Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση σε όσους το έχουν. Επειδή ποτέ παλιότερα δεν είχα οι δύο νανοσιμ πως δουλεύουν?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε όσους το έχουν. Επειδή ποτέ παλιότερα δεν είχα οι δύο νανοσιμ πως δουλεύουν?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι dual stand by,δηλαδή όταν μιλάς στην μια και σε καλέσουν στην άλλη,θα σε δείχνει απασχολημένο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ερώτημα πολύ βασικό και πρακτικό. Προερχόμενος από Galaxy Note II στο οποίο χρησιμοποιώ εκτεταμένα το S Planner υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο 5t; Έχω πολλούς λογαριασμούς, αλλά με ενδιαφέρει να έχω συγχρονισμό με τον Microsoft (προσωπικός) και με τον Google (υποχρεωτικά από το Υπ. Παιδείας κάποια στιγμή κάναμε εκεί για κάτι επίσημα σεμινάρια). Ο Microsoft έχει επαφές, ημερολόγια, facebook κτλ. Ο Google μόνον mails και κανένα συμβάν, αν τύχει. Το πρόβλημα είναι πως το ημερολόγιο της Google δεν τα πάει καλά με συγχρονισμό με Hotmail, ειδικά σε δημιουργία συμβάντων. Στο 1+ χρειάζεται να βάλω εξωτερική εφαρμογή ή έχει δικές της για αυτά τα θέματα; Επαφές και mails είναι εύκολα μέσω exchange. Τα ημερολόγια δεν ξέρω τι παίζει και ρωτάω. Είμαι ανάμεσα σε 5t και Note 8, τιμή και ταχύτητα vs κάμερα, πενάκι, ευκολία.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι dual stand by,δηλαδή όταν μιλάς στην μια και σε καλέσουν στην άλλη,θα σε δείχνει απασχολημένο...
Σε ευχαριστώ. Και σε ότι έχει να κάνει με τα δεδομένα? Πότε τραβάει από ποια κάρτα?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tempered glass έχεις βάλει? Κάθεται καλά?

 

Δε νομίζω να στέλνει Ελλάδα το Αμαζον.υκ αλλά αυτό είναι. Ναι κάθεται τέλεια, απλά θα το ξηλώσω γιατί δεν έβγαλα τη ζελατίνα πριν το βάλω... Έχει 2 μέσα η συσκευασία.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0779WYK2R/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

 

Ρε παιδιά θα σκάσω. Μπορείτε να κάνετε swipe και να διώχνετε τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος; Δεν το κάνει σε εμένα. Μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν την έχω βρει;

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Whitestone dome πρέπει να βγάλει ένα γυαλί για το εργαλείο πάντως παιδιά.

Ακριβό αλλά απίστευτο γυαλί.

Στο Note 8 ήταν όλα εξαιρετικά με αυτό το γυαλί.

Τώρα αν δείτε κάτι και έρχεται Ελλάδα ποσταρε τε το.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να στέλνει Ελλάδα το Αμαζον.υκ αλλά αυτό είναι. Ναι κάθεται τέλεια, απλά θα το ξηλώσω γιατί δεν έβγαλα τη ζελατίνα πριν το βάλω... Έχει 2 μέσα η συσκευασία.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0779WYK2R/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

 

Ρε παιδιά θα σκάσω. Μπορείτε να κάνετε swipe και να διώχνετε τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος; Δεν το κάνει σε εμένα. Μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν την έχω βρει;

 

Είναι από κάποια εφαρμογή όπως πχ το LastPass που δεν φεύγει ούτε από την κουρτίνα? Από την κουρτίνα σύρε την μέχρι την μέση προς τα δεξιά και επέλεξε από το μενού

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει και πριν έκανα παραγγελία στις 24 με free shipping και σήμερα το στείλανε με ups και στο site τις ups λέει ότι στις 30 θα το έχω στα χεριά μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα 23 με free shipping και έγινε σήμερα το απόγευμα shipped out.Από ups λένε scheduled delivery date αύριο.

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Σκεφτομαι και γω πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα του 5Τ γυρω στα Χριστουγεννα, αλλα οντας κατοχος Galaxy S6 και εχοντας υποψην τα reviews του Oneplus ως τωρα, αμφιταλαντευομαι... Σαφως, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, δεν αντεχω αλλο με την διαρκεια ζωης της μπαταριας και ιδανικα θα ηθελα την "ζωη" του 5Τ σε συνδυασμο με την αποδοση ενος καλυτερου soc... Ωστοσο, εχω φτασει στο συμπερασμα πως επεξεργαστικα δεν χρειαζομαι κατι τρομερο και αυτο που με απασχολει συνηθως ειναι η ποιοτητα της εικονας στην οθονη μου, οπως και η αποδοση της καμερας, αφου ειμαι αρκετα φιλος με την φωτογραφια και ανεβαζω πολυ "πραμα" στα social media απο ταξιδια κλπ... Η καμερα του 5Τ αν και decent δε με εχει πεισει πως αξιζει το upgrade απο το S6 και σε πολλες φωτογραφιες των review βλεπω θορυβο ή θολουρα και η χρωματικη αποδοση ειναι κατι που συζητιεται απο πολλους στο τοπικ.

Υπαρχει καποιος που αναβαθμισε απο κινητο τυπου S6 και εχει να δωσει ενα καλυτερο Insight για καμερα και οθονη? Ειμαι σιγουρος πως στους υπολοιπους τομεις το κινητο ειναι καταπληκτικο και με εχει πεισει σε αυτους, αλλα εχω ακομα καποιους ενδοιασμους...

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση για πρώην κατόχους του απλού 5.

Υπάρχει κάποια διαφορά στη ποιότητα της οθόνης;

Εντάξει αλλάζει το μέγεθος αλλά από ευκρίνεια, χρωματική παλέτα, τόνος λευκού βλέπετε κάποια διαφορά;

Είχα και το 3t και το 5αρι και δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τις οθόνες τους

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση για πρώην κατόχους του απλού 5.

Υπάρχει κάποια διαφορά στη ποιότητα της οθόνης;

Εντάξει αλλάζει το μέγεθος αλλά από ευκρίνεια, χρωματική παλέτα, τόνος λευκού βλέπετε κάποια διαφορά;

Είχα και το 3t και το 5αρι και δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τις οθόνες τους

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει πλεον το jello efect.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Σκεφτομαι και γω πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα του 5Τ γυρω στα Χριστουγεννα, αλλα οντας κατοχος Galaxy S6 και εχοντας υποψην τα reviews του Oneplus ως τωρα, αμφιταλαντευομαι... Σαφως, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, δεν αντεχω αλλο με την διαρκεια ζωης της μπαταριας και ιδανικα θα ηθελα την "ζωη" του 5Τ σε συνδυασμο με την αποδοση ενος καλυτερου soc... Ωστοσο, εχω φτασει στο συμπερασμα πως επεξεργαστικα δεν χρειαζομαι κατι τρομερο και αυτο που με απασχολει συνηθως ειναι η ποιοτητα της εικονας στην οθονη μου, οπως και η αποδοση της καμερας, αφου ειμαι αρκετα φιλος με την φωτογραφια και ανεβαζω πολυ "πραμα" στα social media απο ταξιδια κλπ... Η καμερα του 5Τ αν και decent δε με εχει πεισει πως αξιζει το upgrade απο το S6 και σε πολλες φωτογραφιες των review βλεπω θορυβο ή θολουρα και η χρωματικη αποδοση ειναι κατι που συζητιεται απο πολλους στο τοπικ.

Υπαρχει καποιος που αναβαθμισε απο κινητο τυπου S6 και εχει να δωσει ενα καλυτερο Insight για καμερα και οθονη? Ειμαι σιγουρος πως στους υπολοιπους τομεις το κινητο ειναι καταπληκτικο και με εχει πεισει σε αυτους, αλλα εχω ακομα καποιους ενδοιασμους...

Ευχαριστω :)

 

Ειλικρινά ο μόνος λόγος που αναβάθμισα από S6 σε 5Τ είναι α) για την μπαταρία του, β) γιατί ήθελα να μου κάνω ένα δώρο. Αν η μπαταρία του S6 ήταν έστω και λίγο σοβαρή, δε θα το άλλαζα για κανα χρόνο ακόμα. Όσο για την κάμερα, όντως του S6 είναι πολύ καλή τουλάχιστον τη μέρα. Στις βραδινές λήψεις λέγεται ότι το 5Τ είναι αρκετά καλό. Δεν είμαι μεγάλος φαν της φωτογραφίας βέβαια και δεν μπορώ να σου πω και πολλά.

 

Μπορώ όμως να σου πω ότι αν πιάσεις το 5Τ στα χέρια σου θα καταλάβεις τι σημαίνει ταχύτητα. Καλό το S6 αλλά δεν είναι 5T... Έπειτα το multitasking... Αυτό είναι που λέμε "καθημερινή εμπειρία χρήσης". Απλά ασύληπτα γρήγορο αφού δεν ξαναφορτώνει τις (περισσότερες) εφαρμογές. Εγώ αύριο πουλάω το S6 πάντως. Σκεφτόμουν το να κρατήσω αλλά γιατί να μην το δώσω όσο ακόμα μπορώ...

 

Ωραίο wallpaper για όποιον ενδιαφέρεται: https://i.imgur.com/1sVWiwR.jpg

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Σκεφτομαι και γω πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα του 5Τ γυρω στα Χριστουγεννα, αλλα οντας κατοχος Galaxy S6 και εχοντας υποψην τα reviews του Oneplus ως τωρα, αμφιταλαντευομαι... Σαφως, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, δεν αντεχω αλλο με την διαρκεια ζωης της μπαταριας και ιδανικα θα ηθελα την "ζωη" του 5Τ σε συνδυασμο με την αποδοση ενος καλυτερου soc... Ωστοσο, εχω φτασει στο συμπερασμα πως επεξεργαστικα δεν χρειαζομαι κατι τρομερο και αυτο που με απασχολει συνηθως ειναι η ποιοτητα της εικονας στην οθονη μου, οπως και η αποδοση της καμερας, αφου ειμαι αρκετα φιλος με την φωτογραφια και ανεβαζω πολυ "πραμα" στα social media απο ταξιδια κλπ... Η καμερα του 5Τ αν και decent δε με εχει πεισει πως αξιζει το upgrade απο το S6 και σε πολλες φωτογραφιες των review βλεπω θορυβο ή θολουρα και η χρωματικη αποδοση ειναι κατι που συζητιεται απο πολλους στο τοπικ.

Υπαρχει καποιος που αναβαθμισε απο κινητο τυπου S6 και εχει να δωσει ενα καλυτερο Insight για καμερα και οθονη? Ειμαι σιγουρος πως στους υπολοιπους τομεις το κινητο ειναι καταπληκτικο και με εχει πεισει σε αυτους, αλλα εχω ακομα καποιους ενδοιασμους...

Ευχαριστω :)

 

Η κάμερα του s6 είναι καλή μόνο όταν βλέπεις τις φωτογραφίες που βγάζεις στο ίδιο το s6.

Όταν τις βάζεις στον υπολογιστή καταλαβαίνεις ότι η κάμερα δεν βγάζει τόσο καλά και η οθόνη της Samsung υπερτονίζει όλα τα χρώματα και σε ξεγελάει. Έχουν ρυθμίσει την κάμερα ακριβώς για την οθόνη αυτήν και άλλο αποτέλεσμα βλέπεις στο κινητό άλλο στον υπολογιστή

Σε ταχύτητα οι δύο συσκευές είναι μέρα με την νύχτα

Σε multitask επίσης

Σε μπαταρία δεν το συζητάω καν

Οπότε δεν είναι λίγες οι διαφορές όπως κάποιος νομίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο θεό:D

Ακομα και στο sar Πρώτοι είμαστε

 

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/b601468e

 

Ναι αλλά λέει μόνο USA. Καμία σχέση στην Ευρώπη από ότι έχω δει σε άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λέει μόνο USA. Καμία σχέση στην Ευρώπη από ότι έχω δει σε άλλα κινητά.

Σε Ευρώπη είναι χειρότερα. Δες το 5αρι

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λέει μόνο USA. Καμία σχέση στην Ευρώπη από ότι έχω δει σε άλλα κινητά.

 

Αυτο με το sar με αποσχολει παρα πολυ, ημουν ετοιμος να το αγορασω και απογοητευτικα. Για καποιους μπορει να μην ειναι σημαντικο αλλα για μενα η υγεια ειναι πανω απο ολα. Αν καποιος ξερει σίγουρα ποσο ειναι στην ευρωπη και αν παιζει ρολο επειδη ειναι δικαρτο, επειδη εγω δεν θα βαλω αλλη καρτα μαλλον αν ειναι λιγοτερο και το sar.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ υψηλό sar. Αυτό και η κάμερά του με απέτρεψαν την τελευταία στιγμή από το να το παραγγείλω. Βέβαια βοήθησε και η προσφορά που βρήκα το s8+.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια. Εφόσον βγάζεις κινητό εν έτη 2017 τουλάχιστον πρόσεξε το sar ρε one plus . ΚΑΙ εγω δυστυχώς δεν θα παραγγείλω!
Link to comment
Share on other sites

To SAR, δυστυχως, ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί ακόμη (στις σελιδες GR, USA, GB της OnePlus τουλάχιστον), οπότε αυτό που διαβαζετε στο devicespecific μπορεί και να μην είναι αληθες....

Αυτοι που παρέλαβαν, ας ρίξουν μια ματια στο βιβλιαράκι (υπάρχει αλήθεια?) που (συνήθως) συνοδευει το τηλέφωνο...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η λογική και η προιοστορια το λέει από όλες τις εταιρίες σε σχέση με αναβαθμίσεις.

Έχεις δει εκτός google να δίνουν 3 major αναβαθμίσεις?

 

Τέτοια εποχή του χρόνου και το 5t θα έχει ξεχαστεί από την εταιρία με το που δώσει την P.

 

Θα έχει βγάλει την υποχρέωση της.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αν η Samsung δώσει την 8.0 στο s6 θα του εχει δώσει 3 major updates αν δεν κάνω λάθος...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

To SAR, δυστυχως, ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί ακόμη (στις σελιδες GR, USA, GB της OnePlus τουλάχιστον), οπότε αυτό που διαβαζετε στο devicespecific μπορεί και να μην είναι αληθες....

Αυτοι που παρέλαβαν, ας ρίξουν μια ματια στο βιβλιαράκι (υπάρχει αλήθεια?) που (συνήθως) συνοδευει το τηλέφωνο...

 

Όπως έγραψα και χθες απάντησε επίσημα staff member στο φόρουμ της Oneplus ότι είναι ΙΔΙΟ με αυτό του 5. Για την ώρα νομίζω ναι αυτό είναι το μόνο που έχουμε, γτ το devicespecifications τα παρουσιάζει διαφορετικά μεταξύ τους και στην USA (στο body π.χ. το 5T δείχνει ελάχιστο μπροστά στο 5 ενώ μάλλον δεν είναι έτσι). Αν υπάρχει κάτι εντός του κουτιού του παιδιά πείτε μας.

 

(για του λόγου το αληθές: https://forums.oneplus.net/threads/join-our-oneplus-5t-ama-now.686679/page-24#post-17147347)

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι κάτι δε μου κολλάει. Σε ο,τι αλλο κινητο εχει τυχει να ψαξω SAR, σε EU ειναι κατα πολυ μικροτερο (ακομα και το 1/3) του USA. Εδω τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα Auto.

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα στο Auto.

Εδώ δύο με πολύ δύσκολες συνθήκες.

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

 

Nikos Oneplus 5t

Καλύτερη κάμερα note 8 ή 5τ;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...