Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα όχι. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Μαλλον, οτι θελει γραφει και ανεβαζει ο καθενας. Πουθενα δεν βρηκα (ουτε στην ιδια την Google) να υπαρχει καποια νεα εκδοση κλπ.

 

Μαλλον, θα ειχε την 019 εκδοση και του εβγαλε την 020 και το πασαρει ως νεο update.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, οτι θελει γραφει και ανεβαζει ο καθενας. Πουθενα δεν βρηκα (ουτε στην ιδια την Google) να υπαρχει καποια νεα εκδοση κλπ.

 

Μαλλον, θα ειχε την 019 εκδοση και του εβγαλε την 020 και το πασαρει ως νεο update.

 

Αν θυμάμαι καλά το 019, 020 ήταν οι "διαφορετικές" εκδόσεις για αυτούς που είχαν beta και αυτούς που δεν είχαν. Κατά τα λοιπά δεν είχαν διαφορές εσωτερικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το 019, 020 ήταν οι "διαφορετικές" εκδόσεις για αυτούς που είχαν beta και αυτούς που δεν είχαν. Κατά τα λοιπά δεν είχαν διαφορές εσωτερικά.

 

Το ειπα απο την αποψη, οτι δεν γινεται να εχει λαβει μια εστω και μικρη ενημερωση καποιος, χωρις να το αναφερει η Google πουθενα και οταν δεν υπαρχουν κι αλλοι χρηστες που την ελαβαν.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα απο την αποψη, οτι δεν γινεται να εχει λαβει μια εστω και μικρη ενημερωση καποιος, χωρις να το αναφερει η Google πουθενα και οταν δεν υπαρχουν κι αλλοι χρηστες που την ελαβαν.

 

Όπως είπα και παραπάνω. Ότι είναι να έρθει, θα έρθει. Έτσι και αλλιώς προσωπικά από security patches εγώ προσωπικά δεν έχω δει ποτέ μεγάλες διαφορές. Τώρα που είναι αρχή σίγουρα υπάρχουν παραπάνω bugs αλλά σε φάση από το 2ο-3ο patch της έκδοσης δεν καταλαβαίνω διαφορές. Άρα δεν σκάω κιόλας αν έχει βγει κάτι ή όχι. Ειδικά αν μιλάμε για μικρές ενημερώσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Pixel launcher από το 4αρι. Ίδιος με αυτόν που έχουμε με την διαφορά ότι προσθεσανε να κατεβαίνει η notification bar άμα κάνεις προς τα κάτω την οθόνη

https://androidfilehost.com/?fid=1899786940962595966

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pixel launcher από το 4αρι. Ίδιος με αυτόν που έχουμε με την διαφορά ότι προσθεσανε να κατεβαίνει η notification bar άμα κάνεις προς τα κάτω την οθόνη

https://androidfilehost.com/?fid=1899786940962595966

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα την δωσουν αυτην την δυνατοτητα και στο 2 xl με ενημερωση? Παιζει οκ? Τον δοκιμασες?

 

BTW: Ενα bug που βρηκα, ειναι στον ηχο κλειδωματος - ξεκλειδωματος της οθονης. Παρολο που εχω την επιλογη on, δεν κανει καποιον ηχο οπως εκανε η 9αρα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Pixel launcher από το 4αρι. Ίδιος με αυτόν που έχουμε με την διαφορά ότι προσθεσανε να κατεβαίνει η notification bar άμα κάνεις προς τα κάτω την οθόνη

https://androidfilehost.com/?fid=1899786940962595966

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε φαίνεται οκ

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τρέχω δεύτερη μέρα..δεν έχω βρει κάποιο θέμα μέχρι τώρα αλλά πιθανόν να έχει κάποια bugs. Δεν παρατήρησα αυτό με τον ήχο κλειδώματος γιατί το έχω στο off.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τρέχω δεύτερη μέρα..δεν έχω βρει κάποιο θέμα μέχρι τώρα αλλά πιθανόν να έχει κάποια bugs. Δεν παρατήρησα αυτό με τον ήχο κλειδώματος γιατί το έχω στο off.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν τον θελεις αλλο, πως βγαινει? Κανεις απεγκατασταση και γυρναει στον στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς..απεγκατασταση ενημερώσεων και είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς..απεγκατασταση ενημερώσεων και είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ο Pixel launcher δεν έχει επιλογή για απεγκατασταση..από το play store

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο Pixel launcher δεν έχει επιλογή για απεγκατασταση..από το play store

 

Απεγκατασταση ενημερωσης απο τις ρυθμισεις - εφαρμογες το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

2η ενημερωση το viber και το προβλημα, συνεχιζεται κανονικα! Ποιος ξερει τι συμβαινει, τελικα...τωρα ξεκινησε να χανει τις ειδοποιησεις ακομα και στην αλλαγη δικτυου. Ειμαι με wifi, βγαινω εκτος σπιτιου, γυρναει σε data και χανει και την ειδοποιηση (οχι παντα - συνεχεια) αλλα, το κανει και με αυτον τον τροπο.

 

*Ειναι νορμαλ που το βραδυ μου τρωει 3% μπαταρια με κλειστες εφαρμογες, κλειστο wifi & data και ενεργοποιημενη την εξοικονομιση μπαταριας?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που άλλαξε είναι ότι επανήλθε επιτέλους το call history, το είχαν κόψει για καιρό (από τις ανοησίες που κάνει η Google) αλλά πλέον βλέπεις το ιστορικό κλήσεων.

 

2η ενημερωση το viber και το προβλημα, συνεχιζεται κανονικα! Ποιος ξερει τι συμβαινει, τελικα...τωρα ξεκινησε να χανει τις ειδοποιησεις ακομα και στην αλλαγη δικτυου. Ειμαι με wifi, βγαινω εκτος σπιτιου, γυρναει σε data και χανει και την ειδοποιηση (οχι παντα - συνεχεια) αλλα, το κανει και με αυτον τον τροπο.

 

*Ειναι νορμαλ που το βραδυ μου τρωει 3% μπαταρια με κλειστες εφαρμογες, κλειστο wifi & data και ενεργοποιημενη την εξοικονομιση μπαταριας?

 

Για το πρώτο δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.

Για το δεύτερο, γίνεται καθημερινά; Είναι εντάξει το σήμα σου; Έχει σημασία και πόσο θεωρείς το βράδυ. 3% σε πόσες ώρες; Αν στο συνεχίζει πολύ, βάλε GSam και κοίταξε να δες σε τι οφείλεται, αλλά επειδή είσαι αρρωστάκι δεν στο συνιστώ γιατί θα φας κόλλημα και θα μετράς κάθε ώρα μετά.

Είχα αντιμετωπίσει πριν κάποιους μήνες αντίστοιχο θέμα και νομίζω ότι έφταιγε το RCS που είχε πρωτοενεργοποιηθεί τότε. Μετά από κάποια updates διορθώθηκε. Αλλά μιλάμε για τρελό drain κάτι του στιλ 17-20%. Το 3% δεν είναι εξωφρενικό, ειδικά αν δεν έχεις καλό σήμα και προσπαθεί κάτι να συγχρονίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις, το εχετε δοκιμασει αυτο με το βαιπερ? Πχ να μην τρεχει στις ανοιχτες εφαρμογες, να λαβετε μνμ να μην το ανοιξετε και να το αφησετε στην status bar να δειχνει το εικονιδιο και να δουλευεται το κινητο σας κανονικα (κλειδωμα, ξεκλειδωμα, σερφαρισμα κλπ) αδιαφοροντας για την ειδοποιηση και να δειτε αν σας "παρει" την ειδοποιηση σαν να μην ειχατε ποτε μηνυμα. Αφου σας την παρει, αν μπεις μεσα στο βαιπερ, σου δειχνει οτι εχεις μη αναγνωσμενο μνμ και αν δεν το διαβασεις και κλεισεις την εφαρμογη ξανα, στο ξαναπαει παλι για καποια λεπτα πανω στην bar και αν κανεις πχ παλι την ιδια διαδικασια, παλι χανεται. Καντε ενα τσεκ απο περιεργεια.

 

Οσο για το 3%, το σημα ειναι 4G φουλ με εξαιρετικο σημα απο θορυβους κλπ. Απλα, το ανεφερα απο την αποψη, κλειστα ολα + εξοικονομιση ενεργοποιημενη και μου φανηκε καπως. Θυμαμαι με την 9αρα, με ανοιχτα ολα και χωρις την εξοικονομιση, 1-2% εχανε. Οι ωρες ειναι 2 το βραδυ μεχρι 10 το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις, το εχετε δοκιμασει αυτο με το βαιπερ? Πχ να μην τρεχει στις ανοιχτες εφαρμογες, να λαβετε μνμ να μην το ανοιξετε και να το αφησετε στην status bar να δειχνει το εικονιδιο και να δουλευεται το κινητο σας κανονικα (κλειδωμα, ξεκλειδωμα, σερφαρισμα κλπ) αδιαφοροντας για την ειδοποιηση και να δειτε αν σας "παρει" την ειδοποιηση σαν να μην ειχατε ποτε μηνυμα. Αφου σας την παρει, αν μπεις μεσα στο βαιπερ, σου δειχνει οτι εχεις μη αναγνωσμενο μνμ και αν δεν το διαβασεις και κλεισεις την εφαρμογη ξανα, στο ξαναπαει παλι για καποια λεπτα πανω στην bar και αν κανεις πχ παλι την ιδια διαδικασια, παλι χανεται. Καντε ενα τσεκ απο περιεργεια.

 

Οσο για το 3%, το σημα ειναι 4G φουλ με εξαιρετικο σημα απο θορυβους κλπ. Απλα, το ανεφερα απο την αποψη, κλειστα ολα + εξοικονομιση ενεργοποιημενη και μου φανηκε καπως. Θυμαμαι με την 9αρα, με ανοιχτα ολα και χωρις την εξοικονομιση, 1-2% εχανε. Οι ωρες ειναι 2 το βραδυ μεχρι 10 το πρωι.

 

Ειδοποίηση Viber το βράδυ που κοιμάμαι. Είναι εκεί το πρωί στις ειδοποιήσεις. Κανένα πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση Viber το βράδυ που κοιμάμαι. Είναι εκεί το πρωί στις ειδοποιήσεις. Κανένα πρόβλημα.

 

Στοκ εισαι?

 

Δοκιμασε να εχεις ειδοποιηση, αλλα, να δουλευεις το κινητο κανονικα.

Και ενα ακομα μελλος εδω μεσα μου ειπε πως εχει το ιδιο προβλημα.

 

Μηπως να κανω διαγραφη λογαριασμου και ξανα ενεργοποιηση?

Τι αλλο να σκεφτω? Αν ειχα πειραξει κατι στις ρυθμισεις, θα ειχα θεμα γενικα με ειδοποιησεις. Εχω μονο στην συγκεκριμενη εφαρμογη, ομως.

Link to comment
Share on other sites

Στοκ εισαι?

 

Δοκιμασε να εχεις ειδοποιηση, αλλα, να δουλευεις το κινητο κανονικα.

Και ενα ακομα μελλος εδω μεσα μου ειπε πως εχει το ιδιο προβλημα.

 

Μηπως να κανω διαγραφη λογαριασμου και ξανα ενεργοποιηση?

Τι αλλο να σκεφτω? Αν ειχα πειραξει κατι στις ρυθμισεις, θα ειχα θεμα γενικα με ειδοποιησεις. Εχω μονο στην συγκεκριμενη εφαρμογη, ομως.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα Φώτη. Είτε το δουλεύω είτε όχι. Τώρα να δουλέψω το κινητό μισάωρο συνεχόμενο δεν παίζει. Πολύ δύσκολο να το κάνω και αν το κάνω θα είναι σε συνομιλία, λογικά Viber άρα δεν θα μπορώ να δοκιμάσω αυτό που λες. Η ειδοποίηση μου κρατάει ανοιχτή μέχρι να την διαβάσω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε προβλημα τοτε, η δεν ειστε στοκ τελειως οπως εγω απο θεμα launchers, root κλπ η τοτε εχετε αλλες ρυθμισεις εφαρμογης & συστηματος (παρολο που ειχαμε δει πως εχουμε τις ιδιες). :worry:

 

Και οπως φαινεται, αφου οι περισσοτεροι λετε δεν εχετε θεμα, τοτε, δεν θα υπαρχει και εγω ακομα θα ψαχνω λυση,

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε προβλημα τοτε, η δεν ειστε στοκ τελειως οπως εγω απο θεμα launchers, root κλπ η τοτε εχετε αλλες ρυθμισεις εφαρμογης & συστηματος (παρολο που ειχαμε δει πως εχουμε τις ιδιες). :worry:

 

Και οπως φαινεται, αφου οι περισσοτεροι λετε δεν εχετε θεμα, τοτε, δεν θα υπαρχει και εγω ακομα θα ψαχνω λυση,

 

Δεν πειράζω τίποτα Φώτη. Έχω να πιάσω root και λοιπά από Nexus 6P εδώ και 2-3 χρόνια. Θες κάτι μερικές εφαρμογές τραπεζών αλλά και το Cosmote TV GO που είχαν θέμα με ρουτ, δεν είχα άλλη επιλογή. Ταυτόχρονα η Google έχει φέρει το στοκ android σε μία τέλεια minimal κατάσταση. Ειδικά πλέον με το Native dark theme δεν βρίσκω κάτι να μου λείπει από στοκ οπότε έχω βρει και την ηρεμία μου.

Οπότε όλα στοκ, αλλάζω τον ήχο κλήσεων και ειδοποιήσεων, βάζω τους λογαριασμούς email που θέλω και είμαι έτοιμος. Εφαρμογές προσπαθώ να το κρατάω όσο πιο minimal μπορώ, κρατώντας μόνο αυτές που χρησιμοποιώ. Έτσι δεν ξεπερνάω τις 60-70 συνολικά. Από άλλες ρυθμίσεις δεν πειράζω τίποτε. Όπως το δίνει η google.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ stock και launcher και δεν το έχω δει. Εξαίρεση αν έχω το viber στο desktop και μιλάω από εκεί, όπου είναι και φυσιολογικό.

Αλλιώς το εικονίδιο μένει συνεχώς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

ε, τοτε, αιντε πειτε μου εσεις τι στο διαολο παιζει...παρτε ενα ακομα βιντεο και δειτε στα 4" του βιντεο, πως χανεται η ειδοποιηση χωρις να κανω κατι.

 

https://filebin.net/wecby3kmio8whsde

 

Και το παραξενο σε ολο αυτο, ειναι οτι δεν βρηκα ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου, σχετικο προβλημα σε ολοκληρο ιντερνετ.

Αυτο ειναι που με τρελενεται πιο πολυ στην ολη υποθεση.

Οσο για τις ρυθμισεις, εκτος απο τις βασικες, δεν εχω πειραξει τιποτα περιεργο που δεν ηξερα τι ενδεχομενος μπορει να κανει.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

ε, τοτε, αιντε πειτε μου εσεις τι στο διαολο παιζει...παρτε ενα ακομα βιντεο και δειτε στα 4" του βιντεο, πως χανεται η ειδοποιηση χωρις να κανω κατι.

 

https://filebin.net/wecby3kmio8whsde

 

Και το παραξενο σε ολο αυτο, ειναι οτι δεν βρηκα ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου, σχετικο προβλημα σε ολοκληρο ιντερνετ.

Αυτο ειναι που με τρελενεται πιο πολυ στην ολη υποθεση.

Οσο για τις ρυθμισεις, εκτος απο τις βασικες, δεν εχω πειραξει τιποτα περιεργο που δεν ηξερα τι ενδεχομενος μπορει να κανει.

 

Τελείως καθαρός δοκίμασες? Δηλαδή format, και εγκατάσταση μόνο του viber. Εγκατάσταση καμίας άλλη εφαρμογής. Καμία παραμετροποίηση, ρύθμιση ή οτιδήποτε. Σαν να πήρες το τηλέφωνο και να μην έχεις ούτε ένα λεπτό αν το επεξεργαστείς. Μόνο προφανώς να ενεργοποιήσεις το viber με το κινητό σου και να δεις αν το κάνει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελείως καθαρός δοκίμασες? Δηλαδή format, και εγκατάσταση μόνο του viber. Εγκατάσταση καμίας άλλη εφαρμογής. Καμία παραμετροποίηση, ρύθμιση ή οτιδήποτε. Σαν να πήρες το τηλέφωνο και να μην έχεις ούτε ένα λεπτό αν το επεξεργαστείς. Μόνο προφανώς να ενεργοποιήσεις το viber με το κινητό σου και να δεις αν το κάνει.

 

Οχι, ετσι οπως το περιγραφεις, δεν το δοκιμασα, παρα μονο, καθαρη εγκατασταση με σεταρισμα απο την αρχη.

Το παραξενο ειναι, οτι δεν εβαλα η διεγραψα καποια εφαρμογη. Οτι ειχα στην 9, εχω και στην 10.

Με την 9αρα, κανενα προβλημα απολυτος δεν ειχα.

Μολις περασα την 10αρα, απο την επομενη ημερα κιολας αρχισα να ψιλιαζομαι κατι σε βαθμο που νομιζα οτι ξεχναω τι κανω μιας και χανοταν η ειδοποιηση και ελεγα, μα δεν εδιωξα την ειδοποιηση να φυγει, γιατι δεν ειχα το εικονιδιο και κανα 2 φορες που ηθελα να απαντησω αργοτερα, οταν πηγα να απαντησω, δεν ειχα ειδοποιηση. Ετσι, ξεκινησα τα δοκιμαστικα μνμ απο το 2ο τηλ μου και το βρηκα.

 

Εχω χασει καθε πασα ιδεα τι μπορει να φταει και τι αλλο να κανω - δοκιμασω.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...