Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αφού αφησα κακη κριτικη στο google για την ανατίμηση στην μπαταρία μου εστειλαν μήνυμα να την αλλάξω με την παλιά τιμή στα 21 ευρώ όπως και έγινε σήμερα
Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/huawei-p20-and-mate-10-devices-started-to-receive-emui-10/

 

Αρχισαν τα C636 αντε να δουμε τα C432 ποτε.

Δεν βλεπω ομως τα smart charge, multi-screen που τα εχει δωσει στα κινεζικα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί κοντεύουμε 6μηνο δίχως έστω αναβάθμιση ασφαλείας. Έχουμε μείνει σε αυτή του Δεκεμβρίου.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με άρθρο στο huaweicentral άρχισε η διανομή της EMUI 10 στην Ασία...

Ευρώπη τέλη Ιουνίου λογικά...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγνώμη για το offtopic, απλα το χω ψάξει και δεν εχω βρει τίποτα!

Απο σήμερα το πρωί μου κρασαρει συνέχεια την εφαρμογή Instagram.

 

Δοκίμασα απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση.

Reboot.

άδειασμα cache.

Έλεγξα για ενημερώσεις.

Και πολλες φορες restart χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

 

Έχει κάποιος καποια άλλη συμβουλή εκτός απο Hard Reset? Μήπως έχει συνέβη κ σε σας κ απλά πρέπει να περιμένουμε για update?

Ευχαριστώ και σορρυ αν κούρασα.

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε σε κανέναν ενημέρωση ;Μ ήρθε ειδοποίηση ότι κατέβηκε και ζητάνε επανεκκίνηση,την έκανα αλλά δν βλέπω κάποια αλλαγή,ακόμα με ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου είναι.εκτος και αν είναι ενημέρωση της κοσμοτε,αλλά δν θυμάμαι την έκδοση π ήμουν.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν ενημέρωση ;Μ ήρθε ειδοποίηση ότι κατέβηκε και ζητάνε επανεκκίνηση,την έκανα αλλά δν βλέπω κάποια αλλαγή,ακόμα με ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου είναι.εκτος και αν είναι ενημέρωση της κοσμοτε,αλλά δν θυμάμαι την έκδοση π ήμουν.

 

Και σε μένα ήρθε αυτή η ενημέρωση. Δεν έχει να κάνει αναβάθμιση λογισμικού πάντως. Αναμένουμε.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο. Βγαζει μια ειδοποιηση για επιτυχη ενημερωση και επανεκινηση, την κανω και μου ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Στο app της Υποστήριξης μου βγάζει κουκίδα για update αλλά και όταν το πάταω δεν μου την βγάζει... Μάλλον είναι πολύ κοντά το update για την 10...
Link to comment
Share on other sites

Στο app της Υποστήριξης μου βγάζει κουκίδα για update αλλά και όταν το πάταω δεν μου την βγάζει... Μάλλον είναι πολύ κοντά το update για την 10...

 

Κι εμένα το ίδιο.

Έκανα κι επαναφορά μπας κι είχε μιλήσει αλλά τίποτα ξανά τα ίδια.

Το αστείο είναι ότι χωρίς κάρτα sim δεν εμφανίζει την κουκίδα αλλά μόνο με κάρτα.

Με κάρτα Vodafone είμαι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο.

Έκανα κι επαναφορά μπας κι είχε μιλήσει αλλά τίποτα ξανά τα ίδια.

Το αστείο είναι ότι χωρίς κάρτα sim δεν εμφανίζει την κουκίδα αλλά μόνο με κάρτα.

Με κάρτα Vodafone είμαι.

Εγώ με Wind... Είναι λίγο σπαστικό αλλά θέλει υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε αυτήν την ενημέρωση που είπατε πριν λίγες ημέρες και ζητούσε επανεκκίνηση. Πάτησα εγκατάσταση και επανεκκίνηση και δεν έκανε τίποτα. Ήταν μερικά kb η ενημέρωση.

Επίσης, τέλος χειμώνα και άνοιξη μου έβγαζε συχνά ενημέρωση εφαρμογών στο appgalery και τώρα τελευταία τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε αυτήν την ενημέρωση που είπατε πριν λίγες ημέρες και ζητούσε επανεκκίνηση. Πάτησα εγκατάσταση και επανεκκίνηση και δεν έκανε τίποτα. Ήταν μερικά kb η ενημέρωση.

Επίσης, τέλος χειμώνα και άνοιξη μου έβγαζε συχνά ενημέρωση εφαρμογών στο appgalery και τώρα τελευταία τίποτα.

 

Αυτη που λες ηταν ενημερωση ρυθμισεων.

Εμεις λεμε για οταν πας στην εφαρμογη Υποστηριξη (πρωην HiCare) στο κουμπι ενημερωση σου βγαζει μια κοκκινη βουλα.

Ετσι καναμε την ενημερωση τις πρωτες μερε που ειχε βγει το 9 και το 9.1

Κατι σαν early beta φαντασου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυόμιση χρόνια υπέροχης συμβίωσης με το 10 pro ,έφτασε η στιγμή του αποχωρισμού. Το πούλησα σε γνωστό μου (γελούσαν και τα μουστάκια του που το πήρε) και πάω για άλλο λιμάνι.

Το καλύτερο και πληρέστερο smartphone που είχα έως τώρα. Δεν κόμπιασε πουθενά και τα έκανε όλα από πολύ καλά και πάνω.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυόμιση χρόνια υπέροχης συμβίωσης με το 10 pro ,έφτασε η στιγμή του αποχωρισμού. Το πούλησα σε γνωστό μου (γελούσαν και τα μουστάκια του που το πήρε) και πάω για άλλο λιμάνι.

Το καλύτερο και πληρέστερο smartphone που είχα έως τώρα. Δεν κόμπιασε πουθενά και τα έκανε όλα από πολύ καλά και πάνω.

Καλή συνέχεια σε όλους.

 

Ακόμα και τώρα τα σπάει! Πόσο το πούλησες φίλε μου αν επιτρέπεται; Πες μας και ποιο θα πάρεις :)

Link to comment
Share on other sites

200€ το έδωσα. Σαν καινούργιο φυσικά με αλλαγμένη μπαταρία στην επίσημη αντιπροσωπεία.

Σκόπευα να το κρατήσω αλλά είχα άχτι να δοκιμάσω OnePlus. Έριξε την τιμή του 7t Pro η OnePlus και δεν κρατήθηκα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν ενημέρωση για το 10? Μπήκα σήμερα στην υποστήριξη που έχει,και έχει την ενημέρωση με μια κόκκινη κουκίδα,ενώ μέχρι χθες δν υπήρχε τίποτα.παταω αλλά δυστυχώς δεν βρίσκει κάτι.εκανα κ επανεκκίνηση μήπως έχει κολλήσει κάτι,αλλά η κουκίδα παραμένει.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Καλορίζικο!

 

200€ το έδωσα. Σαν καινούργιο φυσικά με αλλαγμένη μπαταρία στην επίσημη αντιπροσωπεία.

Σκόπευα να το κρατήσω αλλά είχα άχτι να δοκιμάσω OnePlus. Έριξε την τιμή του 7t Pro η OnePlus και δεν κρατήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβηκε ένα update 25mb για συμβατότητα με εφαρμογές.

 

Η κόκκινη βούλα στο update του support παραμένει.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εφαρμογης Υποστηριξη μου εβγαλε το patch01 και υστερα την επανεκκινηση μεσω της εφαρμογης Υποστηριξη παλι μου εβγαλε την 10.

Απλα μεσω ενημερωσης δεν την εβγαζε, ουτε μεσω HiSuite.

Vodafone CU.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και σε μένα ήρθε η 10.0.0.159 σήμερα το πρωί με ΟΤΑ. μαζί με ένα patch που θεωρώ είναι της Cosmote (DT.GRC 10.0.0.3(LT))

 

Το security patch που έχει είναι 1.Apr.2020. Ενα από τα πρώτα πράγματα που με απογοήτευσαν είναι ότι το Always On Display παραμένει όπως ακριβώς και στην 9.1. Εχει όμως το Dark Mode, settings στο location (allowed only while used), αλλαγές στο μενού των ρυθμίσεων και φαίνεται να έχει καλύτερη οργάνωση θα μπορούσα να πω.

Γενικά έχει μία αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορο, αλλά αυτό θα φανεί τις επόμενες ώρες / μέρες.

Edited by eliascc68
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε 'μένα...

10.0.0.159 (4,37GB)

Πάροχος Cosmote...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...