Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείτε "γαλαξία" ;; Το αυτόματο mode του AI;

 

Όπως ξέρεις ο γαλαξίας μας αλλά και όλοι οι γαλαξίες έχουν σχήμα σπειροειδές με μεγάλο πλάτος και μήκος στις διαστάσεις τους αλλά πολύ μικρό βάθος.

Αν "κοιτάξουμε" εμείς από την γη (που βρισκόμαστε στην μία άκρη του σπειρώματος) προς το κέντρο του γαλαξία εκεί στην άλλη άκρη του "σπειρώματος" θα δούμε πολύ περισσότερα αστέρια τα οποία σχηματίζουν στον ουρανό μια λωρίδα.

Αυτή η λωρίδα δεν είναι εύκολα ορατή με γυμνό μάτι. Εγώ την έχω δει (με γυμνό μάτι) στο χωριό μου το οποίο είναι σε μεγάλο υψόμετρο (1100μ) σε νύχτα χωρίς φεγγάρι και όντας πολύ μακριά από οποιοδήποτε αστικό ιστό και έτσι δεν είχα καθόλου light pollution από τα φώτα της πόλης.

Aυτή η λωρίδα από αστέρια εννοούμε milkyway που είναι το όνομα του γαλαξία μας και μπορείς εύκολα να καταλάβεις από που πήρε το όνομά του.

Googleαρε milkyway pics και θα δεις για το τι ακριβώς μιλάμε.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Θα ηθελα μια γνωμη..... φιλος δινει p20 pro 128 σε αριστη κατασταση κ ουτε χρονο δεν το εχει. Σκεφτομουν το xiaomi mi9t 64 κ τωρα ειμαι σε δίλημμα....καμια γνωμη για βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρεις ο γαλαξίας μας αλλά και όλοι οι γαλαξίες έχουν σχήμα σπειροειδές

 

Ωραια τα λες στο 98% του μηνυματος σου αλλα δεν είναι ολοι οι γαλαξιες σπυροειδης!

Υπάρχουν οι ελλειπτικοι γαλαξιες κ οι ανωμαλοι (ονομα κ πραγμα).

Επισης, ειναι σχετικα ευκολο να το εντοπισεις σε μερη χωρις καθολου φωτορυπναση με γυμνο ματι. Τωρα αν μιλήσουμε για Αθηνα, Θεσσαλονίκη κ μεγαλα αστικα. κεντρα απλα το ξεχναμε.

Γενικα η αστροφωτογραφια ειναι μαγευτικη οταν ειναι εκτος πολης, χωρίς φεγγαρι κ ξαστερια ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω συνδέσει ένα bluetooth πληκτρολόγιο της logitech (K375s) με το P20 Pro. όλα μια χαρά όμως δεν αναγνωρίζει την εναλλαγή μεταξύ ελληνικών/αγγλικών. ενώ με Ctrl+shift φαίνεται να αλλάζει η γλώσσα στο virtual keyboard, συνεχίζει να αναγνωρίζει ως γλώσσα τα ελληνικά. έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου σε ολους, κουμπαρος πηρε απο σκρουτζομαγαζο ενα p20 pro, εγω την συσκευασια την ειδα καπως, χτυπαω imei και μου βγαζει:΅

Device Type Smartphone Model HUAWEI P20 ProDevice Model CLT-L09

Product Code Charlotte-L09C

Activation Date 2019-04-18

Warranty Start 2019-04-18

 

Να συμπερανω οτι ειναι χρησιμοποιημενο?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου σε ολους, κουμπαρος πηρε απο σκρουτζομαγαζο ενα p20 pro, εγω την συσκευασια την ειδα καπως, χτυπαω imei και μου βγαζει:΅

Device Type Smartphone Model HUAWEI P20 ProDevice Model CLT-L09

Product Code Charlotte-L09C

Activation Date 2019-04-18

Warranty Start 2019-04-18

 

Να συμπερανω οτι ειναι χρησιμοποιημενο?

Όχι απαραίτητα. Από που τις βλέπεις τις πληροφορίες αυτές? Βασικά φτιάξε ένα Huawei ID και μέσα στην εφαρμογή hicare θα σου εμφανίσει εγγύηση κλπ. Επίσης τσέκαρε και με το serial number ή ΙΜΕΙ εδώ

https://consumer.huawei.com/us/support/warranty-query/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ναι εβαλα και εκει,

 

Warranty period

Expiration date: 2021-04-18

In warranty

Warranty period

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι εβαλα και εκει,

 

Warranty period

Expiration date: 2021-04-18

In warranty

Warranty period

Μπορεί να είναι η ημερομηνία εισαγωγής του κινητού αυτή, είναι προσεγγιστικα. Πες του να φτιάξει ένα Huawei ID και να δει τι λέει και η εφαρμογή hicare. Εμένα πχ στο hicare αναφέρει την ημερομηνία που αγόρασα το κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και ψάχνω να του ρυθμίσω ένταση ήχου ειδοποιήσεων αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Ιδανικά θα ήθελα να ρυθμίσω ξεχωριστά την ένταση για κάποιες εφαρμογές αλλά δε βλέπω να έχει ούτε γενική ρύθμιση. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και ψάχνω να του ρυθμίσω ένταση ήχου ειδοποιήσεων αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Ιδανικά θα ήθελα να ρυθμίσω ξεχωριστά την ένταση για κάποιες εφαρμογές αλλά δε βλέπω να έχει ούτε γενική ρύθμιση. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει;

 

 

Δεν υπάρχει απ'όσο γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο για τις ειδοποιήσεις -και μόνο- που ζητάς.

Έιναι ομαδοποιημένες μαζί με τις κλήσεις/ ringtones στο menu "Ήχος" στις ρυθμίσεις.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Είχα συνηθίσει από το προηγούμενο και πολύ μου κακοφαινεται αυτός ο περιορισμός.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση σήμερα σε ελληνικό cosmote αλλά την έκανε αυτόματα και δεν προσεξα τι περιείχε, μπορεί κάποιος να μου πει τι περιείχε; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση σήμερα σε ελληνικό cosmote αλλά την έκανε αυτόματα και δεν προσεξα τι περιείχε, μπορεί κάποιος να μου πει τι περιείχε; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγορασμένο από Cosmote με SIM Cosmote, δεν ήρθε κάποια ενημέρωση σήμερα.

 

Είμαι στην 9.1.0.328 (έκδοση EMUI) και 9.1.0.7 (patch Cosmote).

 

Εσύ έχεις κάποια νεότερη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση σήμερα σε ελληνικό cosmote αλλά την έκανε αυτόματα και δεν προσεξα τι περιείχε, μπορεί κάποιος να μου πει τι περιείχε; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πας ρυθμίσεις - >σύστημα - >ενημέρωση λογισμικου->τρέχουσα έκδοση θα δεις το changelog

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα το μικρό update. Δεν υπάρχει όμως changelog. Καθότι δεν φαίνεται ούτε καν αλλαγή στην subversion του λογισμικού.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, ακριβώς το ίδιο. Δεν φαίνεται πουθενά το update.

Ζήτησε μόνον να γίνει ένα restart του τηλεφώνου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και ψάχνω να του ρυθμίσω ένταση ήχου ειδοποιήσεων αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Ιδανικά θα ήθελα να ρυθμίσω ξεχωριστά την ένταση για κάποιες εφαρμογές αλλά δε βλέπω να έχει ούτε γενική ρύθμιση. Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει;

 

η google εχει αφαιρέσει αυτη την δυνατότητα στης τελευταίες δυο 3 εκδώσεις του android

Link to comment
Share on other sites

Star photography δοκιμή. Αύριο βράδυ θα έχουμε τα τέλια δείγματα.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

ωραίος.. τι ρυθμίσεις έβαλες;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα. Εχει αλλαξει κανεις οθονη και αν ναι με τι κοστος? Γιατι δεν βλεπω να το γλιτωνω... Επισης που ειναι η επισημη αντιπροσωπεια?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά, το service είναι στην Μιχαλακοπουλου απέναντι από την acs περίπου.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Σήμερα αναβαθμιστηκε αυτόματα το P20 Pro και μετά το boot μου ζητάει ενα 5ψηφιο pin. Εχω δοκιμάσει το pin κλειδώματος του τηλεφωνου και δεν το δεχεται. Η κάρτα SIM δεν χρειαζεται pin. Τι μπορεί να ζητάει; Στις προηγουμενες αναβαθμίσεις δεν μου ζητησε κατι τετοιο.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

EDIT: το πρόβλημα λύθηκε. Ήθελε το κανονικό pin του ξεκλειδώματος του τηλεφώνου. Προφανώς, επίσης, είχε κλειδώσει μετά από επανειλημμένες απόπειρες άλλων λάθος pin (έβαλα το SIM pin και άλλα παλιότερα μέσα στον πανικό μου) και ήθελε να περάσει κάποιος αρκετός χρόνος για να ξαναδεχτεί το σωστό pin.

Edited by plin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

 

Σήμερα αναβαθμιστηκε αυτόματα το P20 Pro και μετά το boot μου ζητάει ενα 5ψηφιο pin. Εχω δοκιμάσει το pin κλειδώματος του τηλεφωνου και δεν το δεχεται. Η κάρτα SIM δεν χρειαζεται pin. Τι μπορεί να ζητάει; Στις προηγουμενες αναβαθμίσεις δεν μου ζητησε κατι τετοιο.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Σινιθος ζητάει pin ξεκλείδωματος, μήπως το άλλαξες? Καμία φώτο από το τι ζητάει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...