρες όπως και στο p30 pro. είναι οι μόνες συσκευές που στηρίζει προς το παρόν η Vodafone.

 

Το αστείο της υπόθεσης ειναι πως υποστηρίζουν το P20 lite αλλά οχι το pro

https://www.vodafone.gr/files/1490671557520-pou-ypostirizoun-tin-technologia-volte-Syskeues_pou_yposthrizoun_thn_texnologia_VoLTE.pdf

 

Καταρχην αυτο το βρηκες μετα απο site digging γιατι στο site τους δεν βρισκω καποιο link;

Το wificall πριν το βγαλουν επισημα υπηρχε η σελιδα με τις συσκευες αλλα δεν υπηρχε πουθενα το link στο site τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έστειλε η Vodafone και μου είπε πως υπάρχει και στο site της, μπορείς να το βρεις όμως και σε Google απο αναζήτηση

 

Το VoWi-Fi πάλι δε το βρίσκεις στο επίσημο site της Vodafone γιατί κάτι έχουν αλλάξει, αλλά υπάρχει στο cu site τους.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

 

Edit: Μιας που το έψαξα Το πρόβλημα με το site της Vodafone είναι πως αυτά τα link τα έχει σε κατηγορία παλιά που δεν υπάρχει και τα έχει μεταφέρει όλα σε Live site στην κατηγορία Giga-Network

Για το Wifi calling

https://www.vodafone.gr/giga-network/giga-home/giga-wifi-calling/

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το WiFicall το ξέρω ότι έχει μεταφερθεί στο giga network αφού μαζί με του το διαφημίζει αλλά για το volte στο site ούτε μέσω αναζήτησης δεν το βρήκα.

 

Τεσπα είμαστε εκτός θέματος, εσύ δες αν έχεις ενεργό και τον διακόπτη στο:

Settings - wireless & networks - mobile network - more - lte high speed mode.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για το WiFicall το ξέρω ότι έχει μεταφερθεί στο giga network αφού μαζί με του το διαφημίζει αλλά για το volte στο site ούτε μέσω αναζήτησης δεν το βρήκα.

 

Τεσπα είμαστε εκτός θέματος, εσύ δες αν έχεις ενεργό και τον διακόπτη στο:

Settings - wireless & networks - mobile network - more - lte high speed mode.

Δεξέρω απο που άντλησες τη διαδρομή, αλλά more δεν υπάρχει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεξέρω απο που άντλησες τη διαδρομή, αλλά more δεν υπάρχει.

 

Ειναι κατω-κατω, αν δεν το βρισκεις δοκιμασε με αναζητηση της ρυθμιση LTE.

Αν εχεις 2 sim μεσα νομιζω την εξαφανιζει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση, πρωι πρωί.

Έκδοση 371, ενημέρωση ασφαλείας 1 Δεκεμβρίου.

 

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, σήμερα θα κάνω μετάβαση από Mate 10 pro σε p20pro, μπορεί κάποιος να προτείνει ένα καλό τζαμακι.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου. Μόνον που έτσι όπως είναι, δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα. Άσπρα γράμματα σε άσπρο φόντο! Φοβερό όποιος το σκέφτηκε!

Εσένα σου τα δείχνει κανονικά?

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου. Μόνον που έτσι όπως είναι, δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα. Άσπρα γράμματα σε άσπρο φόντο! Φοβερό όποιος το σκέφτηκε!

Εσένα σου τα δείχνει κανονικά?

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

 

Ασπρο και μενα,με εκνευρισε,το εσβυσα δεν συνεχισα:lol:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δε κάνει και κάτι, δεν έχει και κάποια επιλογή, απλά το εμφανίζει ενημερωτικά
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δε κάνει και κάτι, δεν έχει και κάποια επιλογή, απλά το εμφανίζει ενημερωτικά
Έχει κάποιες επιλογές, σχετικά με τη συλλογή και αποστολή των δεδομένων.

 

Δεν νομίζω να κάνει κάτι στη δική μας συσκευή, μιας και υποστηρίζονται κανονικά τα google services.

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσετε τα "σκουρότερα χρώματα διεπαφής", θα φαίνονται μαύρα γράμματα σε άσπρο φόντο.
Επίσης μπορείτε να πάτε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, να βρείτε το Huawei mobile services, κλικ πάνω δεξιά στο γρανάζι και πλέον εκεί θα μπορείτε να δείτε αναλυτικά, σωστά τις ρυθμίσεις και το τι κάνουν.

 

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή αυτή είναι η πρώτη φορά που έχουμε +1 στην αρίθμηση από το προηγούμενο update?

 

.370 -> .371

 

Βρε μπας και όντως το επόμενο update είναι η 10αρα;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα μου θυμίσει κάποιος πως βρίσκω τις εφαρμογές συστήματος

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα μου θυμίσει κάποιος πως βρίσκω τις εφαρμογές συστήματος

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, εφαρμογές, στις 3 τελείες, διεργασίες συστήματος.
Ιδέα μου είναι ή αυτή είναι η πρώτη φορά που έχουμε +1 στην αρίθμηση από το προηγούμενο update?

 

.370 -> .371

 

Βρε μπας και όντως το επόμενο update είναι η 10αρα;

Νομίζω ότι δεν έχει ξαναγίνει. Συνήθως υπάρχει κάποια απόσταση αριθμητικά, μιας που όλο και κάτι ψιλοφτιαχνουν. Εδώ τώρα μάλλον είναι καθαρά security update και τίποτα περισσότερο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συν ότι και τα δύο updates είχαν μια πολύ μικρή χρονική διαφορά μεταξύ τους, και απ ότι φαίνεται( με βάση αυτά που γράφονται στο ινετ) η επόμενη θα είναι η 10. Ούτως ή άλλως το pro θα την έχει πάρει μέχρι τον Μάρτιο. Οπότε είναι θέμα δύο μηνών.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιες επιλογές, σχετικά με τη συλλογή και αποστολή των δεδομένων.

 

Δεν νομίζω να κάνει κάτι στη δική μας συσκευή, μιας και υποστηρίζονται κανονικά τα google services.

 

Τα huawei services υπήρχαν ανέκαθεν στα κινητά της huawei και σχετίζονται με υπηρεσίες και εφαρμογές της huawei οι οποίες δεν λειτουργούν χωρίς τα huawei services. Δεν έχουν σχέση με τα Google services.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα huawei services υπήρχαν ανέκαθεν στα κινητά της huawei και σχετίζονται με υπηρεσίες και εφαρμογές της huawei οι οποίες δεν λειτουργούν χωρίς τα huawei services. Δεν έχουν σχέση με τα Google services.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Το γνωρίζω αυτό, αλλά αν θυμάμαι καλά, στην ενημέρωση έγραφε κάτι περί υποστήριξη χαρτών, μηνυμάτων κλπ, και θεώρησα ότι είναι update κυρίως για την υποστήριξη συσκευών που είναι υπό το καθεστώς του ban.
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό, αλλά αν θυμάμαι καλά, στην ενημέρωση έγραφε κάτι περί υποστήριξη χαρτών, μηνυμάτων κλπ, και θεώρησα ότι είναι update κυρίως για την υποστήριξη συσκευών που είναι υπό το καθεστώς του ban.
Α ΟΚ, δεν είχα παρατηρήσει καν την αναβάθμιση. Λογικά θα αναβαθμίζονται συχνά από εδώ και πέρα για να υποστηρίζουν περισσότερες εφαρμογές και υπηρεσίες αν έχει σκοπό να σταθεί στην Ευρώπη η huawei.

Edit: σήμερα μου εμφανίστηκε και εμένα η ενημέρωση, είναι ενημέρωση για συλλογή προσωπικών δεδομένων και διαφημίσεις. Μπορείτε να δείτε τις επιλογές αυτές επίσης από εδω: ρυθμίσεις - >ασφάλεια και απόρρητο - >πρόσθετες ρυθμίσεις - >αναγνωριστικό συσκευής.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως......

Εδώ https://www.facebook.com/groups/142848553068128/permalink/469524740400506/

 

Λέει για αναβάθμιση του softwareτης κάμερας στην 371 που πήραμε πριν λίγες μέρες.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν τράβηξα από τότε καμιά φωτό.

Λέει για βελτίωση του night mode.

Λες?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...