Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα αυτόν https://www.amazon.co.uk/dp/B078HC64CK/ref=pe_3187911_185740111_TE_item πρόσφατα και δουλεύει.
Ευχαριστώ πολύ,τα huawei handsfree που πήρα ευτυχώς λειτουργούν.Αν εξαιρέσουμε κάτι μικροχαζα το τηλ μας είναι ακόμα κορυφή

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανενας να αντιμετωπιζει θεμα με το Mobile Data σε Cosmote? Εννοω ενω ολα ειναι ανοικτα να μην εχει mobile data καθολου.

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Κανενας να αντιμετωπιζει θεμα με το Mobile Data σε Cosmote? Εννοω ενω ολα ειναι ανοικτα να μην εχει mobile data καθολου.
Τα ίδια και εγώ εδώ και κανένα δίωρο .

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έκανε αναβάθμιση,όλα οκ πλεον

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει προσεξει κανεις μετα την ενημερωση του Δεκ, η οθονη πολλες να την νιωθεις οτι δεν πιανει με την μια οτι πατας κλπ? Αφου, την κλεισεις και την ανοιξεις, ειναι οκ. (Οχι ρεσταρτ).
Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει οταν ειμαι στην δουλεια μονο, εχει πολλα led, φωτα, ηλεκτρονικες συσκευες κλπ και οχι τοσο φως στον χωρο. Αν κλεισω την προσαρμοστικη φωτεινοτητα, δεν το κανει. Εκτος δουλεια, σπιτι, εξω, σε ηλιο, σε σκοταδι κλπ, ολα οκ χωρις να θελει off η αυτοματη φωτεινοτητα. Λετε, να "τρελενεται" ο αισθητηρας επειδη εχει περιεργα σημεια, φωτα, σκοταδι κλπ στην εργασια μου?

 

*Το προβλημα που ειχα με το viber (ειδοποιησεις), φτιαχτηκε, btw!

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τωρα τελευταια, μετα απο τις ενημερωσεις του google app, το καιρος στην αρχικη οθονη οταν ειμαι με δεδομενα, χανεται και εμφανιζεται και ανανεωνεται, μονο οταν ειμαι με wifi. Δεν ειχα τετοιο προβλημα πριν. Εχει κανενας αλλος τετοιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια, μετα απο τις ενημερωσεις του google app, το καιρος στην αρχικη οθονη οταν ειμαι με δεδομενα, χανεται και εμφανιζεται και ανανεωνεται, μονο οταν ειμαι με wifi. Δεν ειχα τετοιο προβλημα πριν. Εχει κανενας αλλος τετοιο θεμα?
Εγώ κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω το gps μετά απο ώρα φεύγει ο καιρός γιατί έχασε το locationοταν είμαι σε wifi. Καινούργιος στην παρέα, έρχομαι απο το δίπλα φόρουμ με το LG Nexus 5x μετά απο 3 χρόνια μαζί του. Δυστυχώς χωρίσαμε με την μέθοδο bootloop. xaxaxa

Μέχρι στιγμής φοβερές εντυπώσεις, δυστυχώς βρήκα το μοντέλο κάτω απο 200 σε άλλο φόρουμ και είναι Verizon έκδοση και δεν γίνεται unlocked o bootloader και δεν μπορώ να παίξω με root κλπ. Κατα τα άλλα έρχεται μια θήκη τύπου peel και ενα dbrand matrix για να μείνει στο χέρι καθώς ενα μέγεθος το έχει και γλυστράει κομματάκι.

Μία ερώτηση μόνο, ακουστικά με άκρο type c ή adaptor huawei cm20?

Ο φορτιστής του Nexus είναι 3amber type c και φορτίζει πολύ γρήγορα, να προτιμήσω κάποιον άλλο?

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

...

Ο φορτιστής του Nexus είναι 3amber type c και φορτίζει πολύ γρήγορα, να προτιμήσω κάποιον άλλο?

 

Ο πρωτότυπος υποστηρίζει και 9V x 2A = 18W, αυτός του Nexus το έχει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής λέει μόνο 5.0v 3.0a. = 15w και λέει charging rapidly όταν φορτίζω. Φαντάζομαι οτι είναι γρηγορότερη η φόρτιση με φορτιστή που έχει και 9.0v 2.0a=18w. Έχει καμία σημασία στην υγεία της μπαταρίας? Είναι πρακτικά αισθητή η διαφορά των 3 watt που να δικαιολογεί την αγορά τέτοιου φορτιστή?

 

Πολλές ερωτήσεις κάνω και νιώθω όπως όταν πήρα το πρώτο android κινητό μου.... htc magic! hahaha

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Θα με πείτε ηλίθιο αλλά.... αποθηκεύω φωτό από Instagram και μου λέει αποθηκεύτηκε στη συλλογή και δεν μπορώ να βρω που κόρακα ειναι

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ηλίθιος. Κάποια προγράμματα έχουν γραφτεί ηλίθια. Λοιπόν. Όταν σώσεις φωτό στο ινσταγκραμ δεν σώζεται στο κινητό αλλά στον λογαριασμό σου στην εφαρμογή. Πατάς κάτω το ανθρωπάκι μετά πατάς τις 3 γραμμές πάνω δεξιά και επιλέγεις συλλογή. Το ινσταγκραμ δεν επιτρέπει να σώσεις φωτό. Μόνο screenshot μπορείς να πάρεις. Νομίζω ότι βοήθησα λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής λέει μόνο 5.0v 3.0a. = 15w και λέει charging rapidly όταν φορτίζω. Φαντάζομαι οτι είναι γρηγορότερη η φόρτιση με φορτιστή που έχει και 9.0v 2.0a=18w. Έχει καμία σημασία στην υγεία της μπαταρίας? Είναι πρακτικά αισθητή η διαφορά των 3 watt που να δικαιολογεί την αγορά τέτοιου φορτιστή?

 

 

Μάλλον στην πράξη δεν θα είναι αισθητή αυτή η διαφορά

 

Το προφίλ 5V*3A είναι και αυτό μέσα στις υποστηριζόμενα από τον δικό του φορτιστή

 

Στην υγειά της μπαταρίας δεν νομίζω να κάνει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά τι βολεύει και έχει καλύτερο ήχο? Ανταπτορας ή ακουστικά με type c?
Αν μιλάς για ίδιας ποιότητας ακουστικά μάλλον δεν κάνει διαφορά

 

Αν έχει ήδη βύσμα type-c δεν πρόκειται να χάσεις τον αντάπτορα :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ηλίθιος. Κάποια προγράμματα έχουν γραφτεί ηλίθια. Λοιπόν. Όταν σώσεις φωτό στο ινσταγκραμ δεν σώζεται στο κινητό αλλά στον λογαριασμό σου στην εφαρμογή. Πατάς κάτω το ανθρωπάκι μετά πατάς τις 3 γραμμές πάνω δεξιά και επιλέγεις συλλογή. Το ινσταγκραμ δεν επιτρέπει να σώσεις φωτό. Μόνο screenshot μπορείς να πάρεις. Νομίζω ότι βοήθησα λίγο.

 

Μπορεις να σωσεις φωτογραφιες απο το instagram και να αποθηκευτουν στις φωτογραφιες σου. (Οχι, ομως με την πληρης αναλυση της φωτο, αλλα, με την αναλυση που την ανεβασε το insta).

https://www.dinsta.com/

 

3 βουλες στην φωτο που θελεις, αντιγραφη url, επικολληση στο site παραπανω και done!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Προσπαθώ να κάνω το update του μήνα, αλλά παραμένει για αρκετή ώρα στο preparing system update και δεν το ολοκληρώνει. Έχει κανένας καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια, στο pixel 4 xl μου, και στο 3xl της γυναίκας μου.

Αν πας με 4G θα ολοκληρωθεί κανονικά.

Στο wifi της δουλειάς μου πέρασε κανονικά, οπότε κάτι εκεί γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Κάνα δυο αναφορές τέτοιες διάβασα και στο XDA. Κι εγώ εχθές πάντως στο WiFi του σπιτιού, δεν είχα κανένα θέμα. Η αλήθεια όμως είναι ότι άργησε κάπως παραπάνω η όλη διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...