Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και καιρό είχα βάλει το nova launcher.

Ενώ τον έχω στο default (απομνημόνευση της επιλογής για nova ) μετά από λίγο πάλι με ξαναρωτάει για νέα πάλι επιλογή στην αρχική οθόνη, ξαναεπιλέγω πάλι nova και μετά πάλι τα ίδια.

Το κιν φοράει 9.6.2.0

Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο εδώ, γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω; :(

Ειτε εάν υπάρχει κάποιος άλλος launcher, που να κάνει όμως ομαδοποίηση εικονιδίων όπως ο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχεις δοκιμάσει να τον θέσεις default launcher από home screen & settings;

Ρυθμίσεις-Αρχική οθόνη-Προεπιλεγμένο launcher

Επιλέγω nova

βλέπω ότι επιλέχτηκε.

και επιστρέφω με βελάκια<<<

 

Αμέσως μετά κάνω τα ίδια βήματα

Και βλέπω "Προεπιλεγμένο launcher " : Καμμία επιλογή. :lol:

Και άντε πάλι. :(

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, το εγκατέστησα και εγώ το Nova από περιέργεια και, με την ίδια ΡΟΜ, δεν μου έβγαλε πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, το εγκατέστησα και εγώ το Nova από περιέργεια και, με την ίδια ΡΟΜ, δεν μου έβγαλε πρόβλημα

 

 

και εγω nova prime εχω κανενα προβλημα.αν θελεις στειλε μου ενα email να στον στειλω η οποιος άλλος θέλει!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε και άλλο κουφό;

Με κλειδωμένο το κινητό ( με αποτύπωμα ή μοτίβο μπορ΄εί να ξεκλειδώσει)

Όταν το έχω στην τσέπη κάποιες φορές στα καλά καθούμενα όπως και σήμερα πχ ζεσταίνεται και βλέπω ότι έχει ανάψει ο φακός :mad:.

Τι γίνεται δεν ξέρω. :confused:

Μετά όταν το παίρνω χαμπάρι ξεκλειδώνω και κλείνω τον φακό από το εικονίδιο.

Βρε μπας και στο δικό μου με όλα αυτά τα περίεργα έχουν εισχωρήσει τίποτε φαντάσματα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε και άλλο κουφό;

Με κλειδωμένο το κινητό ( με αποτύπωμα ή μοτίβο μπορ΄εί να ξεκλειδώσει)

Όταν το έχω στην τσέπη κάποιες φορές στα καλά καθούμενα όπως και σήμερα πχ ζεσταίνεται και βλέπω ότι έχει ανάψει ο φακός :mad:.

Τι γίνεται δεν ξέρω. :confused:

Μετά όταν το παίρνω χαμπάρι ξεκλειδώνω και κλείνω τον φακό από το εικονίδιο.

Βρε μπας και στο δικό μου με όλα αυτά τα περίεργα έχουν εισχωρήσει τίποτε φαντάσματα; :lol:

Όχι, απλούστατα δεν έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση να αναγνωρίζει όταν βρίσκεται σε τσέπη ή σε θήκη η συσκευή και να κλείνει η οθόνη. Οπότε όταν το εχεις στην τσέπη, κατεβαίνει το system panel και πατιουνται κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλούστατα δεν έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση να αναγνωρίζει όταν βρίσκεται σε τσέπη ή σε θήκη η συσκευή και να κλείνει η οθόνη. Οπότε όταν το εχεις στην τσέπη, κατεβαίνει το system panel και πατιουνται κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

και εγώ το ίδιο παθαίνω και κοντεύω να το σπάσω.το βαζω στη τσεπη και όταν το βγαλω ανάβει ο φακός έχει καλέσει στην αμερική έχει στειλει 2 μυνήματα και έχει αποθηκεύσει 2 επαφές και νομίζω οτι έχω ενεργοποιημένο αυτο με την τσέπη.σε πιο μενού είναι??

mi8
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο παθαίνω και κοντεύω να το σπάσω.το βαζω στη τσεπη και όταν το βγαλω ανάβει ο φακός έχει καλέσει στην αμερική έχει στειλει 2 μυνήματα και έχει αποθηκεύσει 2 επαφές και νομίζω οτι έχω ενεργοποιημένο αυτο με την τσέπη.σε πιο μενού είναι??
Δεν έχω μαζί μου την συσκευή και λείπω σε διακοπές, οπότε δεν θυμάμαι την διαδρομή. Με αυτή την επιλογή ενεργοποιημενη αποκλείεται να στο κανει. Με το που μπαίνει σε τσέπη σβήνει η οθόνη. Χωρίς να είμαι σίγουρος λογικά αυτό είναι το μονοπάτι για το pocket mode.

 

Setting >lock screen and password >advanced settings >pocket mode

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μαζί μου την συσκευή και λείπω σε διακοπές, οπότε δεν θυμάμαι την διαδρομή. Με αυτή την επιλογή ενεργοποιημενη αποκλείεται να στο κανει. Με το που μπαίνει σε τσέπη σβήνει η οθόνη. Χωρίς να είμαι σίγουρος λογικά αυτό είναι το μονοπάτι για το pocket mode.

 

Setting >lock screen and password >advanced settings >pocket mode

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

το βρηκα ενεργοποιημένο είναι δυστυχως.....και είναι το μόνο που μου τη σπάει σ αυτο το τηλέφωνο

mi8
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα ενεργοποιημένο είναι δυστυχως.....και είναι το μόνο που μου τη σπάει σ αυτο το τηλέφωνο
Τότε ίσως είναι bug και δε δουλεύει σωστά ο αισθητήρας. Σε ποια έκδοση MIUI είσαι; Από την άλλη εγώ έχω αυτή την μηχανική συνήθεια να σβήνω την οθόνη πατώντας το power button πριν το βάλω σε τσέπη και ίσως γι αυτό να μην έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλούστατα δεν έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση να αναγνωρίζει όταν βρίσκεται σε τσέπη ή σε θήκη η συσκευή και να κλείνει η οθόνη. Οπότε όταν το εχεις στην τσέπη, κατεβαίνει το system panel και πατιουνται κουμπιά.

 

Και όμως έχω ήδη ενεργοποιημένη την επιλογή κλείδωμα χειρονομιών αφής όταν βρίσκεται στην τσέπη.

Παρόλα αυτά πότε πότε ο φακός ανάβει.. και δεν ξέρω τι φταίει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τότε ίσως είναι bug και δε δουλεύει σωστά ο αισθητήρας. Σε ποια έκδοση MIUI είσαι; Από την άλλη εγώ έχω αυτή την μηχανική συνήθεια να σβήνω την οθόνη πατώντας το power button πριν το βάλω σε τσέπη και ίσως γι αυτό να μην έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την ίδια συνήθεια έχω και εγώ, παρόλα αυτά πότε πότε ο φακός ανάβει.. και δεν ξέρω τι φταίει.

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια συνήθεια έχω και εγώ, παρόλα αυτά πότε πότε ο φακός ανάβει.. και δεν ξέρω τι φταίει.
Τότε πρόκειται για bug και δε δουλεύει σωστά ο αισθητήρας. Έχω καιρό και εγώ να χρησιμοποιήσω την συσκευή, οπότε δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται τώρα που της πέρασα MIUI 10.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το συζητάμε και μόλις γύρισα σπίτι, πέρασα την τελευταία eu developer και βλέπω οτι πρόσθεσαν μια πολύ σημαντική λειτουργία που λογικά θα βοηθήσει σε αυτό που αναφέρεστε. Πρόσθεσαν λοιπόν την επιλογή να μην κατεβαίνει το settings panel όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Έτσι δεν θα πατιονται κουμπιά σε τσέπες τυχαία συν ότι είναι πιο ασφαλές σε περίπτωση κλοπής της συσκευής. Δε θα μπορεί κάποιος να κλείσει ας πούμε την τοποθεσία ή το wifi. Show on secure lockscreen είναι η επιλογή κάτω κάτω.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

b8a12c3a8e68534128e2f03223934b43.jpg

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το συζητάμε και μόλις γύρισα σπίτι, πέρασα την τελευταία eu developer και βλέπω οτι πρόσθεσαν μια πολύ σημαντική λειτουργία που λογικά θα βοηθήσει σε αυτό που αναφέρεστε. Πρόσθεσαν λοιπόν την επιλογή να μην κατεβαίνει το settings panel όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Έτσι δεν θα πατιονται κουμπιά σε τσέπες τυχαία συν ότι είναι πιο ασφαλές σε περίπτωση κλοπής της συσκευής. Δε θα μπορεί κάποιος να κλείσει ας πούμε την τοποθεσία ή το wifi. Show on secure lockscreen είναι η επιλογή κάτω κάτω.

 

[/img]

Μιλάς για την 9620 ?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την 9620 ?
Την EU developer (εβδομαδιαία ευρωπαϊκή από το Xiaomi.eu) 8.7.19.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την EU developer (εβδομαδιαία ευρωπαϊκή από το Xiaomi.eu) 8.7.19.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον εχω την Global.

Βλέπω διαφορές στο μενού.

Απενεργοποίησα ότι βλέπω είδωμεν.

Εχθές μου έκανε άλλο τρελό!!

Στην τσέπη κλειδωμένο κάλεσε κάποια επαφή άσχετη που δεν ήταν κάν στις εξερχόμενες!!!!

Πολύ προκομμένο το δικό μου..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο το δικό σου. Το δικό μου είχε καταφέρει να αγοράσει μόνο του ένα πακέτο μέσα σε ένα παιχνίδι που παίζω!:lol::lol: Πάντως από τότε που έβαλα την επιλογή να μην ανάβει στην τσέπη δεν μου έχει παρουσιάσει ξανά κάτι, ενώ το δικό σου βλέπω πως συνεχίζει...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μου έκανε ένα τρελό. Άλλαξε ταπετσαρία μόνο του ενώ το είχα πάνω στο τραπέζι. Φαντάσματα.
Κινέζοι hackers :p

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο το δικό σου. Το δικό μου είχε καταφέρει να αγοράσει μόνο του ένα πακέτο μέσα σε ένα παιχνίδι που παίζω!:lol::lol: Πάντως από τότε που έβαλα την επιλογή να μην ανάβει στην τσέπη δεν μου έχει παρουσιάσει ξανά κάτι, ενώ το δικό σου βλέπω πως συνεχίζει...

Εμένα μόλις μου έκανε ένα τρελό. Άλλαξε ταπετσαρία μόνο του ενώ το είχα πάνω στο τραπέζι. Φαντάσματα.

Το έχω δει και αυτό το έργο...

Κινέζοι hackers :p

 

Κάποια λύση βρε παιδιά.

Η να περιμένω μήπως μου βγάλει κάποια στιγμή μαζί με τάλλα την νικήτρια του τζόκερ;; :happy:

Λέτε και να φάω μούντζα εντέλει;;; Όλα πλέον τα περιμένω... :blink: :ninja:

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το συζητάμε και μόλις γύρισα σπίτι, πέρασα την τελευταία eu developer και βλέπω οτι πρόσθεσαν μια πολύ σημαντική λειτουργία που λογικά θα βοηθήσει σε αυτό που αναφέρεστε. Πρόσθεσαν λοιπόν την επιλογή να μην κατεβαίνει το settings panel όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Έτσι δεν θα πατιονται κουμπιά σε τσέπες τυχαία συν ότι είναι πιο ασφαλές σε περίπτωση κλοπής της συσκευής. Δε θα μπορεί κάποιος να κλείσει ας πούμε την τοποθεσία ή το wifi. Show on secure lockscreen είναι η επιλογή κάτω κάτω.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

b8a12c3a8e68534128e2f03223934b43.jpg

 

 

μπορείς φιλαράκι να βάλεις όλη τη διαδρομή του μενού γιατί δεν το βρίσκω??

mi8
Link to comment
Share on other sites

μπορείς φιλαράκι να βάλεις όλη τη διαδρομή του μενού γιατί δεν το βρίσκω??
Ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Κάτω κάτω λέει show on secure lockscreen. Απενεργοποίησε το.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Κάτω κάτω λέει show on secure lockscreen. Απενεργοποίησε το.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω απενεργοποιήσει από εχθές "εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος" και ως τώρα όλα καλά.

Λες να έφταιγε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...