Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς θα το δω αυτό; Από το 3Τ που είχα μετά τη μετάβαση στο 5Τ πέταξα και αρκετές εφαρμογές δεν τις έχω βάλει και πάλι έχω θέμα.

 

Έπρεπε να το αφήσεις λίγο χωρίς εφαρμογές να το δεις. Και μετά βάζεις μια μια και βλέπεις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το αφήσεις λίγο χωρίς εφαρμογές να το δεις. Και μετά βάζεις μια μια και βλέπεις.

 

Έχω αφήσει μόνο τις απαραίτητες που χρειάζομαι. Αλλά και αυτό που λες να κάνω σν είναι μια εφαρμογή από αυτές που θέλω και δημιουργεί το πρόβλημα τι γίνεται μετά; Με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα τις ίδιες εφαρμογές είχα πάντα και σε κανένα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη μπαταρία. Αυτό με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Με επιστροφή έχει κανένας εμπειρία ; δηλαδή αν το πάρω και μέχρι να έρθουν έχει βγει και το update για την κάμερα αλλά δεν αλλάξει κάτι και το επιστρέψω στις 15 μέρες που λένε , θα είμαι οκ ή θα αρχισουν τα περίεργα ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αφήσει μόνο τις απαραίτητες που χρειάζομαι. Αλλά και αυτό που λες να κάνω σν είναι μια εφαρμογή από αυτές που θέλω και δημιουργεί το πρόβλημα τι γίνεται μετά; Με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα τις ίδιες εφαρμογές είχα πάντα και σε κανένα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη μπαταρία. Αυτό με πειράζει.

 

Έκανες ενημέρωση σε καμία εφαρμογή τις τελευταίες μέρες; εγώ ήμουν έτοιμη να πετάξω το προηγουμενο τηλέφωνο μου και μου έκανε ζημιά ο uc browser. Σαν παράδειγμα το λεω. Μήπως είναι κάποια κακογραμμενη ενημέρωση...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως έχεις ενεργοποιημένα τα wifi & Bluetooth scanning??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αφήσει μόνο τις απαραίτητες που χρειάζομαι. Αλλά και αυτό που λες να κάνω σν είναι μια εφαρμογή από αυτές που θέλω και δημιουργεί το πρόβλημα τι γίνεται μετά; Με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα τις ίδιες εφαρμογές είχα πάντα και σε κανένα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη μπαταρία. Αυτό με πειράζει.

 

Θυμάμαι όταν είχα μεταβεί από το Nexus 6 στο 6P μια εφαρμογή που στο πρώτο δεν τραβούσε καθόλου μπαταρία, στο δεύτερο του έπινε το αίμα. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι όταν την έβαζα στο δεύτερο, του τερμάτιζε τους τέσσερις από τους οχτώ πυρήνες χωρίς καν να την χρησιμοποιώ. Δεν ξέρεις πως θα συμπεριφερθεί η ίδια εφαρμογή σε διαφορετικά τηλέφωνα. Είναι και ένα από τα άσχημα του Android αυτό.

 

Προσωπικά μετά από σχεδόν δύο εβδομάδες μπορώ να πω με σιγουριά ότι το κινητό από αυτονομία τα πάει πολύ καλά. Με δύο ενεργές sim, μόνιμα σε 4G, το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας μακριά από wifi, μόνιμα ενεργό το bt, δύο λογαριασμούς mail, καταλήγω το βράδυ σπίτι με 5 ώρες οθόνη, με μια ώρα περίπου κλήσεων και απομένει και 25-30%. Can't complain.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι έκπτωσης 20 ευρώ και αυτομάτως να αφαιρεθούν από το συνολικό ποσό της παραγγελίας σας. Βάζοντας δηλαδή το τηλέφωνο της oneplus, το 6/64gb και προθέτοντας στην παραγγελία τα ακουστικά, το ποσό διαμορφώνεται στα 519 ευρώ. Βάζοντας όμως το κουπόνι αυτομάτως το ποσό επιστρέφει πάλι στα 499 ευρώ και ουσιαστικά τα ακουστικά στα δίνει δώρο. Δοκιμάστε το.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν η θήκη που περιλαμβάνει η συσκευασία καλύπτει την κάμερα πλήρως; Είδα ένα ριβιου που έλεγε πως δεν την καλύπτει, και αν αφήσεις το κινητό με την πλάτη στο τραπέζι, ακουμπάει η κάμερα.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 4 Δεκέμβρη. Τωρα προσεξα οτι λέει:

Estimated dispatch: Dec 18, 2017

Estimated delivery: Dec 11, 2017

:blink:

 

Νομιζω μολις ειχα κανει την παραγγελία δε τα ελεγε ετσι αναποδα...

 

Τελικά για τα ακουστικά έχουμε καμια αποψη; Τα πηρα με κουπονι απο καποιον συμφορουμιτη εδω μεσα (πραγματικα δε θυμαμαι ποιο λινκ πατησα) οποτε στην ουσια ειναι τσαμπα, αλλα δε ξερω... Μηπως να επαιρνα καμια θηκη; Σκεφτηκα πως για θηκη καλη ειναι αυτη που εχει για αρχη μεχρι να αρχισει να γεμιζει το ebay για το 5t διαφορες aftermarket επιλογες.

 

 

Edit: μόλις ανοιξω τις λεπτομεροιες της παραγγελίας τα δειχνει σωστα τελικα :p Πρωτα το dispatch και μετα το delivery.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν η θήκη που περιλαμβάνει η συσκευασία καλύπτει την κάμερα πλήρως; Είδα ένα ριβιου που έλεγε πως δεν την καλύπτει, και αν αφήσεις το κινητό με την πλάτη στο τραπέζι, ακουμπάει η κάμερα.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Ισχύει φίλε μου..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αφήσει μόνο τις απαραίτητες που χρειάζομαι. Αλλά και αυτό που λες να κάνω σν είναι μια εφαρμογή από αυτές που θέλω και δημιουργεί το πρόβλημα τι γίνεται μετά; Με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα τις ίδιες εφαρμογές είχα πάντα και σε κανένα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη μπαταρία. Αυτό με πειράζει.

 

Θέλει μια δυο μέρες μετά από reset για να στρώσει

Επίσης μήπως έχεις google photos και σου κάνει συγχρονισμό φωτογραφίες και βίντεο και έτσι σου τρώει μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει να πέφτει η μπαταρία εύκολα από το 100 στο 97-96? Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αφού βγάζω 2 μέρες με μια φόρτιση και πάνω από 5 ώρες οθόνης απλά διάβασα ότι κάτι παρόμοιο είχαν και τα παιδιά στο OnePlus 5.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μια δυο μέρες μετά από reset για να στρώσει

Επίσης μήπως έχεις google photos και σου κάνει συγχρονισμό φωτογραφίες και βίντεο και έτσι σου τρώει μπαταρία;

 

Καλημέρα και πάλι όχι δεν συγχρονίζω φωτογραφίες και video μόνο επαφές, ημερολόγιο και chrome. Στο Wi-Fi στην επιλογή "Να παραμένει ενεργοποιημένο το Wi-Fi κατά την αναστολή λειτουργίας" τι το βάζετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι όχι δεν συγχρονίζω φωτογραφίες και video μόνο επαφές, ημερολόγιο και chrome. Στο Wi-Fi στην επιλογή "Να παραμένει ενεργοποιημένο το Wi-Fi κατά την αναστολή λειτουργίας" τι το βάζετε;

 

Πάντα να παραμένει ενεργοποιημένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι όχι δεν συγχρονίζω φωτογραφίες και video μόνο επαφές, ημερολόγιο και chrome. Στο Wi-Fi στην επιλογή "Να παραμένει ενεργοποιημένο το Wi-Fi κατά την αναστολή λειτουργίας" τι το βάζετε;

 

Μήπως σου την κάνει την ζημιά το backup της Google.... Είναι από τα πρώτα που ελέγχουμε για drain... Μπες στις ρυθμίσεις του κινητού και απενεργοποίησε το...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου την κάνει την ζημιά το backup της Google.... Είναι από τα πρώτα που ελέγχουμε για drain... Μπες στις ρυθμίσεις του κινητού και απενεργοποίησε το...

Από τον λογαριασμό google τι έχεις τσεκαρισμένα για συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα ένα thread για να τα εκπτωτικά κουπόνια. Θεωρώ ότι είναι καλό να μαζευτούν όλα τα διαθέσιμα εκπτωτικά κουπόνια που δόθηκαν στους κατόχους της συσκευής, για να βοηθήσουμε όλα τα παιδιά που θέλουν να αγοράσουν τη συσκευή μαζί με αξεσουάρ από την oneplus, να έχουν την δυνατότητα να πάρουν έΚπτωση 20 ευρώ στο συνολικό πακέτο, μιας εγώ ο ίδιος την πάτησα μην γνωρίζοντας για αυτήν την δυνατότητα, αγοράζοντας το στην κανονική τιμή.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7414475#post7414475

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει η αυξομοίωση της έντασης του ήχου. Άλλοτε δουλεύει, άλλοτε όχι. Για κάποιες εφαρμογές δουλεύει, για άλλες όχι. Ισχύει τόσο για αυξομοίωση μέσω hands free, bluetooth καθώς και των κουμπιών στο κινητό. Εξ'αρχής μου έκανε εντύπωση και δεν έχω δει κανέναν να το αναφέρει. Ίσως μόνο το δικό μου το κάνει ποιος ξέρει...

 

Το άλλο που με χαλάει είναι ότι δεν περνάει ο ήχος των ειδοποιήσεων στο hands free όταν ακούω μουσική. Μένει μόνο στο ηχείο του κινητού. Για να ακριβολογώ, ΣΥΝΗΘΩΣ δεν περνάει, όπως και με το θέμα της έντασης που είπα πριν. Σήμερα το whatsapp χτύπησε αλλά το messenger όχι. Ελπίζω αυτά τα μικροbugs να διορθωθούν σύντομα γιατί κατά τ'άλλα είναι δυναμίτης :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει η αυξομοίωση της έντασης του ήχου. Άλλοτε δουλεύει, άλλοτε όχι. Για κάποιες εφαρμογές δουλεύει, για άλλες όχι. Ισχύει τόσο για αυξομοίωση μέσω hands free, bluetooth καθώς και των κουμπιών στο κινητό. Εξ'αρχής μου έκανε εντύπωση και δεν έχω δει κανέναν να το αναφέρει. Ίσως μόνο το δικό μου το κάνει ποιος ξέρει...

 

Το άλλο που με χαλάει είναι ότι δεν περνάει ο ήχος των ειδοποιήσεων στο hands free όταν ακούω μουσική. Μένει μόνο στο ηχείο του κινητού. Για να ακριβολογώ, ΣΥΝΗΘΩΣ δεν περνάει, όπως και με το θέμα της έντασης που είπα πριν. Σήμερα το whatsapp χτύπησε αλλά το messenger όχι. Ελπίζω αυτά τα μικροbugs να διορθωθούν σύντομα γιατί κατά τ'άλλα είναι δυναμίτης :D

 

Κάτι παρόμοιο έχω και εγώ με την αυξομείωση του ήχου. Όταν μιλάω και έχω το τηλέφωνο στο αφτί και σβήνει η οθόνη αν προσπαθήσω να αυξομειώσω τον ήχο δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να το απομακρύνω από το αφτί μου να ανάψει η οθόνη και μετά μπορώ κανονικά να αυξομειώσω. Δεν το ανέφερα γιατί παλεύω να βρω τι συμβαίνει με το drain της μπαταρίας που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο έχω και εγώ με την αυξομείωση του ήχου. Όταν μιλάω και έχω το τηλέφωνο στο αφτί και σβήνει η οθόνη αν προσπαθήσω να αυξομειώσω τον ήχο δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να το απομακρύνω από το αφτί μου να ανάψει η οθόνη και μετά μπορώ κανονικά να αυξομειώσω. Δεν το ανέφερα γιατί παλεύω να βρω τι συμβαίνει με το drain της μπαταρίας που έχω.

 

Ναι αυτό ακριβώς.

 

Στην περίπτωση της μπαταρίας σου προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις wipe data. Κοινώς factory reset. Θα σου πάρει λίγο χρόνο να ξαναστήσεις το κινητό αλλά τουλάχιστον έτσι ίσως επιτύχεις τον σκοπό σου. Μπορεί κάτι να έχει σκαλώσει και να σου πάρει μέρες να το βρεις ή ακόμα και να μην το βρεις καν. Οπότε γιατί να μην το δοκιμάσεις να τελειώνεις; Αν συνεχιστεί το στέλνεις πίσω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς.

 

Στην περίπτωση της μπαταρίας σου προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις wipe data. Κοινώς factory reset. Θα σου πάρει λίγο χρόνο να ξαναστήσεις το κινητό αλλά τουλάχιστον έτσι ίσως επιτύχεις τον σκοπό σου. Μπορεί κάτι να έχει σκαλώσει και να σου πάρει μέρες να το βρεις ή ακόμα και να μην το βρεις καν. Οπότε γιατί να μην το δοκιμάσεις να τελειώνεις; Αν συνεχιστεί το στέλνεις πίσω.

 

Έχω κάνει ήδη factory reset αλλά πάλι τα ίδια έχω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ήδη factory reset αλλά πάλι τα ίδια έχω.
Σίγουρα κάτι γίνεται. Μόνο εσύ μπορείς να το βρεις.

Τα νούμερα που έχω και εγώ αλλά και οι περισσότεροι είναι εκπληκτικά.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ήδη factory reset αλλά πάλι τα ίδια έχω.

 

Φόρτισε 100% και όταν φτάσεις 20% δώσε μας screenshot από ώρες οθόνης, χρήση εφαρμογών και τα διαγράμματα μέσα της μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εδωσε trαcking number και μου λεει estimated delivery την αλλη τεταρτη θελει τοσο πολυ ρε παιδια? Το παρήγγειλα την προηγουμενη παρασκευη.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εδωσε trαcking number και μου λεει estimated delivery την αλλη τεταρτη θελει τοσο πολυ ρε παιδια? Το παρήγγειλα την προηγουμενη παρασκευη.

Πως το παρήγγειλες; Με priority ή το απλό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...