Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Λοιπόν θα πας ρυθμίσεις -> μπαταρία -> εκκίνηση, κι εκεί θα δεις να σου τα έχει όλα ενεργοποιημενα να το πω έτσι στο 'αυτόματη διαχείριση'. Οποια εφαρμογή θες τώρα να πειράξεις, απλά πας και κλείνεις αυτόν τον διακόπτη.. Όταν τον κλείσεις θα σου βγει ένα μικρό παραθυράκι με άλλες 3 επιλογές για το τι θες να κάνει αυτή η εφέ, να τρέχει στο παρασκήνιο κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν θα πας ρυθμίσεις -> μπαταρία -> εκκίνηση, κι εκεί θα δεις να σου τα έχει όλα ενεργοποιημενα να το πω έτσι στο 'αυτόματη διαχείριση'. Οποια εφαρμογή θες τώρα να πειράξεις, απλά πας και κλείνεις αυτόν τον διακόπτη.. Όταν τον κλείσεις θα σου βγει ένα μικρό παραθυράκι με άλλες 3 επιλογές για το τι θες να κάνει αυτή η εφέ, να τρέχει στο παρασκήνιο κτλ..
.

 

Το δοκίμασα αυτό αλλά συνεχίζει να την κλείνει την εφαρμογή. Τώρα έκανα μια δοκιμή ακόμη πηγαίνοντας στην ειδική πρόσβαση, παράβλεψη βελτιστοποίησεων, επέλεξα την εφαρμογή και την έκανα αποδοχή. Ελπίζω να δουλέψει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μείνε όπως είσαι. Και σε μένα το ίδιο κάνει σε τυπικό στυλ οθόνης.

Ευχαριστώ! Κι εσύ clean install? Τί βλακεια, όμως..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

 

Το δοκίμασα αυτό αλλά συνεχίζει να την κλείνει την εφαρμογή. Τώρα έκανα μια δοκιμή ακόμη πηγαίνοντας στην ειδική πρόσβαση, παράβλεψη βελτιστοποίησεων, επέλεξα την εφαρμογή και την έκανα αποδοχή. Ελπίζω να δουλέψει τώρα.

 

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος;

Update:όταν μεταφέρω την εφαρμογή του ρολογιού(το widget είναι ήδη εκεί) στην αρχική σελίδα, τότε δεν συμβαίνει το παραπάνω.. Έχω κάνει clean install την 9αρα.

 

Έβαλα την εφαρμογή "ρολόι" σε ξεχωριστή οθόνη κι όπως ήταν "φυσικό" , όταν χτύπησε το ξυπνητήρι κι ύστερα έβαλα τους κωδικούς, μου εμφανίστηκε πρώτα η συγκεκριμένη οθόνη κι όχι αυτή που είχα ορίσει ως αρχική..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Κι εσύ clean install? Τί βλακεια, όμως..[color="#bbc

 

Ναι , καθαρή εγκατάσταση και γω.

Εγώ έχω βρει αλλά θέματα που με ενοχλούν χωρίς να είναι αναγκαστικά bug.

Όπως είπα πρίν όταν κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων, αν η ειδοποίηση είναι mail , όταν επιλέγω διαγραφή, κάποιες φορές αργεί να το διαγράψει. Χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή.

Το άλλο που δεν μου αρέσει είναι στην εφαρμογή τηλέφωνο. Ενώ καλώς κατέβασαν κάτω την μπάρα επιλογής για τηλέφωνο - επαφές - αγαπημένα , αφαίρεσαν την δυνατότητα swype δεξιά - αριστερά που βόλευε πολύ.

Αυτά τα δύο επηρεάζουν πολύ την λειτουργικότητα του κινητού για τον δικό μου τρόπο χρήσης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εφαρμογή τηλέφωνο, τώρα το είδα.. Όντως, σπαστικό..Για το άλλο, χρησιμοποιείς την stock εφαρμογή ή άλλη ;Εγώ με Gmail, δε βλέπω κάτι
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εφαρμογή τηλέφωνο, τώρα το είδα.. Όντως, σπαστικό..Για το άλλο, χρησιμοποιείς την stock εφαρμογή ή άλλη ;Εγώ με Gmail, δε βλέπω κάτι

 

Την stock χρησιμοποιώ αυτή την περίοδο. Πολύ ασπρίλα ρε ****το το Gmail.

Επίσης στην εφαρμογή ρολόι, το swype πάνω - κάτω δεν είναι ομαλό. Σαν να κάνει σπάσιμο το animation.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί να μου πει κανένας πως δίνω δικαίωμα σε μια εφαρμογή να τρέχει συνέχεια χωρίς να μου την απενεργοποιεί συνεχώς το τηλέφωνο;

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση εφαρμογων->Ολα χειροκινητα και ρυθμισετα αναλογα τις προτιμησεις σου

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->πανω δεξισ στις 3 τελιτσες->Ειδηκη προσβαση->Βελτιστοποιηση μπαταριας->Επιλεγεις "Ολες οι εφαρμογες"->Βαλτες ολες "Να μην επιτρεπεται"

Κανε μια επανεκκινηση και ελεγξε αν ολα ειναι ΟΚ

 

Αν συνεχιζει να σου κλεινει εφαρμογες τοτε η μονη λυση ειναι να κανεις uninstall την εφαρμογη συστηματος Power Genius μεσω ADB shell.

Η εφαρμογη εχει package name "com.huawei.powergenie"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια χαζή ερώτηση... Το patch της Cosmote το παίρνουν μόνο όσοι έχουν αγοράσει τα τηλέφωνα από το δίκτυο καταστημάτων Cosmote -Γερμανος;

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια χαζή ερώτηση... Το patch της Cosmote το παίρνουν μόνο όσοι έχουν αγοράσει τα τηλέφωνα από το δίκτυο καταστημάτων Cosmote -Γερμανος;

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Μάλλον όχι. Εικάζω ότι το προωθεί η cosmote σε όσους έχουν κάρτα της στη συσκευή.

Εγώ αγορασμένη από Κωτσόβολο με κάρτα what's up το πήρα.

Βέβαια την 9αρα την πήρα βάζοντας κάρτα Vodafone, οπότε το patch cosmote εξαφανίστηκε. Πιθανά να μου έρθει μελλοντικά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως με αγορασμενο από σκρουτζομαγαζο δεν το έχω πάρει ποτέ και σε καμιά απολύτως αναβάθμιση.

Εννοείται ότι έχω κάρτα κοσμοτέ, συμβόλαιο.

 

Ξέρει κανείς τι κάνει αυτό το patch?

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως με αγορασμενο από σκρουτζομαγαζο δεν το έχω πάρει ποτέ και σε καμιά απολύτως αναβάθμιση.

Εννοείται ότι έχω κάρτα κοσμοτέ, συμβόλαιο.

 

Ξέρει κανείς τι κάνει αυτό το patch?

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

 

Αγορασμένο κινητό από κωτσοβολο κ με κάρτα cosmote, είχα πάρει παλιότερα το πατς. Πρόσφατα έκανα ένα factory reset κ έφυγε, εχουν περάσει 2 βδομάδες κ δεν ξαναηρθε κανένα πατς. Δεν ξέρω αν έχει κάποια άλλη προϋπόθεση, μιας κ όταν είχε έρθει, ήρθε στο άκυρο.

Απ'οσο ξέρω, είναι κάτι σαν ρυθμίσεις για το σημα(αν κ δε βλεπω καμια διαφορά), κ κάτι για τις κλήσεις μέσω ίντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Ρολόι, έχει θέμα.. Ιδιαίτερα, το ξυπνητήρι.. Σήμερα, είχα βάλει ξυπνητήρι 9.30, σηκώθηκα νωρίτερα, άνοιξα κινητό και πάνω μου έβγαζε "χαμένη ειδοποίηση ξυπνητηριού".. Edited by rapsodos1979_
Λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο κινητό από κωτσοβολο κ με κάρτα cosmote, είχα πάρει παλιότερα το πατς. Πρόσφατα έκανα ένα factory reset κ έφυγε, εχουν περάσει 2 βδομάδες κ δεν ξαναηρθε κανένα πατς. Δεν ξέρω αν έχει κάποια άλλη προϋπόθεση, μιας κ όταν είχε έρθει, ήρθε στο άκυρο.

 

Απ'οσο ξέρω, είναι κάτι σαν ρυθμίσεις για το σημα(αν κ δε βλεπω καμια διαφορά), κ κάτι για τις κλήσεις μέσω ίντερνετ..

Όπως έγραψα εγώ δεν το έχω πάρει ποτέ αυτό το patch.

Μία χαρά δούλευαν και δουλεύουν, τόσο το WiFi όσο και το volte.

Επομένως στάνταρ γι' αυτά τουλάχιστον, δεν το χρειάζεται το τηλέφωνο.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Ρολόι, έχει θέμα.. Ιδιαίτερα, το ξυπνητήρι.. Σήμερα, είχα βάλει ξυπνητήρι 9.30, σηκώθηκα νωρίτερα, άνοιξα κινητό και πάνω μου έβγαζε "χαμένη ειδοποίηση ξυπνητηριού"..

 

Έχεις επιλέξει να χτυπάει το ξυπνητήρι ακόμη και στο αθόρυβο;

Εγώ ενώ το έχω επιλέξει, παρατηρώ ότι ξετικάρεται η επιλογή. Ότι να' ναι.

Λογικά με την επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθούν αυτά.

Εν τω μεταξύ το slow motion πολύ καλό. Αλλά θα ήθελα να υπάρχει δυνατότητα για μεγαλύτερη χρονική διάρκεια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει να χτυπάει το ξυπνητήρι ακόμη και στο αθόρυβο;

Εγώ ενώ το έχω επιλέξει, παρατηρώ ότι ξετικάρεται η επιλογή. Ότι να' ναι.

Λογικά με την επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθούν αυτά.

Εν τω μεταξύ το slow motion πολύ καλό. Αλλά θα ήθελα να υπάρχει δυνατότητα για μεγαλύτερη χρονική διάρκεια.

Εμένα την κρατάει τη ρύθμιση να χτυπήσει και στο αθόρυβο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αντιμετωπίζω πρόβλημα στην αναπαραγωγή βίντεο τις τελευταίες 2 ημέρες. Σε οποιοδήποτε βίντεο και αν πατήσω με την στοκ εφαρμογή με πετάει πίσω στο gallery. Έχεις κάνεις κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα ,το acr για ηχογράφηση κλήσεων, με ότι ρύθμιση και να δοκίμασα, δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή. Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ Bluetooth. Κρίμα. Πολύ χρήσιμη δυνατότητα. Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το βρηκα.στα 300€ καινούργιο, αξιζει;

Καμερες, αυτονομια, για σκληρη επαγγελματικη χρηση....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους φιλους….δυστηχως το ειχα το τηλ και το εδωσα πριν κανα 3 μηνο...με 9pie ειδατε βελτιωση σε καμερα και ακομα καλυτερη αυτονομια ?? ισως φανω τρελλος αλλα σαν συσκευή το ειχα βολευτει πιο πολύ από το mate 20 pro
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Το Wechat, γιατί μου το βγάζει στην εκκαθάριση αρχείων(από Διαχείριση τηλεφώνου) , ενώ το έχω κάνει απεγκατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους φιλους….δυστηχως το ειχα το τηλ και το εδωσα πριν κανα 3 μηνο...με 9pie ειδατε βελτιωση σε καμερα και ακομα καλυτερη αυτονομια ?? ισως φανω τρελλος αλλα σαν συσκευή το ειχα βολευτει πιο πολύ από το mate 20 pro

 

Η αυτονομία του είναι εξωπραγματική με ην 9. Για smartphone, πάντα.

Με μέσο-χαμιλη χρήση, βγάζει 72 ώρες συνεχούς λειτουργίας. 3 Χ 24 !!! Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα! Με σκληρή, γεμάτη χρήση, βγάζει 2 Χ 24 ώρες. Respect από μένα!

Φωτογραφία όμως, ούτε καν ! Να μην παρεξηγηθώ, είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο! Είναι πολύ καλό.

Σε σύγκριση με το mate 20 pro όμως..... Άστο.....

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το Wechat, γιατί μου το βγάζει στην εκκαθάριση αρχείων(από Διαχείριση τηλεφώνου) , ενώ το έχω κάνει απεγκατασταση;

 

Μην την χρησιμοποιείς καν την εκκαθάριση στην 9. Είναι powered by 360 και είναι ότι χειρότερο. Αν βελτιωθεί σε μελλοντικό update έχει καλώς, πάντως του 8 ήταν πολύ καλύτερο από αυτό.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...