Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά, σκέφτομαι μετά από ενάμιση χρόνο να αλλάξω μπαταρία στο επίσημο service γιατί έχει πέσει σε απόδοση (το χρησιμοποιώ και εγώ ανελέητα). Μ είπαν 21 ευρώ επειδή είναι εντός εγγύησης έχει αλλάξει κάποιος να μ πει; Θα έχω θέμα με τη αδιαβροχοποιήση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, σκέφτομαι μετά από ενάμιση χρόνο να αλλάξω μπαταρία στο επίσημο service γιατί έχει πέσει σε απόδοση (το χρησιμοποιώ και εγώ ανελέητα). Μ είπαν 21 ευρώ επειδή είναι εντός εγγύησης έχει αλλάξει κάποιος να μ πει; Θα έχω θέμα με τη αδιαβροχοποιήση;

 

Λογικά δεν θα έχεις κανένα θέμα με την αδιαβροχοποίηση αφού την αλλάξεις στο επίσημο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά , είμαι καινούργιος χρήστης της συσκευής , θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει πλέον τρόπος για root ,καθώς θα ήθελα να δοκιμάσω και άλλες rom .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, σκέφτομαι μετά από ενάμιση χρόνο να αλλάξω μπαταρία στο επίσημο service γιατί έχει πέσει σε απόδοση (το χρησιμοποιώ και εγώ ανελέητα). Μ είπαν 21 ευρώ επειδή είναι εντός εγγύησης έχει αλλάξει κάποιος να μ πει; Θα έχω θέμα με τη αδιαβροχοποιήση;

 

Με τρόμαξες λέγοντας ότι το κόστος 21 ευρώ είναι για τα εντός εγγύησης κινητά. Επειδή ενδιαφέρομαι και γω για το mate 10 pro που έχω, τους πήρα τηλέφωνο. Τα 21 ευρώ ισχύουν είτε είναι εντός είτε εκτός εγγύησης. Έτσι τουλάχιστον μου απάντησαν από την Μιχαλακοπούλου.

Και σχετικά με την αδιαβροχοποίηση , όταν πριν 1 1/2 χρόνια που άλλαξα οθόνη με διαβεβαίωσαν (πάλι Μιχαλακοπούλου) ότι περνάνε εκ νέου τα υλικά που προβλέπονται για να συνεχίσει να υφίσταται η αδιαβροχοποίηση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Με τρόμαξες λέγοντας ότι το κόστος 21 ευρώ είναι για τα εντός εγγύησης κινητά. Επειδή ενδιαφέρομαι και γω για το mate 10 pro που έχω, τους πήρα τηλέφωνο. Τα 21 ευρώ ισχύουν είτε είναι εντός είτε εκτός εγγύησης. Έτσι τουλάχιστον μου απάντησαν από την Μιχαλακοπούλου.

 

Και σχετικά με την αδιαβροχοποίηση , όταν πριν 1 1/2 χρόνια που άλλαξα οθόνη με διαβεβαίωσαν (πάλι Μιχαλακοπούλου) ότι περνάνε εκ νέου τα υλικά που προβλέπονται για να συνεχίσει να υφίσταται η αδιαβροχοποίηση.

 

Αν είσαι εκτός εγγύησης εγώ γνωρίζω ότι θα πληρώσεις και τα εργατικά για αλλαγή μπαταρίας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εκτός εγγύησης εγώ γνωρίζω ότι θα πληρώσεις και τα εργατικά για αλλαγή μπαταρίας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

που ανετα ειναι αλλα τοσα (και βαλε)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εκτός εγγύησης εγώ γνωρίζω ότι θα πληρώσεις και τα εργατικά για αλλαγή μπαταρίας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Τότε μου είπε ψέματα η κοπέλα που μου απάντησε στο τηλέφωνο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ίδια τιμή είναι, είσαι δεν είσαι εγγύηση, έχει αναφερθεί αρκετές φορές για το service της Huawei στη Μιχαλακοπουλου.

 

Τελευταία αναφορά που θυμάμαι στα honor που άλλαζαν φίλοι μπαταρία εκτός εγγύησης, τότε ήταν 18 ευρώ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε μου είπε ψέματα η κοπέλα που μου απάντησε στο τηλέφωνο.
ίδια τιμή είναι, είσαι δεν είσαι εγγύηση, έχει αναφερθεί αρκετές φορές για το service της Huawei στη Μιχαλακοπουλου.

 

Τελευταία αναφορά που θυμάμαι στα honor που άλλαζαν φίλοι μπαταρία εκτός εγγύησης, τότε ήταν 18 ευρώ.

Όταν λέω εκτός εγγύησης εννοώ να έχει περάσει η διετία, γιατί υπάρχει και η εγγύηση για μπαταρία που είναι συνήθως 6 ή 12 μήνες ανάλογα το μοντέλο. Πάντως εγώ όταν πήγα για αλλαγή μπαταρίας ένα mate που είχα στη Μιχαλακοπούλου, τσέκαραν αν ισχύει η εγγύηση διετίας γιατί μου είπαν στην περίπτωση αυτή δεν πληρώνω εργατικά, αλλά μόνο το κόστος της μπαταρίας. Μπορεί να έχει αλλάξει πολιτική τώρα, μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε, μια χαρά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η 6μηνη εγγύηση μπαταρίας ίσχυε παλιότερα για τις συσκευές πυ άνοιγαν για να την αλλάξεις, ενώ σε αυτή που είναι χωρίς καπάκι θεωρείται ένα με το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ ψάξιμο και πολλές επικοινωνίες με τη Vodafone τελικά αποδείχτηκε πως η Vodafone δεν υποστηρίζει το P20 pro για VoLTE.

 

Δυστυχώς δε τα πάει και καλά στος εναλλαγές δικτύου απο 4G+ και κάνει διακοπές.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε όπως το πάει η Vodafone πλέον, με χει κουράσει αρκετά και θα την κάνω με ελαφρά και ας πληρώσω παραπάνω συμβόλαιο στη κοσμοτε

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ ψάξιμο και πολλές επικοινωνίες με τη Vodafone τελικά αποδείχτηκε πως η Vodafone δεν υποστηρίζει το P20 pro για VoLTE.

 

 

 

Δυστυχώς δε τα πάει και καλά στος εναλλαγές δικτύου απο 4G+ και κάνει διακοπές.

Στο είχα γράψει φίλε μου (#7027).

Το πρώτο που θα έπρεπε να κοιτάξεις ήταν αυτό, όταν εντοπισες το πρόβλημα.

Πιστεύω όμως ότι είναι θέμα χρόνου να την υποστηρίξει. Έχει πουλήσει πολύ η συσκευή και λογικά θα πρέπει να την εντάξει και αυτήν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει ενταχθεί κανένα xiaomi ακόμα. το p20 θα βάλει;

 

Απ οτι μου είπαν δεν είναι στα άμεσα τους για το p20 γτ έχουν το p30

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. ΟΚ τότε. Μετράς τις ανάγκες σου και αποφασίζεις.

Με Cosmote που είμαι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και μάλιστα εξαιρετική λύση αποτελεί το vowifi όταν το σήμα δεν είναι και τόσο καλό .

Αλλά και από πλευράς κατανάλωσης μπαταρίας είναι πολύ καλό.

Αν είσαι σε κάποιο υπόγειο ή σε κάποιο "δύσκολο" σημείο είναι εξαιρετική λύση. Σε ξελασπωνει χαλαρά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. ΟΚ τότε. Μετράς τις ανάγκες σου και αποφασίζεις.

Με Cosmote που είμαι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και μάλιστα εξαιρετική λύση αποτελεί το vowifi όταν το σήμα δεν είναι και τόσο καλό .

Αλλά και από πλευράς κατανάλωσης μπαταρίας είναι πολύ καλό.

Αν είσαι σε κάποιο υπόγειο ή σε κάποιο "δύσκολο" σημείο είναι εξαιρετική λύση. Σε ξελασπωνει χαλαρά.

 

Μη μπερδεύεις το VoWifi με το VoLTE.

VoWifi έχει και η vodafone και λειτουργεί σωστά. Με το VoLTE έχω θέμα και με την ποιότητα κλήσεων.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα μπερδεύω αλλά δεν το ήξερα ότι στο vowifi είναι ΟΚ και μόνο το volte έχει θέμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει ενταχθεί κανένα xiaomi ακόμα. το p20 θα βάλει;

 

Απ οτι μου είπαν δεν είναι στα άμεσα τους για το p20 γτ έχουν το p30

 

Καταρχην τα σαπια τα Xiaomi ουτε για voWiFi δεν τα υποστηριζει η Vodafone, εδω ουτε 4G+ δεν ποιανουν τα περισσοτερα.

Τωρα επισημα η Vodafone δινει το WiFiCall ενω το VoLTE ειναι ενεργο μονο και μονο γιατι αυτα τα 2 πανε μαζι και το αναπτυσει παραλληλα σαν beta.

 

Στο mate 10 pro μου με το νεο update (νοεμβριου) που υποστηριζει το voLTE της Vodafone μια χαρα παιζει αρκει να εχεις σημα.

Μηπως δεν εχεις καλη καλυψη 4G και γι'αυτο εχεις θεμα;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω καταλάβει, ούτε σαν επιλογή δεν εμφανίζεται στις ρυθμίσεις του κινητού του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην τα σαπια τα Xiaomi ουτε για voWiFi δεν τα υποστηριζει η Vodafone, εδω ουτε 4G+ δεν ποιανουν τα περισσοτερα.

Τωρα επισημα η Vodafone δινει το WiFiCall ενω το VoLTE ειναι ενεργο μονο και μονο γιατι αυτα τα 2 πανε μαζι και το αναπτυσει παραλληλα σαν beta.

 

Στο mate 10 pro μου με το νεο update (νοεμβριου) που υποστηριζει το voLTE της Vodafone μια χαρα παιζει αρκει να εχεις σημα.

Μηπως δεν εχεις καλη καλυψη 4G και γι'αυτο εχεις θεμα;

 

Είναι επίσημο απο τη Vodafone. Δεν ενεργοποιεί καν την επιλογή. δεν το υποστηρίζει.

 

Εσένα στο mate 10 pro με Vodafone σου βγάζει VoLTE σηματάκι;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο απο τη Vodafone. Δεν ενεργοποιεί καν την επιλογή. δεν το υποστηρίζει.

 

Εσένα στο mate 10 pro με Vodafone σου βγάζει VoLTE σηματάκι;

 

Σηματακι οχι δεν μου εμφανιζει ουτε και διακοπτη εχει (ετσι ειναι η υλοποιηση της Vodafone προς το παρων) αλλα οταν κανω κληση τα δεδομενα παραμενουν στο 4G+ και η ποιοτητα ηχου ειναι καλη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει πως έχεις VoLTE.

Στα λέω γιατί τα ίδια μου ανέφεραν και στη Vodafone. Αν δεν εμφανίζεται VoLTE εικονίδιο, VoLTE δεν έχεις. επίσης όλοι οι κάτοχοι Vodafone για να τους λειτουργεί το VoLTE πρέπει να τους έρθει αναβάθμιση συσκευής απ την Vodafone.

 

Τα καλά νέα είναι πως στην αναβάθμιση που έστειλαν μέχρι τώρα ήταν η beta μορφή του και τώρα που έγινε εμπορικά διαθέσιμο το VoLTE τους αναμένουμε την final.

 

Α να μη ξεχάσω, στο Mate 20 pro έχουν στείλει την αναβάθμιση εδώ και 15 μέρες όπως και στο p30 pro. είναι οι μόνες συσκευές που στηρίζει προς το παρόν η Vodafone.

 

Το αστείο της υπόθεσης ειναι πως υποστηρίζουν το P20 lite αλλά οχι το pro

https://www.vodafone.gr/files/1490671557520-pou-ypostirizoun-tin-technologia-volte-Syskeues_pou_yposthrizoun_thn_texnologia_VoLTE.pdf

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...