Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με παραγγελία το απόγευμα της Πέμπτης, 30/11 και Estimated dispatch 1/12 είναι ακόμα Processing. Υπάρχει γενικότερο πρόβλημα ή μόνο το δικό μου έχει κολλήσει?

 

Εγώ είχα θέμα αλλά είχα παραγγείλει πρώτη μέρα. Με priority ή απλό; Ή δικιά σου παραγγελία εννοώ.

 

Να πω ότι έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. 4 ώρες και 40 λεπτά οθόνη και έχω ακόμα 60% μπαταρία. Το V10 θα είχε κλείσει πριν μια ώρα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στη navigation bar εκτός από τα τρια κλασικά εικονίδια (back home recents) μπορείτε να προσθέσετε και άλλα (μεχρι 7 λ.χ.); Παραμετροποίηση για long press έχουν;
Link to comment
Share on other sites

Στη navigation bar εκτός από τα τρια κλασικά εικονίδια (back home recents) μπορείτε να προσθέσετε και άλλα (μεχρι 7 λ.χ.); Παραμετροποίηση για long press έχουν;

Long press έχουν. Με τη μαμα ρομ δεν έχω βρει ότι μπορούν να να προσθεθούν και άλλα εκτός από αυτά τα τρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα αλλά είχα παραγγείλει πρώτη μέρα. Με priority ή απλό; Ή δικιά σου παραγγελία εννοώ.

 

Να πω ότι έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. 4 ώρες και 40 λεπτά οθόνη και έχω ακόμα 60% μπαταρία. Το V10 θα είχε κλείσει πριν μια ώρα.

 

Την πρώτη μέρα για κάποιο λόγο βγάζει αφύσικα SOT. Μάλλον για να μας γλυκάνει :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Δοκίμασε κανείς να βγάλει την εργοστασιακή ζελατίνα από το τηλέφωνο?

Βγαίνει εύκολα?

Βασικά θέλω να την βγάλω,και αν βρω αργότερα κανένα καλό ποιοτικο γυαλακι το βάζω,αν όχι γυμνό όπως όλα μου τα τηλέφωνα.

 

Έφυγε άκλαυτη, άνετα. Το τζαμάκι που έχω εγώ δυστυχώς κάνει ένα rainbow-oily effect στη μέση της οθόνης το οποίο άλλες φορές είναι ορατό άλλες όχι. Σπάει νεύρα κοινώς!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

εχθες μιλουσα με εναν φιλο και του ειπα οτι ψαχνω ενα καλο tempered glass για την συσκευη μου ειπε να μην βαλω γυαλι αλλα ενα αλλο υλικο απο σιλικονη . εχει δοκιμασει καποιος καποια τετοια λυση για την οθονη ? μου ειπε οτι υπαρχει καποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη στην ναβαρινου οπου εχει τετοια πραγματα . γνωριζει καποιος απο θεσσαλονικη κατι ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει άραγε να έχει κολλήσει; στα στατιστικά της μπαταρίας εννοώ. Σίγουρα το φορτισα μεχρι το 100%..... Είμαι με 7 (!!!!!) ώρες οθόνη και 40% μπαταρία. Με WiFi όμως και όχι δεδομένα και σε μόνιμο 2G γιατί αν το αλλάξω δεν έχω καλό σήμα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παίζει άραγε να έχει κολλήσει; στα στατιστικά της μπαταρίας εννοώ. Σίγουρα το φορτισα μεχρι το 100%..... Είμαι με 7 (!!!!!) ώρες οθόνη και 40% μπαταρία. Με WiFi όμως και όχι δεδομένα και σε μόνιμο 2G γιατί αν το αλλάξω δεν έχω καλό σήμα.

 

Μια χαρά είσαι τίποτα δεν έχει κολλήσει

Καινούργια συσκευή είναι λογικό αν είσαι και μόνο WiFi να βγάλεις καλά νούμερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίζει άραγε να έχει κολλήσει; στα στατιστικά της μπαταρίας εννοώ. Σίγουρα το φορτισα μεχρι το 100%..... Είμαι με 7 (!!!!!) ώρες οθόνη και 40% μπαταρία. Με WiFi όμως και όχι δεδομένα και σε μόνιμο 2G γιατί αν το αλλάξω δεν έχω καλό σήμα.
Από ποια συσκευή προέρχεσαι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ποια συσκευή προέρχεσαι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο LG V10... Ωραίο τηλέφωνο μεν, χάλια μπαταρία δε....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σπαμάρω 2-3 νήματα ανεβάζοντας 2 φωτό 1 στοκ και 1 gcam γιατί κάποιοι όπως ήθελα και εγώ θέλουν να δουν δείγματα από φωτό από oneplus 5t.

Ένα τυχαίο κάδρο μεσημέρι με κλειστά παράθυρα, απλά άνοιξα τις εφαρμογές και πάτησα να βγάλω φωτό:

 

Στοκ

IMG_20171202_145517.jpg

 

Gcam

IMG_20171202_145522.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο LG V10... Ωραίο τηλέφωνο μεν, χάλια μπαταρία δε....
Λογικό είναι να νομίζεις ότι κόλλησε το ποσοστό το v10 την έπινε την μπαταρία λόγο 808 και κακού λογισμικού

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φώτο τραβάτε με 4:3,18:9? Γενικά ποιες ρυθμίσεις χρησιμοποιητε στην κάμερα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Ως κάποιος που παρακολουθεί τα μοντέλα της One Plus από το πρώτο τηλέφωνο, πλέον δεν άντεξα στο πειρασμό και παράγγειλα το 5Τ.

Δεν το πήρα τις πρώτες ώρες αλλά στο πρώτο 24ωρο (την άλλη μέρα το πρωί). Λόγω και των αξεσουάρ (θήκη carbon + tempered glass + ακουστικά = όλα μαζί στα 580 ευρώ) μου έβγαλε ότι θα ξεκινούσε στις 29 και θα το είχα μέχρι τις 6 Δεκέμβρη. Δεν με πείραζε (δεν το βιαζόμουν) αλλά διάβαζα τα παράπονα πολλών παιδιών που το είχαν παραγγείλει την 1η ώρα και είχαν πληρώσει και εξτρά 10 ευρώ, και περνάγανε 4+ μέρες για να παραλάβουν και ανησυχούσα.

Στην δικιά μου περίπτωση όχι απλώς τηρήθηκε το timetable αλλά ακόμα καλύτερα. Παρέλαβα 29 Νοέμβρη και όταν το παρακολούθησα το πακέτο έκανε ακριβώς 28 ώρες από Πολωνία, Γερμανία, Ελλάδα γραφείο. Τα εξηγώ αναλυτικά στο video που ανεβαίνει αυτή τη στιγμή (θα ήταν ήδη επάνω αλλά έπρεπε να το ξαναμοντάρω γιατί σε κάποια φάση φαίνονται τα στοιχεία της εταιρίας μου). Είναι ένα απλό unboxing και πρώτες εντυπώσεις. Ελπίζω σε καμιά 10αρια μέρες να κάνω και ένα full αναλυτικό review.

 

Και το δικό μου link με το κουπόνι έκπτωση 20 ευρώ. https://oneplus.net/invite#KYD8NXVGLD2ZPU

Εμένα με βοήθησε πολύ.

 

Θα σαςς ενημερώσω μόλις ανέβει το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 28 Νοεμβρίου με δωρεάν αποστολή. Σήμερα μου βγάζει αυτό:

Estimated dispatch Dec 12, 2017 Estimated delivery Dec 5, 2017 :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χτες και είναι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το screen protector με το οποίο έρχεται όμως είναι τραγικό. Δαχτυλομαγνητης.

 

Θα το βγάλω και αν βγει κανα καλό στο μέλλον θα το σκεφτώ. Ως τώρα όλα χωρίς τα είχα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χτες και είναι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το screen protector με το οποίο έρχεται όμως είναι τραγικό. Δαχτυλομαγνητης.

 

Θα το βγάλω και αν βγει κανα καλό στο μέλλον θα το σκεφτώ. Ως τώρα όλα χωρίς τα είχα...

 

Συμφωνώ για το protector. Έλεγα να το κρατήσω και να βάλω μέρα το τζάμι αλλά μάλλον θα το βάλω τώρα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το protector. Έλεγα να το κρατήσω και να βάλω μέρα το τζάμι αλλά μάλλον θα το βάλω τώρα....

 

Μόλις το έβγαλα.

Κούκλα η οθόνη πλέον.

Το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβγαλα.

Κούκλα η οθόνη πλέον.

Το συνιστώ.

τι προτεινεις τσαμακι η liquid protector ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με παραγγελία το απόγευμα της Πέμπτης, 30/11 και Estimated dispatch 1/12 είναι ακόμα Processing. Υπάρχει γενικότερο πρόβλημα ή μόνο το δικό μου έχει κολλήσει?

νομίζω πως είσαι καλά. εγώ 27/11 παρήγγειλα στις 1/12 έφυγε και εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης 5/12

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, δεν κρατήθηκα, παρήγγειλα και'γω σήμερα 8/128..

Estimated dispatch: Dec 12, 2017 να υποθέσω σε 2 μερουλες μετά το dispatch παραλαμβανω;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, δεν κρατήθηκα, παρήγγειλα και'γω σήμερα 8/128..

Estimated dispatch: Dec 12, 2017 να υποθέσω σε 2 μερουλες μετά το dispatch παραλαμβανω;;

Μου φαινεται μεγαλος ο χρονος που σου εστειλαν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...