Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Done! :)

Εφυγε @dimgoul

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πράγματι, το κουμπαρακι μου που το πήρε πριν τρεις μήνες μονοκαρτο στα 410 ευρώ και πήρε την αναβάθμιση πριν τέσσερις μέρες, και εγω που το πήρα 799 το πρώτο μήνα κυκλοφορίας να είμαι με την 158 και να περιμένω είναι λιγάκι εκνευριστικό, όχι ότι λέει κάτι το κόστος αγοράς αλλά αν μη τι άλλο η παλαιότητά θα έπρεπε να παίζει κάποιο ρόλο , για το ****το,που θα πάει θα έρθει και σε μας.

 

Μα γιαυτο ακριβως δεν τους καιγεται καρφι για τις αναβαθμισεις οπως και σε αλλες εταιρειες τυπου LG.Γιατι γνωριζουν και οι ιδιες οι εταιρειες τι απαξιωση τρωνε τα κινητα και δεν τους ενδιαφερει.

 

Και εγω προσωπικα που περιμενα απο Νοεμβριο που ειχε ανεβει τοτε η σχετικη ειδηση μεχρι και πριν λιγες μερες,το εδωσα το κινητο και θα ψηφισω με το πορτοφολι του ψωνιζοντας κατι με καλυτερη υποστηριξη απο την Huawei στο κομματι αυτο.

 

Βεβαια δεν τους κατηγορω πληρως γιατι τα γνωριζα απο πιο παλια αυτα απλα πιστευα οτι δεν θα με πειραζε τοσο.

 

Μπορει πριν ενα χρονο να το πληρωσε κοσμος στα 800ευρω το κινητο,αλλα πλεον η αξια του σαν used στις αγγελιες παιζει στα 300-350ευρω,δηλαδη κατω απο το μισο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλήρως ευχαριστημενος με το κινητό και τις δυνατότητες του ,το έδωσα κ εγώ. .Το κράτησα 1 χρόνο και 2 μήνες. .Θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχω αρκετές θήκες και τζαμακι αχρησιμοποιητο της nillkin προς πώληση για όποιον ενδιαφέρεται. .

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλήρως ευχαριστημενος με το κινητό και τις δυνατότητες του ,το έδωσα κ εγώ. .Το κράτησα 1 χρόνο και 2 μήνες. .Θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχω αρκετές θήκες και τζαμακι αχρησιμοποιητο της nillkin προς πώληση για όποιον ενδιαφέρεται. .

 

Καλησπέρα φίλε, σε τι κινητό πήγες?

Στείλε μου pm με ενδιαφέρει το τζαμακι της nilkin και αν έχεις καμια θήκη σαν της spigen αλλα λίγο πιο λεπτη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ έναν qc3.0 από Κίνα... Φορτίζει γρήγορα... Όχι σαν supercharge αλλά σαν quick charge

 

Sent from my Mate 10 pro

Έχεις κάποιο link από ebay κάποιον; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ καλή χρονιά! Χρήστης της συσκευής μετά από ματε 9 κ ειδικά τώρα με το 10 υπέρ ευχαριστημένος από τη συσκευή! Θέλω τη γνώμη σας, θέλω να πάρω ασύρματα ακουστικά, τι μου προτείνετε,airpods apple ή huawei freebuds? Όπως καταλάβατε θέλω τέτοιου είδους ασύρματα κ όχι με καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα bug . Το master AI στην φωτογραφία ενώ δείχνει να δουλεύει δεν το αποτυπώνει στις φωτογραφιες

 

Sent from my Mate 10 pro

Εδιτ. Με απενεργοποίηση και ενεργοποίηση δουλεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

45803084865_bf4e28b038_c.jpg

Master AI on and off by Nikolaos Theiakos - Flickr2BBcode LITE

45803082695_86e15370a4_c.jpg

Master AI on and off by Nikolaos Theiakos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my Mate 10 pro

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου έχει να προτείνει κάποιος για το κινητό;

 

https://www.skroutz.gr/s/16277296/Huawei-AP38-Type-C-Cable.html

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλήρως ευχαριστημενος με το κινητό και τις δυνατότητες του ,το έδωσα κ εγώ. .Το κράτησα 1 χρόνο και 2 μήνες. .Θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχω αρκετές θήκες και τζαμακι αχρησιμοποιητο της nillkin προς πώληση για όποιον ενδιαφέρεται. .

 

Καλημερα. Μ ενδιαφερει το τζαμακι. Περιοχη;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα συντομο test αυτες τις μερες κατα ποσο επηρεαζει το σημα στην μπαταρια κατα την νυχτα.

Στην EMUI9 9.0.0.161 με συγχρονισμο λογαριασμων ενεργο, Viber να τρεχει συνεχεια απο πισω, τα Wi-Fi και Mobile Data να παραμενουν ενεργα οταν σβηνει η οθονη, τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:

Δικτυο 2G, Σημα 3-4 μπαρες, Wi-Fi [ON], Mobile Data [OFF], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [ON], Mobile Data [OFF], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [ON, Mobile Data [ON], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [OFF], Mobile Data [ON], Καταναλωση 2%

 

Σημειωση οτι στην 9 εχω παρατηρησει χαμηλοτερο σημα κινητης και υποπτευομαι λογο του test που ειχαν βρεθει συσκευες με υψηλοτερο SAR εχουν κατεβασει την ενταση ή απλα φταει ο καιρος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα συντομο test αυτες τις μερες κατα ποσο επηρεαζει το σημα στην μπαταρια κατα την νυχτα.

Στην EMUI9 9.0.0.161 με συγχρονισμο λογαριασμων ενεργο, Viber να τρεχει συνεχεια απο πισω, τα Wi-Fi και Mobile Data να παραμενουν ενεργα οταν σβηνει η οθονη, τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:

Δικτυο 2G, Σημα 3-4 μπαρες, Wi-Fi [ON], Mobile Data [OFF], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [ON], Mobile Data [OFF], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [ON, Mobile Data [ON], Καταναλωση 2%

Δικτυο 4G+, Σημα 1-2 μπαρες, Wi-Fi [OFF], Mobile Data [ON], Καταναλωση 2%

 

Σημειωση οτι στην 9 εχω παρατηρησει χαμηλοτερο σημα κινητης και υποπτευομαι λογο του test που ειχαν βρεθει συσκευες με υψηλοτερο SAR εχουν κατεβασει την ενταση ή απλα φταει ο καιρος.

 

Εμενα με την 8.0 ακόμα μου έχει κατανάλωση το βράδυ 10%-12% και δεν μπορώ να βρω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τον έχει στο e-shop crazy sundays στα 17,69€ απλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνει και το καλώδιο type-c μεσα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την 8.0 ακόμα μου έχει κατανάλωση το βράδυ 10%-12% και δεν μπορώ να βρω τι φταίει.

 

Μην συγκρινεις τα νουμερα μου με τα δικα σου γιατι αλλιως την εχεις στημενη εσυ αλλιως εγω.

Τετοια καταναλωση (10%) ειχα με την AOD ενεργη.

Εγω προσωπικα καταλαβα οτι με την 9 τουλαχιστον την νυχτα που θα κοιμηθεις δεν παιζει ρολο η ενταση του σηματος ουτε σε τι τυπο δικτιου εισαι συνδεδεμενος. Τωρα την ημερα εν κινηση και σε χρηση αλλαζει. Εγω απλα εκανα για την νυχτα γιατι πολλοι βαζουν την συσκευη σε λειτουργια πτησης με αποτελεσμα η συσκευη να ειναι "νεκρη".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την 8.0 ακόμα μου έχει κατανάλωση το βράδυ 10%-12% και δεν μπορώ να βρω τι φταίει.

 

Κι εμένα το ίδιο...

 

Το βράδυ αφήνω ανοιχτό μόνο Wi-Fi και σήμα κινητής, χωρίς AOD, και το πρωί έχω χάσει περίπου 10%

 

Με την προηγούμενη συσκευή μου (Sony Z2), με μόνιμα ανοιχτά WiFi / BT / data / location, έχανα λιγότερο % την νύχτα (σε μπαταρία μάλιστα πολύ μικρότερης χωρητικότητας)

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο...

 

Το βράδυ αφήνω ανοιχτό μόνο Wi-Fi και σήμα κινητής, χωρίς AOD, και το πρωί έχω χάσει περίπου 10%

 

Με την προηγούμενη συσκευή μου (Sony Z2), με μόνιμα ανοιχτά WiFi / BT / data / location, έχανα λιγότερο % την νύχτα (σε μπαταρία μάλιστα πολύ μικρότερης χωρητικότητας)

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη..

 

Ακριβώς κι εμένα το ίδιο. Η συσκευή είναι 10 ημερών. Το βράδυ εγώ έχω μόνο τα data. Κλειστό WiFi. Ελπίζω όταν έρθει η 9 να πάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο...

 

Το βράδυ αφήνω ανοιχτό μόνο Wi-Fi και σήμα κινητής, χωρίς AOD, και το πρωί έχω χάσει περίπου 10%

 

Με την προηγούμενη συσκευή μου (Sony Z2), με μόνιμα ανοιχτά WiFi / BT / data / location, έχανα λιγότερο % την νύχτα (σε μπαταρία μάλιστα πολύ μικρότερης χωρητικότητας)

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη..

 

Υπαρχουν πολλα που τρωνε μπαταρια στην αναμονη, ειναι τα social media apps οπως facebook, messenger, instagram, μετα ειναι οι εφαρμογες καιρου οπου καθε 1 ωρα κανουν ανανεωση καιρου, μετα ειναι η εφαρμογη AppGallery της Huawei οπου καθε λιγο και λιγακι κανει check για updates για εφαρμογες και τελος ειναι καποιες εφαρμογες συστηματος που κανουν logging με αποτελεσμα να τρωνε μπαταρια. Οταν εκατσα και τα εκανα disable ολα αυτα ηρεμισα.

Και στον εντοπισμο τοποθεσιας παντα το εχω στην υψηλη ακριβεια οπου υποτιθεται τρωει και την πιο πολυ μπαταρια.

Για τα social media μπαινεις μεσω browser και τελειωνεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

26η μέρα, κανένα ίχνος της αναβάθμισης ακόμα, ούτε καν στο firmware finder..

 

Μάλλον θα πας κατευθείαν στην 197που έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πας κατευθείαν στην 197που έχει βγει.

Δε μου τη βγάζει σαν approved όμως την 197... Μόνο την 161 που βγήκε στις αρχές, αλλά κ πάλι λέει ότι είναι approved for BLA-L09 κ εγώ έχω δικαρτο 29...

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που εντόπισα στην 9 είναι πως μετά από επανεκκίνηση της συσκευής, δεν δουλεύει το διπλό πάτημα για να ανοίξει η κάμερα. Αν ανοίξεις τη καμερα μια φορά, μετά δουλεύει.

 

Κάτι που δεν έφτιαξε στη πίσω κάμερα, είναι όταν τραβάς ένα πρόσωπο που το χτυπά ο ήλιος, τότε αυτό βγαίνει καμένο.

Έχει βρει κάποιος πως λύνεται αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

26η μέρα, κανένα ίχνος της αναβάθμισης ακόμα, ούτε καν στο firmware finder..

 

Dual sim αγορασμένο από public 12/2017 (από τους πρώτους) και είμαι ακόμα με την 157.

Έχω αποφασίσει να πορευτώ μαζί του μέχρι την έλευση του mate 30 pro ,μέχρι δηλαδή τον οκτώμβριο του 2019 και με την 9pie μπορείς να το πουλήσεις πιο εύκολα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...