Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε,

 

1. Πως μπορεί να δει κανείς εάν το Pixel είναι ακόμα εντός εγγύησης μέσω του IMEI (πριν προβώ σε αγορά του, επειδή δεν υπάρχει απόδειξη) ;

2. Το google repair δουλεύει στην Ελλάδα ;

3. Υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος για τις Pixel συσκευές;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

1. Πως μπορεί να δει κανείς εάν το Pixel είναι ακόμα εντός εγγύησης μέσω του IMEI (πριν προβώ σε αγορά του, επειδή δεν υπάρχει απόδειξη) ;

2. Το google repair δουλεύει στην Ελλάδα ;

3. Υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος για τις Pixel συσκευές;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

1. Δεν μπορεί να δει μέσω κάποιας ιστοσελίδας, αν αυτό εννοείς

(αν ο πωλητής είναι το πρώτο χέρι και ξέρει από που αγοράστηκε, έστω και αν δεν έχει την απόδειξη, ας τους ρωτήσει και να σου προωθήσει την απάντηση)

2. Όχι, δεν υπάρχει γραμμή επισκευής των Pixel στην Ελλάδα (είτε εντός εγγύησης είτε επ' αμοιβή)

3. Όχι, ούτε πωλούνται τα Pixel στην Ελλάδα μέσω της ιστοσελίδας της Google

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν μπορεί να δει μέσω κάποιας ιστοσελίδας, αν αυτό εννοείς

(αν ο πωλητής είναι το πρώτο χέρι και ξέρει από που αγοράστηκε, έστω και αν δεν έχει την απόδειξη, ας τους ρωτήσει και να σου προωθήσει την απάντηση)

2. Όχι, δεν υπάρχει γραμμή επισκευής των Pixel στην Ελλάδα (είτε εντός εγγύησης είτε επ' αμοιβή)

3. Όχι, ούτε πωλούνται τα Pixel στην Ελλάδα μέσω της ιστοσελίδας της Google

 

1. Όχι, δεν είναι πρώτο χέρι. Δεν έχει απόδειξη και δεν ξέρει από που αγοράστηκε.

Σε περιίπτωση ελαττωματικού μοντέλου, ποια είναι η διαδικασία επιστροφής / αποστολής για επισκευή;;

Σε ευχαριστώ πολύ!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια πράγματα η google είναι τόσο μπροστά και σε άλλα τα φέρνει στις συσκευές της μετά από χρόνια. Θυμάμαι όταν είχα το iPhone 3gs τότε που βγήκε το είχε δώσει και η Apple. Δεν σου δίνει καν την δυνατότητα να κάνεις hide εφαρμογές και διάφορα άλλα ο Google launcher

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

1. Πως μπορεί να δει κανείς εάν το Pixel είναι ακόμα εντός εγγύησης μέσω του IMEI (πριν προβώ σε αγορά του, επειδή δεν υπάρχει απόδειξη) ;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει, αλλά όταν είχα το Pixel XL, είχα ρωτήσει για την εγγύηση της συσκευής μέσω του chat της συσκευής.

Είχα συνδεθεί με κάποιον εκπρόσωπο, είχα δώσει το IMEI της συσκευής και μου είχε απαντήσει για την εγγύηση.

 

Μπορείς να το δοκιμάσεις...

 

https://i.postimg.cc/j5B6g4Jy/Google-Chat-Pixel-XL.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα πως έχει ενεργοποιηθεί το live caption.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Απο την ενημερωση που εγινε στην εφαρμογη Device Personalizarion Services ενεργοποιηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα πως έχει ενεργοποιηθεί το live caption.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Τι είναι το live caption?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το live caption?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ζωντανοί υπότιτλοι. Σε βίντεο κλπ.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Και πολυ καλα θα κανει...για εμενα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω, προσιτό σε περισσότερους

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς επιβεβαίωση.

Έκανα unlock bootloader, πέρασα προσωρινά twrp και φλασαρα kernel & magisk.

ΔΕΝ έκανα το system r/w μέσα από το twrp. Για να μπορέσω να περνάω τα μηναία patches, θα πρέπει να κοιτάω στο τοπικ του κερνελ? Ή απλά το περνάω χωρίς πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανενας αλλος το συγκεκριμενο προβλημα?

Μονο στην καρτελα εφαρμογες μου το βγαζει απο χθες το βραδυ. Μεχρι και χθες, ηταν μια χαρα.

 

https://ibb.co/YpgvkKr

 

*Εστρωσε απο μονο του. Δεν ξερω τι σκαλωμα εφαγε.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει κανενας αλλος το συγκεκριμενο προβλημα?

 

Μονο στην καρτελα εφαρμογες μου το βγαζει απο χθες το βραδυ. Μεχρι και χθες, ηταν μια χαρα.

 

 

 

https://ibb.co/YpgvkKr

 

 

 

*Εστρωσε απο μονο του. Δεν ξερω τι σκαλωμα εφαγε.

Μπορεί να ήθελε security update στο store.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήθελε security update στο store.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα, του Φεβρουαριου ακομα εχω και ειχε μεινει τοτε. Απλα, καποιες φορες, ποτε γυρναει την παλια σχεδιαση του store και ποτε στην καινουργια εδω και καμια εβδομαδα που εδωσαν την νεα σχεδιαση.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ξέρει το pixel 3 σε σχέση με το pixel 2 είναι καλύτερο ποιοτικά;γιατί οι διαφορές σε specs είναι λιγες

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όποιον ξέρει το pixel 3 σε σχέση με το pixel 2 είναι καλύτερο ποιοτικά;γιατί οι διαφορές σε specs είναι λιγες

Είναι σίγουρα καλύτερο εκεί που υστερεί πολύ το Pixel 2 XL... στην οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά δεν πήρα απάντηση, βάζω ξανά το ερώτημα.

Είμαι με στοκ ρομ, root με magisk, stock recovery και custom kernel.

Τώρα που βγήκε το μηνιαίο patch, για να το περάσω, πρέπει να περιμένω κάποιο ειδικό ΟΤΑ ζιπ? Το φτιάχνει αυτός που χρησιμοποιώ τον κερνελ του?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά δεν πήρα απάντηση, βάζω ξανά το ερώτημα.

Είμαι με στοκ ρομ, root με magisk, stock recovery και custom kernel.

Τώρα που βγήκε το μηνιαίο patch, για να το περάσω, πρέπει να περιμένω κάποιο ειδικό ΟΤΑ ζιπ? Το φτιάχνει αυτός που χρησιμοποιώ τον κερνελ του?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν την ενημέρωση, κανείς restore images από το magisk, χωρίς να κάνεις επανεκκίνηση, κάνεις εγκατάσταση το ΟΤΑ, μετά θα κάνεις εγκατάσταση το magisk στο inactive slot (ότι θέμα με magisk μέσω Magisk Manager) και επανεκκίνηση. Προϋπόθεση είναι να μην έχει κατεβάσει την ενημέρωση ενώ είσαι rooted. Αλλιώς σφάλμα θα βγάζει. Και πιθανόν θα πρέπει να ξανά περάσεις το factory image . (Στο developer options να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες ενημερώσεις)

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

η μέθοδος αυτή θέλει λίγο προσοχή γιατί το magisk αρχικά δεν παίρνει backup το "μαμά" boot.img ..Πρέπει να το περάσεις χειροκίνητα για να μπορέσει η εφαρμογή να το επαναφέρει. (στο pixel 4 τουλάχιστον έτσι είναι)

Προσωπικά πέρασα το update με cmd , καπάκι έβαλα το patched boot και όλα είναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

η μέθοδος αυτή θέλει λίγο προσοχή γιατί το magisk αρχικά δεν παίρνει backup το "μαμά" boot.img ..Πρέπει να το περάσεις χειροκίνητα για να μπορέσει η εφαρμογή να το επαναφέρει. (στο pixel 4 τουλάχιστον έτσι είναι)

Προσωπικά πέρασα το update με cmd , καπάκι έβαλα το patched boot και όλα είναι οκ :)

To restore images επαναφέρει το μη patched αρχείο boot. Η Google στο Pixel 4 έχει κάνει αρκετά πράγματα ώστε να αποτρέψει το root access.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...