Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζουν οι ερωτήσεις.... Εικονίδιο στο κουρτινακι για συγχρονισμό δεν υπάρχει; Στραβή είμαι;

 

Ούτε και εγώ το ειδα αλλά χρησιμοποιώ σε ολες μου τις συσκευές το Shortcutter - Quick Settings​ & Sidebar απο play store.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ το ειδα αλλά χρησιμοποιώ σε ολες μου τις συσκευές το Shortcutter - Quick Settings​ & Sidebar απο play store.

 

Ευχαριστω!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είναι και πολύ σημαντικό. Αλλά τι παίζει με τον καιρό; Δεν βρίσκεις την τοποθεσία μου παρότι έχω δώσεις δικαιώματα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είναι και πολύ σημαντικό. Αλλά τι παίζει με τον καιρό; Δεν βρίσκεις την τοποθεσία μου παρότι έχω δώσεις δικαιώματα.
Εμένα βρίσκει τοποθεσία αλλά δεν βρίσκω ρυθμίσεις για το κάθε πότε ανανεώνεται

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε στο μολυβακι πάνω δεξιά και θα τα βγάλει ολα..

Το σέρνετε στα πάνω εικονίδια αν το θέλετε και θα το βγάζει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε στο μολυβακι πάνω δεξιά και θα τα βγάλει ολα..

Το σέρνετε στα πάνω εικονίδια αν το θέλετε και θα το βγάζει μετά.

 

Που λες; Στο κουρτινακι ή τον καιρό;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ 4ec6dcb71a22af8433cb503d1c1db87b.jpg

 

Εκεί πατάω, φαίνονται οι υπόλοιπες επιλογές αλλά όχι ο συγχρονισμός. Εκτός και αν έχει αφαιρεθεί η επιλογή στις τελευταίες εκδόσεις και έχω μείνει πίσω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι με priority βέβαια αλλά ποστάρω γιατί με ενημέρωσαν πριν λίγο ότι έχει κολλήσει Πολωνία από χθες λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών. Μήπως λέει κάτι τέτοιο και σε εσάς.

 

Και σε μένα κάτι τέτοια emails μου στέλνουν για καιρικές συνθήκες. Στις 6/12 έχω παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα με priority Σάββατο 25/11 έγινε η παραγγελία προβλεπόμενη ημερομηνία παράδοσης μου είχαν δώσει 1/12 και παρέλαβα σήμερα. Θετικό το ότι τηρήθηκε το priority.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκεί πατάω, φαίνονται οι υπόλοιπες επιλογές αλλά όχι ο συγχρονισμός. Εκτός και αν έχει αφαιρεθεί η επιλογή στις τελευταίες εκδόσεις και έχω μείνει πίσω.
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα δεν έχει κουμπί συγχρονισμού; πολύ παράξενο μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ στο 1+5 υπήρχε :)

 

Δεν υπαρχει σε αυτό ,εντάξει δουλειά μπορούμε να κάνουμε αλλά ειναι κάπως παράξενο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να μη με βρίσκει ο καιρός. Ενώ οι χάρτες έδωσαν στίγμα κατευθείαν.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να μη με βρίσκει ο καιρός. Ενώ οι χάρτες έδωσαν στίγμα κατευθείαν.

Παρόμοια προβλήματα διαβάζω και στα θέματα των Samsung S8 και note 8.

Μήπως είναι κάπου γενικό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι βαθύς γνώστης των κινητών αλλά έχω μια απορία. το rootάρισμα το κάνεις για να απαλαχθείς απο εφαρμογές του κατασκευαστή που δεν θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος από τα πλεονεκτήματα του Oxygen OS είναι ότι δεν έχει τις διάφορες ανόητες εφαρμογές των κατασκευαστών. Σωστά?

Τότε γιατί να rootάρει κάποιος το 5Τ?

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι βαθύς γνώστης των κινητών αλλά έχω μια απορία. το rootάρισμα το κάνεις για να απαλαχθείς απο εφαρμογές του κατασκευαστή που δεν θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος από τα πλεονεκτήματα του Oxygen OS είναι ότι δεν έχει τις διάφορες ανόητες εφαρμογές των κατασκευαστών. Σωστά?

Τότε γιατί να rootάρει κάποιος το 5Τ?

-

edit: Ψάχνοντας τη διαφορά root - unlocking the bootloader, μάλλον η σωστή απάντηση είναι αυτή, με το root έχεις:

Administrative access to the entire file system including the ability to change system files such as installing system-wide ad-blocker by modifying the host file on your device

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι βαθύς γνώστης των κινητών αλλά έχω μια απορία. το rootάρισμα το κάνεις για να απαλαχθείς απο εφαρμογές του κατασκευαστή που δεν θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος από τα πλεονεκτήματα του Oxygen OS είναι ότι δεν έχει τις διάφορες ανόητες εφαρμογές των κατασκευαστών. Σωστά?

Τότε γιατί να rootάρει κάποιος το 5Τ?

Το πάθος και η συνήθεια δύσκολα αλλάζουν ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι βαθύς γνώστης των κινητών αλλά έχω μια απορία. το rootάρισμα το κάνεις για να απαλαχθείς απο εφαρμογές του κατασκευαστή που δεν θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος από τα πλεονεκτήματα του Oxygen OS είναι ότι δεν έχει τις διάφορες ανόητες εφαρμογές των κατασκευαστών. Σωστά?

Τότε γιατί να rootάρει κάποιος το 5Τ?

Adblock /backup apps-data /nadroid backup /αλλαγή fonts είτε σε όλη την συσκευή είτε σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά /πλήρης έλεγχος της μπαταρίας (wake locks /services running /και άλλα πολλά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρεις για να απαλλαγείς δωρεάν από διαφημίσεις, για να αλλάξεις γραμματοσειρά, για να βάλεις ξεχωριστό χρώμα led ανά εφαρμογή. Κανείς πολλά με το ρουτ. Οι τρεις αυτοί λόγοι είναι οι πρώτοι που σκέφτομαι γιατί θέλω να τους εφαρμόσω. Όπως επίσης τα custom profiles (αλλαγή ήχου, silent mode, airplane mode κ.λ.π)

Α και βέβαια titanium back up.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρεις για να απαλλαγείς δωρεάν από διαφημίσεις, για να αλλάξεις γραμματοσειρά, για να βάλεις ξεχωριστό χρώμα led ανά εφαρμογή. Κανείς πολλά με το ρουτ. Οι τρεις αυτοί λόγοι είναι οι πρώτοι που σκέφτομαι γιατί θέλω να τους εφαρμόσω. Όπως επίσης τα custom profiles (αλλαγή ήχου, silent mode, airplane mode κ.λ.π)

Α και βέβαια titanium back up.....

Για εφαρμογή με διαφορετικό χρώμα στο led, δεν χρειάζεται root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις unlock bootloader (μόνο) παίρνεις OTA updates; Με root νομίζω χρειάζεται να φλασάρεις καινούρια version manually;

 

Ακριβώς.....

 

Λάθος μου με το led, sorry. Η τελευταία συσκευή που είχα με led ήταν και root οπότε το συνδύασα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα, με unlocked bootloader παίρνεις OTA κανονικά;

 

Ναι..... Αν έχεις κάνει μόνο αυτό ναι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...