Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω στην κατοχή μου εδώ και μια βδομάδα, με μεγάλη μου έκπληξη μπαίνοντας εδώ για να δω πληροφορίες είδα ότι δεν υπάρχει ακόμα thread.

Επίσης ψάχνοντας στο διαδίκτυο δε μπορώ να βρω ποικιλία tempered glasses και θηκών.

 

Βιάστηκα??? :O

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

...δεν ξερω αν βιαστηκες,δεν νομιζω.

αυτο που υποψιαζομαι ειναι οτι πηρες εξαιρετικο κινητο(κινηταρα).:happy:

αν εχεις χρονο/θεληση μοιρασου τις εντυπωσεις σου,ψηνομαι παρα πολυ:)...

οθονη/καμερα/μπαταρια/ηχος/gps κλπ

Link to comment
Share on other sites

ήταν λίγο παρορμητική η αγορά, δεν περίμενα black friday κλπ. Αγοράστηκε από gearbest. Ενώ έλεγε ότι δεν έχει official rom και ότι δεν υποστηρίζει OTA updates μόλις το πήρα και το άνοιξα έκανε update σε miui 9.

Από μπαταρία μου φαίνεται πολύ καλό, βγήκε από φόρτιση 100% στις 8 και στις 2 το μεσημέρι έχει 87% με bluetooth και δεδομένα ανοιχτά, με αρκετά τηλέφωνα λόγω δουλειάς.

Το design και η ποιότητα κατασκευής είναι εντελώς premium, κάποιοι με ρωτούσαν αν είναι s8 ή iphone.

H ποιότητα της φωτογραφίας είναι πολύ καλή, έχει και τα κολπάκια με το depth of field με τη δεύτερη καμερούλα, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ο ήχος αρκετά καλός, καθαρός και δυνατός χωρίς τριξίματα από το ηχείο.

Το δακτυλικό αποτύπωμα lightning fast και πιάνει πάντα με την πρώτη.

Η οθόνη πολύ καλή, ζωντανή χωρίς να έχει κορεσμένα χρώματα.

Το gps άψογο, το ΣΚ πήγα ταξιδάκι Αθήνα και ήταν γρήγορο και μια χαρά σε όλα.

 

Αλήθεια είναι ότι επειδή προέρχομαι από ένα καλό σχετικά κινητό ήμουν λίγο διστακτικός στην αρχή γιατί αν το βάλεις δίπλα-δίπλα σε χαρακτηριστικά είναι σχεδόν ίδια και σε κάποια υποδεέστερο, αλλά τελικά η διαφορά τιμής είναι σίγουρα justified!

 

Το κινητό που αντικατέστησε είναι το lemax2 4-64, το οποίο το μεγαλύτερο μειονέκτημα που είχε ήταν η μπαταρία (παρόλο που τα 400mah φαινομενικά δεν είναι μεγάλη διαφορά, πρακτικά έχει μεγάλη διαφορά)

 

Ένα μειονέκτημα που παρατήρησα είναι ότι ενω εγκαθίσταται η εφαρμογή του netflix, δεν ανοίγει και βγάζει error. Αλλά υποθέτω ότι θα το φτιάξουν γρήγορα αυτό.

 

Το έχω περίπου εβδομάδα στα χέρια μου, θα ενημερώσω στην πορεία για όποια θέματα αν υπάρξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν και εγω ετοιμος να ανοιξω thread. Λογικα καποιοι ηταν και ειναι διστακτικοι γιατι αυτο εβγαινε μονο

σε Αγγλικα και Κινεζικα, αλλα πλεον κυκλοφορησε και η global στις 25 Νοεμβριου:

 

 

Για Mi6 πηγαινα αλλα συνηθισα στις 5.5 με το Redmi Note 3 Pro τωρα δυσκολα να κάτεβω σε πιο μικρό, οποτε με κοβω να χτυπαω

το Mi Note 3 εφοσον εχουν την ιδια camera..

 

επεξεργαστης και καρτα γραφικων που ειναι λιγα level Πιο κατω μικρο το κακο νομιζω

δε θα το καταλαβω πουθενα στη χρηση.

 

Γραψε οτι νεοτερο εχεις λογικα αρχες Δεκεμβριου το τσιμπαω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει στα 275 περίπου συνολικά από Κίνα με ασφάλεια τελωνείου αυτό το καιρό.. Μάλιστα κάποια στιγμή ήταν το πανέμορφο μπλε του μαζί με ακουστικά Xiaomi hybrid! 262 το πετυχα στο Geekbyuing μαύρο επίσης κάποια στιγμή, ίσως κ τώρα ακόμα.. Ελπίζω σύντομα και σε ακόμα καλύτερες τιμές..

 

Ψήνομαι και γω πολύ ενώ αρχικά έβαζα κ το mi note 2 στο παιχνίδι.. Το 3 όμως έχει πιο λογικές διαστάσεις, φοβάμαι να ξεφύγω παραπάνω.. Εδώ κι ένα ελληνικό πολύ καλό review!

 

 

 

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη το αγόρασα από το Gearbest στα 260 ευρώ. Ελπίζω να το πάρω στα χέρια μου χωρίς τελωνείο με το Eu express. Μεχρι τότε μελέτη πως να περάσουμε τον σκόπελου του κινέζου με τα vpn κτλπ για να περάσω την ελληνικη rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος φίλε...ζω στην επαρχία που έτσι κι αλλιώς η βρωμοwind δεν είναι 4g...

Όταν πεταχτω Θεσσαλονίκη θα το διαπιστώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος φίλε...ζω στην επαρχία που έτσι κι αλλιώς η βρωμοwind δεν είναι 4g...

Όταν πεταχτω Θεσσαλονίκη θα το διαπιστώσω...

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Όπως και η μέθοδος αποστολής επίσης....

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

Τι είναι το κακό με την αποστολή?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το κακό με την αποστολή?

 

και εγώ αυτό σκέφτηκα. Παιδιά έχει κάνει κανείς παραγγελία απο αυτό? Ενδιαφέρομαι και γω για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το κακό με την αποστολή?

Το σίγουρο τελωνείο εννοεί γιατί δεν έχει επιλογή για eu priority...οπότε θα κοστίσει κάτι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω ψηθει να παρω το μπλε, ομως δεν εχω βρει ακομα καλη τιμη απο ευρωπη.. Σημαντικο: ξερει κανεις τι sar εχει;; δεν μπορω να το βρω πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

 

Ολοι εστειλαν τα "πρωτοπαλικαρα" και η xiaomi μπηκε στο τερεν με τα δευτερα και πηρε ενα αξιοπρεπεστατο βαθμο.Αν και ιδια καμερα με το mi6 παραξενο που δεν το επελεξαν πρωτο για το review

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το παρήγγειλα κι εγώ μετά από ενός χρόνου συμβίωση με το παλιό εξαιρετικό MI note lte, το οποίο χαίρεται πλέον άλλος.

Η παραγγελία έγινε από GearBest μαζί με ακουστικά και έξοδα μεταφοράς μέσω Αγγλίας στα 272 ευρώ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η κινεζική ρομ και το θέμα αλλαγής σε global.. Ίδωμεν!!!

Edited by bill80_
Link to comment
Share on other sites

ήταν λίγο παρορμητική η αγορά, δεν περίμενα black friday κλπ. Αγοράστηκε από gearbest. Ενώ έλεγε ότι δεν έχει official rom και ότι δεν υποστηρίζει OTA updates μόλις το πήρα και το άνοιξα έκανε update σε miui 9.

Από μπαταρία μου φαίνεται πολύ καλό, βγήκε από φόρτιση 100% στις 8 και στις 2 το μεσημέρι έχει 87% με bluetooth και δεδομένα ανοιχτά, με αρκετά τηλέφωνα λόγω δουλειάς.

Το design και η ποιότητα κατασκευής είναι εντελώς premium, κάποιοι με ρωτούσαν αν είναι s8 ή iphone.

H ποιότητα της φωτογραφίας είναι πολύ καλή, έχει και τα κολπάκια με το depth of field με τη δεύτερη καμερούλα, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ο ήχος αρκετά καλός, καθαρός και δυνατός χωρίς τριξίματα από το ηχείο.

Το δακτυλικό αποτύπωμα lightning fast και πιάνει πάντα με την πρώτη.

Η οθόνη πολύ καλή, ζωντανή χωρίς να έχει κορεσμένα χρώματα.

Το gps άψογο, το ΣΚ πήγα ταξιδάκι Αθήνα και ήταν γρήγορο και μια χαρά σε όλα.

 

Αλήθεια είναι ότι επειδή προέρχομαι από ένα καλό σχετικά κινητό ήμουν λίγο διστακτικός στην αρχή γιατί αν το βάλεις δίπλα-δίπλα σε χαρακτηριστικά είναι σχεδόν ίδια και σε κάποια υποδεέστερο, αλλά τελικά η διαφορά τιμής είναι σίγουρα justified!

 

Το κινητό που αντικατέστησε είναι το lemax2 4-64, το οποίο το μεγαλύτερο μειονέκτημα που είχε ήταν η μπαταρία (παρόλο που τα 400mah φαινομενικά δεν είναι μεγάλη διαφορά, πρακτικά έχει μεγάλη διαφορά)

 

Ένα μειονέκτημα που παρατήρησα είναι ότι ενω εγκαθίσταται η εφαρμογή του netflix, δεν ανοίγει και βγάζει error. Αλλά υποθέτω ότι θα το φτιάξουν γρήγορα αυτό.

 

Το έχω περίπου εβδομάδα στα χέρια μου, θα ενημερώσω στην πορεία για όποια θέματα αν υπάρξουν.

 

Φίλε μου επειδή το παρήγγειλα κι εγώ από GearBest, λογικά θα έχουμε ίδιες ρομ. Μπορείς να μου πεις αν περιλαμβάνεται ελληνική γλώσσα στο μενού ή μόνο αγγλικά - κινέζικα?

Link to comment
Share on other sites

μόνο αγγλικά-κινέζικα, αλλά παίρνει κανονικά τα updates OTA.

 

Ποσο ευκολο ειναι να βαλεις ελληνικα; Θα εχει μετα ota updates?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Το παρήγγειλα κι εγώ μετά από ενός χρόνου συμβίωση με το παλιό εξαιρετικό MI note lte, το οποίο χαίρεται πλέον άλλος.

Η παραγγελία έγινε από GearBest μαζί με ακουστικά και έξοδα μεταφοράς μέσω Αγγλίας στα 272 ευρώ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η κινεζική ρομ και το θέμα αλλαγής σε global.. Ίδωμεν!!!

 

 

 

Η τιμη ειναι μαζι με τα μεταφορικα; μπορεις να μου στειλεις λινκ με αυτη την τιμη? Ποσες μερες λεει θα κανει για ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξεις rom λογικά θα έχει ελληνικά (αν είναι global η rom)

Πάντως γράφεις κανονικά ελληνικά βάζοντας το google keyboard ή κάποιο άλλο αντίστοιχο.

Το αν θα έχει μετά OTA εξαρτάται από το αν θα είναι η rom official ή όχι.

 

Εγώ πάντως δεν την αλλάζω, πάει σφαίρα όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...