Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου μάτι πολλές φωτογραφίες μου αρέσουν περισσότερο του OnePlus. Εσύ που τράβηξες τις φώτο και βλέπεις το χώρο, ποιο τηλέφωνο έχει πιο φυσικά χρώματα;
Συμφωνώ..και εμένα κάποιες μου φαίνονται καλύτερες..το αισιόδοξο από αυτά τα δείγματα είναι ότι δεν φαίνονται όπως τα περιγράφουν τα reviews..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε φωτογραφίες κλειστού χώρου, νύχτας ή με μειωμένο φωτισμό;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Στα της πρώτης μέρας μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση η ταχύτητα του σε όλα. Η μπαταρία επίσης... Με το προηγούμενο κινητό μου αυτήν την στιγμή θα είχα σίγουρα κάτω από 80% ενώ τώρα είμαι στο 90% (από 99% όταν το έβγαλα από την πρίζα). Επίσης μετά το 80κάτι τοις εκατό φορτίζει πολυυυυυ αργά. Τέλος, δεν μπορώ να συνηθίσω το δακτυλικό αποτύπωμα πίσω, αν και πολύ γρήγορο! Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία το το "μικρο" μοντέλο μαζί με μια την Karbon Bumper Case με free shipping και μου λένε 6 Δεκέμβρη θα το έχω.

 

Ξέρετε αν μαζί με αυτήν την θήκη μπορώ να βάλω tempered glass?

 

Το κουπόνι και για οποίον το χρειάζεται https://oneplus.net/gr/invite#5S8MWNSANXP9JTB

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα.... Να παραγγέλνεις 21/11 16:01. Σκας 10 ευρώ για priorty. Και σου λενε παραλαμβάνεις Δευτέρα 27/11και οι υπολοιποι με απλη αποστολη UPS παρέλαβαν από χθες.

 

Θα τους τα πρίξω μεχρι να δώσουν refund τα shipping cost. Κοροϊδία.

 

κι εγώ παρέλαβα σήμερα, με free shipping και ups σε επαρχιακή πόλη της Μακεδονίας.

 

Ερώτηση για όσους έχουν παραλάβει. Στην κάμερα δεν έχει ζελατίνα ε; Να μην προσπαθήσω να βγάλω τπτ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ παρέλαβα σήμερα, με free shipping και ups σε επαρχιακή πόλη της Μακεδονίας.

 

Ερώτηση για όσους έχουν παραλάβει. Στην κάμερα δεν έχει ζελατίνα ε; Να μην προσπαθήσω να βγάλω τπτ.:lol:

Σε εμένα δεν είχε κάτι. Καλορίζικο...

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μην γραφετε τοσο θετικα ρε μάγκες, θα με κάνετε να δωσω το s8+ για να το παραγγειλω
Εξαρτάται τι χρειάζεσαι. Αν θες καλύτερη μπαταρία, ταχύτητα φόρτισης και επιδόσεις γενικά ναι τότε αξίζει.

Όμως αν σε ενδιαφέρει η οθόνη και η κάμερα μένεις εκεί που είσαι, κινητάρα είναι το s8+

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρα από κάμερα, σαν οθόνη από κοντά τώρα που το έχετε τι λέει; Γωνίες θέασης, χρώματα, εμπειρία όταν βλέπετε ένα hd βίντεο στο tube ας πούμε κλπ..

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρειάζεσαι. Αν θες καλύτερη μπαταρία, ταχύτητα φόρτισης και επιδόσεις γενικά ναι τότε αξίζει.

Όμως αν σε ενδιαφέρει η οθόνη και η κάμερα μένεις εκεί που είσαι, κινητάρα είναι το s8+

 

Ναι φίλε μου οπως τα λες ειναι! Εμενα με ενδιαφερει καμερα, μπαταρία! Αν ή μπαταρία του 8+ ηταν λιγο καλύτερη δεν θα σκεφτόμουν για αλλαγες και αγοραπωλησίες! Παρολαυτά ειναι ενδιαφέρουσα περίπτωση το 5τ και θα παρακολουθω στενα το νημα οπως και του u11plus! Δίνεται στον κοσμο λεπτομερειες παιδια, βοηθατε πολυ! Και αν κάποιος ειχε 8+ και κανει μεταβασει ακομα καλυτερα για comparison!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική του double tap για ξεκλείδωμα αλλά όχι για κλείδωμα. Τι θα κόστιζε να υπήρχε η επιλογή να κλειδώνεις την οθόνη με double tap? Δε θέλω να βάλω Nova Prime αν και τον έχω αγορασμένο, γιατί ο stock launcher είναι πολύ ωραίος. Εκτός αν υπάρχει κάπου και δεν το έχω βρει...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική του double tap για ξεκλείδωμα αλλά όχι για κλείδωμα. Τι θα κόστιζε να υπήρχε η επιλογή να κλειδώνεις την οθόνη με double tap? Δε θέλω να βάλω Nova Prime αν και τον έχω αγορασμένο, γιατί ο stock launcher είναι πολύ ωραίος. Εκτός αν υπάρχει κάπου και δεν το έχω βρει...

 

 

 

Notification count έχει ο στοκ launcher?

 

Επίσης έχει επιλογή με double tap στο home button να γίνεται lock? Στο one plus 3 που είχα γινόταν.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by akonakis_
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω μια επικοινωνία με μέιλ στην οποία κράζω. συνεχίζουν να μου απαντάνε με την πολιτική αποστολής που έχουν (ότι είναι μέσα στα χρονικά όρια δλδ) και αποφεύγουν να απαντήσουν πως γίνεται να παρέλαβαν νωρίτερα τα free shipping από τα priority. συνεχίζω να επιμένω αλλά δεν βλέπω στάση από μέρους τους για να κάνουν κάτι παραπάνω.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική του double tap για ξεκλείδωμα αλλά όχι για κλείδωμα. Τι θα κόστιζε να υπήρχε η επιλογή να κλειδώνεις την οθόνη με double tap? Δε θέλω να βάλω Nova Prime αν και τον έχω αγορασμένο, γιατί ο stock launcher είναι πολύ ωραίος. Εκτός αν υπάρχει κάπου και δεν το έχω βρει...

 

Στα settings στο 3 μπορούσες να βάλεις στο back button με long press να κλείνει την οθόνη. Μήπως παίζει και στο 5τ? :confused: Έμενα με είχε βολέψει πολύ.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στα settings στο 3 μπορούσες να βάλεις στο back button με long press να κλείνει την οθόνη. Μήπως παίζει και στο 5τ? :confused: Έμενα με είχε βολέψει πολύ.

 

Μόνο στα capacitive όμως, όχι στα on screen

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω μια επικοινωνία με μέιλ στην οποία κράζω. συνεχίζουν να μου απαντάνε με την πολιτική αποστολής που έχουν (ότι είναι μέσα στα χρονικά όρια δλδ) και αποφεύγουν να απαντήσουν πως γίνεται να παρέλαβαν νωρίτερα τα free shipping από τα priority. συνεχίζω να επιμένω αλλά δεν βλέπω στάση από μέρους τους για να κάνουν κάτι παραπάνω.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Τι φταίνε που μια άλλη εταιρεία πχ DHL, ups άργησε να σου φέρει το δέμα;

Κάνε καταγγελία στην εταιρεία που ανέλαβε την μεταφορά και πλήρωσες παραπάνω από ότι θα έπρεπε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι φταίνε που μια άλλη εταιρεία πχ DHL, ups άργησε να σου φέρει το δέμα;

Κάνε καταγγελία στην εταιρεία που ανέλαβε την μεταφορά και πλήρωσες παραπάνω από ότι θα έπρεπε

 

Τι φταίει η εταιρεία μεταφορών ; τουλάχιστον το δικό μου τους το έδωσαν σήμερα, τρεις μέρες μετά. Και εγώ συνεχίζω το κράξιμο.

 

Κάτι πρέπει να παίχτηκε με τα αξεσουάρ. Εγώ έχω βάλει το early bird bundle, με τη θήκη και το τζάμι. Σε επικοινωνία που είχα πριν την αγορά μου είχαν πει ότι δεν είναι σίγουροι ότι θα είναι διαθέσιμο (το bundle). Όταν λοιπόν μπήκα να κάνω την παραγγελία και είδα ότι μπορώ να το παραγγείλω, λέω οκ, λύθηκε το θέμα και είναι διαθέσιμο. Αλλά προφανώς δεν το είχαν.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι φταίει η εταιρεία μεταφορών ; τουλάχιστον το δικό μου τους το έδωσαν σήμερα, τρεις μέρες μετά. Και εγώ συνεχίζω το κράξιμο.

 

Κάτι πρέπει να παίχτηκε με τα αξεσουάρ. Εγώ έχω βάλει το early bird bundle, με τη θήκη και το τζάμι. Σε επικοινωνία που είχα πριν την αγορά μου είχαν πει ότι δεν είναι σίγουροι ότι θα είναι διαθέσιμο (το bundle). Όταν λοιπόν μπήκα να κάνω την παραγγελία και είδα ότι μπορώ να το παραγγείλω, λέω οκ, λύθηκε το θέμα και είναι διαθέσιμο. Αλλά προφανώς δεν το είχαν.

 

Για δύο μέρες τώρα δεν μπορεί να μην υπάρχουν δυσαρεστημενοι

Είναι τεράστιος ο όγκος των συσκευών την πρώτη μέρα. Μου φαίνονται λογικά.

Εγώ δεν θα έβαζα παραπάνω λεφτά για μεταφορικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για δύο μέρες τώρα δεν μπορεί να μην υπάρχουν δυσαρεστημενοι

Είναι τεράστιος ο όγκος των συσκευών την πρώτη μέρα. Μου φαίνονται λογικά.

Εγώ δεν θα έβαζα παραπάνω λεφτά για μεταφορικά.

 

Εννοείται ότι είναι τεράστιος ο όγκος των παραγγελιών αλλά πως το εξηγείς να πάρουν πρώτοι αυτοί που δεν πλήρωσαν;

Και είναι και πολλοί άλλοι που παραπονιουνται στο forum της oneplus και στο xda.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου οπως τα λες ειναι! Εμενα με ενδιαφερει καμερα, μπαταρία! Αν ή μπαταρία του 8+ ηταν λιγο καλύτερη δεν θα σκεφτόμουν για αλλαγες και αγοραπωλησίες! Παρολαυτά ειναι ενδιαφέρουσα περίπτωση το 5τ και θα παρακολουθω στενα το νημα οπως και του u11plus! Δίνεται στον κοσμο λεπτομερειες παιδια, βοηθατε πολυ! Και αν κάποιος ειχε 8+ και κανει μεταβασει ακομα καλυτερα για comparison!

 

Εγώ έδωσα το s8 plus και περιμένω το 5T ,μόλις παραλάβω και το δουλέψω λίγο θα γράψω εντυπώσεις .Ο λόγος που προχώρησα σε αυτήν την κίνηση είναι κυρίως ότι είμαι λάτρης του stock android και ειδικά όταν βρίσκεται μέσα σε μια όμορφη συσκευή ( κατά τα δικά μου γούστα πάντα ) με καλή τιμή και από την στιγμή που τα google pixels είναι πανάκριβα η αμέσως επόμενη πρόταση είναι το oneplus .

Θα δούμε οταν παραλάβω ,πάντως ειμαι αρκετά αισιόδοξος απο αυτά που διαβαζω και βλέπω στο youtube .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι τεράστιος ο όγκος των παραγγελιών αλλά πως το εξηγείς να πάρουν πρώτοι αυτοί που δεν πλήρωσαν;

Και είναι και πολλοί άλλοι που παραπονιουνται στο forum της oneplus και στο xda.

 

Εξηγώ ότι αυτοί πιθανόν παρέδωσαν τα δέματα στην DHL και ups αντίστοιχα

Τώρα εάν η ups αντί για 4 μέρες είχε πτήση και τα έστειλε εκείνη την ημέρα δεν το ξέρουμε

 

Δεν μπορείς να βρεις εύκολα ποιος φταίει γιατί είναι με αποστολή από δύο διαφορετικές εταιρίες

Επίσης περνάνε και από το δικό μας τελωνείο για έλεγχο.

Που να ξέρεις πότε έφτασαν, ποια δέματα έλεγξαν πρώτα και εάν καθυστέρησαν εδώ στην Αθήνα

 

Εγώ την Τετάρτη αγόρασα μεταχειρισμένο oneplus 5 από Ρόδο.

Μου το έστειλε με acs.

Ήταν να το πάρω σήμερα. Τελικά αύριο θα έρθει

Αν πάρω τον πωλητή και του πω φταις εσύ είναι λογικό;

Η acs φταίει καθαρά ή το πλοίο από Ρόδο Αθήνα

 

Πόσο μάλλον όταν ειναι δέματα και από εξωτερικό τότε οι παράγοντες είναι πιο πολλοί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το s8 plus και περιμένω το 5T ,μόλις παραλάβω και το δουλέψω λίγο θα γράψω εντυπώσεις .Ο λόγος που προχώρησα σε αυτήν την κίνηση είναι κυρίως ότι είμαι λάτρης του stock android και ειδικά όταν βρίσκεται μέσα σε μια όμορφη συσκευή ( κατά τα δικά μου γούστα πάντα ) με καλή τιμή και από την στιγμή που τα google pixels είναι πανάκριβα η αμέσως επόμενη πρόταση είναι το oneplus .

Θα δούμε οταν παραλάβω ,πάντως ειμαι αρκετά αισιόδοξος απο αυτά που διαβαζω και βλέπω στο youtube .

Τι καλά να το είχες ήδη παραλάβει..είμαι σε τρελό δίλημμα μεταξύ galaxy s8+ με op5t, γιατί μόνο για σήμερα το s8+ κοστίζει 560 ευρώ στο mediamarkt γερμανίας, άρα έχω να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτά τα δύο κινητά με την ίδια τιμή :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά να το είχες ήδη παραλάβει..είμαι σε τρελό δίλημμα μεταξύ galaxy s8+ με op5t, γιατί μόνο για σήμερα το s8+ κοστίζει 560 ευρώ στο mediamarkt γερμανίας, άρα έχω να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτά τα δύο κινητά με την ίδια τιμή :lol::lol:
Πάρε το S8+ και πουλα το αργότερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εξηγώ ότι αυτοί πιθανόν παρέδωσαν τα δέματα στην DHL και ups αντίστοιχα

Τώρα εάν η ups αντί για 4 μέρες είχε πτήση και τα έστειλε εκείνη την ημέρα δεν το ξέρουμε

 

Δεν μπορείς να βρεις εύκολα ποιος φταίει γιατί είναι με αποστολή από δύο διαφορετικές εταιρίες

Επίσης περνάνε και από το δικό μας τελωνείο για έλεγχο.

Που να ξέρεις πότε έφτασαν, ποια δέματα έλεγξαν πρώτα και εάν καθυστέρησαν εδώ στην Αθήνα

 

Σου εξηγώ ότι το δικό μου το πήραν σήμερα από oneplus. Σε ποιο τελωνείο να κολλησε; Ας μη το συνεχίσουμε και ζαλίζουμε τους υπόλοιπους.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...