Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν έχεις και άδικο αδερφέ, το κινητό είναι τούμπανο ... Απλά πάνω στην φούρια μου σκέφτηκα έτσι!

Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα, η μπαταρία είναι βράχος, η κάμερα άψογη.

Τι να πω, μακάρι να πάρουμε σύντομα την τελική 197 που να έχει διορθώσει όλες τις τρύπες που έχει η τωρινή 9!

Όσο για το Chat ..., καλύτερα να ρωτήσει κάποιος το φόρουμ παρά αυτούς. :p

 

Προσωπικά, επειδή με εκνευρίζουν κάποια προβλήματα σε χειρισμούς, θα προτιμούσα να μην είχα πάρει την 9 τώρα και να την έπαιρνα μια και καλή στην τελική μορφή της, χωρίς bug.

Φαντάσου τώρα εσύ να βιάζεσαι να βρεις κάτι στο τηλέφωνο για να κάνεις την δουλειά σου και αυτό να μην "ακούει" σωστά στους χειρισμούς σου και να κάνει τα δικά του! :mad:

Και επειδή τα gestures τα κάνεις πάνω από επιλογές που έχουν οι εφαρμογές, πραγματικά το τηλέφωνο κάνει ότι να 'ναι! :dash:

 

Τα έχω βγάλει τα gestures προς στιγμήν και το δουλεύω με την κλασική nav bar κάτω. Όταν με το καλό τα διορθώσουν, θα τα ξαναβάλω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι έχει βελτιωθεί αισθητά η αυτονομία τώρα με την 9.Συνήθως κατά τις 1900 το απόγευμα είχα πάντα 50-55 % και σήμερα 72 %. Μην με ρωτήσετε ποια χρήση κάνω ή τι έχω ανοικτό.Με την δικιά μου χρήση 18-20 % πάνω.Αλλά εγώ θα πω ότι παίζει ένα 15% σίγουρα.Εννοείται ότι το κινητό ξαναστήθηκε από την αρχή after hard reset.

Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μόλις πήρα την 9.0.0.159 (C636E2R1P13) γνωρίζεται αν ειναι η τελική ήταν 3.8GB στο μέγεθος

 

εμένα σήμερα η 161 3.8 γίγα....την κάρφωσα πάνω....δούλευα νοβα λάνσερ και το γύρισα σε μαμά,γιατί στις χειρονομίες κάνει ένα σκάλωμα.

...τώρα τίνος θέμα είναι αυτό?,άγνωστο.

τα υπόλοιπα θα τα δω εν καιρό.

...και hard reset όταν θα υπάρχει όρεξη.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οσοι δεν εχουν παρει την 9 παντως μην σκανε

 

στην καθημερινοτητα δεν εχω παρατηρησει καποια ουσιαστικη διαφορα

 

+ οτι μου λειπει το night mode της gcam που ειχα στην 8

 

πιο πολυ ψυχολογικο ειναι να εχουμε την pie παρα θεμα ουσιας

 

για μενα

Link to comment
Share on other sites

Στο widget της μουσικής, στην 8αρα έδειχνε τη φωτογραφία του τραγουδιού..Τώρα, μόνο αν ανοίξεις την εφαρμογή! Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μου έβγαλε αυτό.. Για πρώτη φορά. 6bea46d421234f4cacf61778c3f968e3.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μου έβγαλε αυτό.. Για πρώτη φορά. 6bea46d421234f4cacf61778c3f968e3.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εισαι με την 157; λογικά σου έρχεται σήμερα η 161.. Εμένα με την 158,δε μου έχει έγκριση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν πάω να την κατεβάσω με erecovery μου κατεβάζει το 8....πφφφ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με την 157; λογικά σου έρχεται σήμερα η 161.. Εμένα με την 158,δε μου έχει έγκριση...

 

Θέλει μέρες, δεν έρχεται κατευθείαν. Από χθες εμένα είναι approved αλλά τίποτα. Ακόμα με e recovery την 157 μου κατεβάζει. Λογικά μέσα σε μια βδομάδα θα την πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στην 197 εχουν κάνει μια βλακεία, έχει Google patch Ιανουαρίου και ο kernel είναι με ημερομηνία Δεκεμβρίου κι ένας χρήστης στο xda ανέφερε ότι έγινε brick η συσκευή του όταν έκανε rollback από την 197 σε Android 8.

Θα ξανανέβουν σύντομα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μέρες, δεν έρχεται κατευθείαν. Από χθες εμένα είναι approved αλλά τίποτα. Ακόμα με e recovery την 157 μου κατεβάζει. Λογικά μέσα σε μια βδομάδα θα την πάρουμε.

Δεν ξέρω, δεν έχω πάρει ακόμα αναβαθμιση, ούτε κ έγκριση γενικά. Κάποιος είχε πει ότι όταν σου βγάλει approved στο ff, το πολύ την επόμενη έρχεται κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω λάβει την αναβάθμιση σε android 9, αλλά διαβάζω ότι γενικότερα είναι καλό να κάνω ένα hard reset στην συσκευή και να την εγκαταστήσω εκ νέου. Ποιοι είναι οι κύριο λόγοι για κάτι τέτοιο?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την εγκατάσταση και μετά κάνε επαναφορά το κινητό. Είναι για να κάτσει σωστά η αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ερώτηση έχει απαντηθεί τουλάχιστον 40 φορές στο νήμα!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα επαναφορά , έχασα ρυθμισεις για λειτουργία τσέπης , αλλά νομίζω ότι η μπαταρία είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω λάβει την αναβάθμιση σε android 9, αλλά διαβάζω ότι γενικότερα είναι καλό να κάνω ένα hard reset στην συσκευή και να την εγκαταστήσω εκ νέου. Ποιοι είναι οι κύριο λόγοι για κάτι τέτοιο?

 

Thanks

 

Όταν κάνεις την αναβάθμιση το σύστημα θα μεταφέρει και τις εφαρμογές στην νέα έκδοση, κάνεις μια επαναφορά μετά την αναβάθμιση ωστε να φύγουν τα κατάλοιπα της προηγούμενης έκδοσης και να είναι καθαρό.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. Έχοντας αλλάξει κινητό έχω πολύ προίκα από το mate..Λοιπόν έχω το tempered glass της Nillkin Amazing H+ Pro ,2,5 d και 9H αφορετο στο κουτί του και 6 θήκες..Μια της Nillkin carbon στυλ,2 σκληρές πλαστικές (1 μαύρη κ 1 κόκκινη) της biqoal,μια λαστιχένια μπλε noname,μια κόκκινη με βελούδινο εσωτερικό και εξωτερικά σαν γόμα και μια μαύρη σκληρή με εξωτερικά alcantara της unvsuat..Όλες είναι ελάχιστα φορεμένες και σε άριστη κατάσταση.. Όποιος θέλει ας μου στείλει πμ για να μην το χαλάσουμε το ποστ..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την 9 και τα gestures οπου δεν εχουμε navigation bar γυρισα τον web browser μου (kiwi) σε full immersive mode και πραγματικα χαιρεσαι να serfαρεις σε ολη την οθονη.

Χρειαζεσαι Υπολογιστη και ADB tools να τρεξεις μια εντολη, οδηγιες εδω:

https://www.howtogeek.com/302194/how-to-force-any-android-app-into-fullscreen-immersive-mode-without-rooting/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο Σάιπρους παιδιά. Χθες ήρθε η ειδοποίηση και την πέρασα άμεσα. Έκανα ένα wipe cache partition και δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής. Σφαίρα όπως και πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δουλεύω τον Nova και τώρα με την 161 δεν δέχεται widget ρολογιού στην αρχική σελίδα... Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα;; Υπάρχει καμία λύση ή είναι bug... Με την 157 oreo δούλευε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...