Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξε κανένας με Miui10 8.7.12; Για πρώτη υλοποίηση android oreo 8.1 τα πάει περίφημα και τολμώ να πω, χωρίς bugs. Πολύ IOS κατάσταση όμως πλέον το νέο UI.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έπαιξε κανένας με Miui10 8.7.12; Για πρώτη υλοποίηση android oreo 8.1 τα πάει περίφημα και τολμώ να πω, χωρίς bugs. Πολύ IOS κατάσταση όμως πλέον το νέο UI.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε, κατεβάζω και εγω τώρα απο xiaomi.eu.

Απο κάμερα και μπαταρία πως τα πάει;

Φλασάρω άφοβα η να περιμένω τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν τεσταρα ενδελεχώς, αλλά έπεφτε σχετικά δύσκολα έχω την εντύπωση. Κρατούσε καλά δηλαδή. Η κάμερα στα ίδια χωρίς το γνωστό bug της νυχτερινής ενίσχυσης ακόμα και την μερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν τεσταρα ενδελεχώς, αλλά έπεφτε σχετικά δύσκολα έχω την εντύπωση. Κρατούσε καλά δηλαδή. Η κάμερα στα ίδια χωρίς το γνωστό bug της νυχτερινής ενίσχυσης ακόμα και την μερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φλασαρες το magisk 14.6 για ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ, δεν βλέπω κάτι περίεργο πλην της iphonoποίησης :lol:

 

Εννοείται με FR και στην συνέχεια επανέφερα τα πάντα μέ titanium. Μια χαρά τρέχει και ακόμα δεν έχει κάτσει καλά, θα χρειαστούν 2-3 μέρες και μερικά restart. Μπαταρία δεν έχω αίσθηση, θα δείξει...

 

edit: Root με magisk, περνάει safety net κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρες το magisk 14.6 για ρουτ;
Με το magisk 16.6 κανονικά root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι παει καλα με την Miui 10. Μπαταρία καλα κρατα, lag δεν εχω συναντησει ακομα, ουτε κάποιο bug.

Η καμερα εχει την επιλογή για stabilization στο video (EIS) και έχει και face unlock το οποίο μου φαίνεται και πιο γρήγορο.

Όποιος κάνει root με magisk να ξέρει ότι πρέπει να ξανακάνει reboot μόλις μπει στο MIUI (ΞΑΝΑ) γιατί κολλάει άπειρα. Μετά το reboot στρώνει.

 

Χρησιμοποιεί κανείς το color changer pro? Έχω ρυθμίσει το saturation για να μοιάζει με amoled αλλα κάθε φορά που αλλάζω φωτεινότητα ,βγαίνει το φίλτρο. Στην MIUI 9 ήταν κομπλε.

 

Πολύ iphonizei ρε παιδιά ομως....

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ, δεν βλέπω κάτι περίεργο πλην της iphonoποίησης :lol:

 

Εννοείται με FR και στην συνέχεια επανέφερα τα πάντα μέ titanium. Μια χαρά τρέχει και ακόμα δεν έχει κάτσει καλά, θα χρειαστούν 2-3 μέρες και μερικά restart. Μπαταρία δεν έχω αίσθηση, θα δείξει...

 

edit: Root με magisk, περνάει safety net κανονικά.

 

Περιέγραψε την διαδικασία που πέρασες την Miui 10.

Πως;; :(

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είναι διαθέσιμη μόνο για τα vip μέλη της ελληνικής κοινότητας. Φαντάζομαι σε λίγο θα διατεθούν σε όλους...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είναι διαθέσιμη μόνο για τα vip μέλη της ελληνικής κοινότητας. Φαντάζομαι σε λίγο θα διατεθούν σε όλους...

 

Έρχεται κανονικά αναβάθμιση στο τηλ ή θέλει να κατεβάσεις αρχείο και μετά unlocking twrp κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στην οποία αναφερόμαστε προς το παρόν είναι μόνο για ξεκλείδωτες συσκευές με εγκατεστημένο twrp. Δεν απαιτείται να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή στην οποία αναφερόμαστε προς το παρόν είναι μόνο για ξεκλείδωτες συσκευές με εγκατεστημένο twrp. Δεν απαιτείται να είσαι root.

 

καμιά βελτίωση στο overexpose της selfie??

mi8
Link to comment
Share on other sites

καμιά βελτίωση στο overexpose της selfie??

 

με την ευρωπαικη ορεο βετα, νομίζω πως έχει σημαντικη βελτίωση απο το λίγο που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στην οποία αναφερόμαστε προς το παρόν είναι μόνο για ξεκλείδωτες συσκευές με εγκατεστημένο twrp. Δεν απαιτείται να είσαι root.

 

Τι συνήθως ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις μετά για τους υπόλοιπους με global που δεν έχουν κάνει unlocking και χωρίς twrp;

Υποστηρίζονται απο την xiaomi με αναβάθμιση απευθείας στο κινητό ή πρέπει να ακολουθήσουν αναγκαστικά τη διαδικασία που προ ανέφερες;

Link to comment
Share on other sites

Τι συνήθως ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις μετά για τους υπόλοιπους με global που δεν έχουν κάνει unlocking και χωρίς twrp;

Υποστηρίζονται απο την xiaomi με αναβάθμιση απευθείας στο κινητό ή πρέπει να ακολουθήσουν αναγκαστικά τη διαδικασία που προ ανέφερες;

Οι Global roms υποστηριζονται με ota αναβαθμίσεις κάθε ένα με δύο μήνες. Εάν υπάρξει global developer και εκεί το ίδιο αλλά με εβδομαδιαία updates.

 

Ολες οι άλλες θέλουν ξεκλείδωμα bootloader.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, θέλω να πάρω την κινητάρα

αλλά με τόσες πληροφορίες και ποικιλίας διανομών (Roms)

και (κινεζο)/(σκρουτζο)-μαγαζιά, όπως επίσης τρόπους αποστολής κτλ... είμαι σε μπέρδεμα..

Αν έχεις κανείς διάθεση να με βοηθήσει για βέλτιστη αγορά θα είμαι ευγνώμων.

Sony ericsson W800i

Samsung Omnia II

Lenovo P780

Redmi note 5 black (Global)

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, θέλω να πάρω την κινητάρα

αλλά με τόσες πληροφορίες και ποικιλίας διανομών (Roms)

και (κινεζο)/(σκρουτζο)-μαγαζιά, όπως επίσης τρόπους αποστολής κτλ... είμαι σε μπέρδεμα..

Αν έχεις κανείς διάθεση να με βοηθήσει για βέλτιστη αγορά θα είμαι ευγνώμων.

 

Φίλε μου, δεν βλέπω γιατί να προβληματίζεσαι. Το κινητό έχει επίσημη Global rom έκδοση η οποία θα αναβσθμιστεί σε Android 8.1 και Miui 10 σύντομα. Όταν θα το αγοράσεις την Global θα έχει πλην συγκλονιστικού απροόπτου. Αν μετά θες να εγκαταστήσεις κάποια άλλη εδώ είναι το φόρουμ. Προσωπικά το λειτουργώ με την Global χωρίς πρόβλημα.

 

Τώρα, για το από που να το αγοράσεις, αν μπορείς να το πάρεις με τιμολόγιο, υπάρχουν πολλά καταστήματα στο http://www.skroutz.gr. Βρες ένα που να σου κάνουν οι τιμές και παρ’το. Αν δεν μπορείς να πάρεις με τιμολόγιο και θες να γλιτώσεις λεφτά υπάρχει και η επιλογή των κινέζικων μαγαζιών. Το Banggood.com είναι από τα πιο αξιόπιστα, αν πας στο kimovil.com θα βρεις και κουπόνια.Μόνο αν πάρεις από εκεί θυμήσου να επιλέξεις priority direct mail για να μην πληρώσεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες οσοι πηρατε απο banggood 6/64 gb εκδοση ειχατε global rom (περασμενη απο το μαγαζι η εργοστασιο) ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες οσοι πηρατε απο banggood 6/64 gb εκδοση ειχατε global rom (περασμενη απο το μαγαζι η εργοστασιο) ?

 

Εγώ που το πήρα από εκεί είχε Global από το μαγαζί και το λέω αυτό επειδή δεν είχε ζελατίνα στο κουτί μόνο στην οθόνη ,την κλασική ζελατίνα που έχει κάθε καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Κοιτάω παλιές φωτογραφίες portrait mode με την ROM 9.5.1.3 και είναι πιο καθαρές σε σχέση με τώρα που φοράω 9.6.2.0 Δηλαδή είναι smooth ακόμα και τα πρόσωπα σε σχέση με τις παλιές φωτογραφίες που έχω. Τόσο μάπα έγινε η κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος τροπος να αλλαξεις το saturation της οθόνης; Επειδη ειμαι ρουτ χρησιμοποιούσα το color changer pro αλλα στην Oreo δε λειτουργει σωστα. Υπάρχει κάποιο άλλο ή πρέπει να φλασάρω custom kernel και να παιξω με kernel manager μετα;:blink:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι σε νησί και ενώ το 4g είναι φουλ η ταχύτητα της cosmote είναι τραγική υπάρχει περίπτωση να φταιει το κινητό??
mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι σε νησί και ενώ το 4g είναι φουλ η ταχύτητα της cosmote είναι τραγική υπάρχει περίπτωση να φταιει το κινητό??
Μπα, τα ίδια αντιμετωπίζω και γω με Vodafone σε νησί με OnePlus 5.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...