Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς με το pixel 2 xl που να έχει ενεργοποιήσει e-sim cosmote?
Εγώ, αλλά στο 4XL.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και sim και esim απο cosmote? Λειτουργεί σαν δίκαρτο, δηλαδή dual standby? Με ενδιαφέρει για να έχω και της δουλειάς και το προσωπικό στην ίδια συσκευή και δεν αποχωρίζομαι το pixel. Δουλεύει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις και sim και esim απο cosmote? Λειτουργεί σαν δίκαρτο, δηλαδή dual standby? Με ενδιαφέρει για να έχω και της δουλειάς και το προσωπικό στην ίδια συσκευή και δεν αποχωρίζομαι το pixel. Δουλεύει καλά?

 

Μία χαρά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αν μπορείς πές μου αν δουλεύουν και τα 2 νούμερα πρέπει να είναι απο την cosmote? ή μπορώ να έχω esim cosmote και nano sim vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια, στο pixel 4 xl μου, και στο 3xl της γυναίκας μου.

Αν πας με 4G θα ολοκληρωθεί κανονικά.

Στο wifi της δουλειάς μου πέρασε κανονικά, οπότε κάτι εκεί γίνεται..

 

 

 

Ευχαριστώ αδερφέ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με το pixel 2 xl που να έχει ενεργοποιήσει e-sim cosmote?

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι (από τον Οκτώβριο 2019), αλλά e-SIM υποστηρίζουν MONO το Pixel 3a και το Pixel 4.

 

Δες προηγούμενα post!

 

Στο Pixel 2 δε μπορεί να ενεργοποιηθεί η λειτουργία με eSIM της Cosmote, ακόμα και με Αndroid 10. Το έχω προσπαθήσει χωρίς επιτυχία. Μόνο eSIM του Google Fi.

 

Η μόνη συσκευή της Google που υποστηρίζει eSIM DSDS είναι το Pixel 3a και Pixel 3a XL (και θεωρητικά και το Pixel 4???).

Το έχω προσπαθήσει με επιτυχία!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7921395#post7921395

 

Ακόμα και όταν υπήρχε η επιλογή του συμβόλου (+) δε μπορούσες να προσθέσεις την eSIM της Cosmote. Προσπαθούσε να κάνει download την eSIM και δεν έβγαζε επιλογή για σκανάρισμα QR code. (Όπως γίνεται στο Pixel 3a που δοκίμασα).

 

Εγώ έχω κανονικά το "+" δίπλα στο δίκτυο στις ρυθμίσεις.... Είπαμε που να είχαμε και διαφορετικό τηλέφωνο. Ωστόσο......Ωστόσο όπως τα λέει το παιδί. Και να πατήσεις δεν δίνει επιλογή να σκαναρεις QR code. Οπότε τι το έχει τι όχι ένα και το αυτό.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Για αυτό ρώτησα επειδή είδα ότι δεν. Αλλά μου απάντησαν ότι γίνεται και μπερδεύτηκα. Οκ

 

Οπότε να ρωτήσω: Υπάρχει κανείς με Pixel 2 xl με android 10 που να έχει δουλέψει esim?

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

πιαιδα τα φωτα σας! πηρα ενα μεταχειρισμενο pixel 2 το μικρο. με το τελευτεο update φεβρουαριου περασμενο. ενω η ambientdispaly φενεται το double tap to wake δεν κανει τιποτα! το κανω 2 φορες παμω στην οθονη αλλα δεν κανει τιποτα! εινα χαλασμενο τιποτα? ολα ειναι ενεργα στις ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

πιαιδα τα φωτα σας! πηρα ενα μεταχειρισμενο pixel 2 το μικρο. με το τελευτεο update φεβρουαριου περασμενο. ενω η ambientdispaly φενεται το double tap to wake δεν κανει τιποτα! το κανω 2 φορες παμω στην οθονη αλλα δεν κανει τιποτα! εινα χαλασμενο τιποτα? ολα ειναι ενεργα στις ρυθμισεις...

 

Τα υπόλοιπα δουλεύουν σωστά; Αν το σηκώσεις πχ (έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή φυσικά) παίζει;

Επίσης (το ξέρω χαζό), δοκίμασε τριπλό tap ή λίγο πιο αργά το διπλό tap (με ελάχιστο χρόνο μεταξύ τους)

Τις ρυθμίσεις είπες τις έχεις ΟΚ, οπότε δεν στο ξαναλέω.

Η οθόνη αφής γενικά παίζει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα δουλεύουν σωστά; Αν το σηκώσεις πχ (έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή φυσικά) παίζει;

Επίσης (το ξέρω χαζό), δοκίμασε τριπλό tap ή λίγο πιο αργά το διπλό tap (με ελάχιστο χρόνο μεταξύ τους)

Τις ρυθμίσεις είπες τις έχεις ΟΚ, οπότε δεν στο ξαναλέω.

Η οθόνη αφής γενικά παίζει σωστά;

 

ολα παιζουν εκτος απο αυτο....εχω δοκιμασει τα παντα....και διαβασα οτι καταργησανε το double tap στο 10 η δεν ισχυει? σε σας δουλευει κανινικα? τι κουλο ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

To DT2W και το S2W παίζουν με custom kernels

 

Όποιος έχει ξεκλειδώσει το bootloader μπορεί να δοκιμάσει αυτό το kernel:

 

https://dl.msfjarvis.dev/caesium/wahoo/stable/

 

και να ενεργοποιήσει το DT2W σε ένα kernel manager

 

97c26edb7c81dc6a77b0d9e5c31a1770.jpg699b11bad78394a401fc9beb9eb05408.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολα παιζουν εκτος απο αυτο....εχω δοκιμασει τα παντα....και διαβασα οτι καταργησανε το double tap στο 10 η δεν ισχυει? σε σας δουλευει κανινικα? τι κουλο ειναι αυτο!

 

Όχι δεν ισχύει αυτό. Αυτό που αλλάζει είναι το τι κάνει το double tap, ανάλογα με το αν έχεις Always on Display, κλειδώματα κτλ. Αν σε πηγαίνει σε lockscreen ή σε ειδοποιήσεις κτλ.

Δυστυχώς δεν έχω πλέον το 2αρι οπότε δεν μπορώ να σου πω ακριβώς.

Κάτι άλλο που περνάει από το μυαλό μου είναι το proximity sensor. Μπας και έχεις βάλει κανένα τζαμάκι και το κάλυψες ή θέλει να το καθαρίσεις;

Στις κλήσεις όταν το μετακινήσεις από το αυτί σου ανάβει η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Το Double tap to wake λειτουργεί κανονικότατα! Δεν έχει καταργηθεί. Δεν ξέρω που το διάβασες αυτό @couros1. Σε εμένα το κινητό ανοίγει στην lockscreen. Δεν χρησιμοποιώ AOD και τέτοια οπότε δεν γνωρίζω αν θα άλλαζε κάτι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Double tap to wake λειτουργεί κανονικότατα! Δεν έχει καταργηθεί. Δεν ξέρω που το διάβασες αυτό @couros1. Σε εμένα το κινητό ανοίγει στην lockscreen. Δεν χρησιμοποιώ AOD και τέτοια οπότε δεν γνωρίζω αν θα άλλαζε κάτι

 

μαλλον δεν καταλαβα καλα...απλα προσπαθω να εξηγησω γιατο το doube tap ειναι το μονο που δεν δουλευει,,,

δηλαδη ειναι θεμα τηελφωνου? κατι ειναι χαλασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ηλίθιος. Κάποια προγράμματα έχουν γραφτεί ηλίθια. Λοιπόν. Όταν σώσεις φωτό στο ινσταγκραμ δεν σώζεται στο κινητό αλλά στον λογαριασμό σου στην εφαρμογή. Πατάς κάτω το ανθρωπάκι μετά πατάς τις 3 γραμμές πάνω δεξιά και επιλέγεις συλλογή. Το ινσταγκραμ δεν επιτρέπει να σώσεις φωτό. Μόνο screenshot μπορείς να πάρεις. Νομίζω ότι βοήθησα λίγο.
Ευχαριστώ ρε φίλε

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να σωσεις φωτογραφιες απο το instagram και να αποθηκευτουν στις φωτογραφιες σου. (Οχι, ομως με την πληρης αναλυση της φωτο, αλλα, με την αναλυση που την ανεβασε το insta).

 

https://www.dinsta.com/

 

 

 

3 βουλες στην φωτο που θελεις, αντιγραφη url, επικολληση στο site παραπανω και done!

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβα καλα...απλα προσπαθω να εξηγησω γιατο το doube tap ειναι το μονο που δεν δουλευει,,,

δηλαδη ειναι θεμα τηελφωνου? κατι ειναι χαλασμενο?

 

Κάποια επανεκκίνηση, format? Δοκίμασες κάτι από όλα αυτά? Proximity sensor test? Κάτι που να σχετίζεται με αυτό? Τι δοκίμασες? Να ανοίξεις και κλείσεις την επιλογή? Αν κάτι έχει κολλήσει ίσως δεν αρκεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβα καλα...απλα προσπαθω να εξηγησω γιατο το doube tap ειναι το μονο που δεν δουλευει,,,

δηλαδη ειναι θεμα τηελφωνου? κατι ειναι χαλασμενο?

 

Δεν μπορούμε να στο πούμε αυτό στα τυφλά.

Δες αυτό που σου είπα με το proximity sensor. Αν δουλεύει καλά, αν εμποδίζεται κτλ.

Δοκίμασε κανένα restart, κάνε toggle την επιλογή. Μετά μπορείς να καταλήξεις στα factory reset κτλ.

Γενικά μου κάνει εντύπωση να έχει χαλάσει μόνο αυτό συγκεκριμένα. Θα ήταν μεγαλύτερο πρόβλημα (θέμα στην οθόνη αφή ή στο proximity sensor) για να μη λειτουργεί και όχι συγκεκριμένα να μη δουλεύει αυτό. Ψάξε λίγο και σε κανένα reddit, xda.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε θα παίρνει αναβαθμίσεις το pixel 2?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικά νομίζω μέχρι Σεπτέμβριο όπου φτάνει τα 3 χρόνια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι εγγυημένες αναβαθμίσεις Android είναι μέχρι Οκτώβριο του 2020, δηλαδή Android 11

 

https://support.google.com/pixelphone/answer/4457705?hl=en

 

Αλλά αυτές είναι οι ελάχιστες εγγυημένες

 

για παράδειγμα το pixel 1 που είχε μέχρι το 2018, την πήρε την αναβάθμιση σε android 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να ακούει μουσική στο Pixel του αλλά χωρίς τον αυθεντικό αντάπτορα? δεν μπορώ να βρώ αντάπτορα ή ακουστικά με type c βύσμα που να δουλεύουν στο πίξελ! Απο οτι διάβασα εχει ψηφιακή θύρα και δεν δουλεύει κανένα αναλογικό αξεσουάρ ήχου εαν δεν έχει ενσωματωμένο DAC (digital audio converter). Ας βοηθήσει κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει κάτι που δουλεύει γιατί δεν πολυ θέλω bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιητε απο τον chrome οι προτεινομενες ειδησεις που βγαζει σε νεα καρτελα? Με τις προηγουμενες εκδοσεις, το ειχα κανει, τωρα με την τελευταια ενημερωση, δεν τις κανει αποκρυψη αλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...