Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ... θα το δοκιμάσω σε σύγκριση με την gcam. Ευκαιρίας δοθείσης, να έχετε υπόψη ότι αν βάλετε miui 10 το api2 ΔΕΝ ενεργοποιείται - το έχουν κλειδώσει. Έχει ανοίξει και σχετικό petition εδώ: http://en.miui.com/thread-3737375-16-1.html
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Χμμ... θα το δοκιμάσω σε σύγκριση με την gcam. Ευκαιρίας δοθείσης, να έχετε υπόψη ότι αν βάλετε miui 10 το api2 ΔΕΝ ενεργοποιείται - το έχουν κλειδώσει. Έχει ανοίξει και σχετικό petition εδώ: http://en.miui.com/thread-3737375-16-1.html

 

Έχεις βάλει Gcam; Αν ναι πώς; Έχω βάλει σε ένα Mi A1 και κάθε φορά που βλέπω φωτογραφίες που έχει βγάλει, ζηλεύω γιατί στο Mi note μου φαίνονται χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει Gcam; Αν ναι πώς; Έχω βάλει σε ένα Mi A1 και κάθε φορά που βλέπω φωτογραφίες που έχει βγάλει, ζηλεύω γιατί στο Mi note μου φαίνονται χάλια.
Εάν υπάρχει το θέμα που διαβάζω και για άλλη συσκευή (MI8), ότι δηλαδή στις κινεζικές roms η κάμερα είναι καλύτερη ποιοτικα από τις global roms λογω πατεντών σε Ασία κλπ, τότε ίσως να ισχύει και εδώ το ίδιο. Ίσως οι eu roms που βασίζονται κυρίως σε china να είναι πάλι καλύτερες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει Gcam; Αν ναι πώς; Έχω βάλει σε ένα Mi A1 και κάθε φορά που βλέπω φωτογραφίες που έχει βγάλει, ζηλεύω γιατί στο Mi note μου φαίνονται χάλια.

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν υπάρχει το θέμα που διαβάζω και για άλλη συσκευή (MI8), ότι δηλαδή στις κινεζικές roms η κάμερα είναι καλύτερη ποιοτικα από τις global roms λογω πατεντών σε Ασία κλπ, τότε ίσως να ισχύει και εδώ το ίδιο. Ίσως οι eu roms που βασίζονται κυρίως σε china να είναι πάλι καλύτερες.

 

Ενδιαφέρον αυτό, θα το ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

με την global 9.6.2.0 ειχα ενεργοποιησει το volte με τις οδηγιες ενος παιδιου εδω μεσα. Τωρα με EU stable, κανω τα ιδια βηματα αλλα δεν ενεργοποιειται. Ξερει κανεις κατι?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

με την global 9.6.2.0 ειχα ενεργοποιησει το volte με τις οδηγιες ενος παιδιου εδω μεσα. Τωρα με EU stable, κανω τα ιδια βηματα αλλα δεν ενεργοποιειται. Ξερει κανεις κατι?
Γράψε σε παρακαλω, θέλω να φτιάξω της γυναίκας μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Βρισκεις συμβατη συσκευη,Samsung/iPhone/Huawei

Κατα προτιμηση απο iPhone 5 και πανω με εκδοση 10.3 και πανω,σε 5' στελνεις το sms WIFICALL στο 1333 και εχεις wifi calling και VoLTE κατευθειαν.Στα 5αρια μονο το wifi calling ανοιγει.

Μετα βαζεις τη καρτα σε κινεζικο,ακομα και σε xiaomi που εχω εγω.

Πας στις ρυθμισεις,ονοματα σημειου προσβασης-APN>Cosmote Internet>τυπος APN

Εκει γραφεις default,supl,ims

Αν δεν εχει το ims,το προσθετεις εσυ.

Αποθηκευεις τις αλλαγες,ενεργοποιεις το VoLTE απο τις ρυθμισεις.

Ειδοποιηση κλησεων αν δεν εχεις μονο μεσω του 13888 θα ρυθμιστει απο εκει.Αλλιως στειλε μηνυμα στο facebook της Cosmote.

Η ταυτοποιηση οτι εισαι κατοχος του αριθμου,γινεται με τον αριθμο ταυτοτητας ειτε το αφμ.

Αναμονη κλησης,λειτουργει αν την ειχες ενεργη,δηλαδη να ερχεται κληση ενω μιλας στο τηλεφωνο και να βαλεις τους συνομιλητες σου σε αναμονη αν χρειαστει.

HD Voice λειτουργει επισης ειδικα με συνδρομητες κοσμοτε και 3G.

copy paste απο αυτον που τα εγραψε.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Με το ΜΙUI 10 τι γίνεται;

Τέλη Ιουλίου λέγανε τέλη Αυγούστου είπανε αλλά δεν....

Διατηρώ αμφιβολίες αν τελικά θα υπάρξει υποστήριξη για το ΜΙ3,

Link to comment
Share on other sites

Με το ΜΙUI 10 τι γίνεται;

Τέλη Ιουλίου λέγανε τέλη Αυγούστου είπανε αλλά δεν....

Διατηρώ αμφιβολίες αν τελικά θα υπάρξει υποστήριξη για το ΜΙ3,

Ε ότι δεν πουλάει, το τρεναρουν! Η μπορεί να το αφήσουν και στην μοίρα του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι developer roms miui 10 κυκλοφορούν εδώ και κάμποσο αν έχεις root, σε stable προς το παρόν μόνο από miui.eu βασισμένη σε china...
Link to comment
Share on other sites

Οι developer roms miui 10 κυκλοφορούν εδώ και κάμποσο αν έχεις root, σε stable προς το παρόν μόνο από miui.eu βασισμένη σε china...

 

Εχω 9.6.2.0

Δεν είμαι root

Λογικά εάν και πότε έλθει η 10 θα με ειδοποιήσει το κινητό όπως έγινε στην τελευταία αναβάθμιση.;;

Η πρέπει να έχω κάνει κάτι άλλο πχ να ξεκλειδώσω bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, θα λάβεις ειδοποίηση όταν προκύψει η official rom.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχει τη συσκευή η γυναίκα μου και οποτε τραβάει βίντεο κατα διαστηματα σκοτεινιάζει η σκηνή για δευτερολεπτο και επανέρχεται. Αυτο ομως γίνεται αρκετά συχνά και καταγραφεται στο βίντεο (αρα φεν ειναι θέμα οθονης).

Έχει ακουστεί ιδιο πρόβλημα σε άλλες συσκευες; Καμία ιδέα;

Απο rom φοράει τη τελευταία stable.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι αν εχει ΜΙUI 10. :lol:

γιαυτο προσπαθω να βρω λυση. :)

 

Λειτουργει και με Miui 10

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει και με Miui 10

πως?

εκανα ακριβως τα ιδια που εκανα για να παιξει με miui 9 και δεν το εχω καταφερει...

για βοηθα λιγο.

 

(μιλαω για miui 10 σε EU stable)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

πως?

εκανα ακριβως τα ιδια που εκανα για να παιξει με miui 9 και δεν το εχω καταφερει...

για βοηθα λιγο.

 

(μιλαω για miui 10 σε EU stable)

 

Ανοιξε το διακοπτη VoLTE και βγαλε το ,ims στο apn.Βαλε default,supl μονο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το διακοπτη VoLTE και βγαλε το ,ims στο apn.Βαλε default,supl μονο.

τα εκανα και τα 2 που λες. Δεν παιζει το volte.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Για αύξηση έντασης ήχου ομιλίας στο ακουστικό δείτε αυτό: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77762359&postcount=11
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουμε το τηλέφωνο ξεκλειδωτο υπάρχει κάποια ενημέρωση για την 10αρα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουμε το τηλέφωνο ξεκλειδωτο υπάρχει κάποια ενημέρωση για την 10αρα;

 

Είναι μέσα στην λίστα Οκτωβρίου επομένως αναμένουμε από μέρα σε μέρα.

 

http://c.mi.com/thread-1592047-1-0.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...