Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις αν στο play store βγαίνουν και οι αναβαθμίσεις για τις stock εφαρμογές της Huawei ,πχ. Συλλογή, αρχεία

 

Αρχεια τις κανεις μεσω της εφαρμγης αρχεια αν πας ρυθμισεις και ελεγχος για αναβαθμισεις.

Αυτες που μου εκανε το PlayStore ηταν: Βιντεο Huawei, Θεματα, Smart Diagnosis (εξυπνη διαγνωση), Huawei Mobile Services

Το AppGallery μου ειχε κανει το Huawei Share εκτος αυτων που μου εκανα μεσω PlayStore.

Εγω να σου πω επειδη δεν μου αρεσει να εχω 2 AppStore κρατησα μονο το PlayStore και ας μην κανω update ολες τις εφαρμογες της Huawei αφου δεν τις χρησιμοποιω κιολας. Αναβαθμιζονται με τις νεες εκδοσεις firmware οποτε εγω ειμαι μια χαρα.

 

Για να μην παρεξηγηθω ειναι το δικο μου σκεπτικο και σε καμμια περιπτωση δεν λεω σε κανεναν οτι αυτο ειναι το σωστο και να κανει το ιδιο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι εχεις καρτα Cosmote, βγαλε την καρτα και αν μπορεις να βαλεις μια Vodafone ακομα καλυτερα και δοκιμασε παλι μεσα απο το HiCare, ακομα σιγουρεψου οτι εισαι στην τελευταια εκδοση του HiCare.
Το HiCare είναι ήδη στην τελευταία έκδοση δεν μου βγάζει κάποια αναβάθμιση.

Όσο για την κάρτα πίστεψε με ψάχνω καιρό άτομο με κάρτα Vodafone αλλά στον κύκλο μου μόνο ένα άτομο έχει κάτι διαφορετικό από cosmote και τον περιμένω να γυρίσει από εξωτερικό. Έναν βρήκα τυχαία αλλά είχε mini Sim ούτε καν micro.

Θεωρώ πως και με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου γίνεται να φύγει το patch της cosmote αλλά δεν θέλω να χάσω τα WiFi.

Υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι εχεις καρτα Cosmote, βγαλε την καρτα και αν μπορεις να βαλεις μια Vodafone ακομα καλυτερα και δοκιμασε παλι μεσα απο το HiCare, ακομα σιγουρεψου οτι εισαι στην τελευταια εκδοση του HiCare.
Σήμερα έβαλα κάρτα Vodafone και οοοουυυυυππππςςςςςς....

Ήρθε και σε μένα.....

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το HiCare είναι ήδη στην τελευταία έκδοση δεν μου βγάζει κάποια αναβάθμιση.

Όσο για την κάρτα πίστεψε με ψάχνω καιρό άτομο με κάρτα Vodafone αλλά στον κύκλο μου μόνο ένα άτομο έχει κάτι διαφορετικό από cosmote και τον περιμένω να γυρίσει από εξωτερικό. Έναν βρήκα τυχαία αλλά είχε mini Sim ούτε καν micro.

Θεωρώ πως και με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου γίνεται να φύγει το patch της cosmote αλλά δεν θέλω να χάσω τα WiFi.

Υπομονή..

 

Το μικρό update της cosmote δεν φεύγει, μόνο με αναβάθμιση φεύγει όπου εκεί μετά θα σου κατεβάσει εκνεου την νέα έκδοση.

Δοκίμασε χωρίς κάρτα sim, παντός αν σε περίπτωση που μπορείς να βρεις Vodafone έστω κι ανενεργή καλό θα ήταν να δοκιμάσεις.

Να σου πω έλεγα να πάω σε cosmote από την Vodafone λόγω vowifi αλλά επειδή τρωω κολλήματα με κάποια πράγματα δεν την κάνω την αλλαγή μόνο και μόνο επειδή δεν θέλω να βλέπω στο update αυτό το extra της cosmote.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό update της cosmote δεν φεύγει, μόνο με αναβάθμιση φεύγει όπου εκεί μετά θα σου κατεβάσει εκνεου την νέα έκδοση.

Δοκίμασε χωρίς κάρτα sim, παντός αν σε περίπτωση που μπορείς να βρεις Vodafone έστω κι ανενεργή καλό θα ήταν να δοκιμάσεις.

Να σου πω έλεγα να πάω σε cosmote από την Vodafone λόγω vowifi αλλά επειδή τρωω κολλήματα με κάποια πράγματα δεν την κάνω την αλλαγή μόνο και μόνο επειδή δεν θέλω να βλέπω στο update αυτό το extra της cosmote.

 

Πάντως σε μένα μετά την αναβάθμιση με κάρτα Vodafone, έχοντας ξαναβάλει την κάρτα cosmote σαν πρώτη , το patch της c-ote δεν μου ξαναεμφανίστηκε σχεδόν μια εβδομάδα τώρα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Με cosmote και 157 μου βγάζει στο hicare την 9 αλλά γκριζαρισμενο το κουμπί αναβάθμιση. Σημαίνει ότι θα μου έρθει σύντομα η αναβάθμιση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του είναι εξωπραγματική με ην 9. Για smartphone, πάντα.

Με μέσο-χαμιλη χρήση, βγάζει 72 ώρες συνεχούς λειτουργίας. 3 Χ 24 !!! Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα! Με σκληρή, γεμάτη χρήση, βγάζει 2 Χ 24 ώρες. Respect από μένα!

Φωτογραφία όμως, ούτε καν ! Να μην παρεξηγηθώ, είναι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο! Είναι πολύ καλό.

Σε σύγκριση με το mate 20 pro όμως..... Άστο.....

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

 

ευχαριστω παρα πολύ για τις πληροφοριες….πραγματικα ειχα πιασει 10ωρο οθονη σε βιντεο με την 8....φανταζομαι τωρα….και η καμερα ηταν πολύ καλη...όπως τα ειπες φιλε μου....καμερα το 20...μπαταρια κτλ το 10 :)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Καλό μήνα. Ο Φεβρουάριος για την αναβάθμιση που είχαν πει απ' ότι φαίνεται ισχύει.

Τσέκαρα πάλι στο HiCare και μου έδωσε δυνατότητα αναβάθμισης. Στις ρυθμίσεις του κινητού δεν την εμφάνιζε αλλά τώρα μετά την εφαρμογή από το HiCare την εμφανίζει κανονικά.

Λέω να την κάνω στην αναβάθμιση μιας και την περιμένουμε όλοι τόσο καιρό ελπίζοντας πως έστω κάποια θεματάκια από τις αρχικές εκδόσεις να τα έχουν λύσει.. 08a28106e993059fece1fdea11f511af.jpg9a161953ead493cc86223d9bbbd52294.jpg2632f6ad8926b2a3b44df77db0cd0c70.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Καλό μήνα. Ο Φεβρουάριος για την αναβάθμιση που είχαν πει απ' ότι φαίνεται ισχύει.

Τσέκαρα πάλι στο HiCare και μου έδωσε δυνατότητα αναβάθμισης. Στις ρυθμίσεις του κινητού δεν την εμφάνιζε αλλά τώρα μετά την εφαρμογή από το HiCare την εμφανίζει κανονικά.

Λέω να την κάνω στην αναβάθμιση μιας και την περιμένουμε όλοι τόσο καιρό ελπίζοντας πως έστω κάποια θεματάκια από τις αρχικές εκδόσεις να τα έχουν λύσει.. 08a28106e993059fece1fdea11f511af.jpg9a161953ead493cc86223d9bbbd52294.jpg2632f6ad8926b2a3b44df77db0cd0c70.jpg

Καλημερες, ναι όντως, και σε εμένα το ίδιο.. Μέσα από το hicare μου ήρθε η αναβάθμιση. Ενώ μέσα από το σύστημα δεν την δίνει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εβγαλε την 197 μεσα στο HiCare ειχαν την 161 (EMUI 9) ή την 157-158 (EMUI 8);

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εβγαλε την 197 μεσα στο HiCare ειχαν την 161 (EMUI 9) ή την 157-158 (EMUI 8);
Όπως ανέφερα και χθες, εγώ είχα την 157 με patch της cosmote και ποτέ δεν μου είχε εμφανίσει οποιαδήποτε αναβάθμιση σε EMUI 9 ούτε στις ρυθμίσεις του κινητού ούτε στο HiCare παρά μόνο χθες που μου εμφάνισε την 197 χωρίς την δυνατότητα να την κατεβάσω και σήμερα την 197 ταυτόχρονα με το νέο patch της cosmote.

Είναι και τεράστια.. θα με πάρει μεσημέρι.. και τι δεν θα έδινα τώρα για μια σύνδεση VDSL..

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά προσπαθώ, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το "μπάχαλο" που γίνεται με την 9αρα στη συσκευή μας. Μέχρι πριν όλα κυλούσαν αργά μεν, αλλά ομαλά.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται, αφού όσοι λένε ότι πήραν την 197 ήταν στην 157, δεν πήραν όλοι την 161 όταν έπρεπε.. Εμείς με την 158, έχουμε δρόμο.. Ούτε το FF μου βγάζει έγκριση εμένα.. Καλό Μάρτιο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οποιος ειναι στην 161 (EMUI 9) και θελει να περασει την 197 (EMUI 9) σημερα πρεπει να κανει διαδικασια.

Συνδεεις την συσκευη με το PC και μεσω HiSuite κανεις rollback σε προηγουμενη εκδοση η οποιοα ειναι η 157 (EMUI 8).

Αφου γινει το rollback στηνεις την συσκευη στα γρηγορα χωρις πολλα πολλα και χωρις Google Account απλα μονο το HuaweiID και κανεις αναβαθμιση τις εφαρμογες μεσα απο το AppGallery.

Στην αναβαθμιση συστηματος θα σας εχει βρει την 161 την οποια δεν την κανεις.

Ανοιγεις το HiCare και πατας στο ενημερωση, στην αρχη θα σου λεει οτι εχεις την τελευταια εκδοση αλλα μετα απο λιγη ωρα θα σου βγαλει την 197.

Πατας αποδοχη και ανοιγεις το ενημερωση συστηματος.

Εδω εμενα ειχε αρχισει να κατεβαζει την 161 την οποια εκανα παυση και μετα απο τις εφαρμογες εκανα αναγκαστικη διακοπη την εγαρμογη ενημερωση συστηματος και μετα στην επιλογη καθαρισμα αποθηκευτικου χωρου της εφαρμογης επιλεγεις εκκαθαριση δεδομενων.

Πας μετα παλι στο HiCare και στο ενημερωση πατας στην 197 και μετα ρυθμισεις, θα ανοιξει το ενημερωση συστηματος και θα κανει ελεγχο για ενημερωσεις.

Θα εμφανισει την 197 και μετα πατας ληψη.

 

Λογικα αυτο γινεται γιατι η 197 ειναι ενημερωση upgrade (απο 8 σε 9) κι οχι update (απο 9v1 σε 9v2). Πιστευω σε λιγες μερες να βγει και η update version.

Εγω εκατσα και μπηκα σε αυτην την ταλαιπωρια πρωτον γιατι ηθελα να δω αν διορθωσαν θεματα της 161 στην 197 και δευτερον γιατι πιστευα οτι θα πιασει κι ετσι θα βοηθηθουν οσοι ειναι στην 161 και θελουν αμεσα να πανε στην 197 χωρις πλαγιους τροπους.

Συνοψιζοντας κανεις rollback στην 8 και μετα αιτηση μεσω HiCare για την 197.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οποιος ειναι στην 161 (EMUI 9) και θελει να περασει την 197 (EMUI 9) σημερα πρεπει να κανει διαδικασια.

Συνδεεις την συσκευη με το PC και μεσω HiSuite κανεις rollback σε προηγουμενη εκδοση η οποιοα ειναι η 157 (EMUI 8).

Αφου γινει το rollback στηνεις την συσκευη στα γρηγορα χωρις πολλα πολλα και χωρις Google Account απλα μονο το HuaweiID και κανεις αναβαθμιση τις εφαρμογες μεσα απο το AppGallery.

Στην αναβαθμιση συστηματος θα σας εχει βρει την 161 την οποια δεν την κανεις.

Ανοιγεις το HiCare και πατας στο ενημερωση, στην αρχη θα σου λεει οτι εχεις την τελευταια εκδοση αλλα μετα απο λιγη ωρα θα σου βγαλει την 197.

Πατας αποδοχη και ανοιγεις το ενημερωση συστηματος.

Εδω εμενα ειχε αρχισει να κατεβαζει την 161 την οποια εκανα παυση και μετα απο τις εφαρμογες εκανα αναγκαστικη διακοπη την εγαρμογη ενημερωση συστηματος και μετα στην επιλογη καθαρισμα αποθηκευτικου χωρου της εφαρμογης επιλεγεις εκκαθαριση δεδομενων.

Πας μετα παλι στο HiCare και στο ενημερωση πατας στην 197 και μετα ρυθμισεις, θα ανοιξει το ενημερωση συστηματος και θα κανει ελεγχο για ενημερωσεις.

Θα εμφανισει την 197 και μετα πατας ληψη.

 

Λογικα αυτο γινεται γιατι η 197 ειναι ενημερωση upgrade (απο 8 σε 9) κι οχι update (απο 9v1 σε 9v2). Πιστευω σε λιγες μερες να βγει και η update version.

Εγω εκατσα και μπηκα σε αυτην την ταλαιπωρια πρωτον γιατι ηθελα να δω αν διορθωσαν θεματα της 161 στην 197 και δευτερον γιατι πιστευα οτι θα πιασει κι ετσι θα βοηθηθουν οσοι ειναι στην 161 και θελουν αμεσα να πανε στην 197 χωρις πλαγιους τροπους.

Συνοψιζοντας κανεις rollback στην 8 και μετα αιτηση μεσω HiCare για την 197.

 

Και που καταλήγεις; Λύθηκαν τα θέματα που υπήρχαν;

Μην μπούμε τζάμπα στην διαδικασία.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με cosmote και 157 την έβγαλε στο hicare
Έτσι και εμένα..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται, αφού όσοι λένε ότι πήραν την 197 ήταν στην 157, δεν πήραν όλοι την 161 όταν έπρεπε.. Εμείς με την 158, έχουμε δρόμο.. Ούτε το FF μου βγάζει έγκριση εμένα.. Καλό Μάρτιο...

 

Εμείς φίλε πρέπει να κάνουμε ένα δικό μας τόπικ και να τα λέμε μέχρι το καλοκαίρι που θα μας έρθει η αναβάθμιση (και ... αν), έτσι που μα μην ενοχλούμε άδικα και τους υπόλοιπους εδώ που σε λίγο θα συζητάνε για την 10ρα που θα έχουν! :lol:

Να σε ρωτήσω, μήπως έχεις καρτοκινητή Voda ή Cosmo? Έχω αρχίζει να υποψιάζομαι πως αν του βάλουμε κάρτα συμβολαίου θα μας πετάξει κάποια αναβάθμιση. Εντωμεταξύ όλοι οι γνωστοί μου είτε έχουν και αυτοί καρτοκινητή, είτε άλλο μέγεθος κάρτας. Έτσι μου ρχεται να βγω στον δρόμο και ν' αρχίσω να ρωτάω κόσμο μέχρι να πετύχω κάποιους με τις αντίστοιχες καρτούλες. Άρε Huawei σε λίγο θα πάρουμε τα βουνά εξαιτίας σου.

PapaDarxon, μπορούμε και μεις με την 158 να δοκιμάσουμε τον τρόπο σου???? Εννοώ να πάμε σε παλαιότερη 8ρα μπας και μας πάει μετά κατευθείαν στην 197?

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Εμείς φίλε πρέπει να κάνουμε ένα δικό μας τόπικ και να τα λέμε μέχρι το καλοκαίρι που θα μας έρθει η αναβάθμιση (και ... αν), έτσι που μα μην ενοχλούμε άδικα και τους υπόλοιπους εδώ που σε λίγο θα συζητάνε για την 10ρα που θα έχουν! :lol:

Να σε ρωτήσω, μήπως έχεις καρτοκινητή Voda ή Cosmo? Έχω αρχίζει να υποψιάζομαι πως αν του βάλουμε κάρτα συμβολαίου θα μας πετάξει κάποια αναβάθμιση. Εντωμεταξύ όλοι οι γνωστοί μου είτε έχουν και αυτοί καρτοκινητή, είτε άλλο μέγεθος κάρτας. Έτσι μου ρχεται να βγω στον δρόμο και ν' αρχίσω να ρωτάω κόσμο μέχρι να πετύχω κάποιους με τις αντίστοιχες καρτούλες. Άρε Huawei σε λίγο θα πάρουμε τα βουνά εξαιτίας σου.

PapaDarxon, μπορούμε και μεις με την 158 να δοκιμάσουμε τον τρόπο σου???? Εννοώ να πάμε σε παλαιότερη 8ρα μπας και μας πάει μετά κατευθείαν στην 197?

 

Μπορεις να δοκιμασεις αν σου βγαζει την επιλογη το HiSuite.

Παντως παιδες μπορειτε να αγορασετε ενα νουμερακι CU απο την Vodafone και να το εχετε για τα updates. Ακομα και αν ληξει γινεται φραγη εξερχομενων κλησεων αλλα συνεχιζει να δεχεται κλησεις για 6 μηνες, ετσι εχετε μια ενεργη καρτα SIM της Vodafone για 8 μηνες συνολικα. Μετα κανετε και μια ανανεωση αλλα μπορειτε να παρετε νεο νουμερακι για αλλους 8 μηνες. Ετσι δεν θα ψαχνετε για καρτα vodafone απο αλλους για να δοκιμασετε για updates.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις αν σου βγαζει την επιλογη το HiSuite.

Παντως παιδες μπορειτε να αγορασετε ενα νουμερακι CU απο την Vodafone και να το εχετε για τα updates. Ακομα και αν ληξει γινεται φραγη εξερχομενων κλησεων αλλα συνεχιζει να δεχεται κλησεις για 6 μηνες, ετσι εχετε μια ενεργη καρτα SIM της Vodafone για 8 μηνες συνολικα. Μετα κανετε και μια ανανεωση αλλα μπορειτε να παρετε νεο νουμερακι για αλλους 8 μηνες. Ετσι δεν θα ψαχνετε για καρτα vodafone απο αλλους για να δοκιμασετε για updates.

Δεν έπαιξε κανένα ρόλο η δοκιμή με βόνταφον.. Ούτε στο ff έχω approve..

Link to comment
Share on other sites

Στην 197 μετα απο αναβαθμιση απο την 157 και χωρις επαναφορα η λειτουργια τσεπης δεν υπαρχει οπως και η κληση HD. Το ξεκλειδωμα ΟΕΜ υπαρχει αλλα δεν εχω κανει επαναφορα. Εχει προστεθει το Πορτοφολι Huawei.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στην 197 μετα απο αναβαθμιση απο την 157 και χωρις επαναφορα η λειτουργια τσεπης δεν υπαρχει οπως και η κληση HD. Το ξεκλειδωμα ΟΕΜ υπαρχει αλλα δεν εχω κανει επαναφορα. Εχει προστεθει το Πορτοφολι Huawei.
Εγώ έχω και λειτουργία τσέπης και εικονική κλήση HD.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και λειτουργία τσέπης και εικονική κλήση HD.

 

Ναι δικό μου λάθος το κοιτούσα σε άλλο μενού, τελικά έχει αλλά δεν ξέρω αν με επαναφορά φεύγουν πάλι γιατί δεν έχω καθόλου όρεξη τώρα να ξαναστηνω μετά από όλα αυτά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Από την μικρή συμβίωση με την έκδοση 9.. Από το πρωί δηλαδή μέχρι τώρα.

Το τηλέφωνο έχει φρεσκαριστει αλλά όχι τίποτα τρελό.. Βγάζει όμως έναν φρέσκο αέρα.

Μπαταρία φυσικά ακόμη δεν μπορώ να γνωρίζω,σε λίγες μέρες ισως.

Έκανα εγκατάσταση καθαρή και έστησα τα πάντα από την αρχή. Ευκαιρία ήταν να καθαρίσει και το τηλέφωνο.

Οι χειρονομίες μου αρέσουν αλλά θέλουν λίγο χρόνο να τις μάθει κάποιος να τις δουλεύει σωστά.

Δεν πιάνουν πάντα και θέλει επανάληψη γιατί μάλλον δεν τις κάνω εγώ σωστά.

Αλλά θεωρώ μεγάλη παράληψη να μην έχουν χειρονομία για να κατεβαίνει η μπάρα με τις ειδοποιήσεις.

Πιστεύω να δώσουν και άλλες στο μέλλον.

Το τηλέφωνο δεν έχει σκάλωμα πουθενά, ρολαρει πολύ καλά.

Κάποια πραγματάκια που αφαιρέθηκαν δεν με ενοχλούν προσωπικά.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...