Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον γι'αυτό.. Όσοι είστε με 157, θα πάρετε την 161. Εσύ σήμερα λογικά.. Εμείς με την 158 περιμένουμε την 179 ή την 197 λογικά.

 

Εσεις με την 158 η συσκευη σας ειναι παλαια ή προσφατη;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εσεις με την 158 η συσκευη σας ειναι παλαια ή προσφατη;

 

Δεδομένου ότι την ενεργοποίησα 27/12/17, υποθέτω αρκετά παλιά :p Κ αγορασμένη κανονικά από Ελλάδα κ τα σχετικά..

Edited by Tasos91
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι την ενεργοποίησα 27/12/17, υποθέτω αρκετά παλιά :p Κ αγορασμένη κανονικά από Ελλάδα κ τα σχετικά..

 

Βασικα παιζει οσοι εχουν την 158 να ειναι αρχικες παρτιδες συσκευων και ετσι μιας που περασαν οι γιορτες και θελω να γινω λιγο διαβολακος παιζει τις αρχικες συσκευες να μην τις αναβαθμισουν και να τις αφησουν στην 8. Δεν το νομιζω αλλα λες;

Σε τσεχικο forum παντος αρχισαν να δοκιμαζουν την 197 οι υπαλληλοι της Huawei.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιζει οσοι εχουν την 158 να ειναι αρχικες παρτιδες συσκευων και ετσι μιας που περασαν οι γιορτες και θελω να γινω λιγο διαβολακος παιζει τις αρχικες συσκευες να μην τις αναβαθμισουν και να τις αφησουν στην 8. Δεν το νομιζω αλλα λες;

Σε τσεχικο forum παντος αρχισαν να δοκιμαζουν την 197 οι υπαλληλοι της Huawei.

 

Αν κάνουν κάτι τέτοιο, θα χάσουν πολλούς από αυτούς που παίρνουν τις συσκευές σχετικά φρέσκες.. κ ουσιαστικά, θα παίρνεις ναυαρχίδα τους όταν πλέον βγαίνει η ενδιάμεση(δηλαδή σειρά Ρ αν θες μέιτ), όταν δηλαδή βγαίνουν κ όλοι οι ανταγωνιστές τους. Οπότε, πέρα από το ότι θα χάνουν έσοδα, αφού θα είναι η φάση που πέφτουν ήδη οι τιμές τους, θα χάνουν κ πελάτες γενικότερα.. Εγώ γενικά, έχω ξενερώσει με τη φάση της huawei. Κυρίως γιατί πήρα τη συσκευή για 2 λόγους, μπαταρία κ κάμερα. Κ η κάμερα δεν είναι επίπεδο ναυαρχίδας πιστεύω.. Το είχα καταλάβει από την αρχή, αλλά ήλπιζα σε καμία αναβάθμιση του λογισμικού της (κάμερας) που δεν ήρθε ποτέ κ όπως λένε κάποιοι εδώ, δεν έχει ούτε τώρα αξιόλογη βελτίωση..

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι ξαφνικά πάνω σε μια απέλπιδα προσπάθεια αναζήτησης ενημερωσης ήρθε η 161 από 157 που ήμουν με cosmote αγορασμενο από κοτσωβολο τον Μάρτιο.ελπιζω να έρθει και σε άλλους
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουν κάτι τέτοιο, θα χάσουν πολλούς από αυτούς που παίρνουν τις συσκευές σχετικά φρέσκες.. κ ουσιαστικά, θα παίρνεις ναυαρχίδα τους όταν πλέον βγαίνει η ενδιάμεση(δηλαδή σειρά Ρ αν θες μέιτ), όταν δηλαδή βγαίνουν κ όλοι οι ανταγωνιστές τους. Οπότε, πέρα από το ότι θα χάνουν έσοδα, αφού θα είναι η φάση που πέφτουν ήδη οι τιμές τους, θα χάνουν κ πελάτες γενικότερα.. Εγώ γενικά, έχω ξενερώσει με τη φάση της huawei. Κυρίως γιατί πήρα τη συσκευή για 2 λόγους, μπαταρία κ κάμερα. Κ η κάμερα δεν είναι επίπεδο ναυαρχίδας πιστεύω.. Το είχα καταλάβει από την αρχή, αλλά ήλπιζα σε καμία αναβάθμιση του λογισμικού της (κάμερας) που δεν ήρθε ποτέ κ όπως λένε κάποιοι εδώ, δεν έχει ούτε τώρα αξιόλογη βελτίωση..

 

Είναι τραβηγμένο νομίζω να λές ότι η κάμερα δεν είναι επιπέδου ναυαρχίδας.Μπορείς να μας πείς που υστερεί συγκριτικά με άλλες συσκευές;Το μόνο που μπορώ να δεχθώ είναι η ποιότητα του βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραβηγμένο νομίζω να λές ότι η κάμερα δεν είναι επιπέδου ναυαρχίδας.Μπορείς να μας πείς που υστερεί συγκριτικά με άλλες συσκευές;Το μόνο που μπορώ να δεχθώ είναι η ποιότητα του βίντεο.

 

Σε σχέση με το s7 edge που είχα πριν, δεν έχει το ίδιο καλό dynamic range. Κ επειδή έχω σκύλο, σε ίδιες συνθήκες (μιας κ το s7 το έδωσα στην αδελφή μου όταν άλλαξα συσκευή κ έκανα τεστ κ με τα 2 ταυτόχρονα), το s7 κάνει το τρίχωμα να φαίνεται τρίχωμα, σε αντίθεση με το mate που στον ήλιο το κάνει σαν να είναι ακουαρέλα, ένα ενιαίο πράγμα. Μιλάμε για σύγκριση των φωτογραφιών σε υπολογιστή, όχι στα κινητά, μιας κ το s7 έχει μεγαλύτερη ανάλυση κ την αντίθεση της σάμσουνγκ. Κ το s7 edge όταν βγήκε, είχε ίδια τιμή με το mate 10, αλλά βγήκε 1.5 χρόνο νωρίτερα. Κ επειδή το s7 πήρε μία αναβάθμιση στην κάμερα όταν βγήκε το νόουτ που έκανε μπουμ, ήλπιζα ότι θα πάρουμε κ εμείς κάτι, έστω με το νέο Ρ.. Κ τελικά, μην πω τι πήραμε...

Edited by Tasos91
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουν κάτι τέτοιο, θα χάσουν πολλούς από αυτούς που παίρνουν τις συσκευές σχετικά φρέσκες.. κ ουσιαστικά, θα παίρνεις ναυαρχίδα τους όταν πλέον βγαίνει η ενδιάμεση(δηλαδή σειρά Ρ αν θες μέιτ), όταν δηλαδή βγαίνουν κ όλοι οι ανταγωνιστές τους. Οπότε, πέρα από το ότι θα χάνουν έσοδα, αφού θα είναι η φάση που πέφτουν ήδη οι τιμές τους, θα χάνουν κ πελάτες γενικότερα.. Εγώ γενικά, έχω ξενερώσει με τη φάση της huawei. Κυρίως γιατί πήρα τη συσκευή για 2 λόγους, μπαταρία κ κάμερα. Κ η κάμερα δεν είναι επίπεδο ναυαρχίδας πιστεύω.. Το είχα καταλάβει από την αρχή, αλλά ήλπιζα σε καμία αναβάθμιση του λογισμικού της (κάμερας) που δεν ήρθε ποτέ κ όπως λένε κάποιοι εδώ, δεν έχει ούτε τώρα αξιόλογη βελτίωση..

 

Καλα δεν νομιζω να το κανουν, εγω πιστευω οτι επειδη δοκιμαζουν την 9 ακομα την εδωσαν στις νεες συσκευες που ειναι και πιο φρεσκιες να την δοκιμασουν και μετα θα την δωσουν και στις πιο παλιες.

Οταν αρχισουν να δινουν και απλες ΟΤΑ κι οχι μονο FULL-OTA τοτε λογικα θα εχει γινει πραγματικα stable η PIE.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το s7 edge που είχα πριν, δεν έχει το ίδιο καλό dynamic range. Κ επειδή έχω σκύλο, σε ίδιες συνθήκες (μιας κ το s7 το έδωσα στην αδελφή μου όταν άλλαξα συσκευή κ έκανα τεστ κ με τα 2 ταυτόχρονα), το s7 κάνει το τρίχωμα να φαίνεται τρίχωμα, σε αντίθεση με το mate που στον ήλιο το κάνει σαν να είναι ακουαρέλα, ένα ενιαίο πράγμα. Κ το s7 edge όταν βγήκε, είχε ίδια τιμή με το mate 10, αλλά βγήκε 1.5 χρόνο νωρίτερα. Κ επειδή το s7 πήρε μία αναβάθμιση στην κάμερα όταν βγήκε το νόουτ που έκανε μπουμ, ήλπιζα ότι θα πάρουμε κ εμείς κάτι, έστω με το νέο Ρ.. Κ τελικά, μην πω τι πήραμε...

 

Συμφωνώ με τον φίλο το s7 εχει πολύ καλύτερη κάμερα απο το mate.. Θα παω για mi8.. Πολύ ποιο καλύτερο σε όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Να ανοιγεις την εφαρμογη για τα updates και να πατας τις 3 τελιτσες και να επιλεγεις ληψη πληρους πακετου. Μην περιμενεις να σου ερθει το notification ουτε να κανεις απλη αναζητηση αναβαθμισης.

 

Το κάνω αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο το s7 εχει πολύ καλύτερη κάμερα απο το mate.. Θα παω για mi8.. Πολύ ποιο καλύτερο σε όλα.....
Πολύ πιο καλύτερο σε όλα το μι8;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εαν εξαιρεσεις την μπαταρία κατά μικρή διαφορά και τα στερεοφωνικά ηχεία το Mi8 ειναι οντως καλυτερο και δοκιμασμενα
Link to comment
Share on other sites

εαν εξαιρεσεις την μπαταρία κατά μικρή διαφορά και τα στερεοφωνικά ηχεία το Mi8 ειναι οντως καλυτερο και δοκιμασμενα

 

Eτσι ακριβως!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εσεις με την 158 η συσκευη σας ειναι παλαια ή προσφατη;

Eγώ την αγόρασα από vodafone 7/1/2019

 

Πολύ πιο καλύτερο σε όλα το μι8;;

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eγώ πάλι έδωσα το mi8 αφού το κράτησα 2 μέρες μόνο.

Δεν μου έκανε το κλικ που λένε.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Eγώ την αγόρασα από vodafone 7/1/2019

 

Οποτε και νεες συσκευες πηραν την 158

 

 

Καλα παιδες τωρα γιατι συγκρινετε συσκευη του Νοεμβριου 2017 με συσκευη του Ιουνιου 2018;

Καλυτερο σε ολα δεν ειναι το Mi8 που εχει ακομα USB2 το 2018 οπου δεν υπαρχει μητρικη με USB2 θυρες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο καλύτερο σε όλα το μι8;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φίλε μου σε όλα όμως....

Link to comment
Share on other sites

Οποτε και νεες συσκευες πηραν την 158

 

 

Καλα παιδες τωρα γιατι συγκρινετε συσκευη του Νοεμβριου 2017 με συσκευη του Ιουνιου 2018;

 

Απρίλιο του 18 δεν έχω πάρει πάντως ακόμα ούτε 158,ουτε την 9. Οπότε δεν νομίζω να παίξει ρόλο η ηλικία, αλλά μάλλον καθαρά θέμα imei βλέπω να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσουμε τώρα ποιο τηλέφωνο είναι καλύτερο από το mate! Δεν είναι γι' αυτό το νήμα εδώ.

Ο καθένας μπορεί να έχει την γνώμη του!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απρίλιο του 18 δεν έχω πάρει πάντως ακόμα ούτε 158,ουτε την 9. Οπότε δεν νομίζω να παίξει ρόλο η ηλικία, αλλά μάλλον καθαρά θέμα imei βλέπω να είναι.

 

Στάνταρ.

Απρίλιο του 18 το είχα πάρει και εγώ και πήρα την 9 πριν λίγες μέρες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απρίλιο του 18 δεν έχω πάρει πάντως ακόμα ούτε 158,ουτε την 9. Οπότε δεν νομίζω να παίξει ρόλο η ηλικία, αλλά μάλλον καθαρά θέμα imei βλέπω να είναι.

 

Μα και τα ΙΜΕΙ είναι θέμα ηλικίας.. Δίνονται κωδικοί κατά την κατασκευή της συσκευής, οπότε μπορούν να ξέρουν ποια ΙΜΕΙ είναι "παλιά" κ ποια πιο φρέσκα. Επίσης, από ένα σημείο κ μετά, πέφτει το hype γύρω από μία συσκευή, επειδή ανακοινώνονται τα νέα μοντέλα, έτσι μένουν στα ράφια/αποθήκες συσκευές που είναι πιο "παλιές" με αποτέλεσμα κάποιος που το πήρε Ιούνη πχ, να έχει συσκευή που ίσως κατασκευάστηκε μαζί με κάποιου που το αγόρασε απρίλη. Αυτό είναι καθαρά το πως το σκέφτομαι εγώ, κ πως πιστεύω ότι είναι. Δεν έχω σαφείς πληροφορίες για κάτι τέτοιο. Πάντως, χθες κ προχθές πήραν ακόμα πολλοί αναβάθμιση από την 157 στην 161. Κ δεδομένου ότι ακόμα στο firmware finder δεν έγινε approved ούτε γενικά η 179 ή η 197, μάλλον ακόμα δίνουν την 161.. Λογικά θα σας έρθει σύντομα πάντως, εκτός αν υπάρχουν συσκευές που θα πάνε απευθείας σε πιο νέο firmware αν είναι έτοιμο αυτό μέχρι να έρθει η ώρα τους..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το Live Chat (δυστυχώς το Ελληνικό) και πέρα της αγένειας που είχε μια υπάλληλος που πληκτρολογούσε, μου παρέθετε ένα έτοιμο κείμενο ότι η όλη αναβάθμιση πάει μέσω ΙΜΕΙ. Εννοείτε κουβέντα για την αδικαιολόγητη καθυστέρηση που έχουν οι αναβαθμίσεις παρ' όλο που είναι το ίδιο μοντέλο και η παντελώς έλλειψη πληροφόρησης τι γίνεται με τα μονόκαρτα και πότε και ... αν θα λάβουμε εμείς την 9! Εγώ προσωπικά θα περιμένω 2 εβδομάδες ακόμα και αν δεν δω φως στο τούνελ πάει το κινητό καρφί σε αγγελία. Κρίμα ...

Φανατικέ επειδή βλέπω έχεις μερικά θεματάκια στην 9 (με τα gestures), κάπου είδα στο XDA ότι με την 197 διορθώνονται.:)

Link to comment
Share on other sites

 

τα εχουν κατεβασει τα links

 

μπορεις να τα ανεβασεις καπου?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το Live Chat (δυστυχώς το Ελληνικό) και πέρα της αγένειας που είχε μια υπάλληλος που πληκτρολογούσε, μου παρέθετε ένα έτοιμο κείμενο ότι η όλη αναβάθμιση πάει μέσω ΙΜΕΙ. Εννοείτε κουβέντα για την αδικαιολόγητη καθυστέρηση που έχουν οι αναβαθμίσεις παρ' όλο που είναι το ίδιο μοντέλο και η παντελώς έλλειψη πληροφόρησης τι γίνεται με τα μονόκαρτα και πότε και ... αν θα λάβουμε εμείς την 9! Εγώ προσωπικά θα περιμένω 2 εβδομάδες ακόμα και αν δεν δω φως στο τούνελ πάει το κινητό καρφί σε αγγελία. Κρίμα ...

Φανατικέ επειδή βλέπω έχεις μερικά θεματάκια στην 9 (με τα gestures), κάπου είδα στο XDA ότι με την 197 διορθώνονται.:)

 

Καλησπέρα.

Και όχι μόνον εγώ. Πολλοί (αν όχι όλοι) έχουμε θεματάκια με τα gestures. Ειδικά το back, έχει σοβαρά προβλήματα.

Μακάρι όπως λες να φτιάχνουν. Πιστεύω και εγώ αυτό που λέει ο @papadarxon ότι η 161 είναι κάτι σαν open beta και η κανονική θα είναι ή η 197 ή κάποια που θα βγει στην συνέχεια, με φτιαγμένα τα "προβλήματα". Και αυτή θα πάρουμε πλέον όλοι.

 

Πάντως ΜΗΝ απογοητεύεσαι που δεν σου έχει έρθει ακόμη η 9. Δεν είναι και κάτι το "ουάου". Εντάξει το βελτιώνει παντού το κινητό αλλά μην φανταστείς τίποτα το φοβερό.

 

Και επίσης, θα πάρουν τα μονόκαρτα την 9. Στάνταρ! Μονόκαρτο έχω και εγώ (BLA-09), Ιταλικό. ;)

 

PS: Άσε το Ελληνικό Live chat. Είναι για τα πανηγύρια! Τσάμπα χαλιέσαι με δαύτους!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις και άδικο αδερφέ, το κινητό είναι τούμπανο ... Απλά πάνω στην φούρια μου σκέφτηκα έτσι!

Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα, η μπαταρία είναι βράχος, η κάμερα άψογη.

Τι να πω, μακάρι να πάρουμε σύντομα την τελική 197 που να έχει διορθώσει όλες τις τρύπες που έχει η τωρινή 9!

Όσο για το Chat ..., καλύτερα να ρωτήσει κάποιος το φόρουμ παρά αυτούς. :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις και άδικο αδερφέ, το κινητό είναι τούμπανο ... Απλά πάνω στην φούρια μου σκέφτηκα έτσι!

Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα, η μπαταρία είναι βράχος, η κάμερα άψογη.

Τι να πω, μακάρι να πάρουμε σύντομα την τελική 197 που να έχει διορθώσει όλες τις τρύπες που έχει η τωρινή 9!

Όσο για το Chat ..., καλύτερα να ρωτήσει κάποιος το φόρουμ παρά αυτούς. :p

 

Σαν παλιό μέλος έπρεπε ξέρεις ότι καλό είναι να περιμένουμε και να μην περνάμε αναβαθμίσεις με το που βγαίνουν. Βέβαια πολλές φορές μας τρώει το χέρι μας είναι η αλήθεια:lol:

Link to comment
Share on other sites

τα εχουν κατεβασει τα links

 

μπορεις να τα ανεβασεις καπου?

 

Τα κατέβασε γιατί κάποιος έξυπνος του έκλεψε την δουλειά και το έβαλε στο playstore με πληρωμή. Δυστυχώς εγώ το έβγαλα και το έσβησα και δεν το έχω κάπου, τώρα είμαι με του Mate 20 porsche το θέμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...