Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αντε τωρα αυτο να το ανεβασεις σε οποιοδηποτε thread με vs μεταξυ Android και IOS η ακομα και σε vs μεταξυ Android users.

Γιατι κακα τα ψεματα, ολοι εχουν ανεβασει τις τιμες πολυ ψηλα και αυτο που λεει πως με 500 αγοραζεις οτι αγοραζει ο αλλος με 1000+, ισχυει πλεον και για τους Android users που θελουν παντα επωνυμα. Με την μονη διαφορα οτι λιγο καιρο μετα οι δευτεροι μπορουν να τα βρουν φθηνοτερα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον έντονα η συγκεκριμένη συσκευή και επειδή διαβάζω συνέχεια για το πόσο γρήγορη είναι, σε σχέση με το note 4 που τώρα έχω (και το θεωρώ ένα αρκετά γρήγορο κινητο) γνωρίζει κανείς να μου πει εαν η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητή; Καλή συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κακα τα ψεματα, ολοι εχουν ανεβασει τις τιμες πολυ ψηλα και αυτο που λεει πως με 500 αγοραζεις οτι αγοραζει ο αλλος με 1000+, ισχυει πλεον και για τους Android users που θελουν παντα επωνυμα.

 

(Σόρι για το οφφ τόπικ) Έχω παραδείγματα φίλων που και φθηνά ακόμη όταν ψάχνουν, θέλουν "επώνυμα". Π.χ. όταν προτείνεις ένα oneplus έναντι xiaomi ή huawei που κάνουν θραύση τελευταία τουλάχιστον στον κύκλο μου, σε κοιτάνε περίεργα, μου έχουν πει μάλιστα χαρακτηριστικά "εντάξει δε τα εμπιστεύομαι τώρα αυτά, είπαμε κινέζικο αλλά όχι και ό,τι να 'ναι".

 

Εμένα σαν "τρελάρα" πάντως το πόσο θα με ψυχαγωγεί που θα μου λένε τι κινητό είναι αυτό και θα βλέπω τον casual user να με κοιτάει σα να πήρα κάτι άχρηστο όταν λέω 1+, δε λέγεται... Μέχρι να το πιάσουν να το ψάξουν φυσικά...

 

(Φυσικά οι προαναφερθείσες εταιρείες βγάζουν επίσης και κινητάρες, αλλά μιλάω για το πώς το μάρκετινγκ και οι πωλήσεις επηρεάζουν την κρίση κάποιων ανεξαρτήτως των specs)

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον έντονα η συγκεκριμένη συσκευή και επειδή διαβάζω συνέχεια για το πόσο γρήγορη είναι, σε σχέση με το note 4 που τώρα έχω (και το θεωρώ ένα αρκετά γρήγορο κινητο) γνωρίζει κανείς να μου πει εαν η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητή; Καλή συνέχεια...

 

ναι φιλε, η ταχυτητα ειναι πολυ αισθητη σε σχεση με το νοτε 4

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

(Σόρι για το οφφ τόπικ) Έχω παραδείγματα φίλων που και φθηνά ακόμη όταν ψάχνουν, θέλουν "επώνυμα". Π.χ. όταν προτείνεις ένα oneplus έναντι xiaomi ή huawei που κάνουν θραύση τελευταία τουλάχιστον στον κύκλο μου, σε κοιτάνε περίεργα, μου έχουν πει μάλιστα χαρακτηριστικά "εντάξει δε τα εμπιστεύομαι τώρα αυτά, είπαμε κινέζικο αλλά όχι και ό,τι να 'ναι".

 

Εμένα σαν "τρελάρα" πάντως το πόσο θα με ψυχαγωγεί που θα μου λένε τι κινητό είναι αυτό και θα βλέπω τον casual user να με κοιτάει σα να πήρα κάτι άχρηστο όταν λέω 1+, δε λέγεται... Μέχρι να το πιάσουν να το ψάξουν φυσικά...

 

Και να φανταστεις οτι και η Xiaomi εγινε γνωστη στην χωρα μας χαρην στα τεχνολογικα forums, τα τεχνολογικα sites σαν αυτο εδω και τα μελη αυτων που αγοραζαμε Xiaomi συσκευες ειτε απο Κινα ειτε δευτερο χερι. Πλεον την ξερουν και στο πιο "απομακρυσμενο χωριο".

Οποτε λοιπον απο εμας εξαρταται παλι να γινει η OnePlus πιο γνωστη στο ευρυ κοινο και ισως απο εμας εξαρταται να ανοιξει και κανενα φυσικο καταστημα στην χωρα μας με τον καιρο, οπως εγινε στο περιπου με την Xiaomi. Εδω καλα καλα, αμφιβαλλω αν ξερουν την Lenovo!

Ποια OnePlus, ποια Vivo και ποια Oppo να ξερουνε, παρολο που στην Κινα οι δυο τελευταιες πατανε σε πωλησεις ολους τους επωνυμους:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με το επίπεδο της έντασης όταν μιλάει με hands free ή bluetooth? Μου κάνει πολλά κόλπα
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με τα Bose sport που έχω είναι μία χαρά. Δεν έχω δει κάτι.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα Auto.

One plus 5t Πολύ δύσκολες συνθήκες. Όλα στο Auto.

Εδώ δύο με πολύ δύσκολες συνθήκες.

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

 

Nikos Oneplus 5t

Αν κανείς zoom φαίνεται ότι δεν είναι καλές , τελικά έχουν δίκιο για την φωτογραφική του . Για να δούμε αν θα καταφέρει να κάνει κάτι η OP με το software , αν και μάλλον φταίει η (φθηνή ? ) κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με το επίπεδο της έντασης όταν μιλάει με hands free ή bluetooth? Μου κάνει πολλά κόλπα

 

Ρυθμίσεις/προηγμένες/Bluetooth audio codec

Επέλεξε αυτόν που υποστηρίζει το Bluetooth hands free που έχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, απο το site της dhl:

 

Σάββατο, Νοέμβριος 25, 2017 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο

1 Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL SZCZECIN - POLAND 06:49

 

με express, ποτε το βλεπεται να ερχεται???

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ περίεργο συνέβη σήμερα. Μιλούσα στο Viber (με 4G) με handsfree και ο συνομιλητής μου άκουγε τις ειδοποιήσεις. Μάλιστα οι ειδοποιήσεις ακούγονταν βροχή και πολύ δυνατά. Εγώ από την άλλη δεν άκουγα τίποτα απολύτως. Μου είπε ότι ήταν πολύ ενοχλητικό. Παράξενο περιστατικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις/προηγμένες/Bluetooth audio codec

Επέλεξε αυτόν που υποστηρίζει το Bluetooth hands free που έχεις

 

Βλέπω στο φόρουμ της 1+ ότι γενικά υπάρχει θεματάκι με το bluetooth από το 1+3 κι έπειτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια βοηθεια, απο το site της dhl:

 

Σάββατο, Νοέμβριος 25, 2017 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο

1 Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL SZCZECIN - POLAND 06:49

 

με express, ποτε το βλεπεται να ερχεται???

 

Ρε παιδιά γιατί γεμίζετε το νήμα με άσχρηστα μηνύματα; Συγγνώμη αλλά παρήγγειλες Σάββατο και ρωτάς πότε εκτιμούμε ότι θα έρθει; Να έκανε 1 βδομάδα να καταλάβω τον προβληματισμό σου. Αλλά 2 μέρες πριν και μάλιστα σαββατοκύριακο; :wacko:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ περίεργο συνέβη σήμερα. Μιλούσα στο Viber (με 4G) με handsfree και ο συνομιλητής μου άκουγε τις ειδοποιήσεις. Μάλιστα οι ειδοποιήσεις ακούγονταν βροχή και πολύ δυνατά. Εγώ από την άλλη δεν άκουγα τίποτα απολύτως. Μου είπε ότι ήταν πολύ ενοχλητικό. Παράξενο περιστατικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βλέπω στο φόρουμ της 1+ ότι γενικά υπάρχει θεματάκι με το bluetooth από το 1+3 κι έπειτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε παιδιά γιατί γεμίζετε το νήμα με άσχρηστα μηνύματα; Συγγνώμη αλλά παρήγγειλες Σάββατο και ρωτάς πότε εκτιμούμε ότι θα έρθει; Να έκανε 1 βδομάδα να καταλάβω τον προβληματισμό σου. Αλλά 2 μέρες πριν και μάλιστα σαββατοκύριακο; :wacko:

Μισο λεπτό... day one παρήγγειλα και ακομα δεν εχει ερθει γιαυτο ρωταω, εαν δεν μπορεις/θες να απαντησεις δικαιωμα σου βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτό... day one παρήγγειλα και ακομα δεν εχει ερθει γιαυτο ρωταω, εαν δεν μπορεις/θες να απαντησεις δικαιωμα σου βεβαια.

 

Με συγχωρείς αλλά κάτι τέτοιο δε φάνηκε, εγώ για Σάββατο διάβασα. Δεν ήταν σαφές το μήνυμα. Τότε ναι συμφωνώ, έχει βάση ο προβληματισμός σου. Φαντάζομαι ότι λόγω πολλών παραγγελιών έχουν χάσει την μπάλα και πολλοί έχουν διαμαρτυρηθεί. Θα έρθει, θα το χαρείς και θα ξεχάσεις την ταλαιπωρία σύντομα ;)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά κάτι τέτοιο δε φάνηκε, εγώ για Σάββατο διάβασα. Δεν ήταν σαφές το μήνυμα. Τότε ναι συμφωνώ, έχει βάση ο προβληματισμός σου. Φαντάζομαι ότι λόγω πολλών παραγγελιών έχουν χάσει την μπάλα και πολλοί έχουν διαμαρτυρηθεί. Θα έρθει, θα το χαρείς και θα ξεχάσεις την ταλαιπωρία σύντομα ;)
Σαββατο πηγε στην dhl οπως γραφει και το μηνυμα, απλα δεν εχω δει να προχωραει η διαδικασια αποστολης απο την dhl μεχρι στιγμης, γιαυτο ρωτησα. Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Σαββατο πηγε στην dhl οπως γραφει και το μηνυμα, απλα δεν εχω δει να προχωραει η διαδικασια αποστολης απο την dhl μεχρι στιγμης, γιαυτο ρωτησα.

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αυτο που βλεπεις το εβλεπα σχεδον δυο μερες. Δες ποτε θα φυγει απο Πολωνια . Μετα ειναι μια με δυο μερες.

Εγω παω για Πεμπτη....Χαιρετισματα δηλαδη....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη πλήρη φόρτιση και χρήση 50-50 4g- wifi.

Απλά εκπληκτική και σε αυτό τον τομέα η συσκευή παιδιά.

Από σήμερα θα βάλω και την δεύτερη σιμ, καθώς και το s3 - bt τα οποία θα είναι μόνιμα συνδεδεμένα να δούμε και φουλ τι ψάρια θα πιάνει.1fe6e58afadc9fe969859a3adca75b7f.jpg987395a88e26a56bfcc69644bd0b87a9.jpg047ab5bf978e5508241632d30dc220a6.jpg

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά κάτι τέτοιο δε φάνηκε, εγώ για Σάββατο διάβασα. Δεν ήταν σαφές το μήνυμα. Τότε ναι συμφωνώ, έχει βάση ο προβληματισμός σου. Φαντάζομαι ότι λόγω πολλών παραγγελιών έχουν χάσει την μπάλα και πολλοί έχουν διαμαρτυρηθεί. Θα έρθει, θα το χαρείς και θα ξεχάσεις την ταλαιπωρία σύντομα ;)

 

Επειδή λες ότι έχεις το s6 και επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του, έχει καλύτερη κάμερα το oneplus ειναι αναβάθμιση δηλαδή η θα φάω ήττα? υπάρχει κάποιος τομέας που το s6 ειναι καλύτερο?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα μέσα απο το site την έκδοση με τα 128GB χθές με Priority και λέει παράδοση 1 Δεκεμβρίου. Για να δούμε.... Προς το παρόν δεν έχω ακόμα tracking number και έχω μια αμφιβολία οτι θα παραλάβω 01/12/17. :)

 

Από αυτονομία και κάμερα πως τα πάει η συσκευή για τους χρήστες που παρέλαβαν ;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λες ότι έχεις το s6 και επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του, έχει καλύτερη κάμερα το oneplus ειναι αναβάθμιση δηλαδή η θα φάω ήττα? υπάρχει κάποιος τομέας που το s6 ειναι καλύτερο?

 

Μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικές κατηγορίες. Το S6 θα κλείσει 3 χρόνια από τότε που ανακοινώθηκε ενώ το 1+5Τ μόλιπς τώρα. Έπειτα εγώ άλλαξα το S6 λόγω μπαταρίας κυρίως. Δεν εχει κανένα άλλο πρόλημα, ούτε καν γρατζουνιές. Απλά βαρέθηκα να φορτίζω 2 και 3 φορές τη μέρα. Το 5Τ είναι πιο γρήγορο. Είναι σφεντόνα. Η καυτή ερώτηση είναι πόσα είσαι διατεθημένος να ξοδέψεις. Το S6 δεν αξιζει να το πάρεις καινούριο σε καμία περίπτωση. Εγώ σκέφτομαι να το πουλήσω γύρω στις 140 λίρες. Θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσεις πάνω απο τόσα για να πάρεις ένα μεταχειρισμένο S6.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ένα referral link για αγορά?
Κουπόνι έχω λίγο παραπάνω η ακόμα ποιο πίσω αλλά παιδιά. Αν αυτό εννοείς για την έκπτωση στα παρελκόμενα

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικές κατηγορίες. Το S6 θα κλείσει 3 χρόνια από τότε που ανακοινώθηκε ενώ το 1+5Τ μόλιπς τώρα. Έπειτα εγώ άλλαξα το S6 λόγω μπαταρίας κυρίως. Δεν εχει κανένα άλλο πρόλημα, ούτε καν γρατζουνιές. Απλά βαρέθηκα να φορτίζω 2 και 3 φορές τη μέρα. Το 5Τ είναι πιο γρήγορο. Είναι σφεντόνα. Η καυτή ερώτηση είναι πόσα είσαι διατεθημένος να ξοδέψεις. Το S6 δεν αξιζει να το πάρεις καινούριο σε καμία περίπτωση. Εγώ σκέφτομαι να το πουλήσω γύρω στις 140 λίρες. Θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσεις πάνω απο τόσα για να πάρεις ένα μεταχειρισμένο S6.

 

Όχι μάλλον δεν το εξήγησα σωστά έχω το s6 και θέλω να πάρω το oneplus απλά αν όντως αναβαθμίζομαι στην κάμερα, αυτό με απασχολεί. Εσύ που τα έχεις και τα δυο μπορείς να συγκρίνεις τις κάμερες.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...