Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, bpat said:

Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση.. όλα πολύ ωραία από αισθητικής πλευράς (είναι σίγουρα μια ανανέωση για το κινητό) αλλά υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την εφαρμογή e-banking της Εθνικής Τράπεζας (NBG mobile banking).. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα, η εφαρμογή κολλάει στο login page και δεν μπορείς να βάλεις ούτε τα credentials ούτε το δακτυλικό.. Προπαθώ συνεχώς να κλείσω και να ανοίξω ξανά την εφαρμογή και με την πέμπτη - έκτη προσπάθεια μπαίνει τελικά.. Με το emui 10 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη εφαρμογή e-banking αλλά με το emui 12 υπάρχει σοβαρό bug.. Να σημειώσω ότι απεγκατέστησα και εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή και το πρόβλημα συνεχίζει και υπάρχει..

Δοκιμασε να πας στο μενου Ρυθμισεις-Μπαταρια- Εκκινηση εφαρμογων - Nbg mobile banking και απενεργοποιησε την αυτοματη διαχειριση για αυτη την εφαρμογη.

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, psyched said:

Δοκιμασε να πας στο μενου Ρυθμισεις-Μπαταρια- Εκκινηση εφαρμογων - Nbg mobile banking και απενεργοποιησε την αυτοματη διαχειριση για αυτη την εφαρμογη.

Το είχα κάνει από την αρχή όταν προσπαθούσα να βρω λύση, δεν είχε αλλάξει όμως κάτι καθώς συνέχιζε να κολλάει και το έβαλα ξανά στην αυτόματη διαχείριση.. Μετά την απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου της εφαρμογής έχει βελτιωθεί η κατάσταση, κάποιες φορές όμως εξακολουθεί να κολλάει.. Αυτό που δείχνει να δουλεύει είναι όταν κάνω clear όλες τις εφαρμογές που 'τρέχουν' στο background και στη συνέχεια μπαίνω στην εφαρμογή του e-banking.. Γενικά δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι τραγικό αλλά κάποιες φορές είναι αρκετά εκνευριστικό και σίγουρα προέκυψε μετά την εγκατάσταση του emui 12. Αν  κάποιος άλλος έχει ανάλογη εμπειρία ας το αναφέρει..  Στα υπόλοιπα όλα καλά, το κινητό πιο smooth με ωραία animations, σίγουρα μια ανανέωση για μια συσκευή 5 ετών πλέον.. Μια χρήσιμη λειτουργία είναι ότι μπορείς να κάνεις pin εφαρμογές δεξιά ή αριστερά στο κινητό ώστε να μπορείς να δουλέψεις ταυτόχρονα σε πολλές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, εγω σε P20pro οταν το εβαλα στην μη αυτοματη διαχειριση δεν ξανακολλησε (και το ανοιξα εκλεισα καμια 10αρια φορες). Επισης αν κολλησει, μην το κλεισεις ο ιδιος, αστο να βγαλει το μενου που σου λεει να διαλεξεις κλεισιμο της εφαρμογης ή αναμονη, και διαλεξε κλεισιμο. Μετα συνηθως ανοιγει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, psyched said:

Δεν ξερω, εγω σε P20pro οταν το εβαλα στην μη αυτοματη διαχειριση δεν ξανακολλησε (και το ανοιξα εκλεισα καμια 10αρια φορες). Επισης αν κολλησει, μην το κλεισεις ο ιδιος, αστο να βγαλει το μενου που σου λεει να διαλεξεις κλεισιμο της εφαρμογης ή αναμονη, και διαλεξε κλεισιμο. Μετα συνηθως ανοιγει κανονικα.

Θα δοκιμάσω να το ξαναβάλω στη μη αυτόματη διαχείριση, θυμάμαι ότι είχε κολλήσει αλλά θα κάνω μια προσπάθεια πάλι.. Όντως όταν βγάζει το μενού αναμονή ή κλείσιμο, πατάω κλείσιμο και μετά ανοίγει κανονικά..έχεις δίκιο! Θα δω πως θα πάει και τις επόμενες ημέρες, μήπως βγει κάποια ενημέρωση της εφαρμογής.. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε η αναβαθμιση, σα να αγορασα καινουριο κινητο. 

Πολυ ωραια. Τοσα χρονια κινητο και ακομα αντεχει και δουλευει αψογα. 

Edited by tasosdimas
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2022 at 12:53 ΠΜ, Kozi0 said:

Κανένας με αγορασμένο το κινητό από κοσμοτε/γερμανο να του ήρθε η αναβάθμιση;; Σε μένα τίποτα ακόμα.. emoji22.png

Εγω με vodafone, ηρθε

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με αγορασμένο το κινητό από κοσμοτε/γερμανο να του ήρθε η αναβάθμιση;; Σε μένα τίποτα ακόμα..
Τα ίδια και εμένα. Τίποτα πιθανόν να χρειάζεται flashαριασμα η καινούργια Ρομ.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα. Πριν από λίγες ημέρες ήρθε επιτέλους και σε μένα το EMUI 12.
Παρατηρώ κάποια μικροκολλήματα και χαζοκαθυστερήσεις σε σημεία που δεν συνέβαινε πριν. Γενικά άλλου φαίνεται πιο σβέλτο και άλλου ελάχιστα πιο αργό. Ίσως και να χρειάζεται (επιτέλους) μετά από 4 χρόνια και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Όλες τις ενημερώσεις που έχει πάρει μέχρι τώρα τις έχω περάσει χωρίς format όποτε ίσως ήρθε και η ώρα.
Απλά το μόνο που φοβάμαι είναι μην χρειαστεί να περάσω πάλι από την αρχή όλους τους λογαριασμούς σε εφαρμογές, κυρίως τραπεζικές και επειδή έχω ενεργοποιημένο και τον ασφαλή χώρο αποθήκευσης με έξτρα εφαρμογές και εκεί.
Δεν έχει χρειαστεί να επαναφέρω ποτέ από αντίγραφο ασφαλείας του Hisuite και δεν ξέρω ακριβώς τι αποτέλεσμα έχει η επαναφορά. Έχει κανείς εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω καιρό την 12 emui. 

Εχω πάντα ενεργή την εξοικονομηση ενεργείς και δεν κολλάει..... 

Σημερα άλλαξα μπαταρία στην Μιχαλακοπούλου με κόστος τελικό 10€(65% έκπτωση κάθε τελος του μήνα) 

Η διαφορά φανηκε αμέσως!!!! 

 

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 28/9/2022 at 10:30 ΜΜ, isolove said:

Έχω καιρό την 12 emui. 

Εχω πάντα ενεργή την εξοικονομηση ενεργείς και δεν κολλάει..... 

Σημερα άλλαξα μπαταρία στην Μιχαλακοπούλου με κόστος τελικό 10€(65% έκπτωση κάθε τελος του μήνα) 

Η διαφορά φανηκε αμέσως!!!! 

 

Σκέφτομαι κι εγώ να αλλάξω μπαταρία γιατί υπάρχει προσφορά κάθε τέλος του μήνα.. πως είναι η εμπειρία με την καινούργια μπαταρία;; υπάρχει όντως διαφορά;; δηλαδή κρατάει περισσότερο κατά τη διάρκεια της ημέρας;; Έχω γνωστούς που έχουν αλλάξει μπαταρία σε κινητά άλλης μάρκας (όχι Huawei) και δεν είναι ιδιαίτερα ενθουσιασμένοι μετά την αλλαγή, δεν παρατηρούν δηλαδή ιδιαίτερες διαφορές στη διάρκεια, γι' αυτό ρωτάω τι γίνεται με mate 10 pro.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2022 at 11:11 ΜΜ, bpat said:

Σκέφτομαι κι εγώ να αλλάξω μπαταρία γιατί υπάρχει προσφορά κάθε τέλος του μήνα.. πως είναι η εμπειρία με την καινούργια μπαταρία;; υπάρχει όντως διαφορά;; δηλαδή κρατάει περισσότερο κατά τη διάρκεια της ημέρας;; Έχω γνωστούς που έχουν αλλάξει μπαταρία σε κινητά άλλης μάρκας (όχι Huawei) και δεν είναι ιδιαίτερα ενθουσιασμένοι μετά την αλλαγή, δεν παρατηρούν δηλαδή ιδιαίτερες διαφορές στη διάρκεια, γι' αυτό ρωτάω τι γίνεται με mate 10 pro.. Ευχαριστώ!

Χαοτική διάφορα ....

Την προηγούμενη μου την έδειχνε ως 3200 χωρητικότητα....

Τώρα φτάνω βράδυ με 30% υπόλοιπο.

4g μόνιμα ανοικτό,σύνδεση με  gt2,βαριά χρήση......

 

Screenshot_20221019_130510_com.digibites.accubattery.jpg

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 1:30 ΠΜ, bpat said:

Θα δοκιμάσω να το ξαναβάλω στη μη αυτόματη διαχείριση, θυμάμαι ότι είχε κολλήσει αλλά θα κάνω μια προσπάθεια πάλι.. Όντως όταν βγάζει το μενού αναμονή ή κλείσιμο, πατάω κλείσιμο και μετά ανοίγει κανονικά..έχεις δίκιο! Θα δω πως θα πάει και τις επόμενες ημέρες, μήπως βγει κάποια ενημέρωση της εφαρμογής.. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! 

Υπάρχει ακόμα πρόβλημα με την εφαρμογή;

Υπάρχει κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, flampouras said:

Υπάρχει ακόμα πρόβλημα με την εφαρμογή;

Υπάρχει κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

Δυστυχώς έχω ακόμα πρόβλημα αλλά όχι πάντα.. κάποιες φορές δεν ανοίγει η εφαρμογή και πρέπει να περιμένω να την κλείσω και μετά να ξαναπροσπαθήσω.. γενικά υπάρχει πρόβλημα με το e-banking της Εθνικής. 

On 19/10/2022 at 1:07 ΜΜ, isolove said:

Χαοτική διάφορα ....

Την προηγούμενη μου την έδειχνε ως 3200 χωρητικότητα....

Τώρα φτάνω βράδυ με 30% υπόλοιπο.

4g μόνιμα ανοικτό,σύνδεση με  gt2,βαριά χρήση......

 

Screenshot_20221019_130510_com.digibites.accubattery.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ.. σε εμένα το accubattery δείχνει 3.622 χωρητικότητα και γενικά θα έλεγα ότι αντέχει ακόμα.. Φυσικά δεν είναι όπως στην αρχή και γενικά προσπαθώ να την κρατώ από 30% έως 80% - 85%... Αυτό που παρατηρώ είναι αν κάποια φορά το φορτίσω μέχρι το 100%, πέφτει πιο γρήγορα στο 99% σε σχέση με παλαιότερα που αργούσε πολύ.. Δεν ξέρω μήπως είναι καλό να περιμένω λίγο ακόμα πριν κάνω την αλλαγή, δηλαδή να μειωθεί κι άλλο η χωρητικότητα... Φαντάζομαι, δεν έκαναν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για μια απλή αλλαγή μπαταρίας, σωστά;;  Επίσης, όπως βλέπω από το screenshot, το έχει φορτίσει μια φορά και δείχνει 104%, νομίζω θέλει κάποιους κύκλους φόρτισης για να είναι πιο ακριβές το ποσοστό.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα! Έγινε, πιθανώς, κάποια ρύθμιση και δεν κατεβαίνει η γραμμή κατάστασης (κουρτίνα). Ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Edited by tzach1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...