Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που να το πεις και ποιος να σε πιστέψει ότι θα βλέπαμε τέτοια μπαταρία με όλα συνδεδεμένα (bt , gear S3,4g, wifi συνεχώς ανοικτά)

Πέρα από την πλάκα θα το ξαναπώ για άλλη μια φορά.

Είναι η μόνη φορά που από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και ασχολείται με τα κινητά και δεν έχω στην κατοχή μου ναυαρχίδα της Σαμμυ.

Και γι αυτό φταίει το 5t παιδιά.

Χαχαχαχ2e7da7ab7b815b73482c4a6b5a70d99f.jpgbc4bd48ea652cdc76ec409f0307d9228.jpg65315461419e304c2ec461ca06438355.jpga3884e316d5548e3d8e6d019a2d63650.jpg

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα

Ένα "άριστεχνικο" Speedtest να δείτε πόσο αργεί το Oneplus μας

Χαχαχα

 

Καλημέρα. Πραγματικά είναι σφαίρα... εντυπωσιακή ταχύτητα!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Link και από εμένα. Περιμένω να παραλάβω σύντομα.

 

https://oneplus.net/gr/invite#92TNXY5Z3R93J

Edited by jiimmygian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάτοχος s8 εδώ και 2 μέρες και ήδη τα δύο μεγάλα αρνητικά του είναι σχετικά ενοχλητικά. Δαχτυλικό αποτύπωμα εντελώς άβολο και μπαταρία να κλαιν οι ρέγγες!!! Οι ήδη κάτοχοι του 5Τ μπορούν να δώσουν μερικά ενδεικτικά SOT? Ήδη στριφογυρίζει στο μυαλό μου η μετάβαση σε 1+!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάτοχος s8 εδώ και 2 μέρες και ήδη τα δύο μεγάλα αρνητικά του είναι σχετικά ενοχλητικά. Δαχτυλικό αποτύπωμα εντελώς άβολο και μπαταρία να κλαιν οι ρέγγες!!! Οι ήδη κάτοχοι του 5Τ μπορούν να δώσουν μερικά ενδεικτικά SOT? Ήδη στριφογυρίζει στο μυαλό μου η μετάβαση σε 1+!!!

 

http://i63.tinypic.com/14kdvr6.jpg

 

Όχι και χάλια!!

7:30 ώρες SOT

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάτοχος s8 εδώ και 2 μέρες και ήδη τα δύο μεγάλα αρνητικά του είναι σχετικά ενοχλητικά. Δαχτυλικό αποτύπωμα εντελώς άβολο και μπαταρία να κλαιν οι ρέγγες!!! Οι ήδη κάτοχοι του 5Τ μπορούν να δώσουν μερικά ενδεικτικά SOT? Ήδη στριφογυρίζει στο μυαλό μου η μετάβαση σε 1+!!!

 

Απο χθες το βράδυ έχω τσακίσει το τηλέφωνο στο πείραγμα και σε άπειρα reboot και παρόλα αυτά έχω 46% μπαταρία. Απίστευτη είναι η μπαταρία. Δεν ξέρω γιατί δεν Εισαι ευχαριστημένος.... Δεν μπορώ να βάλω SOT λόγω πολλών reboot.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως..μετά από μια μέρα που το έχω βγάλει από την πρώτη φόρτιση είμαι 53% με το παρακάτω sot7c734d416814d7623bee26f59f3905bd.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ έχω τσακίσει το τηλέφωνο στο πείραγμα και σε άπειρα reboot και παρόλα αυτά έχω 46% μπαταρία. Απίστευτη είναι η μπαταρία. Δεν ξέρω γιατί δεν Εισαι ευχαριστημένος.... Δεν μπορώ να βάλω SOT λόγω πολλών reboot.

 

Για το s8 μιλάει

Link to comment
Share on other sites

Για το s8 μιλάει
Φαντάσου πόσο συνεπαρμένοι είμαστε!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο με το S8.

 

Την πρώτη μέρα είχα πιάσει 7 ώρες SOT και είχα ακόμα 10% μπαταρία. Χθες έφυγα από το σπίτι 8.30 το πρωί με 96% και το βράδυ στις 12 ήμουν στο 56%. Με το Galaxy S6 αυτά απλά δε γίνονταν... Δε με ενδιαφέρει απλά να βγάζει πολλές ώρες SOT. Τα περισσότερα κινητά αν τα χρησιμοποιείς συνεχόμενα βγάζουν καλά SOT. Το θέμα είναι στο stand by να κρατάει και να μην τρώει μπαταρία. Προσωπικά, το να βγ'αζω τη μέρα τόσο άνετα είναι αυτό που θέλω.

 

Επίσης dash charge. Αλλού...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σε pre-order στο banggood στα 433.55!!! μαζί με τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου!

Με το κουπόνι 12BGESOP5T64

Στις πληροφορίες αναφέρει για stock και αποστολή μετά τις 22 Δεκεμβρίου.

Screenshot_1.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την κάλυψη της εγγύησης εαν rootαρεις το κινητό η απάντηση της 1+ ήταν : If the phone will be rooted, it will not void your warranty as long as the device will not brick or damage when you root the device.

 

επομένως καλύπτει

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Σε pre-order στο banggood στα 433.55!!! μαζί με τα μεταφορικά priority direct mail για αποφυγή τελωνείου!

Με το κουπόνι 12BGESOP5T64

Στις πληροφορίες αναφέρει για stock και αποστολή μετά τις 22 Δεκεμβρίου.

Screenshot_1.jpg

 

Η εγγύηση ισχύει κανονικά αν το πάρεις από εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Πρώιμες απόψεις: η κάμερα δεν είναι ναυαρχίδας αλλά εύκολα είναι ικανοποιητικές και άνω το μετρίου..ακόμα και με manual ρυθμίσεις το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Δεν είναι τόσο θέμα hardware όσο software. Βίντεο δεν έχω δοκιμάσει. Εστίαση αστραπιαία ακόμα και νύχτα χωρίς φλας. Για εξαιρετικά αποτελέσματα από ότι διαβάζω ελπίζουμε να δώσει η OnePlus τα blobs για να πατήσουν πάνω devs και να προσαρμόσουν ακόμα καλύτερα την Google camera. Πιστεύω ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται αποκλειστικά για καμεροτηλεφωνο δεν πάει σε OnePlus.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάτοχος s8 εδώ και 2 μέρες και ήδη τα δύο μεγάλα αρνητικά του είναι σχετικά ενοχλητικά. Δαχτυλικό αποτύπωμα εντελώς άβολο και μπαταρία να κλαιν οι ρέγγες!!! Οι ήδη κάτοχοι του 5Τ μπορούν να δώσουν μερικά ενδεικτικά SOT? Ήδη στριφογυρίζει στο μυαλό μου η μετάβαση σε 1+!!!

 

Φίλε μου καλημέρα. Έχω το s8 4μηνες. Απλά είμαι στο νήμα αυτό επειδή μου αρέσει το κινητό και θα το έπαιρνα αν ήταν απλά για αλλαγή. Το s8 είναι κίνηταρα εννοείται. Θα το ευχαριστηθεις σίγουρα με τον καιρό. Η μπαταρία είναι πολύ καλή. Θα δεις με τον καιρό. Μην μπαίνεις σε αυτήν την λογική τόσο νωρίς.Χώρια που αν βάλεις μια θήκη που επιβάλλεται το δακτυλικο είναι μια χαρά.

Επιλογή δική σου. Χρόνια με Samsung στην κατοχή μου και απλά το s8 και το plus δεν παίζονται. Είναι από τα top εκεί έξω. Ευχαριστώ και σορρυ για το off topic

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα. Έχω το s8 4μηνες. Απλά είμαι στο νήμα αυτό επειδή μου αρέσει το κινητό και θα το έπαιρνα αν ήταν απλά για αλλαγή. Το s8 είναι κίνηταρα εννοείται. Θα το ευχαριστηθεις σίγουρα με τον καιρό. Η μπαταρία είναι πολύ καλή. Θα δεις με τον καιρό. Μην μπαίνεις σε αυτήν την λογική τόσο νωρίς.Χώρια που αν βάλεις μια θήκη που επιβάλλεται το δακτυλικο είναι μια χαρά.

Επιλογή δική σου. Χρόνια με Samsung στην κατοχή μου και απλά το s8 και το plus δεν παίζονται. Είναι από τα top εκεί έξω. Ευχαριστώ και σορρυ για το off topic

Μόνο το Snapdragon 835 S8 plus dual sim μοντέλο με τα 6gb RAM πάει σφαίρα σαν Oneplus

Το Exynos δυστυχώς σέρνεται (συγκριτικά με το Oneplus πάντα)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώμενη παράδοση 6 Δεκεμβρίου, κάνει dispatched προχθές, χθες το πρωί κολλάει λόγω καιρού στην Πολωνία, σήμερα 1η Δεκέμβρη και ώρα 13.00 ήρθε. Καλό μας μήνα. :lol: Οπότε επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το estimated delivery πάει περίπατο, σε δύο-τρεις μέρες μετά το "dispatched" το έχετε (btw ως πρώτη σημείωση, ερχόμενος από Iphone 6s στο 5t και παρά τα όσα άκουγα έλεγα αποκλείεται το αποτύπωμα να είναι ΤΟΣΟ άμεσο, και όμως... το θέμα είναι μόνο η συνήθεια στο από πίσω μέρος).

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα

Ένα "άριστεχνικο" Speedtest να δείτε πόσο αργεί το Oneplus μας

Χαχαχα

 

 

Καλό μήνα, πύραυλος το 5Τ ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παρέλαβα το 128ρι!!!! Η συσκευή πετάει ότι καλύτερο έχω πιάσει σε Android!!! Δοκίμασε κανεις το GPS αν υποστηρίζει το ευρωπαϊκό σύστημα GALILEO...

 

Εγώ που το δοκίμασα δεν βρήκε κανέναν δορυφόρο GALILEO :(:(... Στο gsmarena λέει οτι υποστηρίζει.

 

Εδώ δείχνει οτι υποστηρίζει το 5ρι το απλό!

 

http://www.usegalileo.eu/EN/inner.html#data=smartphone

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...