Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μια φωτογραφία στην αποθήκη της δουλειάς με απόλυτο σκοτάδι. Πίσσα. Ενεργοποιημένη η ρύθμιση hht.

 

https://drive.google.com/file/d/1RUe06UhGK3CjvHckuiP0IYbwn8QnaMJr/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έβαλες φλας; Αν ναι νομίζω πως ούτως ή άλλος δεν ενεργοποιεί το hht αλλά και δεν έχει και νόημα αφού είχε αρκετό φως.

 

Κάνε σύγκριση των δύο συσκευών χωρίς φλας ;). Δεν είναι απαραίτητο να πας κατράμι σκοταδια. Ακόμα και σε φωτισμένο δρομο ή σαλόνι θα φανεί η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες φλας; Αν ναι νομίζω πως ούτως ή άλλος δεν ενεργοποιεί το hht αλλά και δεν έχει και νόημα αφού είχε αρκετό φως.

 

Κάνε σύγκριση των δύο συσκευών χωρίς φλας ;). Δεν είναι απαραίτητο να πας κατράμι σκοταδια. Ακόμα και σε φωτισμένο δρομο ή σαλόνι θα φανεί η διαφορά

 

Ναι με φλας. Θα δοκιμάσω το βράδυ και τις δύο συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο keyboard της προκοπής;

Είχα εγκαταστήσει το Cheetah Keyboard αλλά τελευταία παρατήρησα ότι υπήρχε τρομερή κατανάλωση της μπαταρίας.

Ξελίγωνε σε 5 ώρες το κινητό και πήγαινε μεχρι 20% ώσπου το πέταξα.

Κάτι upload έκανε δεν ξέρω τι και που, που να πάρει...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο keyboard της προκοπής;

Είχα εγκαταστήσει το Cheetah Keyboard αλλά τελευταία παρατήρησα ότι υπήρχε τρομερή κατανάλωση της μπαταρίας.

Ξελίγωνε σε 5 ώρες το κινητό και πήγαινε μεχρι 20% ώσπου το πέταξα.

Κάτι upload έκανε δεν ξέρω τι και που, που να πάρει...

 

Σου απάντησαν και στο διπλανό site

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey

Το καλύτερο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

 

Και εδω ειναι η διαφορά των δυο συσκευών. Το mi note 3 εχει καλύτερη λεπτομέρια, λιγότερο θόρυβο και καλύτερη διατήρηση των χρωμάτων (ειδικά στις σκιές το Mi a1 δεν εχει καθόλου χρώμα). Και δεν χρειαζόταν να πας τοσο σκοτάδια για να δεις διαφορές. :).

 

Επιπλέον δες οτι το mi note 3 δεν εχει τελικιάσει σε iso (δηλαδή το έπαιρνε και για πιο σκοτεινά) ενώ το mi a1 σε πιο σκοτάδι θα ηταν απλά σκοτεινή.

 

Παρεμπιπτόντως ίσως του λείπει λιγο οξύτητα του mi note 3... αν τυχον προτιμάς ανεβασε στις ρυθμίσεις την καθαρότητα μια σκάλα πάνω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παραγγείλτε άφοβα από lightinthebox. Βάζεις ασφάλεια τελωνείου στο checkout, πληρώνεις το τελωνείο που θα φας εδώ, καμιά 60ριά ευρώ, και μετά ανοίγεις ticket στο σάιτ τους και στα επιστρέφουν σε μια μέρα στο ακέραιο
Link to comment
Share on other sites

Παραγγείλτε άφοβα από lightinthebox. Βάζεις ασφάλεια τελωνείου στο checkout, πληρώνεις το τελωνείο που θα φας εδώ, καμιά 60ριά ευρώ, και μετά ανοίγεις ticket στο σάιτ τους και στα επιστρέφουν σε μια μέρα στο ακέραιο

 

Επιβεβαιώνω.

Ακριβώς έτσι και σε εμένα, μου επέστρεψαν τον Μάιο του 18 εντός μιας βδομάδας 74€ έξοδα ΦΠΑ και τελωνείου όταν τους έστειλα την απόδειξη.

Οπωσδήποτε βάζεις την ασφάλεια τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια, δύο συσκευές.

Πως το κάνουν ; ;)

Δεν μπαίνουν μέσα σούμπιτοι;;

Για εμάς καλά είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουν ; ;)

Δεν μπαίνουν μέσα σούμπιτοι;;

Για εμάς καλά είναι. :)

 

Ε τα refurbished στοιχιζουν φτηνά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου άλλαξα αυτό https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Note-3-Screen-Protector-Mi-Note3-Nano-Hydration-Film-Full/32839857766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7af04c4dq3lOF6

 

Πάρε το πακέτο των δυο εμπρός με το εργαλείο τοποθέτησης και δες προσεκτικά το βίντεο. Δεν φαίνεται καν ότι φοράς προστασία...

Link to comment
Share on other sites

Ε τα refurbished στοιχιζουν φτηνά :lol:

 

Έχεις κάποιο αποδεικτικό στοιχείο γι' αυτό; Γιατί δε νομίζω να γέλασε κανείς με το ευφάνταστο αστείο σου

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο αποδεικτικό στοιχείο γι' αυτό; Γιατί δε νομίζω να γέλασε κανείς με το ευφάνταστο αστείο σου

 

Εγώ το βρήκα έξυπνο, πετυχημένο, ευφάνταστο και μπράβο μου που το είπα :p

 

Καταρχάς χαλάρωσε λίγο που μου απαντάς λες και σου εθιξα κάποιον δικό σου άνθρωπο. Δεύτερον, πέραν της πλάκας, πάντα υπάρχει κίνδυνος σε μη επίσημους πωλητες να πουλάνε refurbished και κατά καιρούς έχουν κατηγορηθεί πολλά γνωστά καταστήματα για αυτο. Ειδικά όσο περναει ο καιρός και μιλάμε για παλιότερες συσκευές.

 

Αλλά για να απαντήσω στην ερώτηση σου, όχι δεν έχω κάποια συγκεκριμένη απόδειξη για το συγκεκριμένο κινητό από το συγκεκριμένο καταστημα. Αλλά αν αγοράζεις συχνά από έξω, αντί να θιγοσουν θα καταλαβαινες τη βάση του αστείου. Στη τελικη ο τρόπος που το έγραψα νομίζω ότι αναφερόταν γενικότερα στις χαμηλες τιμές (αν αναλογιστείς την κάλυψη τελωνείου) και οχι ειδικά στο κατάστημα.

 

Πάντως να υπενθυμίσω ότι τα καταστήματα δεν πουλάνε μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε άλλες χώρες που έχουν χαλαροτερους τελωνειακούς ελέγχους. Βέβαια ανά πάσα στιγμή μπορεί να κόψουν την ασφάλεια για αποστολές Ελλάδα δεδομένου ότι μάλλον τους βάζει μέσα (εκτός και αν είναι refurbished :p για να πειραξω και τον φιλο ;) ). Οπότε όσο κρατήσει καλό είναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναφορικά με τα φιλμάκια της CHYI, να πω και την δικιά μου εμπειρία. Δυστυχώς, δύο διαφορετικά άρχισαν να ξεκολλούν όταν βρέθηκαν σε υψηλή θερμοκρασία (παραλία μεσημέρι). Δεν μου έχει συμβεί ποτέ με tempered glass. Οπότε σας προτείνω παραγγείλτε και ένα tempered για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, θα πάρω ένα της nilkin κι ας είναι λίγο μικρότερο - τα άλλα σπάνε/ραίζουν πολύ γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει και τα δυο ! Εχω βάλει ένα φιλμ κάτω, και αυτο το tempered απο πάνω.

 

Εαν δεν έχει πατικωθεί/γρατζουνιστεί το φιλμ, και βάλεις αμεσα το tempered απο πάνω με λίγη απο αυτές τις κόλλες/λάδια που έρχονται πακέτο στις άκρες, καλύπτει άψογα, χωρίς κενά, και αυτο το tempered είναι το μόνο που έχω βρει με την μεγαλύτερη κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάνα καλό τζαμακι;

 

https://www.aliexpress.com/item/OICGOO-9H-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-6-5S-5X-5S-Plus-6-A1/32849971265.html

 

Εγώ φοράω αυτό από τότε που πήρα το κινητό (4+ μήνες) και είναι τέλειο. Δεν ξεκολλάει με τίποτα, πιάνει όλη την μπροστινή επιφάνεια και δίνει πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου άλλαξα αυτό https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Note-3-Screen-Protector-Mi-Note3-Nano-Hydration-Film-Full/32839857766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7af04c4dq3lOF6

 

Πάρε το πακέτο των δυο εμπρός με το εργαλείο τοποθέτησης και δες προσεκτικά το βίντεο. Δεν φαίνεται καν ότι φοράς προστασία...

κι εγώ το πήρα αλλά είναι ψιλομούφα. πολύ μαλακό και δεν είναι scratch proof

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...