Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη, αλλά εδώ και 20+ σελίδες το 95% των απαντήσεων αφορούν σχόλια του στυλ "...εγώ δεν πήρα την 9", "και γιατί δεν πήρα την 9", "και γιατί έμεινα με την 157,161,888 κτλ", "και τι έλλειψη σεβασμού είναι αυτό από την Huawei προς εμάς" κτλ κτλ!!

Δεν λέω, ας γράψει ο καθένας το παράπονό του και θα συμφωνήσω και εγώ μαζί του, αλλά έτσι, μέσα στα εκατοντάδες ολόιδια μηνύματα, χάνονται οι πραγματικές πληροφορίες από τα σχόλια αυτών που ήδη έχουν πάρει την 9, την έχουν δουλέψει και μας παρουσιάζουν κάποια χρήσιμα στοιχεία.

Κάποια στιγμή όλοι θα αναβαθμιστούμε (και εγώ ακόμα στην 8 είμαι) αλλά μέχρι τότε ας αφήσουμε χώρο στο νήμα για αυτούς που έχουν πραγματικά να πούνε(ή μάλλον να γράψουν) κάτι χρήσιμο ή που θέλουν βοήθεια σε κάποιο πρόβλημα!

 

Ακριβώς. 'Εχω σταματήσει να διαβάζω το νήμα εδώ και 2 εβδομάδες για αυτό το λόγο. Σκεφτείτε και τους άλλους παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά εδώ και 20+ σελίδες το 95% των απαντήσεων αφορούν σχόλια του στυλ "...εγώ δεν πήρα την 9", "και γιατί δεν πήρα την 9", "και γιατί έμεινα με την 157,161,888 κτλ", "και τι έλλειψη σεβασμού είναι αυτό από την Huawei προς εμάς" κτλ κτλ!!

Δεν λέω, ας γράψει ο καθένας το παράπονό του και θα συμφωνήσω και εγώ μαζί του, αλλά έτσι, μέσα στα εκατοντάδες ολόιδια μηνύματα, χάνονται οι πραγματικές πληροφορίες από τα σχόλια αυτών που ήδη έχουν πάρει την 9, την έχουν δουλέψει και μας παρουσιάζουν κάποια χρήσιμα στοιχεία.

Κάποια στιγμή όλοι θα αναβαθμιστούμε (και εγώ ακόμα στην 8 είμαι) αλλά μέχρι τότε ας αφήσουμε χώρο στο νήμα για αυτούς που έχουν πραγματικά να πούνε(ή μάλλον να γράψουν) κάτι χρήσιμο ή που θέλουν βοήθεια σε κάποιο πρόβλημα!

Πες τα... κάθε αναβάθμιση τα ίδια, του σπαμ το κάγκελο :(
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει και πιο παλιά.. Ότι καλά που ήρθε η αναβάθμιση και θα ζωντανέψει λιγο το νήμα.

Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί ασέβεια σε κανέναν το να μπαίνει και να γράφει ο κάθε κάτοχος της εν λόγο συσκευής ότι δνε πήρε την αναβάθμιση η γιατί αργεί να την πάρει.

Είναι και αυτό ένα δείγμα του οτι η συσκευή μας κεντρίσει ακόμη το ενδιαφέρον..

 

Άλλωστε πολλοί δεν γνωρίζουν κάποιους άλλους τρόπους για να πάρουν την αναβάθμιση..

 

Και εγώ ακόμη τίποτα... Και σκάω κάθε μέρα... Αντε καλημέρα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μην μιλαμε δηλαδη? Δεν καταλαβα?

 

Έχουν καποιοι την αναβαθμιση εδω και 3 βδομαδες και υπαρχουν αλλοι με 8 ακομα και δεν θα το γραψουμε?

 

Επειδη ενοχλει λεει... Μαλιστα...

 

 

 

Τελος παντων.. Σημερα την πηρα κι εγω...

 

το θεμα ειναι κυριως της Huawei. αν ελεγε οτι θα την παρουν ολοι μεσα σε ενα μηνα δεν θα υπηρχαν παραπονα.

 

ειναι σαν να πας στην τραπεζα και να σου που οτι θα περιμενεις 20 λεπτα για να εξυπηρετηθεις. στα 15 αν φυγεις θα εισαι ευχαριστημενος.

 

αν δεν σου πει κανεις τιποτα θα νομιζεις οτι πανω απο δεκαλεπτο ειναι αιωνας.

 

η ψυχολογια της ουρας αναμομης

 

 

και σορυ που σας το χαλαω

 

αλλα ειναι ΠΟΛΥ σοβαρο θεμα για το service και την εμπειρια χρησης και καλα εγινε και γραφτηκε

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει και πιο παλιά.. Ότι καλά που ήρθε η αναβάθμιση και θα ζωντανέψει λιγο το νήμα.

Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί ασέβεια σε κανέναν το να μπαίνει και να γράφει ο κάθε κάτοχος της εν λόγο συσκευής ότι δνε πήρε την αναβάθμιση η γιατί αργεί να την πάρει.

Είναι και αυτό ένα δείγμα του οτι η συσκευή μας κεντρίσει ακόμη το ενδιαφέρον..

 

Άλλωστε πολλοί δεν γνωρίζουν κάποιους άλλους τρόπους για να πάρουν την αναβάθμιση..

 

Και εγώ ακόμη τίποτα... Και σκάω κάθε μέρα... Αντε καλημέρα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει προς Θεού δεν είπαμε για ασέβεια. Απλα spamming. Το να λέει κάποιος "δεν το πήρα ακόμα" δεν προσφέρει κάποια χρήσιμη πληροφορία στους υπόλοιπους. 'Οταν το πάρετε με το καλό γράψτε "Το πήραμε και αυτές είναι οι εντυπώσεις μου...". Αυτό μάλιστα θα το διαβάσουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

σπαμ η εμπειρια χρησης που πληρωσα για την συσκευη οσο και οι αλλοι και θα την χαρω 3 βδομαδες λιγοτερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη καποιος που ενδιαφερεται να αγορασει την συσκευη να μην ξερει οτι αργει σε αναβαθμισεις για κανα μηνα περιπου?

 

πως θα το μαθει αν δεν γραφτει και δεν σημειωθει ως θεμα?

 

τελος παντων...

 

δεν θα τσακωθουμε και για μια αναβαθμιση ενος κινητου δηλαδη στην τελικη

 

 

την καλημερα μου σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

OK ειναι ενοχλητικο οταν επαναλαμβανεις καποιος καθε μερα "δεν μου ηρθε ακομα, καλα ρε Huawei τι κανεις;" αλλα βρε παιδια η συσκευη ειναι 1 χρονο που κυκλοφορησε κι εχουν αναλυθει τα παντα, επαναλαμβανομενα ειναι συνεχεια τα ιδια πραγματα οπως "πηρα την συσκευη και δεν ξερω πως να αλλαξω ηχο στις κλησεις", πιστευω εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν υπαρχει προβλημα να το απαντησουμε και 2 και 15 φορες ακομα.

Οπως ειπα ΟΚ οταν καποιος δινει αναφορα καθε μερα ναι γινεται ενοχλητικο.

 

Οποιος περνει την 9 παρακαλω ας λεει και τι εκδοση ειχε γιατι βλεπω μονο οσοι ειχαν 157 την εχουν παρει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εγω 157 και πηγα στην 161

 

 

 

και φυσικο ειναι να γινονται συνεχεια ιδιες ερωτησεις σε ενα νημα τοσων σελιδων

 

δεν βλεπω κατι περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. Ήρεμα.. Αν και βλέπω ότι ήρεμοι είστε.. Χαχαχα, την πλάκα μας κάνουμε... Για κινητό μιλάμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, σε ποιο πόστ κάποιος χρήστης είχε γράψει πως γίνεται η διαδικασία για να περαστεί καθαρό το νεο λειτουργικό?

 

ευχαριστώ

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν πάρει την 9.

Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά εκείνη την μικρή αλλά πολύ βολική ρυθμισούλα να δυναμώνει τον ήχο κλήσης αυτόματα, όταν είναι μέσα σε τσέπη το κινητό?

Αν δεν την έχουν εξαφανίσει, δηλαδή.. :worry:

 

Κάτι τέτοια βολικά πραγματάκια έκαναν το emui να μου αρέσει και δεν το καλοβλέπω καθόλου αν άρχισαν σιγά-σιγά να τα αφαιρούν!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σερτς στις ρυθμίσεις και βουαλάd33b2e501b5258c4d2a879bd449c4ef0.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Φίλε ΔΕΝ μου το βγάζει εμένα. Το έχω κάνει search σαν "τσέπη" και δεν μου το βγάζει. Γι' αυτό ρώτησα εδώ!

 

Εσένα πως το βγάζει στα δίκτυα?? :blink:

Τι δουλειά έχει εκεί και πως είναι δυνατόν εσένα να το έχει και εμένα όχι?? :cry:

 

Κάτσε θα ανεβάσω και print screen, για το μαμώτο δηλαδή!

 

Ορίστε!

 

a783d09795a6c7df77bebe235c1f6d33.jpg

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΔΕΝ μου το βγάζει εμένα. Το έχω κάνει search σαν "τσέπη" και δεν μου το βγάζει. Γι' αυτό ρώτησα εδώ!

 

Εσένα πως το βγάζει στα δίκτυα?? :blink:

Τι δουλειά έχει εκεί και πως είναι δυνατόν εσένα να το έχει και εμένα όχι?? :cry:

 

Κάτσε θα ανεβάσω και print screen, για το μαμώτο δηλαδή!

 

Πιθανόν ο Poliths δεν έχει κάνει επαναφορά και του έχει μείνει η ρύθμιση. Ούτε εμένα την έχει που έχω κάνει επαναφορά. Το ίδιο γίνεται και με την επιλογή κλήση HD που φεύγει αν κάνεις επαναφορά μετά το update.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Εγώ έχω κάνει factory reset.

Άρα, την ξήλωσαν σαν ρύθμιση! Κρίμα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο Poliths δεν έχει κάνει επαναφορά και του έχει μείνει η ρύθμιση. Ούτε εμένα την έχει που έχω κάνει επαναφορά. Το ίδιο γίνεται και με την επιλογή κλήση HD που φεύγει αν κάνεις επαναφορά μετά το update.

 

Εγώ πάλι, πρώτη φορά διάβασα εδώ για αυτή τη ρύθμιση κ την έψαξα τώρα που έχω ακόμα την 158 έκδοση. Δεν την έχει.. κ όταν είχα πάρει τη συσκευή, είχα ψάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις, αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου. σίγουρα θα το είχα ενεργοποιήσει αλλιώς! Περίεργα πράγματα..αυτό με την κλήση ΗD το έχω πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο Poliths δεν έχει κάνει επαναφορά και του έχει μείνει η ρύθμιση. Ούτε εμένα την έχει που έχω κάνει επαναφορά. Το ίδιο γίνεται και με την επιλογή κλήση HD που φεύγει αν κάνεις επαναφορά μετά το update.

 

Ναι, τώρα που το λες...

Όντως, πάει και η κλήση HD! Μα τι γίνεται? Γιατί τις ξηλώνουν? :mad:

Ντάξ με το volte/vowifi δεν χρειάζεται, με το 3G όμως? Θα το έχουν default ON?

 

Εγώ πάλι, πρώτη φορά διάβασα εδώ για αυτή τη ρύθμιση κ την έψαξα τώρα που έχω ακόμα την 158 έκδοση. Δεν την έχει.. κ όταν είχα πάρει τη συσκευή, είχα ψάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις, αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου. σίγουρα θα το είχα ενεργοποιήσει αλλιώς! Περίεργα πράγματα..αυτό με την κλήση ΗD το έχω πάντως..

 

Μάλλον πρέπει να το δει κάποιος με 157. Εκεί εγώ το είχα κανονικά.

Η 158 δεν ήρθε ποτέ σε μένα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να το δει κάποιος με 157. Εκεί εγώ το είχα κανονικά.

Η 158 δεν ήρθε ποτέ σε μένα.

 

Δεν ξέρω, αλλά γενικά δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό. Κ όπως είπα, δεν το είχα προσέξει παλιότερα, που είχα ψάξει ό,τι ρύθμιση είχε μέσα, μιας κ 1η συσκευή huawei μου είναι... Ας ελπίσουμε να μπει σύντομα με μικρή αναβάθμιση, γιατί φαίνεται χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά γενικά δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό. Κ όπως είπα, δεν το είχα προσέξει παλιότερα, που είχα ψάξει ό,τι ρύθμιση είχε μέσα, μιας κ 1η συσκευή huawei μου είναι... Ας ελπίσουμε να μπει σύντομα με μικρή αναβάθμιση, γιατί φαίνεται χρήσιμο!

 

Ναι ρε μαμώτο! Βόλευε πάρα πολύ. Μακάρι να το ξαναβάλουν.

Ήταν στο ίδιο μενού που ήταν και η κλήση HD. Δηλαδή στις "ρυθμίσεις" μέσα όμως από τον dialer. Αν δεν είχες τον μαμά dialer δεν θα την έβλεπες.

 

Να, γι' αυτό λέω ότι δεν ενθουσιάστηκα με την 9άρα! Αν άρχισαν να ξηλώνουν κάτι τέτοια ωραία πραγματάκια που έκαναν την χρήση του πιο εύκολη .... Χαιρετήσματα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξημερώματα καθώς σηκώθηκα για νερό ρίχνω μία στην ενημέρωση και έσκασε μύτη. Η 9 με την 161.Σε γενικές γραμμές πιο πολύ η ικανοποίηση ήταν ψυχολογικη καθώς όλα τα κολπάκια κίνησης τα έχω off. Αλλά μου άρεσε που ξαναμπήκα σε διαδικασία σκαλίζματος.
Link to comment
Share on other sites

Με 157 εδώ (.... ), δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία

 

Υπάρχει....Ρυθμίσεις ασύρματων & δικτύων - Ρυθμίσεις κλήσεων. Με 157 κι εγώ. Καλησπέρα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...