Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι εξαιρετικό. Δεν έχω δουλέψει pixel αλλά το προτιμώ από το στοκ του essential ph1. Επειδή δεν έχω δουλέψει pixel και δεν ξέρω αλλά από όλα τα υπόλοιπα είναι σαφώς καλύτερο κατά την γνώμη. Επίσης πολύ καλό και της Sony που και αυτό είναι σχεδόν στοκ αλλά το Oxygen ξανά κερδίζει

Ναι και της Sony που έχω είναι πολύ καλό και όντως σχεδόν stock.

 

Απλά για το oxygen της OnePlus δεν έχω ακούσει κακιά κουβέντα από κανένα το αντίθετο μάλιστα. Όλοι λένε ότι είναι καλύτερο από το stock και μου κάνει πολύ εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και της Sony που έχω είναι πολύ καλό και όντως σχεδόν stock.

 

Απλά για το oxygen της OnePlus δεν έχω ακούσει κακιά κουβέντα από κανένα το αντίθετο μάλιστα. Όλοι λένε ότι είναι καλύτερο από το stock και μου κάνει πολύ εντύπωση.

 

Για καποιους μπορει να ειναι, απο την αποψη οτι ειναι σχεδον στοκ και σου δινει και καποιες εξτρα επιλογες - δυνατοτητες να πειραξεις και 2-3 πραγματα. Απο αυτη την αποψη, ναι. Αλλωστε, ποιος δεν θα ηθελε να εχει στοκ os & δυνατοτητες απο καλουδια κλπ να πειραξει - αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να ήταν πάντα έτσι αλλά παρατήρησα το εξής ευχάριστο. Ο καιρός ανανεώνεται και με κλειστή τοποθεσία εδώ και 3 μέρες. Δεν είχα θέμα με την μπαταρία αλλά τώρα είναι άμα καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους μπορει να ειναι, απο την αποψη οτι ειναι σχεδον στοκ και σου δινει και καποιες εξτρα επιλογες - δυνατοτητες να πειραξεις και 2-3 πραγματα. Απο αυτη την αποψη, ναι. Αλλωστε, ποιος δεν θα ηθελε να εχει στοκ os & δυνατοτητες απο καλουδια κλπ να πειραξει - αλλαξει?
Εγώ!!! Δεν θέλω καλουδια, δεν θέλω πολλά πολλά. Μινιμαλ και απλότητα όσο πάει. Επιλογή μόνο στα βασικά όσο αυτό γίνεται. Για αυτό και είμαι φαν του στοκ .

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ!!! Δεν θέλω καλουδια, δεν θέλω πολλά πολλά. Μινιμαλ και απλότητα όσο πάει. Επιλογή μόνο στα βασικά όσο αυτό γίνεται. Για αυτό και είμαι φαν του στοκ .

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Κι εγώ προσωπικά προτιμώ το απλό stock του pixel, χωρίς πολλά πολλά, να κάνει τα βασικά τέλεια θέλω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το OnePlus θα ήταν μάλλον το μοναδικό κινητό που θα σκεφτόμουν αντί για Pixel. Το Oxygen φαίνεται εξαιρετικό (και θα ήθελα κάποια παραπάνω πράγματα από το ας πούμε stock Android). Αλλά έχω καλομάθει με την κάμερα του Pixel συν το οικοσύστημα της Google που λειτουργεί καλύτερα με το Pixel μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να ήταν πάντα έτσι αλλά παρατήρησα το εξής ευχάριστο. Ο καιρός ανανεώνεται και με κλειστή τοποθεσία εδώ και 3 μέρες. Δεν είχα θέμα με την μπαταρία αλλά τώρα είναι άμα καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω αν δεν εχω ανοιχτη τοποθεσια, οτι να' ναι τοποθεσιες πιανει μεσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό έγραψα παραπάνω

 

Για τσεκαρε με την εκδοση που βγηκε 11.6.3.4, συνεχιζει να στο κανει?

 

Σε ρωταω, γιατι εγω την εκανα την ενημερωση, κρατησε περιπου 40 λεπτα και πανω που ειπα, μωρε λες να το εφτιαξαν, μολις το ξεκλειδωσα, τσουπ χαθηκε.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε με την εκδοση που βγηκε 11.6.3.4, συνεχιζει να στο κανει?

 

Σε ρωταω, γιατι εγω την εκανα την ενημερωση, κρατησε περιπου 40 λεπτα και πανω που ειπα, μωρε λες να το εφτιαξαν, μολις το ξεκλειδωσα, τσουπ χαθηκε.

 

Ναι, έγινε το update, θα το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

https://www.droid-life.com/2019/10/07/october-2019-android-security-update-now-available-for-pixel-devices/

 

Παιζει αυτο που λεει "Fix for missing heads-up notifications" να εχει να κανει με τις ειδοποιησεις του viber που εχω - εχουμε θεμα?

 

καλα, ολοκληρη εκδοση, μονο 7MB???

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το update του μήνα και ήταν πολύ μικρό 7.1 m.b

Τι ίδιο ήταν και το δικό σας?

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ε, ναι. Ολοι τα ιδια updates παιρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Ολοι τα ιδια updates παιρνουμε.
Μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν πολύ μικρό.

Συνήθως ήταν 50-70m.b

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν πολύ μικρό.

Συνήθως ήταν 50-70m.b

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Είχες κανει την ενημερωση συστηματος google play μηπως πριν λιγες μερες?

Ισως, αυτο να επαιξε ρολο. Πχ οσοι την ειχαν κανει που ηταν 28ΜΒ, να πηραν τωρα και την υπολοιπη +7ΜΒ και οσοι δεν την ειχαν κανει, να τους βγει Update 35ΜΒ συνολο...ξερω γω. Δεν εχει και πολυ σημασια, βεβαια, αλλα, ναι ηταν μικρη για τις διορθωσεις που γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Είχες κανει την ενημερωση συστηματος google play μηπως πριν λιγες μερες?

 

Ισως, αυτο να επαιξε ρολο. Πχ οσοι την ειχαν κανει που ηταν 28ΜΒ, να πηραν τωρα και την υπολοιπη +7ΜΒ και οσοι δεν την ειχαν κανει, να τους βγει Update 35ΜΒ συνολο...ξερω γω. Δεν εχει και πολυ σημασια, βεβαια, αλλα, ναι ηταν μικρη για τις διορθωσεις που γραφει.

Δεν μου έχει έρθει άλλο update εκτός από το συγκεκριμένο.

Και επίσης το googly play system update παραμένει στις 1 Σεπτεμβρίου

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει άλλο update εκτός από το συγκεκριμένο.

Και επίσης το googly play system update παραμένει στις 1 Σεπτεμβρίου

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ουτε ενημερωση εχεις?

Γιατι νομιζω δεν υπηρχε τετοια ενημερωση, αλλα, 5/9

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ενημερωση εχεις?

 

Γιατι νομιζω δεν υπηρχε τετοια ενημερωση, αλλα, 5/9

Νομίζω κάτι δεν πάει καλά.0894297dbe3bb028149c43044769876e.jpgd21125494c528aa4b7d0f0515a7f4ae9.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το viber παντως, υπαρχει ακομα.

Αισχος και τραγικοι! Ειτε φταιει η google, ειτε το viber.

και κατι μου λεει, πως δεν παιζει να φτιαξει και πρεπει να ειμαι με αυτο το προβλημα. Μονο στην ιδεα, ξενερωνω.

Ειχα μια ελπιδα οτι με το πατς του μηνα, θα εφτιαχνε.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάτι δεν πάει καλά.0894297dbe3bb028149c43044769876e.jpgd21125494c528aa4b7d0f0515a7f4ae9.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Μην ανησυχείς.Καποια μπούρδα έχει κάνει η Google πάλι.

Όταν κάνω reset το cache και το storage του play store όλα τα δείχνει σωστά.Οταν ξαναγυρίζει το playstore σε dark mode τα χαλάει πάλι.Και την ημερομηνία του security patch (όπως στη φωτό που έβαλες) και το background- foreground (μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο).

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς.Καποια μπούρδα έχει κάνει η Google πάλι.

Όταν κάνω reset το cache και το storage του play store όλα τα δείχνει σωστά.Οταν ξαναγυρίζει το playstore σε dark mode τα χαλάει πάλι.Και την ημερομηνία του security patch (όπως στη φωτό που έβαλες) και το background- foreground (μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο).

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ετσι, ακριβως! Ενα μπαχαλο εχει γινει - γινεται τον τελευταιο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το θέμα είναι ότι σας έχει έρθει νωρίτερα ένα επιπλέον update το οποίο δεν τι έχω λάβει.

Και επίσης μόλις παρατήρησα ότι εξαφανηστηκε το dark theme από το play store, και το security play system update.

Πραγματικά ότι ναναι

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το θέμα είναι ότι σας έχει έρθει νωρίτερα ένα επιπλέον update το οποίο δεν τι έχω λάβει.

Και επίσης μόλις παρατήρησα ότι εξαφανηστηκε το dark theme από το play store, και το security play system update.

Πραγματικά ότι ναναι

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ούτε εμένα είχε έρθει το επιπλέον update και τη χθεσινή ενημέρωση την έδειχνε 7mb.

Πραγματικά όμως μη χαλάς το χρόνο σου. Κάποια στιγμή θα αξιωθεί να τα φτιάξει.

 

Είναι γνωστοί τρομπέτες.Χρονια τώρα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν έχει θέμα σε σημαντικά και λειτουργικά θέματα το dark mode. Τώρα αν δείχνει κάτι λάθος εκεί στο security update και στο play store update, σιγά και τι έγινε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν έχει θέμα σε σημαντικά και λειτουργικά θέματα το dark mode. Τώρα αν δείχνει κάτι λάθος εκεί στο security update και στο play store update, σιγά και τι έγινε.
Ακριβώς.Προσωπικά δε με απασχολεί καθόλου.Ειναι όμως τρομπέτες :-))))

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...