Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς που να ακούει μουσική στο Pixel του αλλά χωρίς τον αυθεντικό αντάπτορα? δεν μπορώ να βρώ αντάπτορα ή ακουστικά με type c βύσμα που να δουλεύουν στο πίξελ! Απο οτι διάβασα εχει ψηφιακή θύρα και δεν δουλεύει κανένα αναλογικό αξεσουάρ ήχου εαν δεν έχει ενσωματωμένο DAC (digital audio converter). Ας βοηθήσει κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει κάτι που δουλεύει γιατί δεν πολυ θέλω bluetooth.
https://forum.xda-developers.com/pixel-2/accessories/pixel-2-allow-3rd-party-headphone-t3691942
Link to comment
Share on other sites

Ok. Δηλαδή το πίξελ δεν έχει dac στο τηλέφωνο όπως και το note 10 οπότε θέλει ανταπτορα ή ακουστικά με ενσωματωμένο dac. Με λίγα λόγια 12 ευρώ της Samsung που έχει dac και τα φτηνότερα ακουστικά που βρήκα με type c & dac κάνουν 30 ευρώ και είναι Samsung akg. Μάλλον πάω για Bluetooth... Ευχαριστώ για το λινκ
Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμένο dac έχουν και τα ακουστικά type c της OnePlus. Κόστος γύρω στα 22 ευρώ.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το Samsung EE-UC10JUWEGWW adapter Όλα τέλεια με τα ακουστικά, λίγο χαμηλότερος ο ήχος απο το νεξους 5χ αλλά είχα βάλει me root κάποια εκουαλιζερ και είχα καλομάθει! Έχω player pro με μαξ preamp αλλά θέλω ενα κλικ ποιο δυνατά για να πέφτουν τα τύμπανα στο πάτωμα. Δοκιμάζω κάποιες εφαρμογές που ανεβάζουν το ήχο, υπάρχει κάποια δοκιμασμένη?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το Samsung EE-UC10JUWEGWW adapter Όλα τέλεια με τα ακουστικά, λίγο χαμηλότερος ο ήχος απο το νεξους 5χ αλλά είχα βάλει me root κάποια εκουαλιζερ και είχα καλομάθει! Έχω player pro με μαξ preamp αλλά θέλω ενα κλικ ποιο δυνατά για να πέφτουν τα τύμπανα στο πάτωμα. Δοκιμάζω κάποιες εφαρμογές που ανεβάζουν το ήχο, υπάρχει κάποια δοκιμασμένη?

 

Και εγώ αυτόν πήρα για το Pixel 4 XL! Πάντως θεωρώ αδιανόητο να αγοράζεις ένα κινητό σαν το Pixel 3, Pixel 4 και να μην έχει μέσα type c to 3.5mm adaptor!

Και να ψάχνεις στα forum για να δεις τι θα παίζει καλά...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις. Φαντάσου ότι και το note 10 της εταιρείας δεν είχε ούτε αυτό ανταπτορα μέσα. Έχω καιρό να πάρω κινητό μετά το νεξους και έχουν πάρει φόρα μου φαίνεται οι εταιρείες και κάνουν πάρτυ!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις. Φαντάσου ότι και το note 10 της εταιρείας δεν είχε ούτε αυτό ανταπτορα μέσα. Έχω καιρό να πάρω κινητό μετά το νεξους και έχουν πάρει φόρα μου φαίνεται οι εταιρείες και κάνουν πάρτυ!

 

Ναι

Η apple πούλησε airpods αξίας $8 δις το 2019

Το 2020 προβλέπεται να πουλήσει περί τα $15 δις

Τα airpods μόνα τους είναι σαν μια πολύ μεγάλη εταιρία

Το κίνητρο να εξαφανίσουν τα παλιά ακουστικά και να δημιουργήσουν από το πουθενά μια νέα αγορά είναι ισχυρό

Τώρα κοντά θα βγάλει ακουστικά bluetooth και η Google ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τραγικο παντως, που μια τετοια συσκευη, δεν εχει τις αντιστοιχες ρυθμισεις για volte & wifi calling, οπως αλλες συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τραγικο παντως, που μια τετοια συσκευη, δεν εχει τις αντιστοιχες ρυθμισεις για volte & wifi calling, οπως αλλες συσκευες?

 

Νόμιζα ότι τα Pixel γενικά δεν τα υποστηρίζουν οι πάροχοι ως προς το WiFi calling. Δεν είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι τα Pixel γενικά δεν τα υποστηρίζουν οι πάροχοι ως προς το WiFi calling. Δεν είναι έτσι;

 

Αυτο φταιει η οτι δεν εχει βαλει η google μεσα στο os της τις αντιστοιχες ρυθμισεις, ωστε αν ο παροχος σου εχει τετοια δυνατοτητα απλα να ενεργοποιεις την επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φταιει η οτι δεν εχει βαλει η google μεσα στο os της τις αντιστοιχες ρυθμισεις, ωστε αν ο παροχος σου εχει τετοια δυνατοτητα απλα να ενεργοποιεις την επιλογη?
Η ρύθμιση υπάρχει

7efe76599bbbed3ec34f94439ccb33c9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και που ακριβως ειναι σε android 10?

 

Επισης, τι παροχο εχεις?

Δεν έχω δοκιμάσει αν λειτουργεί

Η ρύθμιση που σου έδειξα είναι στο Phone

Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλαμε για το pixel 2 xl ομως.

 

Δεν σου είπε στο iPhone :p

Είναι θέμα παρόχου, αν ψάξεις για Pixel 2XL wifi calling θα βρεις αρκετά.

Για παράδειγμα από το site της Verizon στις ΗΠΑ:

https://www.verizonwireless.com/support/knowledge-base-215038/

 

Αντίθετα, η Sprint νομίζω δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για Pixel 2 XL μιλάω

 

Δεν είπα ότι λειτουργεί ή ότι δεν λειτουργεί, απλά δεν το έχω δοκιμάσει

 

Αν έχεις Vodafone, στείλε SMS με περιεχόμενο "WIFI" στο 1339 και μετά δοκίμασε αν λειτουργεί

 

688ef50ff3629dbb40ac53e0f21aa664.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι για Pixel 2 XL μιλάω

 

Δεν είπα ότι λειτουργεί ή ότι δεν λειτουργεί, απλά δεν το έχω δοκιμάσει

 

Αν έχεις Vodafone, στείλε SMS με περιεχόμενο "WIFI" στο 1339 και μετά δοκίμασε αν λειτουργεί

 

688ef50ff3629dbb40ac53e0f21aa664.jpg

 

Ενεργοποιημενο το εχω κανονικα, αλλα, τετοια ρυθμιση στην εφαρμογη Phone, δεν εχει εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο το εχω κανονικα, αλλα, τετοια ρυθμιση στην εφαρμογη Phone, δεν εχει εμενα.
Phone App -> ... -> Settings -> Callsdfeae427d61c70e9a1f9742342e8430a.jpg
Link to comment
Share on other sites

Cosmote πάντως δεν υποστηρίζει την συσκευή οπότε δεν εμφανίζει και τις παραπάνω επιλογές!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cosmote πάντως δεν υποστηρίζει την συσκευή οπότε δεν εμφανίζει και τις παραπάνω επιλογές!

 

Νομίζω υπάρχει ένα thread κάπου στο myphone που αναφέρει συσκευές που παρότι επίσημα δεν υποστηρίζονται από Cosmote τελικά λειτουργούν. Δεν θυμάμαι παραπάνω να πω την αλήθεια, δεν το έψαξα και ποτέ.

Δεν είναι πάντως θέμα συσκευής, ούτε στο P2 μου εμφανιζόταν, ούτε στο P4 μου υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με στοκ ρομ?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Phone App -> ... -> Settings -> Callsdfeae427d61c70e9a1f9742342e8430a.jpg
Είσαι με στοκ ρομ?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με στοκ ρομ?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι με στοκ ρομ?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Όχι, με custom, αλλά αυτές είναι οι ρυθμίσεις του phone app, όχι της ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...