Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε Google Pay στην Ελλάδα?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Απ' όσο θυμάμαι όχι. Νομίζω ότι είχαν βρει τρόπο (με apk) ορισμένοι να έχουν, αλλά όχι επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκαλωσα γιατι λεει δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου. Οσο για την εφαρμογη, με κατεβασμενο το apk παιζει κανονικα, απλα, διαβασα μονο με revolut.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκαλωσα γιατι λεει δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου. Οσο για την εφαρμογη, με κατεβασμενο το apk παιζει κανονικα, απλα, διαβασα μονο με revolut.

 

Σ' εμένα με Revolut δεν παίζει. Είχα διαβάσει ότι πρέπει η κάρτα Revolut να έχει ενεργοποιηθεί σε υποστηριζόμενες χώρες πχ Αγγλία, Σλοβακία κλπ.

Κάποιοι με Revolut το έχουν κάνει να παίζει με αλλαγή της ταχυδρομικής διεύθυνσης από ελληνική σε αγγλική.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, πρόσεξα πως οι ειδοποιησεις στο viber που χανονται, το κανει μονο αν εχω κλεισει η ειναι κλειστη η εφαρμογη απο την προσωρινη μνημη. (αυτη που βλεπεις ποιες εχεις ανοιχτες κλπ).

 

Λογω δουλειας, δεν την ειχα κλεισει καθολου σημερα και την αφηνα να τρεχει (πατουσα δηλαδη home button μολις εστελνα το μηνυμα χωρις να την "σκοτωνω" με την επιλογη "Διαγραφη Ολων") και προσεξα πως δεν μου εξαφανισε καμια ειδοποιηση σε 8 ωρες.

 

Τι λετε να συμβαινει και γιατι να γινεται αυτο?

Για να νιώσεις καλύτερα μου σκοτώνει την ειδοποίηση για τα missed calls ( και στη lock screen και στην κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις) και φυσικά δεν εμφανίζει το notification dot στην εφαρμογή του τηλεφώνου.

Για να σας προλάβω πιο stock δε γίνεται.

Τραγικοτατη Google. Μιλάμε για τη βασική λειτουργία , δηλαδή τηλέφωνο !!

 

 

Edit: Good wines!!!! Φταίει η εφαρμογή wear OS η οποία περνάει τις ειδοποιήσεις στο ρολόι και σκοτώνει τα notifications στο κινητό.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για να νιώσεις καλύτερα μου σκοτώνει την ειδοποίηση για τα missed calls ( και στη lock screen και στην κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις) και φυσικά δεν εμφανίζει το notification dot στην εφαρμογή του τηλεφώνου.

Για να σας προλάβω πιο stock δε γίνεται.

Τραγικοτατη Google. Μιλάμε για τη βασική λειτουργία , δηλαδή τηλέφωνο !!

 

 

Edit: Good wines!!!! Φταίει η εφαρμογή wear OS η οποία περνάει τις ειδοποιήσεις στο ρολόι και σκοτώνει τα notifications στο κινητό.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εμενα, χωρις ρολογια κλπ, που τις περναει? Οεο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, χωρις ρολογια κλπ, που τις περναει? Οεο?
Δεν έχω ιδέα.Φτιαχνει ένα χαλάει δέκα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει μηνυμα η εστω εδω να ποσταρει φωτο απο ολες τις ρυθμισεις στους προγραμματιστες?

*Να ειναι μαμα και να μην εχει αλλαξει-πειραξει κατι απ' οταν ξεκλειδωσε τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την 7.2 της κάμερας? Δεν έχει προστεθεί κάποιο feature, όπως το top shot, για το 2 σωστά?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την 7.2 της κάμερας? Δεν έχει προστεθεί κάποιο feature, όπως το top shot, για το 2 σωστά?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Εδώ έχει μια τροποποιημένη έκδοση που έχει διάφορες προσθήκες:

 

https://forum.xda-developers.com/apps/google-camera-mods/gcam-google-pixel-1-2-3-t3875663

 

Μπορείς να έχεις αυτήν την τροποποιημένη, παράλληλα με την επίσημη, δεν σβήνει η μία την άλλη

Link to comment
Share on other sites

Μετα το patch Νοεμ, τα ιδια εχετε κι εσεις? Kernel κλπ?

 

https://ibb.co/G2syL63

Ναι.

 

10chrs

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την 7.2 της κάμερας? Δεν έχει προστεθεί κάποιο feature, όπως το top shot, για το 2 σωστά?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Διάβασα σήμερα ότι έρχεται πλέον και στις παλιότερες συσκευές, οπότε λίγη υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε νεο .apk 7.2 χθες! Στο play store, δεν ανεβηκε κατι, ακομα!

 

Έχει ξεκινήσει το roll out:

 

https://9to5google.com/2019/11/05/google-camera-7-2-older-pixels/

Link to comment
Share on other sites

Είναι safe να τη βάλουμε από το apkmirror?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ναι μία χαρά είναι. Αλλά αφού λέει χρήστης ότι έχει βγει και στο playstore.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε, αν εχετε κι εσεις ενεργοποιημενη την παρακατω επιλογη στους προγραμματιστες στην κατηγορια εφαρμογες?

https://ibb.co/9bqx8Lq

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε, αν εχετε κι εσεις ενεργοποιημενη την παρακατω επιλογη στους προγραμματιστες στην κατηγορια εφαρμογες?

https://ibb.co/9bqx8Lq

 

Σε εμένα όχι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε, αν εχετε κι εσεις ενεργοποιημενη την παρακατω επιλογη στους προγραμματιστες στην κατηγορια εφαρμογες?

 

https://ibb.co/9bqx8Lq

Ούτε εγώ.

 

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει, δηλαδή ότι μου σκοτώνει όλα τα notifications για τα missed calls όσο είναι συνδεδεμένο με το ρολόι (wear OS) συνεχίζει ακαθεκτο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ.

 

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει, δηλαδή ότι μου σκοτώνει όλα τα notifications για τα missed calls όσο είναι συνδεδεμένο με το ρολόι (wear OS) συνεχίζει ακαθεκτο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εσυ τουλαχιστον, εχεις βρει και ξερεις τι ειναι.

Εγω που δεν εχω τιποτα συνδεδεμενο και μου το κανει μονο σε μια εφαρμογη, τι να πω? Ακομα, απορω τι μπορει να γινεται και το χειροτερο, λυση δεν βρισκω και το viber κανει ενημερωσεις, αλλα, τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...