Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 'γω μια χαρά βλέπω παραγράφους. Και στο tapatalk και στον πλοηγό!

Επίσης για μια νέα συσκευή, που κερδίζει το ενδιαφέρον αρκετών μελών, δεν νομίζω να προσπεραστεί το κείμενο- άποψη ενός, α μη τι άλλο, έμπειρου μέλους, ο οποίος εκτός των άλλων έχει στα χέρια του μια απ' τις δυνατότερες φετινές ναυαρχίδες, και η σύγκριση είναι άκρως ενδιαφέρουσα!

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω μια χαρά βλέπω παραγράφους. Και στο tapatalk και στον πλοηγό!

Επίσης για μια νέα συσκευή, που κερδίζει το ενδιαφέρον αρκετών μελών, δεν νομίζω να προσπεραστεί το κείμενο- άποψη ενός, α μη τι άλλο, έμπειρου μέλους, ο οποίος εκτός των άλλων έχει στα χέρια του μια απ' τις δυνατότερες φετινές ναυαρχίδες, και η σύγκριση είναι άκρως ενδιαφέρουσα!

 

 

 

Σίγουρα τα έμπειρα μέλη οφείλουν να ενημερώσουν τους καινούργιους μη βρεθούν προ εκπλήξεων.

 

Σίγουρα η κάμερα δεν αποτελεί το πιο δυνατό χαρτί του εν λόγω κινητού. Δεν είναι σε καμία περίπτωση κακή όμως και είναι και γρήγορη.

 

Ο καθένας διαλέγει σύμφωνα με τις ανάγκες του.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση παιδιά προς τους κατόχους! Είχα διαβάσει ότι δεν έχει notification led. Επίσης, σαν να πήρε το μάτι μου, σε ένα review το έχει always on display.

Τι ισχύει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση παιδιά προς τους κατόχους! Είχα διαβάσει ότι δεν έχει notification led. Επίσης, σαν να πήρε το μάτι μου, σε ένα review το έχει always on display.

Τι ισχύει τελικά;

Ανάποδα. Notification led έχει κανονικότητα και έχει και ωραίες ρυθμίσεις με χρώματα κτλ.

Aod δεν έχει το εργαλείο.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα. Notification led έχει κανονικότητα και έχει και ωραίες ρυθμίσεις με χρώματα κτλ.

Aod δεν έχει το εργαλείο.

 

Nikos Oneplus 5t

Σ' ευχαριστώ Νίκο!

Το βρήκα το βίντεο.

Σ' αυτό το unboxing είχα δει για AOD:

Δειτε στο 1:35.......

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Νίκο!

Το βρήκα το βίντεο.

Σ' αυτό το unboxing είχα δει για AOD:

Δειτε στο 1:35.......

 

Είναι η ambient display που ενεργοποιείται όταν έρχεται ειδοποίηση και όταν σηκώσεις το κινητό, κατά τη γνώμη μου καλύτερη υλοποίηση από την always on που δεν αφήνει το κινητό να μπει σε deep sleep ποτέ και η μπαταρία εξαφανίζεται

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τους κατοχους γινεται ενω ειναι ενεργοποιημενο το face unlock ενω κοιτας το κινητο απλα να βλεπεις της ειδοποιησεις και να μην ξεκλειδωνει η συσκευη ? υπαρχει τετοια επιλογη ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τους κατοχους γινεται ενω ειναι ενεργοποιημενο το face unlock ενω κοιτας το κινητο απλα να βλεπεις της ειδοποιησεις και να μην ξεκλειδωνει η συσκευη ? υπαρχει τετοια επιλογη ?

Ναι υπαρχει ,δεν έχεις ενεργοποιημένο το 'Auto unlock when the screen is on' .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ampient display η οποία όταν το κινητό είναι ξαπλωμένο είναι μαύρη ή οθόνη

Αν το σηκώσεις βγάζει την ώρα σαν το AOD

Κατά την γνώμη όντως καλύτερο από το AOD

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μην ξεκλειδώνει ή οθόνη κατευθείαν με το Face Unlock ώστε να μπορείς να δεις μνατα κτλ.

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

3 μέρες το έχω και συνεχιζω να εκπλησσομαι με το πόσο γρήγορο είναι. Δεν έχω χρησιμοποιήσει Pixel που πιθανότατα είναι πιο γρήγορο, αλλά αυτό το κινητό με ξεπερνά.

 

Ανέφερε ο φίλος galanakop καπου για την ασύρματη φόρτηση. Στο S6 είχα ασύρματη φόρτιση και α) ζεσταινόταν πολύ το κινητό, β) φόρτιζε πολύ πιο αργά, γ) έπρεπε να διακόψεις τη φόρτιση για να το χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά το θεωρώ εντελώς άχρηστο feature αλλά γούστα είναι αυτά και σεβαστά. Συν τοις άλλης προτιμώ 100 φορες το μέταλλο στην πλάτη από το γυαλι!

 

Ένα πράγμα που με ενοχλεί που δεν το έχει το 5Τ είναι να κάνω swipe για να διώξω τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Δε φεύγουν με τίποτα αν δεν το ξεκλειδώσεις

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πάρει τι λέει από ποιότητα σήματος/κλήσης; Μπορείς να μιλήσεις καθαρά σε θορυβώδες π.χ. περιβάλλον; Έχει γενικά καλό σήμα σε δύσκολα σημεία;

 

?

 

Επίσης η κάμερα έχει καθόλου shutter lag, ειδικά σε βραδυνές φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες το έχω και συνεχιζω να εκπλησσομαι με το πόσο γρήγορο είναι. Δεν έχω χρησιμοποιήσει Pixel που πιθανότατα είναι πιο γρήγορο, αλλά αυτό το κινητό με ξεπερνά.

 

Ανέφερε ο φίλος galanakop καπου για την ασύρματη φόρτηση. Στο S6 είχα ασύρματη φόρτιση και α) ζεσταινόταν πολύ το κινητό, β) φόρτιζε πολύ πιο αργά, γ) έπρεπε να διακόψεις τη φόρτιση για να το χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά το θεωρώ εντελώς άχρηστο feature αλλά γούστα είναι αυτά και σεβαστά. Συν τοις άλλης προτιμώ 100 φορες το μέταλλο στην πλάτη από το γυαλι!

 

Ένα πράγμα που με ενοχλεί που δεν το έχει το 5Τ είναι να κάνω swipe για να διώξω τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Δε φεύγουν με τίποτα αν δεν το ξεκλειδώσεις

Πώς γίνεται αυτό εμένα στο 5 φεύγουν κανονικά με swipe αριστερά και στη nougat και στην oreo

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό εμένα στο 5 φεύγουν κανονικά με swipe αριστερά και στη nougat και στην oreo

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω. Στο S6 γίνεται, στο 5Τ δε γίνεται. Εκτός αν υπάρχει καμιά κρυμμένη ρύθμιση που δεν έχω ξετρυπώσει ακόμα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Στο S6 γίνεται, στο 5Τ δε γίνεται. Εκτός αν υπάρχει καμιά κρυμμένη ρύθμιση που δεν έχω ξετρυπώσει ακόμα...

 

 

 

Μήπως έχει καμία επιλογή που να λέει για διαχείρηση ειδοποιήσεων από την lock screen? Για ψάξτε λιγάκι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση γιατί Δεν το βρήκα σε κανένα βιντεάκι στο YouTube.split screen υποστηρίζει η συσκευή;

 

 

 

Πρεπει να υποστηρίζει. Είναι του nougat χαρακτηριστικό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατί το έχω βάλει στα στάνταρ που θα ήθελα να έχει το τηλ που θα πάρω.είναι πολύ βολικό.από εβδομάδα θα προβώ και εγώ σε παραγγελία.Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω ...ο dash charge μπορει να χρησιμοποιηθει σε οποιαδηποτε συσκευη με υποδοχη usb type c ? η θα υπαρχει προβλημα με τα ρευματα που θα πηγαινουν στην συσκευη ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω ...ο dash charge μπορει να χρησιμοποιηθει σε οποιαδηποτε συσκευη με υποδοχη usb type c ? η θα υπαρχει προβλημα με τα ρευματα που θα πηγαινουν στην συσκευη ?

 

Μπορεί κανονικά. Κάθε συσκευή τραβάει το ρεύμα που είναι σχεδιασμένη να τραβάει. Δε σημαίνει δλδ ότι θα δεις τους χρόνους φόρτισης του 5t, αλλά ούτε και θα πάθει τιποτα η άλλη συσκευή. Απλά θα φορτίζει με τους δικούς της ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος πως στον chrome Μπορουμε να εχουμε ολους τους αποθηκευμενους σελιδοδεικτες μπροστα μας οπως ο στοκ browser της σαμμυ?καθε φορα παταω νεα καρτελα για να επιλεξω τα αποθηκευμενα site που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη που σας σπάμαρα στα pm όσους έχετε παραλάβει το κινητό αλλά ήθελα βοήθεια για το παρακάτω:

 

Καλησπέρα. Παρήγγειλα στα πρώτα 3 λεπτά το oneplus 5T με priority shipping(πλήρωσα και τα έξτρα λεφτά) και ακόμα δεν έχω παραλάβει.

Επειδή έχω στείλει ένα μέιλ παραπόνων στην oneplus και προσπαθώ να βγάλω άκρη, με ρωτάνε αν μπορώ να τους στείλω τον κωδικό παραγγελίας ενός φίλου που έχει παραλάβει ήδη(με αμφισβητούν κιόλας δηλαδή).

Θα με βοηθούσε να μου απαντήσεις στα παρακάτω:

Ποιά μέρα έκανες την παραγγελία-->

επέλεξες priority ή free shipping-->

σε ποιά πόλη παρέλαβες-->

Ποιός είναι ο αριθμός παραγγελίας σου(λογαριασμός oneplus-orders-order number)-->

είχες κάποιο αξεσουάρ εκτός του τηλεφώνου ή σκέτο-->

Link to comment
Share on other sites

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα Auto.

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα στο Auto.

Εδώ δύο με πολύ δύσκολες συνθήκες.

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες το έχω και συνεχιζω να εκπλησσομαι με το πόσο γρήγορο είναι. Δεν έχω χρησιμοποιήσει Pixel που πιθανότατα είναι πιο γρήγορο, αλλά αυτό το κινητό με ξεπερνά.

 

Ανέφερε ο φίλος galanakop καπου για την ασύρματη φόρτηση. Στο S6 είχα ασύρματη φόρτιση και α) ζεσταινόταν πολύ το κινητό, β) φόρτιζε πολύ πιο αργά, γ) έπρεπε να διακόψεις τη φόρτιση για να το χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά το θεωρώ εντελώς άχρηστο feature αλλά γούστα είναι αυτά και σεβαστά. Συν τοις άλλης προτιμώ 100 φορες το μέταλλο στην πλάτη από το γυαλι!

 

Ένα πράγμα που με ενοχλεί που δεν το έχει το 5Τ είναι να κάνω swipe για να διώξω τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Δε φεύγουν με τίποτα αν δεν το ξεκλειδώσεις

 

Το pixel 2 δεν είναι πιο γρήγορο από το 5t...το ανάποδο! Όπως και το πρώτο pixel δεν είναι πιο γρήγορο από το 3t. Πήγα ταξίδι στο εξωτερικό και το βρήκα εκθεσιακό το pixel 2 xl και δεν με ψαρωσε καθόλου (τότε είχα το 3t ακόμα). Νομίζω το 8/128 έχει σημειώσει το υψηλότερο σκορ κινητού με τον sd 835 στα benches επίσης.

 

Να προσθέσω ότι το pixel 2 xl στο χέρι φαίνεται λιγότερο premium από το 5t. Στα δικά μου γούστα επίσης είναι πάρα πολύ άσχημη η οθόνη του pixel και στο καλιμπράρισμα αλλά και εξαιτίας αυτής της καμπύλης στις γωνιές. (η κάμερα όμως του pixel 2 είναι από άλλο πλανήτη)

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...