Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το priority ανέκαθεν αφορούσε τον τρόπο αποστολής, όχι τον χρόνο επεξεργασίας της παραγγελίας μέχρι την αποστολή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εγώ σου πω οτι θα παραλάβω την Τρίτη τι θα μου πεις; Είναι priority?

 

Τελοσπαντων δεν το συνεχίζω. Δεν υπάρχει λόγος να σας ζαλίζω όλους. Το πήρα απόφαση ότι δεν θα το έχω σαββατοκύριακο

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γω. Συσκευή & flip case / free shipping. Σε λιγότερο από δύο 24ωρα δλδ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γω. Συσκευή & flip case / free shipping. Σε λιγότερο από δύο 24ωρα δλδ

 

τι άλλες θήκες έχει η συσκευασία? Η δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

τι άλλες θήκες έχει η συσκευασία? Η δεν έχει?

 

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα, είμαι στη δουλειά :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα, είμαι στη δουλειά :mad:

 

xaxaxa. Υπομονή! Δώσε και ένα review για την μπροστινή κάμερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώην κάτοχος του 1+3t, το οποίο ενώ ήταν εντυπωσιακό σε επιδόσεις, χωρίς λαγκ κτλ, δεν ικανοποίησε καθόλου στη κάμερα δυστυχώς γι αυτό και το αποχωρίστηκα νωρίς για s7edge kai meta mate9. Τώρα σκέφτομαι πάλι το 5T. Πολύ ωραίο εμφανισιακά και με φοβερά σπεκς. Αλλά φοβάμαι την κάμερα πάλι. Ιδιαίτερα την μπροστινή καθώς στο 3t ήταν κατ εμέ πολύ κακή(θόλωνε τα πάντα). Όσοι λοιπόν έχετε παραλάβει ήδη ή έχετε άποψη δώστε κανένα insight προς τα εδώ. Ευχαριστώ.

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί τόση έγνοια για την κάμερα; Αν θέλει κάποιος μια πολύ καλή κάμερα παίρνει DSLR ή δίνει 350 ευρώ παραπάνω και παίρνει το Pixel XL2. Προσωπικά θέλω μια κάμερα που να βγάζει φωτογραφίες που απλά να μη θυμίζουν 2010. Κατα τ'άλλα τα πιο σημαντικά που πρέπει να έχει ένα κινητό κατά την άποψή μου είναι το να πάει σφεντόνα και να βγάζει όλη τη μέρα άνετα. Τα υπόλοιπα είναι πλεονεξία και όπως δείχνει η αγορά πρέπει να τα πληρώσεις ακριβά. Εκτός αν πας σε ένα πιο παλιότερο μοντέλο τύπου Galaxy S7 ή ακόμα και το S6 το δικό μου που έχουν πολύ καλές κάμερες.

 

BTW το 1+5Τ μου είναι στο ταχυδρομείο και περιμένω να περάσει η ώρα να σχολάσω και να το λιώσω μέχρι το βράδυ :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί τόση έγνοια για την κάμερα; Αν θέλει κάποιος μια πολύ καλή κάμερα παίρνει DSLR ή δίνει 350 ευρώ παραπάνω και παίρνει το Pixel XL2. Προσωπικά θέλω μια κάμερα που να βγάζει φωτογραφίες που απλά να μη θυμίζουν 2010. Κατα τ'άλλα τα πιο σημαντικά που πρέπει να έχει ένα κινητό κατά την άποψή μου είναι το να πάει σφεντόνα και να βγάζει όλη τη μέρα άνετα. Τα υπόλοιπα είναι πλεονεξία και όπως δείχνει η αγορά πρέπει να τα πληρώσεις ακριβά. Εκτός αν πας σε ένα πιο παλιότερο μοντέλο τύπου Galaxy S7 ή ακόμα και το S6 το δικό μου που έχουν πολύ καλές κάμερες.

 

BTW το 1+5Τ μου είναι στο ταχυδρομείο και περιμένω να περάσει η ώρα να σχολάσω και να το λιώσω μέχρι το βράδυ :lol:

 

Είναι προσωπικό το θέμα όπως λες. Εγώ θέλω να έχει και πολύ καλή κάμερα. Και πολλοί άλλοι φαντάζομαι. το είναι πολύ καλή δεν σημαίνει δεν είναι όπως του 2010. Απλά γνώμες θέλω να ακούσω. Ξέρω ότι αν πάρω note θα τα έχω όλα αλλά θέλωνα δώσω μια ευκαιρία ακόμα στην 1+ εφόσουν έχει καλά reviews και η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ...

 

 

Nikos Note 8

6002a586ae78bcd78ca76c708423cc59.jpg

 

Καλοριζικο.....Θα περιμένω να δω το συγκριτικό με το Note 8 στην κάμερα...Γιατί πολλά έχω διαβάσει και δυστυχώς δεν είναι θετικά...Γιατί σε όλα τα άλλα.ειναι ίσως το πιο γρήγορο κινητό...Αλλά μην ξεχνάμε ότι το Note 8 έχει και διπλάσια τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.....Θα περιμένω να δω το συγκριτικό με το Note 8 στην κάμερα...Γιατί πολλά έχω διαβάσει και δυστυχώς δεν είναι θετικά...Γιατί σε όλα τα άλλα.ειναι ίσως το πιο γρήγορο κινητό...Αλλά μην ξεχνάμε ότι το Note 8 έχει και διπλάσια τιμή...
Τι ακριβώς περιμένεις να δεις;

Η υπεροχή του note 8 στον τομέα της κάμερας είναι αδιαμφισβήτητη.

Link to comment
Share on other sites

έστειλα και γώ ένα μέιλ με ψαλμωδίες στο support - complaints. άντε να δούμε πότε και αν θα πάρουμε απάντηση.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ σου πω οτι θα παραλάβω την Τρίτη τι θα μου πεις; Είναι priority?

 

Τελοσπαντων δεν το συνεχίζω. Δεν υπάρχει λόγος να σας ζαλίζω όλους. Το πήρα απόφαση ότι δεν θα το έχω σαββατοκύριακο

 

Και εμένα τρίτη γράφει οτι θα έρθει ,για express είναι τελείως απαράδεκτοι ,τους έστειλα μήνυμα ,μιλήσαμε και στο chat αλλά δεν θα αλλάξει κάτι, τουλάχιστον να ήξερα και να έβαζα free shiping ίσως να ερχόταν γρηγορότερα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει και εγώ και μιλάω και με chat. Μου ζήτησαν τον αριθμό παραγγελίας του φίλου που παρέλαβε ήδη χωρίς να έχει πληρώσει priority .Με ειρωνευονται ότι το πήρε από αλλού. Όσοι πήρατε με απλή αποστολή και έχετε παραλάβει θα το εκτιμούσα αν μου στέλνατε τον αριθμό παραγγελίας σας. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα και μπήκα και εγώ στο forum να κοκορευτώ! :p

FYI, η παραγγελία μου έγινε 21/11 στις 16:04 μαζί με μια silicone (case black) και free shipping! Παρέλαβα σήμερα 23/11 στις 16:30 κοντά! :D

 

P.s.1) Είναι η πρώτη μου φορά που πιάνω στα χέρια μου συσκευή 1+ και μπορώ να το περιγράψω μόνο με μια λέξη/κραυγή... ¨ΟΥΑΟΥ¨

P.s.2) Sorry για το tease :lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δώσεις τον αριθμό παραγγελία σου. δες το αμέσως προηγούμενο μνμ. και γώ έστειλα μέιλ γιατί στο chat δεν θα βγάλεις άκρη που θα πέσεις σε κάποιον Ινδό που κάνει την πρακτική του :P

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα και μπήκα και εγώ στο forum να κοκορευτώ! :p

FYI, η παραγγελία μου έγινε 21/11 στις 16:04 μαζί με μια silicone (case black) και free shipping! Παρέλαβα σήμερα 23/11 στις 16:30 κοντά! :D

 

P.s.1) Είναι η πρώτη μου φορά που πιάνω στα χέρια μου συσκευή 1+ και μπορώ να το περιγράψω μόνο με μια λέξη/κραυγή... ¨ΟΥΑΟΥ¨

P.s.2) Sorry για το tease :lol:

 

Σου έστειλα και pm. Για του λόγου το αληθές

"" I understand if you are feeling this way. May I know where did your friend purchase her device? If you don't mind, can I also have the order number of your friend and I'll be happy to verify what shipping type she selected.

 

I'd like to share with you that other third-party resellers have their own process when it comes to delivery.""

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράφω άλλο μήνυμα για να μην χαθεί. Για όσους γράφει ακόμα processing. Εδώ http://www.dhl.com/en/express/tracking/shippers_reference.html βάζετε

τον αριθμό παραγγελίας, ημερομηνία παραγγελίας και χώρα. Μόλις μου έβγαλε ότι το παρέλαβαν. Ψάχνω τον αριθμό tracking.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανοίχθηκε

 

Τα πρώτα δείγματα είναι σοβαρά και άκρως εντυπωσιακά

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οι τυχεροί νέοι κάτοχοι ας το ευχαριστηθούν & να το απολαύσουν ✌ Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έτσι για την ιστορία είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου stock Android(Η αλήθεια είναι ότι έτσι συμπεριφέρεται το 5t)

Τόσο γρήγορο και σμουθ ναι είχα καιρό να πιάσω.

Είμαι φανατικός τον σαμμυ συσκευών και την σειρά s and Note την έχω παντρευτεί από τότε που άρχισε να κυκλοφορεί, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

Εκεί που δεν πρόκειται να φτάσει την σαμμυ είναι στην κάμερα όμως παιδιά.

Δείχνει ότι υπολείπεται αρκετά σε βραδινά πλάνα, αλλά για να είμαι όμως δίκαιος θέλω να το δω πιο πολύ και σήμερα αλλά και αύριο με την αυγουλα που λένε και στο χωριό μου.

Αν και πιο σωστή μέτρηση θα είχαμε από κάποιους που είχαν το 5 για να κάνουμε την σύγκριση πιο ρεαλιστική.

Σε σχέση δηλαδή με το προηγούμενο μοντέλο.

Επίσης σε δύο τρείς μέρες θα ξέρουμε και πως συμπεριφέρεται και στην μπαταρία του. Πάντως δείχνει σε αρκετά καλά επίπεδα.

Μιλάμε για μια συσκευή των 550 ευρώ που συμπεριφέρεται απίστευτα.

Εφαρμογές Facebook, Tapatalk,instagram που όλοι ξέρουμε τι κολλήματα έχουν σε όλες σχεδόν τις ναυαρχίδες εδώ δουλεύουν λες και γράφτηκαν για αυτό το τηλέφωνο.

Μακάρι η μπαταρία του αλλά και η κάμερα του να είναι κοντά σε αυτό που μου αρέσει.

Σε δύο τρείς μέρες θα ξέρουμε πιο πολλά.

Edit

Η αναγνώριση προσώπου λειτουργεί τρομερά γρήγορα.

Ακαριαία. Πολύ καλή δουλειά έχουν κάνει και εδώ.

Σε σχέση με note 8 που επίσης έχω η μέρα με την νύχτα υπέρ του 5t.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετά απ δύο ώρες χρήσης έχω να πω ότι έχει γίνει εκπληκτική δουλειά σε όλους τους τομείς.

Βελτίωση παντού και ταχύτητα πυραύλου.

 

Η αναγνωριση προσώπου είναι υποδειγματικη τόσο σε δωμάτιο όσο και σε απόλυτο σκοτάδι. Αύριο θα το δοκιμάσω και μέρα με ήλιο. Ακαριαίο ξεκλείδωμα

Ως βασική συσκευή μέχρι σήμερα έχω το νοτε.

 

Πάρτε και ορισμένες φωτογραφίες δίπλα δίπλα με το νοτε

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

 

https://www.flickr.com/gp/152009837@N08/8n87A8

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με απόδειξη για εγγύηση κτλ τι παίζει με την συσκευή?

Δεν μου έστειλαν κάτι σχετικό.

Κάπου άκουσα ότι πρέπει να το δηλώσω στο official oneplus

Μόνο αυτό και είμαστε εντάξει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία με το μπαλόνι ο τοίχος είναι μπεζ η κίτρινος? γιατί έχει μεγάλη διαφορά

 

Εκεί το oneplus έβγαλε ότι ήθελε σε χρωμα. Δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το oneplus έβγαλε ότι ήθελε σε χρωμα. Δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Αυτά είναι....

Χαχαχα χα

Αν μπορεί ας το κάνει και άλλο τηλ αυτό.

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...