Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρωτη ειναι του note και η δεύτερη του oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά απ δύο ώρες χρήσης έχω να πω ότι έχει γίνει εκπληκτική δουλειά σε όλους τους τομείς.

 

Βελτίωση παντού και ταχύτητα πυραύλου.

 

 

 

Η αναγνωριση προσώπου είναι υποδειγματικη τόσο σε δωμάτιο όσο και σε απόλυτο σκοτάδι. Αύριο θα το δοκιμάσω και μέρα με ήλιο. Ακαριαίο ξεκλείδωμα

 

Ως βασική συσκευή μέχρι σήμερα έχω το νοτε.

 

 

 

Πάρτε και ορισμένες φωτογραφίες δίπλα δίπλα με το νοτε

 

 

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

 

 

 

https://www.flickr.com/gp/152009837@N08/8n87A8

 

 

 

Ανεβάζει πολύ σε ISO το 1+5t.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έριξα την παραγγελία για το 64αρι με μια σιλικονατη θήκη..

Estimated dispatch 29/11 & estimated delivery 6/12...Όταν θέλει ας έρθει.

Πάρτε και από μενα:

https://oneplus.net/gr/invite#EZBSONS670NKVQ3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έριξα την παραγγελία για το 64αρι με μια σιλικονατη θήκη..

Estimated dispatch 29/11 & estimated delivery 6/12...Όταν θέλει ας έρθει.

Πάρτε και από μενα:

https://oneplus.net/gr/invite#EZBSONS670NKVQ3

 

Μπραβο ρε συ!!! Πολυ χαιρομαι!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η αριστερή είναι του 5T...

 

Ναι αριστερα ειναι 1+5Τ και δεξια το Note 8....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο παίδες. Και η αίσθηση που αφήνει στο χέρι τρομερή... Αν το S6 ήταν μια φορά γρήγορο, αυτό είναι 10... Θα το προτιμούσα λίγο πιο παχύ επίσης για χάρη μεγαλύτερης μπαταρίας. Είναι αρκετά λεπτό. Καλώς να το δεχτείτε όσοι το παραγγείλατε!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα χρήστες που έχουν το 5ρι και τώρα το 5t να μας που την γνώμη τους κυρίως για την κάμερα αλλά και γενικότερα.

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί τόση έγνοια για την κάμερα; Αν θέλει κάποιος μια πολύ καλή κάμερα παίρνει DSLR ή δίνει 350 ευρώ παραπάνω και παίρνει το Pixel XL2. Προσωπικά θέλω μια κάμερα που να βγάζει φωτογραφίες που απλά να μη θυμίζουν 2010. Κατα τ'άλλα τα πιο σημαντικά που πρέπει να έχει ένα κινητό κατά την άποψή μου είναι το να πάει σφεντόνα και να βγάζει όλη τη μέρα άνετα. Τα υπόλοιπα είναι πλεονεξία και όπως δείχνει η αγορά πρέπει να τα πληρώσεις ακριβά. Εκτός αν πας σε ένα πιο παλιότερο μοντέλο τύπου Galaxy S7 ή ακόμα και το S6 το δικό μου που έχουν πολύ καλές κάμερες.

 

BTW το 1+5Τ μου είναι στο ταχυδρομείο και περιμένω να περάσει η ώρα να σχολάσω και να το λιώσω μέχρι το βράδυ :lol:

 

Δε νομίζω ότι είναι πλεονεξία η καλή κάμερα επειδή δεν είναι σημαντική για όλους. Μια χαρά αναγκαία είναι και για πολύ κόσμο περισσότερο αναγκαία απ' το να έχουν το ταχύτερο κινητό.

 

Κατά την ίδια έννοια θα μπορούσε να πει κάποιος ότι είναι πλεονεξία το 5T των 500+ ευρώ όταν ένα Xiaomi των 300 ευρώ και γρήγορο είναι και καλή μπαταρία έχει (παράδειγμα δίνω, δε σημαίνει ότι συμφωνώ).

 

Καλώς ή κακώς το 5T υπολείπεται σ' αυτό τον τομέα και βασικά καλώς πιστεύω γιατί έτσι μπορεί να δίνει top χαρακτηριστικά σχεδόν παντού μαζί με μια αξιοπρεπή κάμερα σε πολύ καλή τιμή. Το θέμα είναι - όπως σε όλες τις συσκευές - να ξέρουμε τα θετικά και τ' αρνητικά τους για να παίρνουμε σωστές αποφάσεις πριν την αγορά και να μη δίνουμε πεταμένα λεφτά. Αρκεί βέβαια να ξέρουμε και τις δικές μας ανάγκες. Γιατί μπορεί κάποιος να νομίζει ότι θέλει top κάμερα για παράδειγμα, ενώ βγάζει φωτογραφίες 99% σε καλό φωτισμό και δε βλέπει διάφορα μεταξύ DSLR και κινητού. Προφανώς μια πιο μέτρια κάμερα θα τον υπερκαλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο παίδες. Και η αίσθηση που αφήνει στο χέρι τρομερή... Αν το S6 ήταν μια φορά γρήγορο, αυτό είναι 10... Θα το προτιμούσα λίγο πιο παχύ επίσης για χάρη μεγαλύτερης μπαταρίας. Είναι αρκετά λεπτό. Καλώς να το δεχτείτε όσοι το παραγγείλατε!

 

Επειδή και εγώ έχω το s6 και ψάχνω να το αλλάξω, θέλω αν γίνεται να μας πεις αν η κάμερα του ειναι χειρότερη από το s6? Δοκίμασε το καμιά βδομάδα σε όλες τις συνθήκες και πες μας. Μην δώσω τόσα λεφτά και πάρω χειρότερο κινητό από αυτό που έχω..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

ωραίο κινητό, λίγο μεγάλο βέβαια, έχω συνηθίσει με το G2 ¨)

θα βγει σε άλλο χρώμα αργότερα ; λευκό βασικά , το 1+5 υπάρχει και σε γκρι

έτσι ήταν από την αρχή ή το έβγαλαν αργότερα ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι πλεονεξία η καλή κάμερα επειδή δεν είναι σημαντική για όλους. Μια χαρά αναγκαία είναι και για πολύ κόσμο περισσότερο αναγκαία απ' το να έχουν το ταχύτερο κινητό.

 

Κατά την ίδια έννοια θα μπορούσε να πει κάποιος ότι είναι πλεονεξία το 5T των 500+ ευρώ όταν ένα Xiaomi των 300 ευρώ και γρήγορο είναι και καλή μπαταρία έχει (παράδειγμα δίνω, δε σημαίνει ότι συμφωνώ).

 

Καλώς ή κακώς το 5T υπολείπεται σ' αυτό τον τομέα και βασικά καλώς πιστεύω γιατί έτσι μπορεί να δίνει top χαρακτηριστικά σχεδόν παντού μαζί με μια αξιοπρεπή κάμερα σε πολύ καλή τιμή. Το θέμα είναι - όπως σε όλες τις συσκευές - να ξέρουμε τα θετικά και τ' αρνητικά τους για να παίρνουμε σωστές αποφάσεις πριν την αγορά και να μη δίνουμε πεταμένα λεφτά. Αρκεί βέβαια να ξέρουμε και τις δικές μας ανάγκες. Γιατί μπορεί κάποιος να νομίζει ότι θέλει top κάμερα για παράδειγμα, ενώ βγάζει φωτογραφίες 99% σε καλό φωτισμό και δε βλέπει διάφορα μεταξύ DSLR και κινητού. Προφανώς μια πιο μέτρια κάμερα θα τον υπερκαλύψει.

 

Πολύ καλή διατύπωση ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.net/threads/upcoming-changes-to-the-oneplus-5t-camera.689450/

 

Update για τις κάμερες ανακοίνωσε ο Carl Pei.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό είναι απόλαυση.... Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι η πρώτη φόρτιση μου έβγαλε SoT 6,5 ώρες... Και το έλιωσα από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το πρωί...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τρολάρισμα είναι, αν μπείτε στην αρχική τους το εξηγούν γιατί το έκαναν
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα.... Να παραγγέλνεις 21/11 16:01. Σκας 10 ευρώ για priorty. Και σου λενε παραλαμβάνεις Δευτέρα 27/11και οι υπολοιποι με απλη αποστολη UPS παρέλαβαν από χθες.

 

Θα τους τα πρίξω μεχρι να δώσουν refund τα shipping cost. Κοροϊδία.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα.... Να παραγγέλνεις 21/11 16:01. Σκας 10 ευρώ για priorty. Και σου λενε παραλαμβάνεις Δευτέρα 27/11και οι υπολοιποι με απλη αποστολη UPS παρέλαβαν από χθες.

 

Θα τους τα πρίξω μεχρι να δώσουν refund τα shipping cost. Κοροϊδία.

 

Επίσης....Εμενα δεν το έχουν δώσει καν ακόμα. Μόνο την ετικέτα έχουν τυπώσει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μετά απ δύο ώρες χρήσης έχω να πω ότι έχει γίνει εκπληκτική δουλειά σε όλους τους τομείς.

Βελτίωση παντού και ταχύτητα πυραύλου.

 

Η αναγνωριση προσώπου είναι υποδειγματικη τόσο σε δωμάτιο όσο και σε απόλυτο σκοτάδι. Αύριο θα το δοκιμάσω και μέρα με ήλιο. Ακαριαίο ξεκλείδωμα

Ως βασική συσκευή μέχρι σήμερα έχω το νοτε.

 

Πάρτε και ορισμένες φωτογραφίες δίπλα δίπλα με το νοτε

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

 

https://www.flickr.com/gp/152009837@N08/8n87A8

 

Στο δικό μου μάτι πολλές φωτογραφίες μου αρέσουν περισσότερο του OnePlus. Εσύ που τράβηξες τις φώτο και βλέπεις το χώρο, ποιο τηλέφωνο έχει πιο φυσικά χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...