Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας που να είχε προβλεπόμενο dispatch 4/12 και να έχει φύγει η παραγγελία του;

 

Εγώ. Έφυγε όντως σήμερα και φθάνει αύριο στα χέρια μου, σύμφωνα με UPS. Standard shipping είχα.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα και σε μενα. Aκομα processing...Παραγγελία από 30-11 με priority. 4-12 ειναι το dispatch και 6-12 υποτιθεται το delivery

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είναι Αθήνα παιδιά και το παίρνω κατά την διάρκεια της ημέρας. Είχα Dispatch για 4/12 και παράδοση 11/12

Το Dispatch έγινε όντως χθες πρωί και είχε φύγει για Γερμανία από χθες κι 'όλας αλλά δεν είχε ενημερωθεί το Status στο site της OnePlus.

Σήμερα το πρωί είχε γίνει η ενημέρωση.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Για όσους γράφει ακόμα processing. Εδώ http://www.dhl.com/en/expr...reference.html βάζετε

τον αριθμό παραγγελίας, ημερομηνία παραγγελίας και χώρα. Καμία φορά το site της oneplus δεν είναι ενημερωμένο...

Σωστό. Δουλεύει τουλάχιστον για τα priority της DHL.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για όσους γράφει ακόμα processing. Εδώ http://www.dhl.com/en/expr...reference.html βάζετε

τον αριθμό παραγγελίας, ημερομηνία παραγγελίας και χώρα. Καμία φορά το site της oneplus δεν είναι ενημερωμένο...

το εκανα και εμφανιζεται οτι ειναι στην πολωνια και εμενα. (Μαλιστα δεξια πατωντας πανω στο .."1 piece" εμφανιζει και tracking number. ) αυτο σημαινει οτι εχει γινει dispatch να υποθεσω? Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα έκανα Factory Data reset λόγω drain της μπαταρίας και τώρα στην Γκαλερί στις Συλλογές μου εμφανίζει διάφορους φακέλους με διάφορα ονόματα με φωτογραφίες με μαύρα εικονίδια που ποτέ δεν είχα στο τηλέφωνο. https://imgur.com/a/EOVDS Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εμφανιζεται οτι ειναι στην πολωνια και εμενα. (Μαλιστα δεξια πατωντας πανω στο .."1 piece" εμφανιζει και tracking number. ) αυτο σημαινει οτι εχει γινει dispatch να υποθεσω?

 

Μήπως είναι ο αριθμός παραγγελίας σου στην oneplus? Για δες το...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ο αριθμός παραγγελίας σου στην oneplus? Για δες το...
οχι ειναι αλλος αριθμος, εικοσαψηφιος που ξεκινα με JD....... μαλιστα τον βαζω εκει που ψαχνεις με tracking number και μου εμφανιζει κανονικα τις ιδιες πληροφοριες οπως με τον αριθμο παραγγελίας.

ps: παρτε και το δικο μου referral για έκπτωση https://oneplus.net/gr/invite#IEAKVNXEBQTT7NK

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, εσείς οι κάτοχοι, τις εντυπώσεις σας!!! Μπας και πάρουμε απόφαση και 'μεις οι διστακτικοί :p

1ο Από ποιότητα κλησης πως τα πάει;

2ο Ποιότητα και ισχύς σήματος κινητής και wifi;

3ο Φωτισμός οθόνης κάτω από ήλιο;

4ο Ταχύτητα λήψης μιας φωτογραφίας! Έχουμε stutter lag; (Καθ' οτι μαθημένος με S7 edge :) )

5o Η ποιότητα του βίντεο πως είναι; Λόγω έλλειψης σταθεροποιητη, παλεύεται το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό; Πιο πολύ με νοιάζει 720p και 1080p. Σε 4Κ δεν βγάζω!

Αν κάποιος έχει άμεση σύγκριση με galaxy S7 edge.... θα εκτιμούσα την άποψη του!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, εσείς οι κάτοχοι, τις εντυπώσεις σας!!! Μπας και πάρουμε απόφαση και 'μεις οι διστακτικοί :p

1ο Από ποιότητα κλησης πως τα πάει;

2ο Ποιότητα και ισχύς σήματος κινητής και wifi;

3ο Φωτισμός οθόνης κάτω από ήλιο;

4ο Ταχύτητα λήψης μιας φωτογραφίας! Έχουμε stutter lag; (Καθ' οτι μαθημένος με S7 edge :) )

5o Η ποιότητα του βίντεο πως είναι; Λόγω έλλειψης σταθεροποιητη, παλεύεται το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό; Πιο πολύ με νοιάζει 720p και 1080p. Σε 4Κ δεν βγάζω!

Αν κάποιος έχει άμεση σύγκριση με galaxy S7 edge.... θα εκτιμούσα την άποψη του!

Φίλε μου δεν είχα S7 αλλά θα σου πω κάποιες εντυπώσεις..

1. Ότι πιο γρήγορο φαντάζομαι υπάρχει σε απόκριση και ταχύτητα.

2. Πολύ καλή μπαταρία.

3. Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και με τις ρυθμίσεις που έχει την φέρνεις στα μέτρα σου σχετικά με τα χρώματα. Εγώ που δουλεύω τον φωτισμο στο αυτόματο μου ρίχνει την φωτεινότητα πολύ κάτω από το μισό και δεν έχω αντιμετώπιση πρόβλημα στις περισσότερες συνθήκες.

4. Η εστίαση της κάμερας είναι ταχύτατη ακόμα και νύχτα. Βέβαια μην φανταστείς ότι σε όλες τις συνθήκες θα βγάλεις χωρίς παστέλ άμα κάνεις ζουμ. Είπαν ότι θα βγάλουν update μέσα στον Δεκέμβρη που θα το κοιτάξουν.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, εσείς οι κάτοχοι, τις εντυπώσεις.......

Αν κάποιος έχει άμεση σύγκριση με galaxy S7 edge.... θα εκτιμούσα την άποψη του!

 

Και άλλος φίλος από G2!!!!! Θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη από πάνω. Δεν έχω τραβήξει βίντεο, δεν έχω άποψη.

Σήμα τόσο κινητής όσο και WiFi έχω μια χαρά. Καλύτερα από το V10 που είχα. Ποιότητα κλήσης πολύ καλή με δυνατό ακουστικό.

Ταχύτητα, μπαταρία από άλλο πλανήτη....

Με το καλό να έρθεις στην παρέα :) :) :)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τελικα με παραγγελια 30-11 με priority μου ηρθε τωραμηνυμα απο dhl Για παραλλαβη αυριο 6-12 (οπως ηταν προγραμματισμενο δηλ.)

ερωτηση: τα referrals της εκπτωσης μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε μονο για accesories η πρεπει να αγορασει καποιος και συσκευη; Δυστυχως οταν αγορασα την συσκευη δεν ειχα γνωση για αυτο και την αγορασα χωρις να χρησιμοποιησω referral και ηθελα να τσεκαρω μηπως παρω καποιο απο τα bundles που εχει.... παντως κανω redeem ενα voucher φτανω στο τελος αλλα δεν μου εμφανιζει κατι σε εκπτωση...

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο dac ήχου, η ποιότητα του ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία γιατί απ όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ειδικά αν υπάρχει κάποιος πρώην κάτοχος HTC 10 σαν σύγκριση...

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τελικα με παραγγελια 30-11 με priority μου ηρθε τωραμηνυμα απο dhl Για παραλλαβη αυριο 6-12 (οπως ηταν προγραμματισμενο δηλ.)

ερωτηση: τα referrals της εκπτωσης μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε μονο για accesories η πρεπει να αγορασει καποιος και συσκευη; Δυστυχως οταν αγορασα την συσκευη δεν ειχα γνωση για αυτο και την αγορασα χωρις να χρησιμοποιησω referral και ηθελα να τσεκαρω μηπως παρω καποιο απο τα bundles που εχει.... παντως κανω redeem ενα voucher φτανω στο τελος αλλα δεν μου εμφανιζει κατι σε εκπτωση...

 

Πρέπει να πάρεις και τηλέφωνο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το adaptive mode στης ρυθμίσεις της οθόνης το δοκίμασε κάποιος; τι ακριβώς είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είχα S7 αλλά θα σου πω κάποιες εντυπώσεις..

1. Ότι πιο γρήγορο φαντάζομαι υπάρχει σε απόκριση και ταχύτητα.

2. Πολύ καλή μπαταρία.

3. Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και με τις ρυθμίσεις που έχει την φέρνεις στα μέτρα σου σχετικά με τα χρώματα. Εγώ που δουλεύω τον φωτισμο στο αυτόματο μου ρίχνει την φωτεινότητα πολύ κάτω από το μισό και δεν έχω αντιμετώπιση πρόβλημα στις περισσότερες συνθήκες.

4. Η εστίαση της κάμερας είναι ταχύτατη ακόμα και νύχτα. Βέβαια μην φανταστείς ότι σε όλες τις συνθήκες θα βγάλεις χωρίς παστέλ άμα κάνεις ζουμ. Είπαν ότι θα βγάλουν update μέσα στον Δεκέμβρη που θα το κοιτάξουν.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Και άλλος φίλος από G2!!!!! Θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη από πάνω. Δεν έχω τραβήξει βίντεο, δεν έχω άποψη.

Σήμα τόσο κινητής όσο και WiFi έχω μια χαρά. Καλύτερα από το V10 που είχα. Ποιότητα κλήσης πολύ καλή με δυνατό ακουστικό.

Ταχύτητα, μπαταρία από άλλο πλανήτη....

Με το καλό να έρθεις στην παρέα :) :) :)

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!!

Με εχει μπριζώσει άσχημα το 5Τ και το βλέπω να με βάζει σε έξοδα Χριστουγεννιάτικα!! Δεν αλλάζω συχνά κινητά και όταν αποφασίσω να το κάνω θέλω τουλαχιστον να είναι μια αναβάθμιση....... όσο μπορεί να είναι εφικτό. Και επειδή το S7 edge είναι αξιόλογη συσκευή, γι' αυτό με παιδεύει τόσο η απόφαση!

Παρεπιπτώντος παιδιά, τα ακουστικά της oneplus είναι καλά; Αξίζουν το 10αρικο ή καλύτερα να το αφήσω και να χρησιμοποιώ κάποια απ' αυτά που γυροφέρνουν στο σπίτι από παλιές συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτοιμος για παραγγελία αλλά σκαλώνω στην κάμερα , πραγματικά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται κάποιες φωτό που βλέπω ( και νυχτερινές ακόμα ) να είναι καλές και κάποιες να μην βλέπονται . Είναι τελικά θέμα foftware ή η δεύτερη κάμερα απλά δεν μπορεί ;

Διαβάζω ότι και με το Oneplus 2 είχαν κάτι θέματα με κάμερα που θα έλυναν με update αλλά τελικά δεν .....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!!

Με εχει μπριζώσει άσχημα το 5Τ και το βλέπω να με βάζει σε έξοδα Χριστουγεννιάτικα!! Δεν αλλάζω συχνά κινητά και όταν αποφασίσω να το κάνω θέλω τουλαχιστον να είναι μια αναβάθμιση....... όσο μπορεί να είναι εφικτό. Και επειδή το S7 edge είναι αξιόλογη συσκευή, γι' αυτό με παιδεύει τόσο η απόφαση!

Παρεπιπτώντος παιδιά, τα ακουστικά της oneplus είναι καλά; Αξίζουν το 10αρικο ή καλύτερα να το αφήσω και να χρησιμοποιώ κάποια απ' αυτά που γυροφέρνουν στο σπίτι από παλιές συσκευές;

 

Και εγώ αναρωτιέμαι για τα ακουστικά. Εικοσάρικο είναι αυτό....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αναρωτιέμαι για τα ακουστικά. Εικοσάρικο είναι αυτό....

Ναι σωστά 20αρικο έχουν!! Κατά λάθος έγραψα 10αρικο!

Δεν είναι και λίγα 20€, αλλά αν τα αξίζουν χαλάλι. Αν δεν είναι τόσο καλά να μην τα παίρνω τζάμπα. Δεν ακούω και τόσο συχνά μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αναρωτιέμαι για τα ακουστικά. Εικοσάρικο είναι αυτό....

Ακουστικά προτείνω Xiaomi Hybrid Pro Three Drivers είναι πολύ καλύτερα και παίζουν στο 15ευρω μπορεί και λιγότερο με κάποιο κουπόνι από gearbest η bangood.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτοιμος για παραγγελία αλλά σκαλώνω στην κάμερα , πραγματικά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται κάποιες φωτό που βλέπω ( και νυχτερινές ακόμα ) να είναι καλές και κάποιες να μην βλέπονται . Είναι τελικά θέμα foftware ή η δεύτερη κάμερα απλά δεν μπορεί ;

Διαβάζω ότι και με το Oneplus 2 είχαν κάτι θέματα με κάμερα που θα έλυναν με update αλλά τελικά δεν .....

Αχ αυτή η κάμερα είναι και το δικό μου "φρένο" μέχρι τώρα!

Διαβάζω πάντως και στο θέμα του oneplus 5 (οχι το 5Τ), όπου τα παιδιά εκεί δοκιμάζουν android oreo beta και τα σχόλια για την κάμερα είναι θετικά. Θα 'ταν ωραίο αν γίνει κάτι αντίστοιχο και στο 5Τ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτοιμος για παραγγελία αλλά σκαλώνω στην κάμερα , πραγματικά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται κάποιες φωτό που βλέπω ( και νυχτερινές ακόμα ) να είναι καλές και κάποιες να μην βλέπονται . Είναι τελικά θέμα foftware ή η δεύτερη κάμερα απλά δεν μπορεί ;

Διαβάζω ότι και με το Oneplus 2 είχαν κάτι θέματα με κάμερα που θα έλυναν με update αλλά τελικά δεν .....

Επειδή από την πρώτη μέρα τρέχω διάφορες εκδόσεις και ρυθμίσεις της gcam είμαι πεπεισμένος ότι πρόκειται για software. Είχα ανεβάσει και 2 απλές φωτό λίγες σελίδες πίσω. Η άποψη μου πάντως για την δεύτερη κάμερα είναι ότι πιάνει χώρο ή τουλάχιστον θα έπρεπε να κάνουν κάτι να έχεις και σε αυτήν άμεση διαχείριση.. είναι και 20mp που δεν τα λες λίγα. Το 5αρι που είχε ξεκάθαρα τηλεφακο είναι καλύτερη υλοποίηση. Σε κάποιο ξένο γνωστό site που κάνανε δοκιμές με χαμηλό φωτισμό ώστε να ενεργοποιηθεί και να κάνει λήψη η δεύτερη κάμερα το αποτέλεσμα δεν ήταν και τόσο διαφορετικό από την κύρια κάμερα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί που έκανα factory reset ακόμη και τώρα έχω battery drain. Απογοήτευση. Έλεγα μήπως έστρωνε με το reset αλλά τίποτα. Μετά από 1:50 που το έβγαλα από τον φορτιστή με 16 λεπτά οθόνη λίγο chrome που είδα και είναι στο 84%. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Το φορτίζω 2 φορές τη μέρα χωρίς να το χρησιμοποιώ. Με το One plus 3T δεν είχα τέτοια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφοαρμογή που βάζεις προκαλεί πρόβλημα...???

 

Εμένα με έχει εκπλήξει στο θέμα μπαταρίας καθώς δεν χρειάζομαι ποτέ δεύτερη φόρτιση μέσα στη μέρα... Γύρω στις 4.30-5.00 SoT με τα πάντα ανοιχτά....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφοαρμογή που βάζεις προκαλεί πρόβλημα...???

 

Εμένα με έχει εκπλήξει στο θέμα μπαταρίας καθώς δεν χρειάζομαι ποτέ δεύτερη φόρτιση μέσα στη μέρα... Γύρω στις 4.30-5.00 SoT με τα πάντα ανοιχτά....

Πώς θα το δω αυτό; Από το 3Τ που είχα μετά τη μετάβαση στο 5Τ πέταξα και αρκετές εφαρμογές δεν τις έχω βάλει και πάλι έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...