Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου φάνηκε διαφορετικός και ο ήχος της συνομιλίας, πολύ πιο καθαρός
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά τραβηξα 2-3 selfies μέσα στο σπίτι μια χαρά ήταν.Βγήκα και στην βεράντα και οι selfies είναι λίγο πριν την έκφραση "αρκετά βελτιωμένες" ,,λίγο πριν όμως.

Αν μιλήσω με βαθμολογία απο το 1 εως το 10 ,όπου 1 είναι οι selfies με την ασπρίλα που είχαμε και 10 το απόλυτο θα έλεγα ότι τώρα είμαι στο 5,8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπς και όχι δεν εχω κάνει επαναφορα ακόμα.

 

Κατάλαβα... Θα μείνω με 8 και gcam για πάντα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι η selfie είναι πραγματικά πολύ άσχημη στο αυτόματο.

Μόνο αν μειώσεις με το χέρι τη φωτεινότητα αρχίζει και δείχνει ανθρώπινη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρα και εγώ μέσα από την Υποστήριξη. Για να δούμε τί βελτιώσεις θα έχει για εμάς... Δε θα κάνω reset.
Link to comment
Share on other sites

Ο chrome εμενα παντως στην 10 (δεν εχω κανει foctory reset) ετρωγε κολλημα συχνα σε σελιδες με βιντεο ενω στην 9 δεν το ετρωγε.

Δοκιμασα τον Firefox Preview και δεν το εκανε αλλα ηταν αργος και δοκιμαζω τον Samsung να το κανει με την 10.

 

Στις επιλογες για προγραμματιστες κατω κατω εχει μια επιλογη να ενεργοποιησεις Συννεφακια (bubbles-φυσαλιδες) για τις ειδοποιησεις των εφαρμογων.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που σας ήρθε η αναβάθμιση από την υποστήριξη, πως ακριβώς το εμφάνισε σε ποιο σημείο;

 

Είχε κόκκινη κουκίδα εκεί που γράφει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κόκκινη κουκίδα εκεί που γράφει ενημέρωση.
Και πατώντας πάνω εκεί έκανε κάτι μέσα στην εφαρμογή ή παρέπεμπε στην ενημέρωση λογισμικού στις ρυθμίσεις του κινητού όπου έβρισκε τελικά την αναβάθμιση;

Εμένα από την αναβάθμιση σε 9.1 η ενημέρωση αυτή στην υποστήριξη με παραπέμπει συνέχεια στις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Και πατώντας πάνω εκεί έκανε κάτι μέσα στην εφαρμογή ή παρέπεμπε στην ενημέρωση λογισμικού στις ρυθμίσεις του κινητού όπου έβρισκε τελικά την αναβάθμιση;

Εμένα από την αναβάθμιση σε 9.1 η ενημέρωση αυτή στην υποστήριξη με παραπέμπει συνέχεια στις ρυθμίσεις του κινητού.

 

Εκεί σε παραπέμπει,απλά όταν ήρθε η 10 ήταν κόκκινη,σε βγάζει στην ενημέρωση κ την φόρτωνει απευθείας. Μπορεις να δοκιμάσεις κ από την διαχείριση τηλεφώνου , πατώντας στην βελτιστοποίηση,αν υπάρχει η ενημέρωση για το κινητό σ θα σου την βγάλει κ από εκεί. Έτσι Μ είχε περάσει την 9.1 εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη ειναι αγορασμενη απο Γερμανο ή OTEshop τοτε ειναι σε διαφορετικη γραμμη ενημερωσης και θα περιμενετε.

Παντως απο την 345 ηρθε πρωτα μια patch ενημερωση (οχι αυτη του carrier) κι επειτα η 10.

Παντα μεσω Υποστηριξη/Support κι εφοσον ειχε κοκκινη βουλα.

Να ειστε σιγουροι οτι εχετε τελευταια εκδοση του Υποστηριξη/Support γιατι με την προηγουμενη ενω εδειχνε την βουλα δεν εβρισκε ενημερωση.

Ενω πριν απο την 8 σε 9 και απο την 9 σε 9.1 μεσω Υποστηριξη οταν σου την εβρισκε σου εβγαζε ενα παραθυρο που πατουσες αποδοχη κι εγκατασταση κι επειτα σε πηγαινε στην ενημερωση λογισμικου, τωρα σε παει αμεσως στην ενημερωση λογισμικου.

 

Με το smart charge παρατηρησα οτι σε παει μεχρι 99% ενω περιμενα οτι θα ηταν σαν της Apple που σε σταματαει στο 80%.

Θα δουμε μηπως μετα απο μερικες φορτισεις μεχρι 80% μαθει και σταματαει εκει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αναβάθμιση και σε εμένα από προχθές (αγορά από ΓΕΡΜΑΝΟ) σε 10.0.0.159, με patch02 στο τρέχων πακέτο ενημέρωσης κώδικα.

Προερχόμενος από 9.1.0.345 και αφού έκανε πρώτα update σε patch01.

Φαίνεται λίγο πιο smooth, χωρίς να είχα παράπονο με πριν.

Κάμερα δεν τσέκαρα ακόμη.

Λίγο καλύτερη ακουστικό στις κλήσεις, όπως και προαναφέρθηκε.

Ωραίο το dark mode αλλά με πολύ ήλιο δυσανάγνωστη η οθόνη σε σχέση με το κλασικό λευκό.

Επίσης το menu ρυθμίσεις είναι λίγο πιο ζουμαρισμένο σε σχέση με πριν. Δεν βρήκα κάποιον συνδυασμό που να με ικανοποιεί από την επιλογή "Μέγεθος κειμένου........" . Θα ήθελα να υπήρχε μια ακόμη επιλογή, αλλά θα το συνηθίσουμε.

 

Μία χάρη, πριν το update έκανα backup τα αρχεία και φακέλους μου, αλλά με το πέρας του update αντέγραψα όλο το backup στο κινητό με συνέπεια να αντικαταστήσω και τον φάκελο Themes & MagazineUnlock του Huawei.

Δεν μπορώ να βρω αυτά της έκδοσης 10.0.0.159.

Μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βελτίωση :μπαταρία, κουρτίνα, σελφι, νέα καλούδια στην κάμερα ωραίο dark mode. Smooth. Παίρνει παράταση μεγάλη. Σαν να πήρα καινούργιο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βελτίωση :μπαταρία, κουρτίνα, σελφι, νέα καλούδια στην κάμερα ωραίο dark mode. Smooth. Παίρνει παράταση μεγάλη. Σαν να πήρα καινούργιο κινητό

Μονο εγώ δεν είδα βελτιώση στη μπαταρία;;; Συμφωνώ για τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ δεν είδα βελτιώση στη μπαταρία;;; Συμφωνώ για τα άλλα.
Αν και πέρασε μόλις μία μέρα και γω δεν είδα βελτίωση. Ίσα ίσα την πίνει γρηγορότερα. Το βράδυ μου κατέβηκε 9%.
Link to comment
Share on other sites

Βγάλτε τον Chrome κι εμένα κολλούσε σε σελίδες με βίντεο κι έπρεπε να τον κάνω minimize και να τον ανοίξω πάλι για να δείξει την σελίδα.

Έβαλα πάλι τον Samsung και τέλος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτε τον Chrome κι εμένα κολλούσε σε σελίδες με βίντεο κι έπρεπε να τον κάνω minimize και να τον ανοίξω πάλι για να δείξει την σελίδα.

Έβαλα πάλι τον Samsung και τέλος.

 

Ναι, μόνο που αυτή δεν είναι λύση.ια χαρά δούλευε μέχρι τώρα. Άσε που έχω όλους τους κωδικούς κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που αυτή δεν είναι λύση.ια χαρά δούλευε μέχρι τώρα. Άσε που έχω όλους τους κωδικούς κλπ.

 

Εφόσον χρειάζεσαι Chrome περνά τον Chrome canary.

Όσο τον δοκίμασα δεν μου έκανε το κόλλημα που έκανε ο stable και ο beta.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον χρειάζεσαι Chrome περνά τον Chrome canary.

Όσο τον δοκίμασα δεν μου έκανε το κόλλημα που έκανε ο stable και ο beta.

Έκανε και αυτός έβαλα τον κλασικό με την λειτουργία lite όπου φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Το δαχτυλικο αποτύπωμα σας λειτουργεί? Πριν κάνα μήνα έπιανε δεν έπιανε και τώρα τίποτα... Ας πούμε χάλασε ή θέλει format?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Το δαχτυλικο αποτύπωμα σας λειτουργεί? Πριν κάνα μήνα έπιανε δεν έπιανε και τώρα τίποτα... Ας πούμε χάλασε ή θέλει format

 

Δοκίμασε να το ξανασετάρεις.Διαγραφή των πρώτων και δημιουργία από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...