Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, και χωρίς τελικά να μου κάνει εντύπωση η 10 έχει κάνει το κινητό χειρότερο. Ο Chrome και το messenger κολλάνε, η μπαταρία είναι μάλλον χειρότερη, ότι δηλαδή συμβαίνει πάντα για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το επόμενο κινητό. Και μας έχουν πρήξει στο ψέμα ότι δήθεν η νέα έκδοση του android είναι καλύτερη από την προηγούμενη και πάντα πιο ελαφριά.

Ξέρει κανένας πως γυρίζεις στην 9;

 

Θα συμφωνήσω ότι το κινητό έγινε προβληματικό στην απόκρισή του! (πέρα της μπαταρίας που και πριν δεν ήταν στα καλύτερά της λόγω παλαιότητας, οπότε δεν το λαμβάνω υπόψη)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά ρωτάω. Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά ρωτάω. Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Σε μένα ναι κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Με τη 10 στην αρχή είχα κολλήματα στον Chrome, καμία φορά και στο YouTube, αλλά έστρωσε με κάποιες εκκαθαρίσεις.

Το βασικό μου πρόβλημα μετά την αναβαθμιδη, είναι το viber, που χάνω μηνύματα και δεν κάνει αυτόματο back up, και σε χειροκίνητο κολλάει στο 95%.

Έχω κάνει εκκαθάριση έχω ξαναεγκαταστησει την εφαρμογή, αλλά τζίφος.

Για back up πρέπει να ασχοληθώ κάνα 5λεπτο κι αν κάτσει.

Από μπαταρία θεωρώ είναι αισθητά χειρότερο το κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ξανά ρωτάω. Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από μία εβδομάδα έχω μόνο διαπιστώσει μείωση στη μπαταρία. Δεν έχω άλλα κολλήματα ή προβλήματα που αναφέρθηκαν αλλά η μπαταρία είμαι από μόνη της σοβαρό θέμα.

Ακριβώς το ίδιο και εγώ ούτε κολλήματα ούτε lug ούτε δυσλειτουργία σε κάποια εφαρμογή ούτε τίποτα. Το μόνο πρόβλημα μου είναι η μπαταρία η οποία ύστερα από δύο χρόνια και τέσσερις μήνες την άλλαξα πριν 15 ημέρες και η οποία έχει το 80% της αντοχής στην προ 10 εποχή. Δηλαδή εάν πριν έφτανα το βράδυ με 40% τώρα φτάνω με 20%. Με ακριβώς ίδια χρήση φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν νομίζω έχω ένα θέμα εδώ κι ένα μήνα που έχω βάλει την 10ρα με clean install..

Παρατήρησα οτι στο ξεκλείδωμα περιοδικού, (magazine unlock βασικά, τα wallpaper που κατεβάζει αυτόματα το κινητό), δεν μου εχει κατεβάσει τίποτα εδω κι ενα μήνα, οταν πριν καθε βδομάδα περίπου μου κατέβαζε εικόνες.. Δεν εχω πειράξει κάποια αλλη ρύθμιση..

Εντάξει είναι πολύ μικρο το ολο θέμα, απλά ήθελα να ρωτήσω αν το εχει παρατηρήσει κάποιος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν νομίζω έχω ένα θέμα εδώ κι ένα μήνα που έχω βάλει την 10ρα με clean install..

Παρατήρησα οτι στο ξεκλείδωμα περιοδικού, (magazine unlock βασικά, τα wallpaper που κατεβάζει αυτόματα το κινητό), δεν μου εχει κατεβάσει τίποτα εδω κι ενα μήνα, οταν πριν καθε βδομάδα περίπου μου κατέβαζε εικόνες.. Δεν εχω πειράξει κάποια αλλη ρύθμιση..

Εντάξει είναι πολύ μικρο το ολο θέμα, απλά ήθελα να ρωτήσω αν το εχει παρατηρήσει κάποιος..

 

Τώρα που το λες και σε μένα έχουν μείνει οι ίδιες φωτογραφίες.Φαίνεται ότι δεν κατεβάζει.Θα ασχοληθώ αύριο και αν έχω νεότερα θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα χρονο του εκανα και μια επαναφορα και το εστησα απο την αρχη, αλλα και παλι δεν κατεβαζει τιποτα τοσες μερες.. Ισως με την 10ρα να το σταματησαν?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά δοκιμή σε σκοτάδι με την 10ρα και τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά.Το night mode σε συνθήκες σκότους είναι τελείως χάλια και δεν έχει καμια σύγκριση με την 9ρα.Στις ίδιες συνθήκες με χρόνους κλείστρου στα 10-30 δευτερόλεπτα πάλι απογοήτευση.Το μόνο που έχει βελτιωθεί είναι το white balance.To προβλημα εντοπίζεται κυρίως στην εστίαση όπου δεν μπορεί να εστιάσει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά δοκιμή σε σκοτάδι με την 10ρα και τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά.Το night mode σε συνθήκες σκότους είναι τελείως χάλια και δεν έχει καμια σύγκριση με την 9ρα.Στις ίδιες συνθήκες με χρόνους κλείστρου στα 10-30 δευτερόλεπτα πάλι απογοήτευση.Το μόνο που έχει βελτιωθεί είναι το white balance.To προβλημα εντοπίζεται κυρίως στην εστίαση όπου δεν μπορεί να εστιάσει με τίποτα.

 

Καλησπέρα,

Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω και εγώ το ίδιο. Προσπάθησα χθες να βγάλω και εγώ νυχτερινή φωτογραφία και όντως είναι όχι απλά απογοητευτικά, αλλά χειρότερα.

Με τις προηγούμενες versions (8, 9) δεν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

από εχθές στο κινητό της γυναίκας έχει σταματήσει η πολύ γρήγορη φόρτιση, το κινητό κάνει μόνο την απλή φόρτιση...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει..? Μπαταρία, θύρα ή καμιά ρύθμιση που έκανε και δεν πήρε χαμπάρι..?

 

Έχω δοκιμάσει και δεύτερο φορτιστή και πάλι τίποτα, οι ίδιοι φορτιστές στο δικό μου κάνουν κανονικά πολύ γρήγορη φόρτιση...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει και εμένα πριν έναν χρόνο, είχα δοκίμασε άλλους φορτιστές κτλ, αλλά τίποτα. Ήμουν έτοιμος να το στείλω στην αντιπροσωπεία μιας κ ήταν στην εγγύηση, αλλά έκανα επαναφορά εργοστασιακών κ επανήλθε. Και από τότε δν Μ εβγαλε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

από εχθές στο κινητό της γυναίκας έχει σταματήσει η πολύ γρήγορη φόρτιση, το κινητό κάνει μόνο την απλή φόρτιση...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει..? Μπαταρία, θύρα ή καμιά ρύθμιση που έκανε και δεν πήρε χαμπάρι..?

 

Έχω δοκιμάσει και δεύτερο φορτιστή και πάλι τίποτα, οι ίδιοι φορτιστές στο δικό μου κάνουν κανονικά πολύ γρήγορη φόρτιση...

 

Καλημέρα,

Για αρχή δοκίμασε να καθαρίσεις καλά την θύρα φόρτισης, μαζεύει αρκετά πράγματα εκεί μεσα.. Μετά η δεύτερη λύση πριν το πας σε κάποιο σέρβις, είναι μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κανένα νέο από το τελευταίο update? Με αυτά που διάβασα αποφεύγω να το κάνω. Ξέρει κανείς πώς σταματάνε τα μνμ του Update?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από το τελευταίο update? Με αυτά που διάβασα αποφεύγω να το κάνω. Ξέρει κανείς πώς σταματάνε τα μνμ του Update?

Με adb γίνεται

 

η εντολή για disable είναι αυτή

.\adb shell pm disable-user --user 0 com.huawei.android.hwouc

 

και για enable

.\adb shell pm enable --user 0 com.huawei.android.hwouc

 

 

Για windows κατεβάζεις το adb από εδώ https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Το κάνεις unzip

Μόλις ανοίγεις τον φάκελο που έχει αποσυμπιέσει, κρατάς πατημένο το shift στο πληκτρολόγιο και κάνεις δεξί κλικ το ποντίκι. Και μετά ανοίγεις το power shell (ή το command) ανάλογα με την έκδοση.

Εκεί απλά κάνεις αντιγραφή επικόλληση την εντολή.

 

ΥΓ.: θεωρώ αυτονόητο ότι ανοίγεις την εντολή προγραμματιστη στο κινητό και ενεργοποιείς το USB debugging.

(αυτό για να γίνει πας ρυθμίσεις, πληροφορίες κινητό, και πατάς πολλές φορές τον αριθμό έκδοσης)

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά στο hangout, όταν ανοίγω την κάμερα μου για βίντεο κλήση, μου κλείνει το hangout, γιατι;το κάνει σε κανέναν άλλον;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και με πάρει και κάποιος άλλος δεν ακούω τον ήχο της δεύτερης κλήσης, απλά μου έρχεται μήνυμα μετά, είναι θέμα κινητού η Vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και με πάρει και κάποιος άλλος δεν ακούω τον ήχο της δεύτερης κλήσης, απλά μου έρχεται μήνυμα μετά, είναι θέμα κινητού η Vodafone?
Θέμα δικτύου είναι, έχεις απενεργοπιήσει την αναμονή κλήσης;

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: *43#

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: #43#

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

 

Μετά από καιρό update σε 10.0.0.182 (BLA-L29 Cosmote, 624ΜΒ) με security Ιουλίου.

Φαίνεται λίγο πιο γρήγορο στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Από κάμερα κλπ θα τσεκαριστεί.

 

Επίσης και Cosmote DT.GRC 10.0.0.6(CT) με εγκατάσταση του Cosmote MyInternet.

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα μου ήρθε μόνο το patch της cosmote. Και μαζί με αυτό 2 εφαρμογές. Το my cosmote και το my internet. Δεν ξέρω αν εινα ιδέα μου αλλά 2 μέρες τώρα που το έχω μου φαίνεται πως πέφτει πιο εύκολα από 4G+ σε H+ αλλά αντίθετα σε σχέση με πριν επανασυνδέεται στο 4G+ γρηγορότερα.

Από έκδοση λογισμικού είμαι στην 159.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα το αρχειο να φλασαρω την 10ρα? με τη μεθοδο του usb . ξερει κανεις?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θέμα δικτύου είναι, έχεις απενεργοπιήσει την αναμονή κλήσης;

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: *43#

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ: #43#

Παλι δεν βαζει την αναμονη,παρα μου ερχεται μονο ενα sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το HDR δουλεύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες το βράδυ ήρθε και σε μένα τελικά η 182. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες αν βελτιώνει όπως λέει. Προς το παρόν φαίνεται ένα κλικ πιο σβέλτο (εκτός αν είναι ιδέα μου λόγω χαράς από νέο update
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...