Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια, πριν λίγες μέρες μου έπεσε το κινητό έσπασε το τζαμακι στην πάνω μεριά του κινητού και έκανε μια ρωγμή που περνάει από την μπροστινή κάμερα με αποτέλεσμα να βγάζει χάλια selfie, κατά τα άλλα όλη η άλλη οθόνη άθικτη, πρέπει να αλλάξει όλη η οθόνη με το touch screen μπροστά; κοίταξα για καινούργια οθόνη από Κινέζο μαγαζα και παίζουν στο 40αρι, + ότι θα πρέπει να βρω κάποιον να μου την βάλει,δεν ξέρω το κατα ποσο αξίζει, οποία βοήθεια θα ήταν χρήσιμη, ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή με λίγο λαδάκι από αυτό που βάζουν στα τζαμάκια για να μην έχουν κενό γύρω-γύρω, μπορεί να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά δεν χάνετε και κάτι παιδιά. Εκτός ότι η κάμερα γίνεται χειρότερη στην Miui10, δε δίνεται και η δυνατότητα να πειράξεις το camera2api για την Gcam. Οπότε καθίστε στα αβγά σας προς το παρόν.

 

Εγώ με ξεκλειδωτο bootloader, έχω περασμένη την MIUI 10.0.4.0 stable για όποιον τουλάχιστον θέλει να δει τι νέο έρχεται με αυτήν, ας ξεκλειδώσει, rootαρει κλπ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγανακτησα να περιμένω τη νέα stable έβαλα developer.. όλα καλά.. το θέμα είναι ούτε στη προηγούμενη ούτε σε αυτή δε μπορώ να στείλω sms. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φταίει κάτι στις ρυθμίσεις σου, υπάρχουν και τα εξής: α) μίλα με την εταιρεία κινητής να σου στείλουν τις ρυθμίσεις δικτύου σε μήνυμα+ οδηγίες πως τις περνάνε. β) μήπως έχεις δώσει δικαιώματα SMS στην εφαρμογή της xiaomi και έχει "κόψει" την στάνταρ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα στο Google είναι ότι κ άλλοι με Xiaomi συσκευές έχουν το ίδιο πρόβλημα. Σπάνια στελνω sms αλλα σήμερα μου χρειάστηκε κ καλό είναι να το φτιάξω μη είναι έτσι. Υπάρχουν λύσεις στο Google θα το μελετήσω μετα από Desktop.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

κάτοχος μόλις μερικών ημερών Xiaomi Mi note 3 6/128 το οποο παρέλαβα με ROM Global stable 9.1.4.0 (NCHMIEI), android 7.1.1 NMF26X

 

μου έχει έρθει ενημέρωση για την έκδοση 9.5.4.0 NCHMIFA STABLE 1,7 GB

 

αν δεν κάνω λάθος διαβάζω για χειρότερη μπαταρία και bugs στην κάμερα με χειρότερες επίσης φωτογραφίες. η ερώτηση είναι λοιπόν να κάνω την αναβάθμιση ή όχι? ειναι καλύτερα έτσι η συσκευή με την έκδοση που έχει ήδη επάνω?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την, έχω δεν έχω κανένα πρόβλημα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας εδώ που να μπορεί να αναλάβει άνοιγμα της συσκευής και edl flash από Αθήνα;

 

Ρωτάω γιατί έκανα χαζομάρα προχθές, προσπάθησα να κλειδώσω τον BL σε eu stable που φορούσα και αυτό δημιούργησε πρόβλημα στην συσκευή με αποτέλεσμα να μην ανοίγει και να βγάζει απλά ένα μήνυμα στην οθόνη, "the system has been destroyed".

 

Κάναμε δοκιμές με έναν φίλο από την ελληνική κοινότητα μέσω teamviewer, δοκίμασε τα πάντα από tools, προγράμματα και εφαρμογές, αλλά επειδή κλείδωσε ο Bootloader, τελικά μόνο η λύση του edl μένει με άνοιγμα της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

κάτοχος μόλις μερικών ημερών Xiaomi Mi note 3 6/128 το οποο παρέλαβα με ROM Global stable 9.1.4.0 (NCHMIEI), android 7.1.1 NMF26X

 

μου έχει έρθει ενημέρωση για την έκδοση 9.5.4.0 NCHMIFA STABLE 1,7 GB

 

αν δεν κάνω λάθος διαβάζω για χειρότερη μπαταρία και bugs στην κάμερα με χειρότερες επίσης φωτογραφίες. η ερώτηση είναι λοιπόν να κάνω την αναβάθμιση ή όχι? ειναι καλύτερα έτσι η συσκευή με την έκδοση που έχει ήδη επάνω?

 

ευχαριστώ

 

Είμαι root και είχα πάει σε miui 10 (android 8.1), αλλά γύρισα πίσω στην 9.5.4 ως βέλτιστη λύση, γρήγορη, σταθερή και ΑΝ ξεκλειδώσεις και γίνεις root, παίρνει gcam για βραδυνές φωτογραφίες - την ημέρα μια χαρά είναι η μαμίσια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι root και είχα πάει σε miui 10 (android 8.1), αλλά γύρισα πίσω στην 9.5.4 ως βέλτιστη λύση, γρήγορη, σταθερή και ΑΝ ξεκλειδώσεις και γίνεις root, παίρνει gcam για βραδυνές φωτογραφίες - την ημέρα μια χαρά είναι η μαμίσια εφαρμογή...
Και με την eu stable 10.0.4.0 που είχα μπορούσες να βάλεις Gcam αλλάζοντας δύο γραμμές στο build.prop.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια china stable ή global stable προτεινετε για καλυτερη εμπειρια στο κινητό;

 

global stable :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με έτρωγε η περιέργεια και δε μπορούσα να περιμένω την global stable έβαλα την beta.

 

1) Μακράν καλύτερη διαχείριση στη μπαταρία σε σχέση με την τελευταία stable, με την παλιά άφηνα το κινητό το βράδυ στο 60% έχοντας κλείσει τα πάντα από εφαρμογές και το έβρισκα στο 30%...

 

2) Αρκετές αλλαγές σε γραφικά στοιχεία ενώ επειδή λιώνω σε game έχουν προσθέσει μία ωραία πατέντα όταν παίζεις. (ένα βελάκι πάνω στην οθόνη που ανοίγει μία μικρή τετράγωνη μπάρα που έχει αρκετά καλούδια)

 

3) Σε θέματα φωτογραφιών τουλάχιστον την μέρα γιατί βράδυ σε σκοτάδια δεν έβγαλα είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.

 

4) Η beta είναι με nougat έκδοση αλλά απ'ότι διάβασα στο επόμενο update μπαίνει Oreo οπότε πιστεύω θα υπάρχουν και άλλες αλλαγές.

 

ΥΓ: Για να περάσω την beta δε προχώρησα σε root και άνοιγμα bootloader, απλά κατέβασα το zip πήγα στις ενημερώσεις επέλεξα το αρχείο και όλα κομπλέ. Το λέω για όσους δεν θέλουν να μπουν σε διαδικασίες. Επίσης με αυτή την μέθοδο αν βγει η stable τότε γίνονται ξανά τα ίδια βήματα, απλά αυτή την φορά επιλογή για update θα είναι το stable zip. Μία μόνο επισήμανση, όσοι πάνε να κάνουν την αλλαγή backup τα πάντα, γιατί χάνονται όλα με την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως με την ROM που προανέφερα το βραδυ εκεί που το αφήνω περίπου εκεί το βρίσκω το πρωί απο θέμα μπαταρίας.

δεν ξέρω γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα... ενας λόγος παραπάνω να μην το πειράξω σε ROM???

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την Global Developer με το MIUI 10. Σε μπαταρία δεν έχω την ίδια εντύπωση με τον AFC13R. Σε ακινησία βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση από πριν. Από κάμερες η σελφοκάμερα έχει σίγουρα βελτιωθεί αρκετά, αν και το bokeh εφέ για την ώρα είναι σαν να μην υπάρχει. Η πίσω πάλι το πρωί παραμένει σταθερά καλή, στις νυχτερινές την βρίσκω λίγο κατώτερη και αργεί πολύ να εστιάσει. Ελπίζω να βελτιωθεί.

 

Κατά τα άλλα πιο ομαλή λειτουργία και αισθητή βελτίωση στον τρόπο που παρουσιάζονται και μπορείς να διαδράσεις με τις ειδοποιήσεις, για εμένα άξιζε και μόνο για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...