Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο εμένα δε με βολεύουν τα gestures; Τα έχω βάλει από χθες και προσπαθώ να συνηθίσω αλλά ακόμα τίποτα. Θα το αφήσω λίγες μέρες ακόμα αλλά βλέπω να επιστρέφω στην κλασική μπάρα με τα 3 πλήκτρα...

 

Χχαχαχαχα και εγώ μία από τα ίδια... σε 30 secs έφυγαν και γύρισαν τα 3 πλήκτρα .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την αναβάθμιση, στην κάμερα στο πορτραίτο λειτουργούν τα εφέ; στροβιλος, καρδούλες, κτλ....;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

8 μέρες ακόμα, για να δούμε αν ισχύει το ότι θα πάρουμε αναβάθμιση μέχρι το Φλεβάρη κ να κλείσει κ η huawei 1.5 μήνα προσπάθειας να αναβαθμίσει 5 μοντέλα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω κάτι για τα τζαμακια... Εκτός από αυτό https://www.skroutz.gr/s/16613332/3MK-Flexible-Tempered-Glass-Huawei-Mate-10-Pro.html , έχει βρει κανενας τζαμακι full screen αλλά να έχει κόλλα παντού κι όχι μόνο στις άκρες;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω κάτι για τα τζαμακια... Εκτός από αυτό https://www.skroutz.gr/s/16613332/3MK-Flexible-Tempered-Glass-Huawei-Mate-10-Pro.html , έχει βρει κανενας τζαμακι full screen αλλά να έχει κόλλα παντού κι όχι μόνο στις άκρες;

 

Αυτό δεν πρέπει να είναι γυαλί. Μεμβράνη πρέπει να είναι, γι' αυτό και ο δείκτης σκλήρυνσης είναι 7Η και όχι 9Η.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εχω διαβάσει καλα ειναι κατι μεταξύ γυαλιού και μεμβρανης.. με τα nillkin ειχα βολευτει μεχρι που εσπασε και το τελευταιο και ελεγα μπας και υπαρχει κανενα full με κολλα παντου γιατι τα nillkin ειναι κορυφη αλλα θα θα ηθελα να πιανουν ολη την οθονη!

Πχ για τα p20 και mate 20 εχει βγαλει ενα πολυ ωραιο full τζαμακι η nillkin με κολλα παντου και ειναι πραγματικα πολυ καλο που το εχω δει απο κοντα, αλλα για το δικο μας ,δεν εχει!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε τόσο (συνήθως μέρα παρά μέρα), τσεκάρω από το firmware finder για τη διάθεση των εκδόσεων. Κ μιας κ από την αρχή, μου έβγαζε με βάση το ΙΜΕΙ μου approved την 161 για το bla-l09 κ όχι για το 29 που έχω, τσεκάρω να δω κ αν το 29 μου το δίνει, παρόλο που έχω πάρει την 158.. Σήμερα μου βγάζει approved την 161 λοιπόν.. 179 κ 197 δεν είναι κ γενικά approved.. Δεν ξέρω τι παίζει, μάλλον η huawei βρήκε σημαντικά bugs με την 197 κ λέει να μας δώσει όλους την 161 κ θα δείξει; Αν όντως έρθει η 161, θέλω να δω τι security patch θα έχω...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε τόσο (συνήθως μέρα παρά μέρα), τσεκάρω από το firmware finder για τη διάθεση των εκδόσεων. Κ μιας κ από την αρχή, μου έβγαζε με βάση το ΙΜΕΙ μου approved την 161 για το bla-l09 κ όχι για το 29 που έχω, τσεκάρω να δω κ αν το 29 μου το δίνει, παρόλο που έχω πάρει την 158.. Σήμερα μου βγάζει approved την 161 λοιπόν.. 179 κ 197 δεν είναι κ γενικά approved.. Δεν ξέρω τι παίζει, μάλλον η huawei βρήκε σημαντικά bugs με την 197 κ λέει να μας δώσει όλους την 161 κ θα δείξει; Αν όντως έρθει η 161, θέλω να δω τι security patch θα έχω...
Η 161 έχει security 1/11/2018
Link to comment
Share on other sites

Η 161 έχει security 1/11/2018

Το ξέρω, γι'αυτό το λέω.. Επειδή η 158 μου έδωσε το security 5/12/18.. Κ αυτός ήταν κ ο λόγος που λέγαμε στο νήμα ότι όσοι πήραμε την 158, δε θα πάμε στην 161 αλλά κάποια πιο καινούρια...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά εμείς με την 158 μάλλον πάμε για Φεβρουάριο ....και βλέπουμε!!!

Εγώ πλέον το έχω αποδεχτεί και δεν το ψάχνω καν. Γιατί με την ίδια λογική και την 161 να πάρουμε σε λίγο καιρό, οι υπόλοιποι θα παίρνουν την 197 και μεις πάλι θα μπαίνουμε εδώ να μετράμε τις μέρες για να μας έρθει και μας μετά από κάνα 3μηνο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά εμείς με την 158 μάλλον πάμε για Φεβρουάριο ....και βλέπουμε!!!

Εγώ πλέον το έχω αποδεχτεί και δεν το ψάχνω καν. Γιατί με την ίδια λογική και την 161 να πάρουμε σε λίγο καιρό, οι υπόλοιποι θα παίρνουν την 197 και μεις πάλι θα μπαίνουμε εδώ να μετράμε τις μέρες για να μας έρθει και μας μετά από κάνα 3μηνο. :lol:

Δεν μπαίνω να προσπαθώ να την πάρω, απλά το είδα κ απόρησα.. Εφόσον πάντα είναι σωστό το firmware finder..

Link to comment
Share on other sites

To Σάββατο πέρασα την αναβάθμιση.

Παρ'ολο που είχα ελάχιστες εφαρμογές κ στην αρχή φαίνονταν όλα οκ, κάτι δε μου άρεσε.

Hard reset και πραγματικά είναι άλλο τηλέφωνο.

Πολύ πιο smooth, καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, απόλαυση!

Οπότε ακούστε αυτό που λένε οι φίλοι εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 9, όταν κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων και διαγράφω ένα εισερχόμενο email, αυτό αργεί χαρακτηριστικά να διαγραφεί. Συμβαίνει και σε άλλους;

Υ.Γ. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 9, όταν κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων και διαγράφω ένα εισερχόμενο email, αυτό αργεί χαρακτηριστικά να διαγραφεί. Συμβαίνει και σε άλλους;

Υ.Γ. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.

Έχεις ανενεργή την λειτουργία επιδόσεων;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανενεργή την λειτουργία επιδόσεων;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Ναι, δεν την έχω ενεργοποιήσει.

Αλλά ,έλεος αν το θέμα αυτό προκύπτει για αυτό τον λόγο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 9, όταν κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων και διαγράφω ένα εισερχόμενο email, αυτό αργεί χαρακτηριστικά να διαγραφεί. Συμβαίνει και σε άλλους;

Υ.Γ. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.

 

Ποιο πολυ θεμα εφαρμογης πρεπει να ειναι.

 

Σχετικα με την 158 μονο εναν εχω δει σε forum του XDA να λεει οτι πηρε την Pie απο την 158. Οι πιο πολλοι που ακομα περιμενουν την Pie ειναι στην 158.

Αντε να τελειωσει και με αυτους να αρχισουμε να λυνουμε προβληματα και αποριες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολυ θεμα εφαρμογης πρεπει να ειναι.

 

 

Ναι ,αλλά ποιας εφαρμογής;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug,με την 9αρα.. Όταν κλείνω το κινητό το βράδυ κι ορίζω ξυπνητήρι για αυτόματο άνοιγμα και μπαίνω, αντί να μου πάει στην αρχική σελίδα μπαίνει στη δεύτερη σελίδα των εφαρμογών..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανενεργή την λειτουργία επιδόσεων;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Το δοκίμασα και με ενεργοποιημένη την λειτουργία επιδόσεων αλλά τζίρος. Η καθυστέρηση παραμένει.

Το θέμα είναι αν αυτό είναι γενικό φαινόμενο οπότε είναι μάλλον bug ή κάτι τρέχει με την δική μου μόνο συσκευή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug,με την 9αρα.. Όταν κλείνω το κινητό κι ορίζω ξυπνητήρι για αυτόματο άνοιγμα... χτυπάει ξυπνητήρι το κλείνω(όχι αναβολή) και μετά μπαίνω{πατάω κωδικό ξεκλείδωμα +pin} , αντί να μου πάει στην αρχική σελίδα μπαίνει στη δεύτερη σελίδα των εφαρμογών..

 

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος;

Update:όταν μεταφέρω την εφαρμογή του ρολογιού(το widget είναι ήδη εκεί) στην αρχική σελίδα, τότε δεν συμβαίνει το παραπάνω.. Έχω κάνει clean install την 9αρα.

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος;

Update:όταν μεταφέρω την εφαρμογή του ρολογιού(το widget είναι ήδη εκεί) στην αρχική σελίδα, τότε δεν συμβαίνει το παραπάνω.. Έχω κάνει clean install την 9αρα.

 

Φίλε μου το δοκίμασα και με βγάζει στην κύρια σελίδα. Βέβαια έχω επιλέξει συρτάρι στο στυλ αρχικής οθόνης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα και με βγάζει στην κύρια σελίδα. Βέβαια έχω επιλέξει συρτάρι στο στυλ αρχικής οθόνης.

 

Το έβαλα κι εγώ συρτάρι για τσεκ κι ήταν κομπλέ.. Μπορείς να τσεκάρεις σε τυπικό στυλ οθόνης και να μου πεις; Είμαι λίγο πριν ξανακάνω επαναφορά..

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ συρτάρι για τσεκ κι ήταν κομπλέ.. Μπορείς να τσεκάρεις σε τυπικό στυλ οθόνης και να μου πεις; Είμαι λίγο πριν ξανακάνω επαναφορά..

 

Μείνε όπως είσαι. Και σε μένα το ίδιο κάνει σε τυπικό στυλ οθόνης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί να μου πει κανένας πως δίνω δικαίωμα σε μια εφαρμογή να τρέχει συνέχεια χωρίς να μου την απενεργοποιεί συνεχώς το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...