Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Ακουστε τι επαθα. Βαζω καρτα 1gb ιντερνετ, μπαινω λιγο φβ χωρις να ανοιγω βιντεο, λιγο μεσετζερ και μου στελνει μηνυμα μετα απο 5-10 λεπτα οτι τελειωσαν τα 600mb, μετα απο λιγο μπαινω ινσταγκραμ, και μεσα σε 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ στελνει μηνυμα οτι τελειωσαν τα μβ μου. Ξερει κανεις τι συνεβει;

 

Eχεις συγχρονισμούς ανοιχτούς?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Η μήπως έχει καμία wind;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις συγχρονισμους;;; vodafone και whats up εχω
Συγχρονισμό για emails, mi account και λογαριασμούς γενικότερα εννοεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμό για emails, mi account και λογαριασμούς γενικότερα εννοεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο συγχρονισμος ητνα οντως ενεργος, τωρα το εβαλα μονο με wifi. Αυτο ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Ο συγχρονισμος ητνα οντως ενεργος, τωρα το εβαλα μονο με wifi. Αυτο ηταν;
Μπορεί να έφταιγε αυτό ειδικά αν συγχρονιζε βίντεο.

Ωστόσο μπορείς να πας στην εφαρμογή ασφαλεια και να δεις αναλυτικά τι στα κατανάλωσε.

Επέλεξε τη σωστή μέρα ba4cde620111593835884abfdbc9d99a.jpga2666b84ae51035585699d6c46516f45.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πωωω αυτο ηταν 750mb σε μια μερα δειχνει απο την εφαρμογη φωτογραφιες της google !!! Τωρα τι κανω για εειμαι σιγουρος οτι δε θα ξαναγινει;
Link to comment
Share on other sites

θα ρυθμισεις το backup των φωτογραφιων της google να γινεται μονο οταν εισαι σε wifi. Mεσα απο την εφαρμογη θα το κανεις.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

θα ρυθμισεις το backup των φωτογραφιων της google να γινεται μονο οταν εισαι σε wifi. Mεσα απο την εφαρμογη θα το κανεις.

 

Ωραια, νομιζω το εκανα.

Ασφαλεια--->καταναλωση δεδομενων-->στατιστικα χρησης-->εφαρμογες συστηματος-->φωτογραφιες γκουγκλ--> κινητο sim1--> απενεργοποιηση. Αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Το φλας της κάμερας ανάβει στις εισερχόμενες ι κλήσεις. :(

Πώς το απενεργοποιώ ;;

Κάτι πρέπει να πείραξα ίσως και στον kernel ή καπου αλλου. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το φλας της κάμερας ανάβει στις εισερχόμενες ι κλήσεις. :(

Πώς το απενεργοποιώ ;;

Κάτι πρέπει να πείραξα ίσως και στον kernel ή καπου αλλου. :worry:

 

Εφαρμογές συστήματος - τηλέφωνο - ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων - αναλαμπη κατά το κουδουνισμα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές συστήματος - τηλέφωνο - ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων - αναλαμπη κατά το κουδουνισμα

 

Νασαι καλά φίλε μου!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου κρασαρει τελευταία το face συνέχεια το έβγαλα το ξαναέβαλα τα ίδια έχει κάποιος το ίδιο;
mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου κρασαρει τελευταία το face συνέχεια το έβγαλα το ξαναέβαλα τα ίδια έχει κάποιος το ίδιο;

 

Τώρα που το λες, παρατήρησα κι εγώ πως μου κρασάρει ο κάθε launcher που περνάω, εκτός φυσικά από τον δικό του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα στην τελευταία global stable να μην κάνει update αυτόματα το location κάθε φορά που είσαι σε διαφορετικό μέρος. Τα κλασικά που δοκίμασα δεν βοηθήσαν (Increased accuracy GPS -> άνοιγμα google maps, Clear app data).
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όποιος γνωρίζει μια βοήθεια... Πέρασα κάποια τραγούδια στο κινητό και από εκείνη την στιγμή κάθε φορά που με παίρνουν τηλέφωνο και τελειώνει η κλήση και κλείνω αυτόματα ξεκινά να παίζει τα τραγούδια, ξέρει κανείς πως το σταματάω αυτό;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου κρασαρει τελευταία το face συνέχεια το έβγαλα το ξαναέβαλα τα ίδια έχει κάποιος το ίδιο;

 

Έχω καιρό που το έχω αναφέρει αλλά τώρα βλέπω ότι το κάνει και σε άλλους... Άρα υπάρχει θέμα... Μετά την τελευταία αναβάθμιση άρχισε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μόλις παρέλαβα :dance: από μαγαζί skroutz την έκδοση 6/128 στα 274 ευρώ λόγω τιμολογίου.

Εδώ και περίπου δύο χρόνια χρησιμοποιώ το mi max prime 4/128 με την global χωρίς κανένα παράπονο και δεν έχω ασχοληθεί να του περάσω άλλη rom.

Διαβάζοντας στο forum είδα ότι υπάρχουν επιλογές για άλλες rom, με πιο δημοφιλείς την ευρωπαϊκή και την ελληνική.

 

Μπορεί κάποιος να κάνει μία αναφορά των πλεονεκτημάτων - μειονεκτημάτων των τριών rom, δηλαδή της global, της ευρωπαϊκής και της ελληνικής, ώστε να μπορεί να επιλέξει κανείς την πιο κατάλληλη για αυτόν rom;

Νομίζω θα ήταν πολύ χρήσιμο ειδικά για μας τους νεοεισερχόμενους στις custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η global είναι αποτυχία. Εκτός ότι έχει κάποια ίσως μικροθεματακια, της λείπουν και κσποια features. Η ευρωπαϊκή και η ελληνική που εν μέρει έχει στοιχεία από την Ευρωπαϊκή, θεωρώ είναι καλύτερες.

Καλησπέρα και από μένα, μόλις παρέλαβα :dance: από μαγαζί skroutz την έκδοση 6/128 στα 274 ευρώ λόγω τιμολογίου.

Εδώ και περίπου δύο χρόνια χρησιμοποιώ το mi max prime 4/128 με την global χωρίς κανένα παράπονο και δεν έχω ασχοληθεί να του περάσω άλλη rom.

Διαβάζοντας στο forum είδα ότι υπάρχουν επιλογές για άλλες rom, με πιο δημοφιλείς την ευρωπαϊκή και την ελληνική.

 

Μπορεί κάποιος να κάνει μία αναφορά των πλεονεκτημάτων - μειονεκτημάτων των τριών rom, δηλαδή της global, της ευρωπαϊκής και της ελληνικής, ώστε να μπορεί να επιλέξει κανείς την πιο κατάλληλη για αυτόν rom;

Νομίζω θα ήταν πολύ χρήσιμο ειδικά για μας τους νεοεισερχόμενους στις custom rom.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την 9.5.3 εχω χάσει 10% τουλάχιστον απο μπαταρία..

Έχει κανείς θέμα στην τελευταία global stable να μην κάνει update αυτόματα το location κάθε φορά που είσαι σε διαφορετικό μέρος. Τα κλασικά που δοκίμασα δεν βοηθήσαν (Increased accuracy GPS -> άνοιγμα google maps, Clear app data).

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10-20% εχω χασει και εγω.

 

ελπιζω να ερθει γρηγορα η 10 και να δουμε παλι βελτιωση.

Τις πρώτες μέρες της αμφιβάλλω αν θα δεις βελτίωση. Τίγκα στα bugs θα είναι :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...